2022.04.09 Resovia Rzeszów U-15 - Wisła Kraków U-15 2:3

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
(Nowa strona: ==CLJ U-15: WAŻNE PRZEŁAMANIE W RZESZOWIE== 11 kwietnia 2022 W sobotnie popołudnie drużyna U-15 pojechała do Rzeszowa, gdzie ramach 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów stanęła ...)
Linia 21: Linia 21:
[[Kategoria: Akademia Piłkarska Wisła Kraków. Rocznik 2007. Centralna Liga Juniorów U15 2021/2022]]
[[Kategoria: Akademia Piłkarska Wisła Kraków. Rocznik 2007. Centralna Liga Juniorów U15 2021/2022]]
-
[[Kategoria: Stal Rzeszów|J]]
+
[[Kategoria: Resovia Rzeszów|J]]

Wersja z dnia 12:22, 8 maj 2022

CLJ U-15: WAŻNE PRZEŁAMANIE W RZESZOWIE

11 kwietnia 2022

W sobotnie popołudnie drużyna U-15 pojechała do Rzeszowa, gdzie ramach 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów stanęła w szranki z miejscową Resovią. Po zakończeniu spotkania to Wiślacy mogli cieszyć się z upragnionych trzech punktów, pokonując rywali 3:2, zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry.

Pierwsza część rozgrywki była wyrównana, a tempo meczu pozostawało na wysokim poziomie. Oba zespoły starały się narzucić własny styl gry, naciskając na rywala i szukając drogi do bramki przeciwnika, lecz początkowo próby podejmowane przez każdą ze stron kończyły się bez oczekiwanego rezultatU- Przez większość czasu w tej części pojedynku rywalizacja pomiędzy mierzącymi się drużynami, przebiegała w środku pola. Zarówno Wisła, jak i Resovia nie ustawały w swoich działaniach, konsekwentnie pracując nad wyprowadzaniem składnych akcji. W 7. minucie meczu gospodarze byli o włos od starty gola, jednak piłka obiła się o słupek. Następnie do ataku ruszyła Resovia, która usiłowała pokonać golkipera Białej Gwiazdy, ale bezskutecznie. Pomimo podejmowanych prób zagrożenia bramce przeciwnika, żadnemu z zespołów nie udało się trafić do siatki, więc zawodnicy schodzili do szatni przy bezbramkowym remisie.

Skuteczność Wisły

Na początku drugiej połowy dominację na murawie zaczął przejmować zespół Białej Gwiazdy, który wypracował sobie wiele stałych fragmentów. Do jednego z rzutów wolnych podszedł Filip Baniowski, następnie mocnym strzałem posłał piłkę w stronę bramki gospodarzy, czym sprawił rzeszowskiemu golkiperowi wiele problemów, a kropkę nad i postawił Eryk Daczewski, odnajdując się w chaosie wywołanym pod bramką Resovii, dzięki czemu Wisła Kraków objęła prowadzenie w tym spotkaniU- Później do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy z Rzeszowa, zaliczając kilka dobrych sytuacji, jednak wykonywane uderzenia były niecelne. W 58. minucie sędzia dopatrzył się faulu na Daczewskim w polu karnym, podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Baniowski, ale już kilka chwil później groźną kontrę po rzucie rożnym wyprowadzili gospodarze, w wyniku czego strzelili swoje pierwszego gola, zmniejszając prowadzenie Wisły na 2:1. W 76. minucie rzeszowianie po raz kolejny popisali się skutecznością, trafiając do bramki Wiślaków po rzucie wolnym. Tym samym doprowadzili do wyrównania, jednak Biała Gwiazda nie zamierzała łatwo oddać trzech punktów. Na 5. minut przed końcem regulaminowego czasu, Bartłomiej Koryga otrzymał podanie prostopadłe od Bartłomieja Bakały, następnie zawodnik ten wykorzystał dezorganizację przeciwnika i ostatecznie zamienił to zagranie na gola, dającego zwycięstwo drużynie z Krakowa.

„Był to dla nas bardzo ważny mecz. Wierzę w to, że zespół jest na dobrej drodze, żeby zacząć systematycznie punktować w rozgrywkach ligowych. Początek drugiej części meczu należał do nas. Wyprowadziliśmy liczne ataki, dzięki którym dochodziliśmy do bezpośrednich sytuacji strzeleckich lub do stałych fragmentów gry tuż pod bramką Resovii. Prowadząc 2.0 wkradło się zbyt duże rozluźnienie, co gospodarze skrupulatnie zamienili na bramki, doprowadzając do wyrównania. W końcówce meczu było widać, że cały zespół wierzył w to, że możemy wywieźć z Rzeszowa komplet punktów i tak też się stało” – skomentował trener Bartosz Bąk.

Resovia Rzeszów – Wisła Kraków 2:3 (0:0)

  • Eryk Daczewski 48’, Filip Baniowski 58’, Bartłomiej Koryga 80’

Wisła Kraków U-15: Bartłomiej Bakała – Aleksy Rokosz, Kacper Symula, Szymon Urbanik, Franciszek Radwański, Eryk Daczewski, Filip Baniowski, Łukasz Staniów, Bartłomiej Koryga, Antoni Wójcik, Nathan Lis oraz Szymon Zwijacz, Konrad Furman, Ignacy Wnęk, Olivier Gumula, Mateusz Lejda, Mateusz Wilk

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl