2022.02.11 Wisła Kraków U-17 - Dynamo Kijów U-17 0:0

Z Historia Wisły

U-17: BEZBRAMKOWY REMIS Z DYNAMEM KIJÓW

12 lutego 2022

Piątkowe popołudnie zespół U-17 spędził w Krakowie na boisku Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha, mierząc się z rówieśnikami Dynama Kijów. Sparingowe starcie podopieczni trenera Patryka Jałochy zakończyli bezbramkowym remisem.

Obie drużyny weszły w mecz bardzo pewnie, jednak początek pierwszej połowy toczył się wyraźnie pod dyktando gości, którzy, dośrodkowując piłkę z bocznych sektorów boiska, tworzyli zagrożenie pod bramką Białej Gwiazdy. Wiślacy odpierając ataki gości, próbowali swoich sił, wyprowadzając kontrataki, jednak nie udało im się przedrzeć w pole karne rywali. W 13. minucie Bartosz Zimnicki wykonał prostopadłe podanie za linię obrony, widząc wybiegającego na pozycję Filipa Kowalskiego, jednak zagranie okazało się zbyt mocne, aby kolega mógł przejąć piłkę. W 18. minucie szansę na zdobycie bramki miała drużyna przeciwna, ale zawodnik Dynama wykonał rzut wolny prosto w ręce bramkarza Wisły. Przez pierwszą część spotkania optycznie przeważali goście, ale gra obu drużyn była bardzo dynamiczna i obiecująca.


Bez zmian po przerwie

W pierwszym kwadransie drugiej połowy tempo gry przeciwników spadło, a Wisła zaczęła coraz częściej dochodzić do głosu, kreując sobie akcje na połowie rywali. W 59. minucie Michał Prochwicz, wyprowadzając szybki atak, podaje piłkę do kolegi, który ma szansę zdobyć upragnionego gola, jednak zostaje zatrzymany przez obrońców Dynama i wypchnięty za linię końcową boiska. Stały fragment gry nie stworzył niestety żadnego zagrożenia w polu karnym gości, ponieważ piłka szybko znalazła się za murawą, lądując na bocznej siatce bramki. W ostatnich 15. minutach spotkania gra toczyła się w większości na połowie gospodarzy – w 71. minucie zawodnik Dynama oddał silny strzał z trzech metrów, ale w bramce dobrze ustawiony był golkiper Białej Gwiazdy. Chwilę później jego kolega z drużyny wykonał równie mocne uderzenie z dystansu, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką, dając tym samym chwilę wytchnienia dla broniącej się Wisły. Ostatnią szansę na zwycięstwo w wyrównanym pojedynku miała drużyna gości, wykonując w 78. minucie rzut rożny. Dośrodkowanie okazuje się jednak zbyt mocne, gdyż żadnemu zawodnikowi nie udało się go przeciąć i zagrozić bramce Wisły. Mecz kończy się zatem bezbramkowym remisem.


– Widać było, że wyciągnęliśmy wnioski i w znaczącym stopniu poprawiliśmy nasza grę w fazie obrony. Daje to dużo satysfakcji i świadczy o tym, że nasza codzienna praca przynosi efekty. Kolejny wartościowy sparing za nami, cieszy mnie to że mamy okazje rozgrywać mecze z bardzo wymagającymi drużynami, a nasi zawodnicy muszą podejmować działania przy dużym deficycie czasu i przestrzeni oraz wykazywać się solidnym zaangażowaniem i nieustępliwością – powiedział po meczu trener Patryk Jałocha.

Wisła Kraków – Dynamo Kijów 0:0

Wisła Kraków U-17: Patryk Letkiewicz – Michał Prochwicz, Maksymilian Rachfał, Marcin Górkiewicz, Kacper Czepielik – Adam Pieniądz, Radosław Skała, Bartosz Zimnicki, Maciej Pachel – Filip Kowalski, Michał Głogowski oraz Wiktor Jaślar, Bartłomiej Sowa, Dominik Maśnica, Jakub Nowiński, Damian Fryc, Dawid Kraczka, Maciej Jania, Mateusz Satuła, Kacper Klimek

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl