2021.12.04 Puszcza Niepołomice U-9 - Wisła Kraków U-9

Z Historia Wisły

PODSUMOWANIE PIŁKARSKIEGO WEEKENDU

8 grudnia 2021

Za nami kolejny emocjonujący piłkarski weekend dla drużyn naszej Akademii. W pierwszych dniach grudnia zawodnicy Białej Gwiazdy brali udział w turniejach, ale i szlifowali formę w meczach sparingowych.

U11

Zawodnicy rozwijający się pod okiem trenera Pawła Strąka rozegrali w piątkowy wieczór mecz towarzyski z Okocimskim Brzesko. Na boisku przy AWF szkoleniowiec zebrał kolejne cenne informacje na temat dyspozycji swoich podopiecznych.

„Staramy się grać bardzo daleko od naszej bramki, stosujemy wysoki pressing, który ćwiczymy i to przynosi efekty. Musimy poprawić się w defensywie. Pozwalam chłopcom na ofensywny i intensywny styl, ale musimy też skupiać się na strefie obronnej. Jako drużyna powinniśmy tracić mniej bramek. Indywidualnie moi podopieczni zaprezentowali się w porządku. Idziemy w dobrym kierunku, chłopcy są aktywni i zaangażowani. Widać, że bardzo się starają, a to cieszy i daje mi satysfakcję” – podsumował trener Paweł Strąk.

Kadra Białej Gwiazdy: Patryk Madej, Antoni Piwowarczyk, Mikołaj Kominek, Kacper Dychtoń, Oskar Możdżeń, Antoni Strąk, Szymon Ronij, Jan Stradomski, Franciszek Szpil, Jakub Juszczak, Jakub Jędrszczyk, Aleksander Martins

Podopieczni trenera Arkadiusza Spyrki szlifowali swoją formę z Prądniczanką. Wiślacy mieli okazję spędzić na boisku dużo czasu, co zaprocentuje w przyszłości szybszym rozwojem.

„Mecz odbył się na dwa składy i boiska. Na pierwszym z nich rywalizacja była wyrównana, a wynik utrzymywał się na styku. Natomiast na drugim placu gry chłopcy mieli przewagę i strzelili znacznie więcej bramek. Spotkanie było przyjemne dla oka, bo zespoły stworzyły dużo ładnych akcji, a strzelane gole również były piękne” – ocenił szkoleniowiec Arkadiusz Spyrka.

Kadra Białej Gwiazdy: Tsimur Kahaleski, Kacper Hernik, Bartosz Frys, Mateusz Szlachta, Bartosz Świstak, Maksymilian Hałucha, Alan Sutor, Jan Maurek, Mateusz Turski, Maksymilian Drab, Natan Kaleta, Konrad Filipek, Przemysław Bombała, Eryk Kozłowski

U9

Zespół prowadzony przez trenera Mariusza Sobalę sprawdził swoją dyspozycję w wyjazdowym meczu kontrolnym. Rywalem zawodników z rocznika 2013 była niepołomicka Puszcza, a samo spotkanie obfitowało w bramki.

„Był to nasz pierwszy sparing rozgrywany na hali. Obie drużyny postawiły w tym meczu zdecydowanie na ofensywę, przez co bramkarze mogli nabawić się bólu pleców – tak często sięgali po piłkę do siatki. Dobrze, że tablica wyników była wyłączona, bo po takich zawodach z pewnością musiałby przyjechać serwis. Tak otwartego meczu nigdy wcześniej nie rozegraliśmy” – podsumował z przymrużeniem oka trener Mariusz Sobala.

Kadra Białej Gwiazdy: Michałek Leon, Nizio Jan, Lelek Tymoteusz, Nazim Paweł, Siwczyński Miłosz, Ucherek Tomasz, Rydzik Dawid, Proszowski Franciszek

Drużyna, której szkoleniowcem jest Bartłomiej Zelek, wzięła udział w zawodach z serii Pro-Turnieje. O występie młodych Wiślaków można przeczytać w osobnym tekście, który został zamieszczony na stronie.

U8

Wiślacy występujący w kategorii U8 zmierzyli się w Proszowicach z AP Proszowianką. Dla podopiecznych trenera Patryka Szuby ten sparing był ważny pod kątem wzmacniania ich sfery mentalnej.

„Funkcjonowaliśmy jak jeden organizm. Przeciwnik nie postawił nam trudnych warunków. Zaliczyliśmy dużo wygranych pojedynków indywidualnych oraz składnych akcji, co przełożyło się na wiele ładnych goli. Na duże brawa zasłużył również nasz bramkarz, który zaliczył mnóstwo świetnych interwencji. Takie spotkanie było nam potrzebne aby chłopcy budowali pewność siebie. Powoli zaczynają funkcjonować pewne mechanizmy i zachowania na boisku, co również mnie cieszy. To było cenne przetarcie przed nadchodzącym turniejem, który rozegramy w najbliższą sobotę” – ocenił trener Patryk Szuba.

Kadra Białej Gwiazdy: Krystian Zapała, Maciej Ryszka, Filip Kaleta, Filip Kaczor, Jakub Durak, Tymon Galganek, Radosław Majerski, Ksawery WronaŹródło: akademia.wisla.krakow.pl