2022.02.11 Wisła Kraków U-15 - Dynamo Kijów U-15 0:3

Z Historia Wisły

U-15: LEPSZA DRUGA POŁOWA DYNAMA

12 lutego 2022

W piątkowe popołudnie po drużynach U-17 na boisko wybiegli zawodnicy z kategorii wiekowej U-15. Tym razem podopieczni trenera Bartosza Bąka musieli uznać wyższość rywala z Ukrainy, przegrywając 0:3, choć mieli sytuacje, żeby odwrócić wynik spotkania.

Gra rozpoczęła się rywalizacją w środku pola. Przez pierwszy kwadrans obie drużyny grały ostrożnie i zachowawczo. W 15. minucie bliski trafienia był Antoni Wójcik, który oddał strzał z 16. metra, jednak uderzenie okazało się niecelne. Chwilę później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, nadarzyła się okazja do objęcia prowadzenia przez Wiślaków, jednak piłka obiła tylko zewnętrzną część słupka. Mecz zaczynał nabierać tempa i z minuty na minutę robił się coraz bardziej otwarty. Każda z drużyn chciała zdominować przeciwnika, dlatego też na boisku było sporo nerwowości. Na twardą grę Ukraińców, twardo odpowiadali Polacy. Do przerwy jednak żadna ze stron nie potrafiła otworzyć wyniku meczu.


Decydujące 20 minut

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, napierając na bramkę Białej Gwiazdy i kreując sytuacje strzeleckie. Jedną z nich przeciwnicy zamienili w rzut rożny, po którym dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Kilkanaście minut później, po efektywnym rajdzie lewą stroną murawy, skrzydłowy Dynama dograł piłkę na 11. metr do swojego kolegi z drużyny, który precyzyjnie wykończył akcje, nie pozostawiając bramkarzowi Wisły żadnych szans na obronę. Wiślacy mieli swoje okazje – dwukrotnie w polu karnym znajdował się Bartłomiej Koryga, ale za każdym razem jego strzały lądowały poza światłem bramki Dynama. Bardzo bliski zdobycia kontaktowej bramki był Kacper Symula, ale jego strzał głową otarł poprzeczkę po jej zewnętrznej stronie. W niedalekim odstępie czasu rywale najpierw się osłabili – po bezpardonowym wejściu arbiter spotkania pokazał czerwoną kartkę, a następnie podwyższyli wynik, umieszczając piłkę w siatce po raz trzeci. Ponownie wykonali bardzo dobrze dośrodkowanie z rzutu rożnego. Po wyrównanej pierwszej połowie i – przede wszystkim – 20 minutach dominacji rywali po przerwie mecz zakończył się przegraną młodych Wiślaków 0:3.

– Uważam, że z przebiegu meczu nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę. Wykreowaliśmy wystarczającą liczbę sytuacji, aby móc myśleć o pozytywniejszym rezultacie. Drużyna Dynama to zespół z najwyższej półki – cieszę się że moi zawodnicy wraz z rówieśnikami z Kijowa stworzyli wysoki poziom rywalizacji, prezentując otwarty futbol – podsumował spotkanie trener Bartosz Bąk.

Wisła Kraków – Dynamo Kijów 0:3 (0:0)

Wisła Kraków U-15: Piotr Chrapusta – Filip Baniowski, Olivier Kowalski, Franciszek Radwański, Kacper Symula, Eryk Daczewski, Łukasz Staniów, Antoni Wójcik, Filip Przybyłko, Mateusz Lejda, Aleksy Rokosz oraz Bartłomiej Bakała, Nathan Lis, Tobiasz Surma, zawodnik testowany, Mateusz Wilk, Ignacy Wnęk, Bartłomiej Koryga

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl