2022.03.19 Wisła Kraków - Polonia Warszawa 2:5

Z Historia Wisły


2022.03.19, Centralna Liga Juniorów U-18, 20. kolejka, Myślenice, Zdrojowa 9, 11:00
Wisła Kraków 2:5 (0:):3) Polonia Warszawa
widzów:
sędzia:
Bramki





Bartłomiej Cichoń 70’ sam.
Marcin Bartoń 90’+4
0:1
0:2
0:3
0:4
0:5
1:5
2:5
2’ Kacper Włoch
9’ Jakub Grzegorzewski sam.
19’ Kacper Jakóbczyk
50’ Franciszek Antkiewicz
Jan Piasek 66’


Wisła Kraków
Marcin Bartoń
Arkadiusz Ziarko (53’ Dorian Gądek)
grafika:zk.jpg Kacper Skrobański
Patryk Letkiewicz
Mariusz Kutwa grafika:zmiana.PNG (53’ Bartosz Seweryn)
Wojciech Urbański
Karol Sałamaj
Kamil Głogowski
Dominik Sarga grafika:zmiana.PNG (53’ Mateusz Stanek)
Jakub Krzyżanowski grafika:zmiana.PNG (53’ Bartłomiej Cichoń)
Jacek Gurgul grafika:zmiana.PNG (67’ Aleksander Zębala)

trener:
Adrian Filipek
Polonia Warszawa
Jakub Okusami grafika:zmiana.PNG (80’ Wiktor Ambroziak)
Mateusz Majbański
Kacper Jakóbczyk grafika:zk.jpg grafika:zmiana.PNG (71’ Oskar Białek)
Aleksander Gajgier
Piotr Urbański grafika:zmiana.PNG (71’ Antoni Grzelczak)
Hubert Pilarz grafika:zmiana.PNG (58’ Mateusz Krypa grafika:zk.jpg)
Radosław Borowski grafika:zk.jpg
Bartosz Biedrzycki
Franciszek Antkiewicz grafika:zmiana.PNG (58’ Jan Piasek)
Kacper Włoch
Jakub Grzegorzewski

trener:
Chmielewski Adam
Statystyki za: Łączy nas piłka. Faktyczne ustawienie zawodników na boisku z reguły nie odpowiada tym zapisom.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl



CLJ U-18: POLONIA PONOWNIE LEPSZA

20 marca 2022

W kolejnym meczu rundy wiosennej drużyna U-18 podejmowała w Myślenicach zespół Polonii Warszawa. Po zaciętym pojedynku, spotkanie zakończyło się przegraną Białej Gwiazdy 2:5, a na listę strzelców Wisły wpisał się dwukrotnie Marcin Bartoń. Wiślakom tym samym nie udało się zrewanżować za jesienną porażkę.

Początek meczu ułożył się niefortunnie dla gospodarzy, ponieważ już w 4. minucie goście wykreowali sobie dobrą sytuację, którą następnie zamienili na gola. Po szybko straconej bramce zawodnicy Białej Gwiazdy próbowali studzić zapędy Polonii i podejmować pierwsze skuteczne próby ataku. W 9. minucie arbiter dopatrzył się przewinienia na Marcinie Bartoniu, podyktował jedenastkę, a do piłki podszedł faulowany wcześniej gracz i zamienił ją na bramkę trafienie, ale nie od razu, gdyż najpierw futbolówka odbiła się od poprzeczki. Od tego momentu podopieczni Adriana Filipka zaczęli nacierać na rywali i konstruować kolejne składne akcje. Świetną okazje ponownie miał Bartoń, który otrzymał podanie od Karola Sałamaja, a następnie uderzenie głową zaliczył Kamil Głogowski, jednak oba strzały były niecelne. Podejmowane wysiłki nie dały oczekiwanych efektów, bo w niedługim czasie drogę do bramki Patryka Letkiewicza ponownie odnaleźli rywale, którzy mogli się cieszyć z uzyskanej przewagi, triumfując do przerwy 2:1. Wydawało się jednak, że jedyne czego brakuje Wiśle to skuteczności.

Dominacja przeciwników

Po zmianie stron to jednak gracze Polonii zaczęli dominować, jednak Biała Gwiazda nie zamierzała łatwo oddać wygranej. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Arkadiusz Ziarko posłał piłkę do Bartonia, ten strzelał, ale bramkarz drużyny gości odbił futbolówkę. Pomimo wielkich starań Wiślaków, zespół z Warszawy skutecznie punktował błędy Białej Gwiazdy i zdobył kolejne trzy trafienia, które przypieczętowały ich zwycięstwo w tym spotkaniu. Na pocieszenie w doliczonym czasie gry drugiego gola zanotował Bartoń, dzięki czemu zmniejszył wymiar porażki, a mecz zakończył się ostatecznym wynikiem 5:2 dla Polonii Warszawa.

„Uważam, że byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu. Wszyscy wiedzieliśmy jakie atuty ma Polonia, omówiliśmy jak je neutralizować, ale niestety teoria i praktyka czasami nie idą ze sobą w parze. Dokładnie w 94. sekundzie popełniliśmy błąd, straciliśmy bramkę, ale dobrze, że szybko wyrównaliśmy. Przy stanie 1:1 zaczęliśmy mocno atakować zawodników Polonii, mieliśmy kilka sytuacji i uważam, że to był jeden z kluczowych momentów. Gdybyśmy wtedy trafili to myślę, że mecz wyglądałby zupełnie inaczej. Kolejna dobra szansa była przy 2:1, jednak nie udało się. Niestety, później straciliśmy piłkę w środku pola na 3:1, na 4:1 nasz gol samobójczy, potem następny gol dla gości. Mam nadzieję, że ten mecz pozwoli nam wydorośleć. Według mnie Polonia Warszawa jest świetna w kontrataku, a atak szybki mają dobrze opanowany, są zdeterminowani, wiedzą co robią i po prostu idą po gole, więc gratulacje dla nich. Przeciwnicy byli dzisiaj skuteczni, nam zabrakło szybciej strzelonej drugiej bramki przy stanie 1:1 lub 2:1 i wtedy mielibyśmy większe szanse, ale szacunek dla moich zawodników za to, że do końca walczyliśmy, chcieliśmy strzelać i w końcówce nam się to udało. Teraz trzeba przygotować się na mecz z Zagłębiem, tam pokazać sportową złość i wygrać mecz” – skomentował Adrian Filipek

Wisła Kraków U-18 – Polonia Warszawa U-18 2:5 (1:2)

  • Marcin Bartoń 9′, 90′

Wisła Kraków: Patryk Letkiewicz – Karol Sałamaj, Jakub Krzyżanowski (53′ Bartłomiej Cichoń), Kamil Głogowski, Kacper Skrobański, Jacek Gurgul (67′ Aleksander Zębala), Arkadiusz Ziarko (53′ Bartosz Seweryn), Mariusz Kutwa (53′ Dorian Gądek), Marcin Bartoń, Dominik Sarga (53′ Mateusz Stanek), Wojciech Urbański

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl


PODSUMOWANIE CLJ (19 MARCA)

22 marca 2022

Za nami dni pełne sportowych emocji związanych z kolejnymi występami drużyn U-15, U-17 i U-18 na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów. Jak radziły sobie poszczególne zespoły w meczach ligowych? Która ekipa zgarnęła komplet punktów, a która musiała przełknąć gorycz porażki? Zapraszamy na podsumowanie CLJ.

U-15

Pojedynki pomiędzy drużynami uczestniczącymi w rozgrywkach CLJ grupy D rozpoczęły się od starcia Sandecji Nowy Sącz ze Stalą Rzeszów. Biało – Czarni wystąpili w tym spotkaniu w roli gospodarzy i ostatecznie musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 0:2. W sobotnie popołudnie odbyły się również pozostałe trzy mecze, w których Motor Lublin podzielił się punktami z Resovią Rzeszów, remisując 1:1, Górnik Łęczna o włos pokonał Wisłę Kraków 2:1, a w ostatnim z nich Cracovia spektakularnie sięgnęła po zwycięstwo z Koroną Kielce, kończąc spotkanie wynikiem 6:0. Obecnie fotel lidera tabeli CLJ dla gr. D obejmuje Stal Rzeszów, która wygrała wszystkie trzy mecze i dzięki temu notuje 9 punktów. Tuż za nią uplasował się Górnik Łęczna, posiadający tyle samo oczek co wspomniana Stal, jednak bilans bramek wyraźnie pokazuje, że to zespół z Rzeszowa jest bardziej skuteczny. Na ostatnim stopniu podium z jednym triumfem i dwoma remisami, dającymi łącznie 5 punktów, znajduje się Resovia. Biała Gwiazda do tej pory dwukrotnie schodziła z boiska przegrana i raz odniosła zwycięstwo, co sprawia, że plasują się na ten moment na 7. miejscu z 1 punktem na koncie. Pozostałe lokaty w klasyfikacji obejmują: Sandecja Nowy Sącz (4 miejsce – 3 punkty), Motor Lublin (5 miejsce – 2 punkty), Korona Kielce (7 miejsce – 1 punkt), Cracovia (8 miejsce – 0 punktów).

U-17

Spotkanie między Resovią Rzeszów oraz Cracovią zainaugurowało 3. kolejkę rundy wiosennej CLJ U-17 gr.D i ułożyło się pomyślnie dla drużyny z województwa podkarpackiego, która wyszła z niego obronną ręką, pokonując graczy ze stolicy Małopolski 1:0. Następnie Korona Kielce mierzyła się z Wisłą Puławy, jednak w tym przypadku oba zespoły zgarnęły po jednym punkcie, a pojedynek zakończył się wynikiem 1:1. W tym samym dniu Wisła Kraków rozprawiła się na własnym boisku z rywalami z Podlasia Biała Podlaska, wygrywając wysoko 4:0, a nazajutrz Hutnik Kraków stanął naprzeciw Górnika Łęczna, ale zawodnicy z Krakowa odnaleźli sposób na pokonanie golkipera przeciwników i po gwizdku końcowym to oni zgarnęli komplet punktów, dzięki dwóm zdobytym bramkom przy jednej strzelonej przez gości. Podopieczni Patryka Jałochy odnieśli do tej pory dwa zwycięstwa i jedną porażkę, co sprawia, że gromadzą 7 punktów i znajdują się na pierwszej pozycji w klasyfikacji zespołów. Z kolei viceliderem pozostaje drużyna Wisły Puławy, która ma o dwa oczka mniej od Wisły, a trzecią drużyną w klasyfikacji jest Resovia Rzeszów, posiadająca taką samą ilość punktów co zespół z Puław. Na dalszych miejscach plasuje się Cracovia (4 miejsce – 4 punkty), Hutnik Kraków (5 miejsce – 4 punkty), Korona Kielce (6 miejsce – 2 punkty), Podlasie Biała Podlaska (7 miejsce – 2 punkty) oraz Górnik Łęczna (8 miejsce – 1 punkt).

U-18

W przypadku drużyn CLJ U-18 jako pierwsi na boisku zameldowali się zawodnicy Wisły Kraków, którzy podejmowali zespół Polonii Warszawa. Starcie to przyniosło wiele emocji, ale to goście popisali się skutecznością, zwyciężając 5:2. Później przyszedł czas na potyczkę Legii Warszawa z Wartą Poznań. Tym razem gospodarze rozprawili się z graczami z Wielkopolski, trzykrotnie trafiając do siatki golkipera Poznaniaków i notując wynik 3:1. W sobotnie południe również Lech Poznań rozegrał swój mecz z Pogonią Szczecin i po ostatnim gwizdku arbitra to Lechici mogli cieszyć się ze zwycięstwa dzięki czterem zdobytym bramkom przy dwóch trafieniach Portowców. Dzień później odbyło się kolejne pięć spotkań, podczas których Górnik Zabrze pewnie triumfował nad Rakowem Częstochowa 4:1, Jagiellonia Białystok utarła nosa rywalom z Zagłębia Lubin, wygrywając 3:1, następnie Stal Rzeszów rozgromiła drużynę Gwarka Zabrze 4:0, UKS SMS Łódź podzielił się punktami z Arką Gdynia, z którą zremisował 0:0, a w ostatnim pojedynku Śląsk Wrocław pokonał Cracovię 3:2.

Czołowe miejsca w tabeli CLJ U-18 należą do dwóch zespołów z Warszawy. Na fotelu lidera obecnie sadowi się Polonia, gromadząca 37 punktów, z kolei na drugiej pozycji jest Legia, która ma tylko o jeden punkt mniej od lokalnych rywali, a trzecia lokata należy w tym momencie do Zagłębia Lubin, notującego 35 oczek. Podopieczni Adriana Filipka wywalczyli do tej pory 33 punkty, co daje im 7. miejsce w klasyfikacji drużyn, jednak tuż nad nimi z taką samą ilością punktów plasuje się Raków Częstochowa, mający na swoim koncie o dwie porażki mniej od Wiślaków. Biała Gwiazda nie może czuć się bezpiecznie, bo po piętach depcze im Cracovia z dorobkiem 32 oczek.

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl