2022.05.07 Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 0:0

Z Historia Wisły

2022.05.07, Ekstraklasa, 32. kolejka, Kraków, Stadion miejski im. Henryka Reymana, 20:00, sobota, 16°C
Wisła Kraków 0:0 Jagiellonia Białystok
widzów: 18.198
sędzia: Daniel Stefański z Bydgoszczy.
Bramki
Wisła Kraków
Paweł Kieszek
Konrad Gruszkowski
Joseph Colley
Michal Frydrych
Matěj Hanousek
Giorgi Citaiszwili
Marko Poletanović Grafika:Kontuzja.png grafika:zmiana.PNG (33' Enis Fazlagić)
Patryk Plewka grafika:zmiana.PNG (59' Elvis Manu)
Michal Škvarka grafika:zmiana.PNG (73' Gieorgij Żukow)
Dor Hugi grafika:zmiana.PNG (59' Stefan Savić)
Zdeněk Ondrášek (73' Jan Kliment

Trener: Jerzy Brzęczek
Jagiellonia Białystok
Zlatan Alomerović
Kacper Tabiś grafika:zk.jpg grafika:zmiana.PNG (59' Miłosz Matysik)
Bogdan Țîru
Israel Puerto
Michał Pazdan
Bojan Nastić grafika:zk.jpg grafika:zmiana.PNG (59' Jesús Imaz)
Bartłomiej Wdowik grafika:zmiana.PNG (86' Karol Struski)
Martin Pospíšil grafika:zmiana.PNG (59' Andrzej Trubeha)
Taras Romanczuk
Diego Carioca grafika:zk.jpg grafika:zmiana.PNG (86' Fedor Černych)
Marc Gual

Trener: Piotr Nowak
Ławka rezerwowych: Mikołaj Biegański, Sebastian Ring, Maciej Sadlok, Dawid Szot

Kapitan: Michal Frydrych


Bramki: 0-0
Strzały: 12-9 (6-3)
Strzały celne: 3-1 (1-0)
Posiadanie (w %): 66-34 (69-31)
Spalone: 2-4 (1-1)
Rzuty rożne: 6-3 (4-2)
Faule: 12-14 (7-7)
Podania: 598-294 (285-138)
Celne podania (w %): 77-60 (74-55)
Żółte kartki: 0-3 (0-2)
Czerwone kartki: 0-0
Dystans (w km): 109,71-110,88 (52,08-51,36)
Sprinty: 114-87
Sprint dystans (w km): 1.77-1.38
Szybki bieg dystans (w km): 6.51-6.24

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Bilet meczowy.
Bilet meczowy.

Spis treści

Przed pierwszym gwizdkiem

Kilka słów o rywalu: Jagiellonia Białystok

Przed Wiślakami kolejna ważna potyczka na szczeblu PKO Bank Polski Ekstraklasy. Tym razem pod Wawelem zamelduje się Jagiellonia Białystok, która - podobnie jak Biała Gwiazda - potrzebuje zwycięstwa. Zanim jednak rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego, postanowiliśmy przyjrzeć się najbliższemu rywalowi krakowian i sprawdziliśmy, co słychać Dumy Podlasia


06.05.2022r.

Redakcja


Tak się zaczęło

Historia Jagiellonii Białystok rozpoczęła się w 1920 roku. Wówczas żołnierze batalionu zapasowego 42. Pułku Piechoty im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego przybyli do Białegostoku, gdzie założyli Wojskowy Klub Sportowy 42 PP, który początkowo występował na szczeblu A-klasy. Nazwa „Jagiellonia” po raz pierwszy została użyta 27 stycznia 1932 roku, kiedy to powołano do życia wielosekcyjny klub. Stało się to na skutek połączenia dwóch stowarzyszeń - WKS 42 Pułku Piechoty (piłka nożna) i Klubu Sportowego Związku Młodzieży Wiejskiej (lekkoatletyka). Pierwsze spotkanie Jagiellonia rozegrała przeciwko Żydowskiemu Klubowi Sportowemu Białystok i wygrała ten mecz zdecydowanie, bo aż 4:2.

W sezonie 1974/1975 drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Bielatowicza awansowała na szczebel II ligi, przeplatając sukcesy z porażkami. W latach 80-tych szkoleniowcem Dumy Podlasia został Janusz Wójcik, który w rozgrywkach 1985/1986 sięgnął z Jagą po 3. miejsce, z kolei rok później poprowadził zespół do historycznego awansu, meldując się wraz z nią wśród najlepszych ekip w Polsce.

Nieprzerwanie w Ekstraklasie

Jagiellonia Białystok na szczeblu najwyższej klasy rozgrywkowej występuje nieprzerwanie od 2007 roku. W tym czasie Żółto-Czerwoni sięgnęli między innymi po krajowy Puchar w 2010 roku, dwukrotnie wywalczyli tytuł wicemistrza Polski, a w sezonie 2014/2015 uplasowali się na najniższym stopniu podium.

Hiszpańska siła rażenia

Przed sobotnią potyczką przy R22 podopieczni trenera Piotra Nowaka plasują się na 13. miejscu w ligowej tabeli, mając w swoim dorobku 35 punktów. Szkoleniowiec białostoczan przy Reymonta będzie mógł skorzystać między innymi z usług wracającego po kontuzji Jesúsa Imaza, na którego wiślaccy defensorzy będą musieli szczególnie uważać. Podobnie jak na innego z Hiszpanów - Marca Guala - który ma na swoim koncie 3 bramki w 5 rozegranych meczach.


Źródło: wisla.krakow.pl

Musimy wygrać! Dziś mecz z Jagiellonią!

Sobota, 7 maja 2022 r.


Piłkarze krakowskiej Wisły w strefie spadkowej tabeli Ekstraklasy przebywają już nieprzerwanie od 71 dni i choć w tym czasie mieli kilka okazji do tego, aby ją opuścić - niestety tej szansy nie wykorzystali. Po jakże wysokim piątkowym zwycięstwie Zagłębia nad Radomiakiem, bo aż 6-1, wiemy już, że bez względu na nasz wynik w zaplanowanej na dziś rywalizacji z Jagiellonią Białystok, strefy spadkowej po kolejce numer 32. nie opuścimy, ale też wiemy, że aby wciąż mieć los utrzymania we własnych rękach - dziś nie mamy innego wyjścia. Musimy wygrać!

Sytuacja w tabeli jest z jednej strony szalenie zagmatwana, ale z drugiej - bardzo jasna. Wisła przed sobotnimi meczami 32. kolejki ligowej do bezpiecznego miejsca traci wprawdzie "tylko" trzy punkty, ale też patrząc na to jak powiększamy w tej rundzie nasz dorobek - jest to "aż" trzy punkty! Tym bardziej, że aktualnie bezpośrednio przed nami w tabeli Ekstraklasy jest wrocławski Śląsk. I nawet jeśli klub ten w bieżącej serii gier nie powiększy swojego dorobku (czeka go mecz na własnym stadionie z Pogonią Szczecin), to warto pamiętać, że z wrocławianami mamy niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań. Jednocześnie w poniedziałek czeka nas w lidze bezpośrednia potyczka będących za nami w tabeli drużyn z Łęcznej i Niecieczy - a to oznacza, że ktoś za naszymi plecami na pewno swój dorobek powiększy. To zaś zbiera się w jedną całość mówiącą, że nie możemy patrzeć już tylko przed siebie, ale i za siebie, bo w naszej szalonej lidze wciąż "każdy może wygrać z każdym" i zarówno zespół z Łęcznej, jak i ten z Niecieczy, wcale nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

My zaś siłą rzeczy wierzyć musimy, że to co my powiemy i pokażemy jest dopiero przed nami, bo wiślaków czekają dokładnie "trzy finały" bieżącego sezonu, w których nie mamy już prawa się potykać. Strat punktów w tym roku było już w naszym wykonaniu aż za wiele i ciągłe liczenie na to, że potykać będą się "dla nas" - inni, to za mało, aby w Ekstraklasie pozostać!

Warto jednak też wspomnieć, że utrzymania w lidze wciąż nie jest też pewny nasz dzisiejszy rywal - białostocka Jagiellonia. Choć była ona przed tygodniem już bardzo blisko zapewnienia sobie tego, aby już w praktyce na pewno pozostać w lidze, ale ostatecznie - i po golu samobójczym z samej końcówki swojego meczu - tylko zremisowała ze Śląskiem Wrocław. I na dziś zamiast 37 punktów ma ich 35. A to wciąż wg różnych symulacji zbyt mała wartość, aby być pewnym utrzymania. Oznacza to jednocześnie, że białostoczanie nie zjawią się w Krakowie na wycieczkę, a również mocno walczyć będą o swój byt.

Można więc powiedzieć, że w tym kontekście na nasze szczęście zwiększa się przed tym meczem pole manewru trenerowi Jerzemu Brzęczkowi, bo choć do grona kontuzjowanych dołączył Momo Cissé, to z listy nieobecnych skreślamy pauzujących przed tygodniem za żółte kartki Macieja Sadloka oraz Konrada Gruszkowskiego, co w różnych fazach meczu może powiększać nam opcje w naszej defensywie. To o tyle ważne, że choć białostoczanie nie zachwycają w tej rundzie, to jednak na wiosnę znacząco wzmocnili swoją ofensywę transferami czasowymi z Ukrainy, skąd trafili bramkostrzelny Hiszpan Marc Gual, a także świetnie się z nim rozumiejący brazylijski skrzydłowy - Diego Carioca. Niewątpliwie nasi defensorzy na tę dwójkę muszą zwrócić szczególną uwagę, bo to na dziś zdecydowanie największa siła Jagiellonii.

My natomiast mocno liczymy, że poza siłą, którą nasz zespół pokaże na boisku - taką będą też kibice! Wiślacy walczą bowiem o pozostanie w Ekstraklasie i każdy fan z "Białą Gwiazdą" w sercu nie może przejść obok końcówki bieżącego sezonu obojętnie! Obecność na Reymonta wydaje się być obowiązkiem każdego z nas, aby na finiszu tego trudnego dla nas sezonu pomóc naszej drużynie!

Do zobaczenia na stadionie... Do boju Wisełka!

Sobota, 07.05.2022 r. 20:00

Wisła Kraków-Jagiellonia Białystok

  • 32. kolejka PKO Ekstraklasy.
  • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków.
  • Sędziuje: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
  • Transmisja TV: Canal+ Sport HD, Canal+ Sport 3 HD.
  • » Wisła zmierzyła się dotychczas w oficjalnych meczach z Jagiellonią 49 razy. 24 spotkań wygrała, 11 zremisowała oraz 14 przegrała. Bilans bramek to 86-54.
  • » Nasz bilans oficjalnych rywalizacji z Jagiellonią na przestrzeni ostatnich pięciu lat to: 3-3-5 oraz bramkowy 12-14.
  • » Poprzednie zwycięstwo Wisły nad Jagiellonią miało miejsce 7 lutego 2021 roku. Wygraliśmy wtedy na własnym stadionie 2-0.
  • » Poprzedni wyjazdowy mecz Wisły z Jagiellonią, który zakończył się naszym zwycięstwem, odbył się 29 kwietnia 2018 roku. Wygraliśmy 1-0.
  • » Po raz ostatni remis w meczu obydu klubów padł 24 sierpnia 2020 roku. Spotkanie rozegrane na wyjeździe zakończyło się wynikiem 1-1.
  • » Poprzednia porażka Wisły z Jagiellonią miała miejsce 20 listopada 2021 roku. Przegraliśmy na wyjeździe 1-3.
  • » Wyniki ostatnich sześciu meczów Wisły z Jagiellonią: 1-3 (w), 2-0 (d), 1-1 (w), 3-0 (d), 2-3 (w) oraz 2-2 (d).
  • » Zawodnicy nieobecni:
  • → Jakub Błaszczykowski (kontuzja);
  • → Alan Uryga (kontuzja);
  • → Piotr Starzyński (kontuzja);
  • → Momo Cissé (kontuzja);
  • → Luis Fernández (zawieszony);
  • » Jeśli zagrają muszą uważać na kartki:
  • → Gieorgij Żukow;
  • → Michal Frydrych;
  • → Jan Kliment;
  • → Mateusz Młyński;
  • → Joseph Colley;
  • → Marko Poletanović;
  • » Wiślacki akcent w zespole rywala:
  • → piłkarzem Jagiellonii jest nasz były pomocnik - Jesús Imaz (dla Wisły 49 występów i 14 goli).
  • » Przewidywana pogoda w porze meczu (wg danych IMGW):
  • → zachmurzenie całkowite;
  • → temperatura: 16.5°
  • → opady: 0 mm.

Źródło: wislaportal.pl

Najwyższa pora na zwycięstwo!

W sobotę 7 maja w ramach 32. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy przy Reymonta walczącą o utrzymanie Wisłę czeka kolejne bardzo ważne spotkanie. Tym razem piłkarze Białej Gwiazdy podejmą przed swoją publicznością Jagiellonię Białystok, z którą powalczą o niezwykle cenne zwycięstwo.


07.05.2022r.

Redakcja


Podopieczni Piotra Nowaka nie zaznali smaku zwycięstwa od czterech meczów, dzieląc się punktami z Radomiakiem (1:1) i Śląskiem Wrocław (1:1) oraz przegrywając z Pogonią Szczecin (1:2) oraz z Piastem Gliwice (1:2). Taki scenariusz sprawił, że przed wizytą pod Wawelem Duma Podlasia ma na swoim koncie 35 punktów i aktualnie zajmuje 13. lokatę.

Niezdobyta twierdza

W ostatnich latach Jagiellonia z pewnością nie ma miłych wspomnień związanych z występami przy R22, gdzie po raz ostatni cieszyła się z kompletu punktów w październiku 2014 roku. Od tego czasu krakowianie odnotowali 5 zwycięstw, z kolei 2 potyczki kończyły się podziałem punktów.

Pierwsze ligowe spotkanie w sezonie 2021/2022 pomiędzy Wisłą a Jagą odbyło się w listopadzie 2021 roku i zakończyło się po myśli drużyny z Podlasia, która pokonała na stadionie przy ulicy Słonecznej krakowian 3:1 i zgarnęła pełną pulę.

Trzy finały

Przed podopiecznymi trenera Jerzego Brzęczka decydujący czas, który rozstrzygnie kwestię utrzymania na szczeblu najwyższej klasy rozgrywkowej. Głęboko wierzymy, że Wiślacy wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności i w sobotni wieczór sięgną po drugie wiosenne zwycięstwo, które zapoczątkuje pozytywną serię, która zapewni 13-krotnemu mistrzowi Polski prawo gry w PKO Bank Polski Ekstraklasie w sezonie 2022/2023.

Pierwszy gwizdek sędziego Daniela Stefańskiego rozbrzmi punktualnie o godzinie 20:00. Jazda, jazda, jazda!


Źródło: wisla.krakow.pl


Jerzy Brzęczek przed meczem z Jagiellonią: - Bardzo potrzebujemy zwycięstwa

Piątek, 6 maja 2022 r.


Do końca bieżącego sezonu ligowego pozostały nam już tylko trzy kolejki, w których dwukrotnie przyjdzie nam zagrać na własnym stadionie. Naszym najbliższym rywalem na R22 będzie białostocka Jagiellonia. A o tym co przed tą potyczką mówił trener naszej drużyny Jerzy Brzęczek przeczytać możecie w poniższym zapisie z tradycyjnej przedmeczowej konferencji prasowej.

Na wstępie spotkania z dziennikarzami trener wiślaków został zapytany o to co zrobić, aby dobrze "wejść w mecz", co nie udało się w dwóch poprzednich naszych występach.

- Bardzo dokładnie analizowaliśmy nasze ostatnie dwa spotkania, w tym czas przygotowań do nich i nie ukrywam, że dwóm zawodnikom zrobiliśmy testy wydolnościowe. I to potwierdziło nasze przypuszczenia, na podstawie naszego zachowania się i tej kwestii związanej z pierwszymi dwudziestoma minutami w dwóch ostatnich spotkaniach. Trochę zmieniliśmy więc nasz trening, jeśli chodzi o intensywność oraz jego długość, bo przyszedł czas, że nie byliśmy w okresie przygotowawczym, a mieliśmy tylko krótki obóz w czasie przerwy reprezentacyjnej i dostrzegliśmy pewne problemy, które wywołane były i spowodowane zbyt dużą wydolnością, a spadła nam szybkość. I odbijało się to w dwóch ostatnich meczach i pierwszych w nich połowach. Naszej w nich agresywności i doskoku do pressingu - zdradził trener wiślaków. Po czym dopytywany o testy wydolnościowe dodał: - Zwróciliśmy uwagę na to, w porównaniu do wcześniejszych meczów, że mieliśmy w pierwszych minutach w meczach z Wisłą Płock oraz z Cracovią problemy jeśli chodzi o naszą agresywność. Tak więc ten okres był dla nas bardzo ciężki. Było ostatnio dużo spotkań, jak również mieliśmy intensywne treningi. W szczególności dla tych zawodników, którzy rozegrali wszystkie spotkania. Było to widać w szczególności po Enisie Fazlagiciu, który w przerwie reprezentacyjnej nie był z nami na zgrupowaniu, wtedy był ze swoją kadrą i zagrał tam w dwóch meczach, więc dostał dodatkowo jeszcze w swoim cyklu treningowym dwa występy, a nie zrobił z nami tych rzeczy, które były dla nas ważne podczas zgrupowania. Patrząc na to co działo się dziś i wczoraj na treningu jest duża różnica i bardzo mnie to cieszy - dodał Brzęczek.

Kolejne z pytań dotyczyło naszego poprzedniego meczu, którym były derby Krakowa oraz o kwestie mentalne w zespole po nich, bo potyczka z "Pasami" równie dobrze mogła zakończyć się dla nas porażką, jak i zwycięstwem.

- Ten mecz można rozpatrywać z perspektywy 90-paru minut, ale też z perspektywy ostatnich sekund i ostatniej akcji. Gdybyśmy w tym przypadku byli skuteczniejsi, może mieli trochę więcej szczęścia, to mogliśmy to spotkanie wygrać, ale trzeba też ocenić, że po tych pierwszych dwudziestu minutach to Cracovia miała dwie bardzo dobre sytuacje, co nie oznacza, że my w pierwszej połowie nie mieliśmy również sytuacji do tego, żeby zdobyć bramki. Jeśli chodzi o Zdenka Ondráška, to miał je dwie. W jednej gdyby zabrał piłkę do przodu, a nie zagrywał do tyłu, to miałby też dość klarowną okazję, ale trzeba patrzeć na to zawsze z perspektywy tego co ci dopisują do konta punktowego, a my dopisaliśmy jeden punkt. Z perspektywy czasu i patrząc na to jakim wynikiem zakończył się i w jakich okolicznościach mecz z Wisłą Płock to taki jeden punkt wtedy również byłby bardzo ważny. Mówiłem to już wielokrotnie - na koniec sezonu, po ostatniej rundzie, tabela bardzo często pokazuje, że jednego punktu albo brakuje do sukcesów, do mistrzostwa, czy europejskich pucharów, albo jeden punkt gdzieś decyduje o tym, że spadasz z ligi. Tak więc też każdy punkt trzeba bardzo szanować, ale też zdajemy sobie sprawę, że remisy nam nie wystarczą. Potrzebujemy zwycięstw i bardzo potrzebujemy zwycięstwa w jutrzejszym spotkaniu z Jagiellonią - przyznał trener.

Opiekuna zespołu z ulicy Reymonta zapytano więc o niewykorzystane ostatnio już kilka okazji do tego, aby wyjść ze strefy spadkowej, w kontekście świadomość w zespole, że ten zaprzepaścił szanse na to już nie jeden raz. A także tego, że bez zwycięstw Wisła Kraków nie utrzyma się w Ekstraklasie!

- Bez dwóch zdań, a pełna świadomość drużyny jest od samego początku - powiedział Brzęczek. - Patrząc na to od momentu gdy przyszedłem do Wisły i cały czas to powtarzam jak ta drużyna prezentuje się na boisku i na pewno nie można jej odmówić determinacji, zaangażowania oraz chęci zdobycia trzech punktów w tych spotkaniach, które rozegraliśmy. Również w meczu na Cracovii, prestiżowym, derbowym, w którym dwie drużyny przystąpiły w zupełnie innych nastrojach i sytuacji - jeśli chodzi o tabelę. Pomimo problemów w pierwszej fazie meczu drużyna potrafiła go kontrolować i stwarzać swoje sytuacje. Myślę, że ta świadomość jest pełna, ale z drugiej strony patrząc na zachowania, na jakość gry ja osobiście nie mam wrażenia i nie odbieram tego na zasadzie paraliżu, czy nerwowości drużyny, która będąc w takiej sytuacji, a w jakiej jesteśmy, to często nie zawsze potrafi te emocje i nerwy w jakiś sposób trzymać na wodzy. Myślę, że nam się to udaje, ale mieliśmy już dwie takie sytuacje, bo zwycięstwo w meczu z Cracovią dawało nam wyjście ze strefy spadkowej oraz gdybyśmy wygrali mecz z Wisłą Płock. To są nasze dwa pierwsze spotkania, ale też wciąż jesteśmy cały czas w bezpośrednim dystansie i na dziś na pewno wszystko mamy w swoich głowach i tej dyspozycji zdobywania punktów poprzez zwycięstwa - uważa Brzęczek.

Nasz jutrzejszy rywal, a więc Jagiellonia, ma na dziś pięć punktów więcej od Wisły i wciąż sama też nie jest na 100% pewna utrzymania. A mogła mieć to zmartwienie już za sobą przed tygodniem, ale po samobójczym golu Michała Pazdana - tylko zremisowała przed tygodniem ze Śląskiem Wrocław. O ten fakt oraz ogólnie o grę Jagiellonii trener Wisły również został zapytany.

- Fakt jest taki, że ten mecz zakończył się remisem po bramce samobójczej w samej końcówce, oczywiście musimy patrzeć na zespół Jagiellonii jako na taki, który jest bardzo nieobliczalny, bardzo dobrze grający w ofensywie, jeśli chodzi o kreowanie sytuacji. Na pewno dużo dały dwa wzmocnienia, jakie zostały dokonane, czyli Gual i Carioca, bo to zawodnicy, którzy robią dużą różnicę i są skuteczni. To na pewno dobre transfery, ale zdajemy sobie sprawę, że jeśli chodzi o grę ofensywną, to Jagiellonia jest nieprzewidywalna i potrafi dobrze kreować sytuacje, więc musimy być bardzo czujni. Ale też gramy na własnym stadionie i my także musimy być konkretni, musimy być agresywni, musimy kreować własne sytuacje po to, żeby stwarzać przeciwnikowi problemy, presję oraz aby kreować sytuacje, by zdobywać bramki - mówił trener.

Na zakończenie opiekun zespołu Wisły został zapytany o Pawła Brożka, który oficjalnie dołączył dziś do działu skautingu naszego klubu.

- Każdy klub musi mieć pewną tożsamość i jeśli są zawodnicy, którzy występowali w jego barwach, którzy są osobowościami i mają predyspozycje do danych zadań trenerskich, skautingowych, czy do bycia prezesem, to w jakiś sposób jest ważne by to wykorzystać. Ale też nie oznacza to, że to gwarantuje to same dobre decyzje i skuteczność działania. Jeśli chodzi o Pawła, to przedwczoraj żartowaliśmy, że sylwetka jest nie najgorsza, wiek nie jest ważny. Trzy-cztery razy w tygodniu trening pod specjalnym nadzorem, a potem sobota-niedziela mecz i na pewno byłby nam potrzebny - oczywiście żartując, ale ja się cieszę, że taka osoba, taka postać jak Paweł, mająca swoje doświadczenia, będąca niesamowicie skutecznym napastnikiem, takim killerem, który potrafił się zachować, to jego spostrzeżenia i ocena piłkarzy, których obserwujemy, których będziemy chcieli na tę pozycję ściągać - będzie bardzo ważna. Oczywiście on też musi zbierać doświadczenie, uczyć się, bo bycie piłkarzem, a później zejście z murawy i bycie po tej drugiej stronie to pewne realia się zmieniają. Także oceny i podejście do tego, ale myślę, że na pewno jest to dobry ruch. Jest to ważna postać i życzę mu takiego bystrego oka, jak w polu karnym, jeśli chodzi o obserwacje zawodników, których już mamy na naszych listach. Na zasadzie sprawdzenia i później wspólnej rozmowy, wymiany poglądów, czy dana osoba patrząc na jej predyspozycje jest tą osobą, której szukamy. I czy będzie w stanie podołać takiemu wyzwaniu, jakim jest gra w koszulce z białą gwiazdą na piersi. Bo to też jest bardzo ważna sytuacja, bo nie każdy zawodnik będzie w stanie móc sobie z tym poradzić. Grając w wielkich klubach z innymi oczekiwaniami i z inną presją - zakończył Brzęczek.


Źródło: wislaportal.pl

Relacje z meczu

Do gry wkracza matematyka... Wisła - Jagiellonia 0-0

Sobota, 7 maja 2022 r.


Grająca o pozostanie w Ekstraklasie drużyna Wisły nie potrafiła wygrać czwartego meczu z rzędu, dziś tylko remisując 0-0 z białostocką Jagiellonią. Taki wynik oznacza, że w naszej sytuacji o dalszych losach drużyny największą rolę zaczyna odgrywać "matematyka". Na dwie kolejki przed końcem sezonu brakuje nam bowiem do bezpiecznych lokat aż czterech punktów!

Kolejny dla nas "mecz o wszystko" rozpoczęliśmy ofensywnie, zresztą już pierwsza akcja przyniosła nam rzut rożny, ale też przyznać należy, że od samego początku zawodów białostoczanie grali mocno cofnięci, bardzo defensywnie i czekając tylko na ewentualne okazje do kontrataków. Solidnie ograniczali też dzięki temu poczynania zbyt mimo wszystko wolno i za mało kombinacyjnie grających wiślaków. Dość powiedzieć, ale na pierwszą okazję do otwarcia wyniku przyszło nam poczekać aż do 25. minuty, kiedy to po dograniu w szesnastkę w wykonaniu "Gio" Citaiszwiliego z dobrze wrzuconą futbolówką minęli się kolejno Zdeněk Ondrášek, Michal Frydrych, a zamykający całość Konrad Gruszkowski uderzył niecelnie. Był to jednak sygnał do ataku, bo też szybko z kolejną akcją ruszył Citaiszwili, ale choć wpadł w "szesnastkę" gości, to jego uderzenie zostało zablokowane. Podobnie jak i w odpowiedzi próba Bartłomieja Wdowika, która także zablokowana padła łatwym łupem Pawła Kieszka.

Niestety tylko pół godziny na murawie przebywać mógł dziś Marko Poletanović, bo zgłosił uraz i musiał zostać zmieniony. I jak się okazało było to sygnałem do bardziej odważnych wyjść gości, ale ani Martin Pospíšil w 35. minucie z rzutu wolnego, ani zablokowany po dograniu z rzutu rożnego minutę później Taras Romanczuk - nie zagrozili specjalnie naszej bramce.

Tę strzelić próbowali w końcówce pierwszej połowy wiślacy, ale w 37. minucie Frydrychowi nie udało się uderzenie z niemal połowy boiska, gdy zobaczył, że Zlatan Alomerović wyszedł poza światło bramki. Czeski defensor Wisły strzelał bowiem zbyt lekko, a do tego niedokładnie. Zanim obydwa zespoły zeszły do szatni "Biała Gwiazda" miała wprawdzie jeszcze dwie okazje, tyle tylko, że w 42. minucie po dograniu z rzutu wolnego w wykonaniu "Gio" - nieznacznie nad bramką główkował Enis Fazlagić, a w 44. minucie mocno niecelnie po rzucie rożnym - również głową - strzelał Ondrášek. Stąd też do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Na drugą połowę - chyba jednak trochę niespodziewanie - Wisła wyszła bez żadnych zmian w składzie i niewiele też w pierwszych fragmentach drugiej połowy zmienił się obraz tego widowiska. Jagiellonia wciąż pilnowała własnego przedpola, a Wisła nie umiała znaleźć na to sposobu. Graliśmy zresztą bardzo niedokładnie, ale goście nie potrafili przełożyć tego z kolei na okazje do kontrataków.

Stąd też dopiero zmiany po niespełna godzinie gry trenera Jerzego Brzęczka i wejście Stefana Savicia i Elvisa Manu były wyraźnym sygnałem do ataku. I już dwie minuty po tym jak pojawili się oni na boisku mogło być pod bramką gości groźnie, ale po "bilardzie" w polu karnym piłkę wybił ostatecznie Romanczuk. Po chwili swoją okazję miał Ondrášek, ale źle dostawił nogę i z bliskiej odległości przeniósł futbolówkę ponad bramką! Szybko za to przypomniał o sobie wracający do gry po długiej kontuzji Jesús Imaz, bo w przeciągu kilku chwil w 64. minucie oddał dwa groźne strzały, choć na nasze szczęście niecelne. Celnie uderzył za to w 68. minucie Diego Carioca, ale piłka poleciała dokładnie tam gdzie stał Kieszek i nasz bramkarz spokojnie ją złapał. Podobnie jak po drugiej stronie Alomerović, broniąc celny strzał Citaiszwiliego z 71. minuty. Nie musiał za to interweniować na kwadrans przed końcem meczu, bo choć mocno, to niecelnie uderzył Manu.

Szybko po wejściu na boisko swoją pierwszą okazję miał za to dawno nieoglądany Jan Kliment, ale zbyt długo zwlekał z uderzeniem i został zablokowany. W 78. minucie wyszedł z kolei sam na sam z bramkarzem, ale nie dość, że okazji nie wykorzystał, to dodatkowo sędzia odgwizdał jego pozycję spaloną.

Oczywiście wiślakom nie można było w tym meczu odmówić ambicji i gry do końca, bo ostatnie minuty zawodów to zdecydowana walka o to, aby stworzyć sobie jeszcze okazje do strzelania gola, tyle tylko, że brakowało nam tak naprawdę na to pomysłu, dokładności i momentami - jak w całej tej rundzie - szczęścia. A także tego co najważniejsze, a więc... piłkarskiej jakości. Zresztą - gdy zaś już udało się podejść dobrze z piłką, jak Saviciowi w 84. minucie, to niestety dla nas - fatalnie uderzył Manu. Zresztą Holender dostał też dobrą piłkę przed "szesnastkę" w minucie 89., ale podał ją mocno do przodu i w nonszalancki sposób "do nikogo". Tak samo jak nie wyszło dośrodkowanie "Gio" w rzutu wolnego, w już drugiej doliczonej minucie tego meczu. Blisko za to w 94. minucie mogła być "Jaga", ale po fatalnym wybiciu piłki przez Gieorgija Żukowa z dobrej pozycji spudłował Marc Gual... Ostatnia okazja całego spotkania to jeszcze wprawdzie celny strzał z dystansu Citaiszwiliego, ale ten obronił Alomerović.

Ostatecznie Wisła tylko remisuje więc z Jagiellonią i nasze szanse na utrzymanie zaczynają być już niestety coraz bardziej "matematyczne".

Sobota, 07.05.2022 r. 20:00:

0 Wisła Kraków-0 Jagiellonia Białystok

Wisła Kraków:

  • Paweł Kieszek
  • Konrad Gruszkowski
  • Joseph Colley
  • Michal Frydrych
  • Matěj Hanousek
  • Giorgi Citaiszwili
  • Marko Poletanović
  • (33. Enis Fazlagić)
  • Patryk Plewka
  • (59. Elvis Manu)
  • Michal Škvarka
  • (73. Gieorgij Żukow)
  • Dor Hugi
  • (59. Stefan Savić)
  • Zdeněk Ondrášek
  • (73. Jan Kliment)

Jagiellonia Białystok:

  • Zlatan Alomerović
  • Kacper Tabiś
  • (59. Miłosz Matysik)
  • Michał Pazdan
  • Israel Puerto
  • Bogdan Țîru
  • Bojan Nastić
  • (59. Andrzej Trubeha)
  • Taras Romanczuk
  • Martin Pospíšil
  • (59. Jesús Imaz)
  • Diego Carioca
  • (86. Fedor Černych)
  • Bartłomiej Wdowik
  • (86. Karol Struski)
  • Marc Gual

32. kolejka PKO Ekstraklasy.

  • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków.
  • Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
  • Widzów: 18 198.
  • Pogoda: 16°.

Źródło: wislaportal.pl

Niespełnione marzenie o zwycięstwie: Wisła - Jagiellonia 0:0

Piłkarze 13-krotnego mistrza Polski na wszelkie sposoby starali się umieścić piłkę w siatce zespołu Jagiellonii i zgarnąć bezcenne trzy punkty. Pomimo wielu prób ta sztuka im się nie udała i rywalizacja z Dumą Podlasia zakończyła się bezbramkowym remisem.


07.05.2022r.

Redakcja

W początkowej fazie spotkania niesieni głośnym dopingiem fanów Wiślacy mocno ruszyli do przodu, naciskając na przyjezdnych, którzy umiejętnie się jednak ustawiali, czym uniemożliwiali krakowianom przedarcie się w okolice ich pola karnego. Stawka meczu i presja wyniku sprawiła, że gra była mocno szarpana i toczyła się przede wszystkim w środkowej strefie. Pierwsza warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 25. minucie, kiedy to dośrodkowanie z rzutu wolnego Tsitaishviliego starał się zamknąć Gruszkowski, który nie trafił jednak w futbolówkę.

Od 33. minuty Biała Gwiazda zmuszona była radzić sobie bez kontuzjowanego Poletanovicia, którego na placu gry zastąpił Fazlagić i to właśnie młodzieżowy reprezentant Macedonii Północnej stanął przed szansą na otwarcie wyniku na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy, ale piłka po jego uderzeniu głową nieznacznie minęła poprzeczkę.

Głową w mur

Po przerwie piłkarze 13-krotnego mistrza Polski kontynuowali swoje starania, jednak bili głową w mur i nie potrafili sforsować zasieków obronnych Dumy Podlasia. Choć Wisła dłużej utrzymywała się przy piłce, nie potrafiła spożytkować swojej przewagi. Sporo ożywienia w szeregi krakowian wnieśli wprowadzeni na murawę Savić i Manu, którzy w 61. minucie przyspieszyli jedną z akcji, co przyniosło krakowianom dogodną okazję. Piłkę na lewym skrzydle otrzymał Škvarka, po czym dośrodkował wprost na głowę Frydrycha, który zgrał ją w kierunku nadbiegającego Ondráška, ale ten nie zdołał umieścić jej w bramce.

Drużyna dowodzona przez trenera Nowaka próbowała wykorzystać moment liczebnej przewagi na połowie gospodarzy i odpowiedzieć groźnym kontratakiem. W jednej z akcji bliski szczęścia był wracający po kontuzji Imaz, ale na szczęście Wiślaków nie trafił czysto w piłkę.

Wraz z upływającym czasem atmosfera gęstniała, a Biała Gwiazda robiła wszystko, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gracze spod Wawelu postawili wszystko na jedną kartę, przypuszczając szturm na bramkę strzeżoną przez Alomerovicia, ale tego dnia szczęście nie było po ich stronie. Piłka jak zaczarowana nie chciała znaleźć drogi do siatki, skutkiem czego kibice zgromadzeni na trybunach nie obejrzeli żadnej bramki, a obie drużyny podzieliły się punktami.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 0:0

Wisła Kraków: Kieszek - Hanousek, Frydrych, Colley, Gruszkowski - Plewka (59’ Manu), Poletanović (33’ Fazlagić) - Hugi (59’ Savić), Škvarka (73’ Żukow), Tsitaishvili - Ondrášek (73’ Kliment)

Jagiellonia Białystok: Alomerović - Nastić (59’ Matysik), Pazdan, Țîru, Tabiś (59’ Imaz) - Wdowik (86’ Struski), Romanczuk, Pospíšil (59’ Trubeha) - Puerto, Gual, Nascimento (86’ Černych)

Żółte kartki: Nastić, Tabiś, Nascimento


Źródło: wisla.krakow.pl



Minuta po minucie

  • Sobota, 07.05.2022 r. - godz. 20:00. 32. kolejka PKO Ekstraklasy. Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków. Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 18 198. Pogoda: 16°
  • Brak słów. Mieliśmy mnóstwo kapitalnych okazji do zdobycia zwycięskiego gola. Nie mieliśmy jednak napastnika, który byłby w stanie je wykorzystać.
  • 90+5
  • Gio uderzył z dystansu wprost w bramkarza w ostatniej akcji meczu. Koniec.
  • Jagiellonia przy piłce.
  • Ostatnia minuta...
  • 90+4
  • "Setka" dla Guala po fatalnej stracie Żukowa. Uderzył obok bramki.
  • 90+3
  • Bez zagrożenia po stałym fragmencie gry.
  • 90+3
  • Rzut rożny dla Jagiellonii.
  • 90+2
  • Gio piłkę z rzutu wolnego wrzucił bardzo źle...
  • 90+1
  • Świetny znów Gio wywalczył rzut wolny blisko narożnika pola karnego.
  • 90.
  • Minimum pięć minut doliczone do drugiej części meczu.
  • 90.
  • Gio źle wrzucił piłkę z rzutu rożnego.
  • 89.
  • KOLEJNY raz Stefan Savić świetnie odnalazł się na skrzydle i zgrał piłkę przed pole karne do Manu, który zamiast uderzać próbował znaleźć Klimenta. Zagrał tak, że piłka wyszła poza plac gry...
  • 87.
  • Faul Frydrycha w środku boiska. Zostały trzy minuty regulaminowej gry...
  • 85.
  • Cernych i Struski za Cariokę i Wdowika.
  • Tym razem "skurcze" łapią Pazdana. Przepraszamy, ale niesamowite jaja odwalają piłkarze Jagiellonii w tym meczu...
  • 84.
  • Znów świetnie sytuację strzelecką wypracował Savić. Manu znów uderza bardzo niecelnie nad bramką...
  • 82.
  • Bezsensowny faul Fazlagicia w bocznej strefie boiska.
  • 80.
  • Jagiellonia gra na czas i kradnie cenne sekundy.
  • 78.
  • Kolejna kapitalna okazja dla Klimenta. W sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył w głowę Alomerovicia. Po całej tej akcji sędzia odgwizdał jednak pozycję spaloną Janka.
  • Mieliśmy KAPITALNE okazje do objęcia prowadzenia.
  • 76.
  • Kolejna idealna okazja, tym razem dla Klimenta. Savić kapitalnie powalczył o piłkę na skrzydle i zgrał jeszcze lepiej do Klimenta. Ten zamiast uderzać z pierwszej piłki niepotrzebnie ją przyjmował i został dogoniony przez obrońcę. Uderzenie Czecha zostało zablokowane i Alomerović złapał piłkę!!!
  • 75.
  • Kapitalna okazja dla Manu. Piłka po idealnej wrzutce w pole karne spadła na 11 metr. Elvis uderzył niecelnie...
  • 18 198 biletów sprzedanych na dzisiejszy mecz.
  • 73.
  • Żukow za Škvarkę. Kliment za Ondráška.
  • 73.
  • Mieliśmy stały fragment gry z groźnej strefy boiska po faulu na Saviciu. Škvarka fatalnie wrzucił piłkę w pole karne.
  • 71.
  • Citaiszwili zszedł ze skrzydła z akcją do lewej nogi. Uderzył celnie, ale pewnie piłkę złapał Alomerović.
  • 68.
  • Mocne uderzenie Carioki. Pewna interwencja Kieszka.
  • 65.
  • Kolejna fatalna strata Fazlagicia. Ten gość nie nadaje się do gry!
  • 64.
  • Łatwa strata Fazlagicia i kontra gości. Gual uderzył w boczną siatkę.
  • 64.
  • Teraz bardzo blisko gola dla Jagiellonii. Imaz po wrzutce Wdowika uderzył minimalnie obok bramki.
  • 62.
  • Znów blisko gola dla Wisły. Najpierw po rzucie rożnym zgrana piłka nie znalazła adresata na 2 metrze od bramki. Utrzymaliśmy się na połowie rywala. Škvarka wrzucił na głowę Frydrycha. Ten zgrał do Ondráška. Zdeněk uderzył ponad bramką z najbliższej odległości.
  • 61.
  • Dużo zamieszania pod bramką Jagi i blisko samobójczego gola Romanczuka. Piłka przeleciała jednak minimalnie obok słupka.
  • 59.
  • Z boiska zszedł Plewka i Hugi. Stefan Savić i Elvis Manu za nich. Jesús Imaz, Trubeha, Matysik zmieniają Pospisila, Nasticia i Tabisia.
  • 58.
  • Seria prostych strat naszych piłkarzy.
  • Stefan Savić i Elvis Manu gotowi do wejścia na boisko.
  • 53.
  • Świetnie kontrę Wisły rozpoczął Plewka. Później z piłką skrzydłem popędził Gruszkowski, który zamiast wrzucić piłkę wcześniej w pole karne do kompletnie pustego Ondráška wszedł w drybling i zaliczył łatwą stratę...
  • 49.
  • Za długo z piłką przy nodze biegł Patryk Plewka. Dobrze jednak utrzymał się przy piłce i wywalczył rzut wolny. Tabiś ukarany żółtą kartką.
  • 47.
  • Gruszkowski ofiarnie wywalczył rzut rożny. Sędzia wskazał, że zagramy od bramki.
  • 46.
  • Rozpoczęła się druga połowa meczu. Panowie! Nie ma znaczenia jak. Ważne żeby z trzema punktami!
  • 45+2
  • Koniec pierwszej połowy spotkania. Jagiellonia przyjechała po remis, broni się na własnej połowie i gra na czas. My jednak nie potrafimy tego wykorzystać...
  • 45+1
  • Bardzo złe dośrodkowanie Citaiszwiliego.
  • 45+1
  • Jeszcze jeden rzut rożny dla Wisły.
  • 45.
  • Minimum dwie minuty doliczone do pierwszej części meczu.
  • 44.
  • Kolejne dobre dośrodkowanie. Znów okazję miał Ondrášek i znów jej nie wykorzystał...
  • 43.
  • Kolejny rzut rożny dla nas.
  • 42.
  • Dośrodkowanie Citaiszwiliego bradzo dobre. Fazlagić uderzył jednak niecelnie...
  • 41.
  • Kartka dla Carioki.
  • 40.
  • Dobre dośrodkowanie Škvarki, ale najwyżej wyskoczył Pazdan.
  • 40.
  • Rzut rożny dla Wisły.
  • 38.
  • Jagiellonia w natarciu. Znów zostawiliśmy w tyłach za dużo miejsca. Przed utratą bramki uratował nas skuteczny powrót Hugiego.
  • 36.
  • Dośrodkowanie na zamykającego akcję Pazdana. Piłka została zgrana do Romanczuka, który obił nogi piłkarza Wisły. Piłka poleciała w stronę bramki, ale z nią dobrze poradził sobie Kieszek.
  • 36.
  • Przewaga Jagielonii. Rzut rożny dla gości.
  • 35.
  • Bardzo słabe dośrodkowanie Pospíšila z rzutu wolnego.
  • 35.
  • Rzut wolny z niczego dla Jagielonii z bliskiej odległości.
  • 33.
  • Fazlagić zmienia Poletanovicia.
  • 33.
  • Nastić z żółtą kartką za taktyczny faul na Citaiszwilim.
  • Poletanović zmuszony opuścić boisko...
  • 31.
  • Uraz Poletanovicia.
  • 30.
  • Dośrodkowanie Hanouska do nikogo. Piłkę łapie Alomerović.
  • 28.
  • Bezsensowne długie podanie Frydrycha. Któryś już raz dziś Michal zagrywa niecelne podanie do linii ofensywnej...
  • 27.
  • Świetna akcja Gio i Gruszkowskiego. Uderzenie tego pierwszego zblokowane. Wielka szkoda tej akcji!
  • Akcję zamykał Gruszkowski, ale uderzył niecelnie.
  • 25.
  • Świetne dośrodkowanie Gio ze stojącej piłki. Nikt nie zdołał skierować piłki do bramki...
  • 24.
  • Bardzo brzydki faul na Škvarce. Bez kartki...
  • 22.
  • Świetna praca w defensywie Patryka Plewki, który swoim powrotem zastopował kontrę gości.
  • "Nigdy nie spadnie, Wisełka nigdy nie spadnie" - niesie się właśnie gromko z wiślackich trybun.
  • 21.
  • Wdowik złapany w pułapkę ofsajdową.
  • 18.
  • Słabe przyjęcie Zdenka, który wyrzucił się nim poza pole karne. Gdyby zrobił to lepiej mógł znaleźć się w sytuacji strzeleckiej.
  • Świetnie wygląda dziś doping przy Reymonta. Oby trybuny poniosły Wisłę do zwycięstwa!
  • 15.
  • Kolejne dziś złe zachowanie Poletanovicia, który w prosty sposób stracił piłkę na połowie rywala przy linii bocznej boiska. Mogła z tego pójść kontra...
  • 14.
  • Mieliśmy szansę wyjść z kontrą, ale Poletanović podał za mocno do Hugiego.
  • 13.
  • Bardzo złe dośrodkowanie ląduje w rękach Alomerovicia.
  • 12.
  • Zagranie piłki ręką Țîru 30 metrów od bramki Jagielloni. Rzut wolny dla Wisły.
  • 11.
  • Daleki wrzut z autu Hanouska. Ondrášek zgrał piłkę, ale do odbitej piłki nikt nie dobiegł.
  • 10.
  • Solowa akcja Poletanovicia w środku pola i oddanie piłki na skrzydło do Hugiego. Dor podał za plecy dobrze wbiegającego w pole karne Škvarki.
  • 9.
  • Bardzo źle wykonany stały fragment gry przez Jagiellonię.
  • 8.
  • Faul Colleya na Gualu w środku boiska.
  • 6.
  • Niedokładne długie podanie Frydrycha do Hugiego opuściło plac gry.
  • 4.
  • Groźne dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Wisły, ale tam skutecznie interweniował Colley.
  • 2.
  • Škvarka złapany na spalonym.
  • 1.
  • Złe dośrodkowanie ze stojącej piłki.
  • 1.
  • Wywalczony rzut rożny dla Wisły w pierwszej akcji meczu.
  • 1.
  • Rozpoczynamy przedostatni mecz domowy tego sezonu. TYLKO ZWYCIĘSTWO!
  • Wisła dziś na czerwono-biało. Jagiellonia na czarno. Kapitanem Wisły Michal Frydrych.
  • Po wczorajszej wygranej Zagłębia w Radomiu (6-1) i dzisiejszym remisie Śląska z Pogonią (1-1) przed startem spotkania Wisły z Jagiellonią do 15. w tabeli Śląska tracimy 4 punkty, a do 14. Zagłębia już aż 5. Identyczną pięciopunktową stratę mamy do 13. Jagiellonii.
  • Wiemy też już w jakim składzie mecz rozpocznie Jagiellonia. Oto wybrańcy trenera Piotra Nowaka: Zlatan Alomerović - Kacper Tabiś, Michał Pazdan, Israel Puerto, Bogdan Țîru, Bojan Nastić, Taras Romanczuk, Martin Pospíšil, Diego Carioca, Bartłomiej Wdowik i Marc Gual. A to ławka rezerwowych: Pāvels Šteinbors, Michał Nalepa, Bartosz Bida, Fedor Černych, Jesús Imaz, Andrzej Trubeha, Narek Grigorjan, Karol Struski i Miłosz Matysik.
  • Znamy już wyjściową jedenastkę na dzisiejszy mecz krakowskiej Wisły. Oto ona: Paweł Kieszek - Konrad Gruszkowski, Joseph Colley, Michal Frydrych, Matěj Hanousek - Giorgi Citaiszwili, Marko Poletanović, Patryk Plewka, Michal Škvarka, Dor Hugi - Zdeněk Ondrášek. A oto nasza ławka rezerwowych: Mikołaj Biegański, Sebastian Ring, Maciej Sadlok, Jan Kliment, Gieorgij Żukow, Enis Fazlagić, Elvis Manu, Dawid Szot i Stefan Savić.
  • Do końca sezonu pozostały nam już tylko trzy mecze, w których Wisła nie może się już potknąć. Pierwszy z naszych "finałów" zagramy z Jagiellonią. Zapraszamy Was na relację tekstową z tego spotkania!

Źródło: wislaportal.pl

Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Dwugłos trenerski: Wisła - Jagiellonia

Na zakończenie sobotnich meczów w ramach 32. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy krakowska Wisły na własnym obiekcie podejmowała Jagiellonię Białystok. Obie drużyny od początku spotkania starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się trafić do siatki rywala, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Co po zakończeniu gry powiedzieli opiekunowie obu ekip?


07.05.2022r.

A. Warchał

Piotr Nowak - Jagiellonia Białystok

„To był bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Myślę, że można było założyć, iż będzie to mecz walki od samego początku. Staraliśmy się zneutralizować dobre skrzydła Wisły Kraków. Myślę, że w pierwszej połowie wyglądało to w miarę dobrze. Później mieliśmy szansę ten mecz wygrać, a nasze zmiany to potwierdzają. Uważałem, że potrzeba nam trochę mobilności z przodu. Mieliśmy kilka sytuacji i najbardziej szkoda ostatniej, bo z tego powinna paść bramka. Wisła akurat takich klarownych okazji nie miała, co mnie bardzo cieszy, bo w tych ostatnich meczach popełnialiśmy błędy. Teraz zachowaliśmy koncentracje do końca i brawa za to dla zespołu” - kontynuował opiekun Jagiellonii.

Przedstawiciele mediów zarzucili Jagiellonii zachowawczość w poczynaniach ofensywnych, co sprawiło, że ekipa gości nie tworzyła sobie klasowych sytuacji pod bramką przeciwnika. „W pewnym momencie po stronie Wisły było praktycznie pięciu napastników, także trudno powiedzieć, że graliśmy zachowawczo. Zdawaliśmy sobie sprawę z wagi spotkania. Przy ostatnich wynikach trzeba dodać do umiejętności mądrość boiskową. Nie straciliśmy koncentracji i pomagaliśmy sobie. Jeśli mieliśmy problemy, to wypełnialiśmy luki. Przez większość meczów w tej rundzie zmuszeni byliśmy gonić wynik, bo popełnialiśmy proste błędy. W tym meczu pokazaliśmy naszą dojrzałość piłkarską i to mnie cieszy, bo włożyliśmy w to sporo pracy” - zakończył trener Jagiellonii.


Jerzy Brzęczek - Wisła Kraków

„Jestem rozczarowany tym wynikiem, ponieważ do końca meczu walczyliśmy o zwycięstwo, ale brakowało nam skuteczności. Stworzyliśmy kilka sytuacji. Wprowadzenie Savicia i Manu dało nam więcej możliwości, ale zabrakło nam zimnej krwi, wyrachowania i tego, by wykorzystać jedną z szans” - zaczął. „Nasza sytuacja jest bardzo trudna, ale zostały dwa spotkania i dopóki będziemy mieć szansę, będziemy walczyć o to, by zdobyć punkty, które dadzą nam utrzymanie w Ekstraklasie” - zapewnił Brzęczek.

Na konferencji prasowej został poruszony temat nieskuteczności piłkarzy Wisły Kraków, którzy nie potrafili skierować piłki do bramki rywala. „Wykreowane sytuacje i akcje - w szczególności w drugiej połowie - to indywidualna skuteczność zawodników. Ocena poszczególnych piłkarzy była spowodowana tym, jak prezentowaliśmy się w tygodniu. Enis Fazlagić musiał wejść na boisko po kontuzji Marko Poletanovicia w początkowej fazie meczu oraz Savić, który w drugiej połowie meczu z Cracovią grał nieco gorzej. Nie rozmawialibyśmy o zmianach, gdyby moi gracze wykorzystali jedną z szans, którą im Stefan wypracował” - wypowiedział się trener Wisły.

Przedwcześnie murawę - z powodu kontuzji - opuscił Marko Poletanović. Pomocnika czekają teraz badania, które pozwolą na postawienie diagnozy. „Trudno jest na chwilę obecność powiedzieć coś więcej o stanie Marko. Na niedzielę planujemy badania. Mówimy o problemach z przywodzicielem, które towarzyszyły mu już w Rakowie. Mam nadzieję, że sztab medyczny doprowadzi go do pełnej dyspozycji w następnym tygodniu i zobaczymy Marko na boisku w Radomiu” - zaznaczył Jerzy Brzęczek.


Źródło: wisla.krakow.pl

Jerzy Brzęczek: - Dopóki będziemy mieć szansę, będziemy walczyć

Sobota, 7 maja 2022 r.


- Jesteśmy rozczarowani i zawiedzeni tym, że pomimo tego, że do ostatnich sekund spotkania dążyliśmy do zwycięstwa, to nie byliśmy skuteczni. Stworzyliśmy kilka sytuacji, ten plan taktyczny i zmiany przez wprowadzenie Savicia i Manu w drugiej połowie otworzyło nam więcej możliwości, ale zabrakło nam zimnej głowy, wyrachowania i tego, żeby z tych sytuacji, które stworzyliśmy, chociaż jedną wykorzystać - mówił po remisie z Jagiellonią trener zespołu Wisły - Jerzy Brzęczek.

- Jesteśmy rozczarowani, nasza sytuacja jest bardzo trudna, ale patrząc jeszcze na układ tabeli pozostały dwa spotkania i na pewno dopóki będziemy mieć szansę, będziemy walczyć, żeby zdobyć punkty te, które będą potrzebne do utrzymania się w Ekstraklasie - dodał trener Brzęczek.

Pierwsze z pytań od dziennikarzy dotyczyło planu taktycznego Wisły na to spotkanie, a także wyjściowego składu oraz decyzji o wprowadzeniu Stefana Savicia i Elvisa Manu dopiero na ostatnie 30 minut meczu.

- Te sytuacje i te akcje, które stworzyliśmy, gdy dogrywaliśmy piłkę przed pole karne, czy w pole karne - szczególnie w drugiej połowie - to już jest indywidualna kwestia oraz skuteczność zawodników. Jak gdyby ta decyzja i ocena zawodników była spowodowana tym jak prezentowaliśmy się w tygodniu. Dotyczy to w szczególności Enisa, który musiał wejść na boisko już w pierwszej połowie po kontuzji Marko Poletanovicia. Jak również Savicia, który w meczu z Cracovią dobrze się prezentował, ale w drugiej wyglądało to zupełnie inaczej. Uważam, że była to słuszna decyzja, patrząc na to ile akcji stworzył i ile rozegrał. Inaczej byśmy rozmawiali, gdybyśmy jedną z nich wykorzystali - powiedział trener.

Opiekun wiślaków został także zapytany o uraz Marko Poletanovicia, który zszedł z boiska już po dwóch kwadransach.

- Na tę chwilę wygląda to dosyć poważnie. Jutro będzie miał przeprowadzone badania. To jest jego zaszłość i problemy z przywodzicielem, z którym walczy już dość długo, bo to nie jest tylko kwestia pobytu w naszym klubie, ale również i w Rakowie, gdzie również często miał z tym problemy. Mam nadzieję, że naszemu sztabowi medycznemu uda się doprowadzić Marko do tego, żeby był za tydzień w Radomiu do naszej dyspozycji - przyznał Brzęczek.

Na zakończenie trener Wisły został zapytany o to co zmienił w ostatnim tygodniu Jan Kliment, że dziś otrzymał szansę, choć wcześniej ich nie otrzymywał.

- Przede wszystkim - i jak cały czas powtarzałem - Jan bardzo dobrze spisywał się w treningu, cały czas walczył i dlatego dziś wszedł na boisko. Myślę, że to była z jego strony dobra zmiana. Był bliski zdobycia bramki, więc jego wejście było na plus - powiedział szkoleniowiec Wisły Kraków.


Źródło: wislaportal.pl


Pomeczowe wypowiedzi zawodników

Tsitaishvili: Wierzę w ten zespół, wierzę w trenera oraz w to, że damy radę i zostaniemy w Ekstraklasie

Walczący o utrzymanie na szczeblu PKO Bank Polski Ekstraklasy piłkarze 13-krotnego mistrza Polski nie znaleźli sposobu na sforsowanie defensywy Jagiellonii Białystok, z którą podzielili się punktami po bezbramkowym remisie. W sobotni wieczór próbkę swoich umiejętności zaprezentował Georgiy Tsitaishvili, zmuszając do wysiłku strzegącego dostępu do bramki ekipy z Podlasia Zlatana Alomerovicia.


08.05.2022r.

Redakcja


Krakowianie robili wszystko, by w sobotni wieczór pokonać Jagiellonię i zainkasować komplet punktów. Celu nie udało się zrealizować i po bezbramkowym remisie na konto krakowian trafiło jedno oczko. „Potrzebowaliśmy trzech punktów, ale taki jest futbol. Mieliśmy sytuacje na to, by zdobyć tę upragnioną bramkę i wygrać. Kontrolowaliśmy przebieg meczu, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, ale w kluczowych momentach zabrakło nam szczęścia. Nie poddajemy się, zostały nam ostatnie dwa mecze, w których musimy zrobić wszystko, by zgarnąć pełną pulę i utrzymać się w Ekstraklasie” - rozpoczął Tsitaishvili, dodając: „Koncentrujemy się na sobie i na tym, co nas czeka. Oczywiście nie da się całkowicie odciąć od tego, co dzieje się dookoła, ale dla nas najważniejsze jest to, jak gramy i czy zdobywamy punkty czy nie. Wyniki innych zespołów nie mają teraz dla nas znaczenia, bo naszym zadaniem będzie pokonanie Radomiaka i Warty”.

Dopóki piłka w grze

Z grą o utrzymanie gruziński pomocnik miał styczność w zespole Czornomorca Odessa, którego walkę o ligowy byt na szczeblu ukraińskiej Premier-lihi przerwała wojna. 21-latek podkreśla jednak, że nie traci nadziei i do końca wierzy w końcowy sukces, jakim będzie pozostanie Białej Gwiazdy wśród najlepszych drużyn w Polsce. „W moim poprzednim klubie byliśmy w bardzo podobnej sytuacji i również walczyliśmy o utrzymanie. Wybuch wojny spowodował jednak, że rozgrywki zostały przerwane w połowie sezonu i nie mieliśmy możliwości dokończyć zmagań. Teraz okoliczności są zupełnie inne. Wciąż mamy o co grać, a ja osobiście wierzę w ten zespół, wierzę w trenera oraz w to, że damy radę i zostaniemy w Ekstraklasie. W klubie jest naprawdę duża jakość i mam nadzieję, że w ostatnich dwóch spotkaniach szczęście będzie po naszej stronie” - powiedział zawodnik.

Niezawodni fani

W starciu z Dumą Podlasia podopieczni trenera Jerzego Brzęczka mogli liczyć na żywiołowy doping niezawodnych fanów, którzy wspierali Wiślaków od początku do końca. Pomocnik nie kryje swojego podziwu dla postawy publiczności i zapewnia, że drużyna nie podda się i będzie walczyć właśnie dla niej. „Dostaliśmy niesamowite wsparcie od kibiców, którzy dopingowali nas od pierwszej do ostatniej minuty i stworzyli fantastyczną atmosferę na stadionie. Jest to dla mnie nowe doświadczenie, ponieważ na Ukrainie dość często był problem z frekwencją na stadionach. W Krakowie na każdym meczu mamy wspaniałą i liczną publikę, co stanowi ogromną motywację, dlatego chcemy grać i dawać z siebie wszystko właśnie dla naszych fanów” - zakończył swoją wypowiedź Georgiy Tsitaishvili.


Źródło: wisla.krakow.pl


Podsumowanie 32. kolejki PKO Ekstraklasy

Poniedziałek, 9 maja 2022 r.


Na dwie kolejki przed końcem sezonu mamy zmianę na pozycji lidera tabeli! Raków tylko zremisował bowiem z Cracovią, a jego potknięcie w pełni wykorzystał Lech, który ograł w Gliwicach Piasta. I ma teraz otwartą drogę w drodze po mistrzostwo. Takie rozstrzygnięcie oznacza zarazem, że już o krok od zapewnienia sobie miejsca w europejskich pucharach jest Lechia. Po dziesiątym remisie w tym sezonie w coraz gorszej sytuacji znajduje się "Biała Gwiazda", a po podziale punktów beniaminków z Łęcznej i Niecieczy ten pierwszy jest już w praktyce zdegradowany.

Piątek, 6 maja:

Radomiak Radom 1-6 Zagłębie Lubin

  • 0-1 Filip Starzyński (20.)
  • 0-2 Kacper Chodyna (22.)
  • 0-3 Kacper Chodyna (36.)
  • 1-3 Karol Angielski (6. k.)
  • 1-4 Filip Starzyński (63.)
  • 1-5 Mateusz Bartolewski (85.)
  • 1-6 Tomasz Pieńko (90.)

Dla lubinian był to wydaje się, że kluczowy mecz w ich grze o pozostanie w lidze i zdali go "na szóstkę", czego bez wątpienia nie można powiedzieć o piłkarzach z Radomia. Ci w potyczce z "miedziowymi" zwyczajnie się skompromitowali. I chyba można tylko żałować, że jesienią zgromadzili w Radomiu aż tyle punktów, bo wiosną ta drużyna niekoniecznie zasługuje na grę w Ekstraklasie.

Legia Warszawa 5-3 Górnik Zabrze

  • 1-0 Bartosz Slisz (1.)
  • 2-0 Paweł Wszołek (6.)
  • 2-1 Krzysztof Kubica (16.)
  • 3-1 Patryk Sokołowski (31.)
  • 3-2 Lukas Podolski (37.)
  • 4-2 Patryk Sokołowski (42.)
  • 5-2 Josué Pesqueira (56.)
  • 5-3 Krzysztof Kubica (77.)

Piłkarze warszawskiej Legii oraz Górnika Zabrze pozazdrościli "strzelaniny" w Radomiu i stworzyli na Łazienkowskiej jeszcze bardziej okazałą. Na zabawie w "radosny futbol" lepiej wyszli legioniści, którzy włączyli się tym samym do gry o to, aby sezon zakończyć w górnej połowie tabeli.

Sobota, 7 maja:

Wisła Płock 0-3 Warta Poznań

  • 0-1 Miłosz Szczepański (37.)
  • 0-2 Mateusz Kupczak (83.)
  • 0-3 Frank Castañeda (85.)

Po wygranej w Krakowie z Wisłą, kiedy to "Nafciarze" przebiegli ponad 129 kilometrów - sezon dla tej ekipy wyraźnie się skończył. Przed tygodniem już bez wielkiego "zęba" przegrali bowiem w Niecieczy, a tym razem dali się mocno zbić Warcie, która dobitnie pokazuje jak należy grać i przede wszystkim punktować, jeśli marzy się o pozostaniu w lidze.

Śląsk Wrocław 1-1 Pogoń Szczecin

  • 1-0 Erik Expósito (28.)
  • 1-1 Maciej Żurawski (51.)

Tylko remis szczecinian we Wrocławiu oznacza w praktyce koniec marzeń "Portowców" o włączeniu się jeszcze do walki o mistrzostwo Polski. Analiza tego dlaczego do takiej sytuacji doszło zapewne dopiero przed działaczami Pogoni, ale czy aby nie największy wpływ miało na to ogłoszenie odejścia trenera Kosty Runjaicia? Z punktu cieszyć może się za to Śląsk, bo w swoim wydaje się, że najtrudniejszym meczu na finiszu sezonu udało się dopisać ważną zdobycz.

WISŁA KRAKÓW 0-0 Jagiellonia Białystok

  • Każda z drużyn w tej potyczce miała inny plan na to spotkanie. Wisła wiedziała, że musi wygrać, Jagiellonia od początku wyglądała za to na drużynę, którą zadowoli remis. Jako że ten padł, więc tylko przyjezdni mogą być po tej potyczce w miarę szczęśliwi. "Biała Gwiazda" robi za to kolejny poważny krok w kierunku spadku z Ekstraklasy, bo po tym wyniku wiślacy poza grą w piłkę muszą też brać w dłonie kalkulatory. I liczyć na to, że główni rywale w batalii o utrzymanie będą równie nieporadni. Problem jednak w tym, że takich zespołów jest coraz mniej.

Niedziela, 8 maja:

Lechia Gdańsk 3-2 Stal Mielec

  • 1-0 Łukasz Zwoliński (11.)
  • 2-0 Łukasz Zwoliński (31.)
  • 2-1 Mateusz Żyro (49.)
  • 2-2 Oskar Zawada (80.)
  • 3-2 Łukasz Zwoliński (90.)

Przed tygodniem gdańszczanie zagrali bardzo podobny mecz, bo prowadzili w Lubinie 2-0, by ostatecznie zremisować. Tutaj niewiele zabrakło, a skończyłoby się identycznie, co tylko świadczy o ambicji mielczan. Niestety dla siebie zespół z Podkarpacia miał sporego pecha. W doliczonym czasie gry Łukasz Zwoliński skompletował hat-tricka, ale sytuacja z decydującym golem była iście kuriozalna. Sędzia najpierw go uznał, potem po analizie VAR odwołał - odgwizdując pozycję spaloną, ale doszło jeszcze do analizy... VAR2, która to ostatecznie trafienie zaliczyła. Lechia jest więc o kolejny duży krok bliżej europejskich pucharów, z kolei Stal nadal musi oglądać się w tabeli za siebie.

Raków Częstochowa 1-1 Cracovia

  • 1-0 Vladislavs Gutkovskis (38.)
  • 1-1 Sergiu Hanca (62.)

Po pierwszej połowie dla opromienionej wywalczeniem Pucharu Polski drużyny Rakowa wszystko układało się jak należy. Po dobrym dograniu w pole karne celne uderzenie głową Vladislavsa Gutkovskisa przyniosło bowiem gospodarzom prowadzenie. "Pasy" grały jednak nie tylko dla siebie, ale i dla swoich przyjaciół z ulicy Bułgarskiej w Poznaniu, a że udał im się wypad zakończony celnym strzałem Sergiu Hanki, a potem skomasowaną defensywą udało się utrzymać remis, więc tradycji stało się zadość. Raków nigdy wcześniej nie wygrał bowiem w Ekstraklasie w "Pasami" i nie zrobił tego i tym razem.

Piast Gliwice 1-2 Lech Poznań

  • 0-1 Jakub Kamiński (16.)
  • 1-1 Damian Kądzior (46.)
  • 1-2 Mikael Ishak (87.)

Na dwie kolejki przed końcem sezonu "Kolejorz" w pełni wykorzystał potknięcie Rakowa i choć wygrana nie przyszła poznaniakom łatwo, to jednak dopisują trzy punkty i wskakują na fotel lidera. Teraz to zespół z Poznania ma wszystko w swoich rękach na drodze do tytułu. Piast w praktyce stracił natomiast szansę na to, aby dogonić Lechię i zagrać w kolejnym sezonie w europejskich pucharach.

Poniedziałek, 9 maja:

Górnik Łęczna 1-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

  • 1-0 Janusz Gol (35.)
  • 1-1 Piotr Wlazło (50.)

Zespół z Łęcznej doskonale wiedział, że ich porażka w tym meczu oznacza ich definitywną degradację, ale i remis nie dawał im wielkich nadziei. Od początku starali się więc choćby o to, aby odsunąć w czasie to co może ich wkrótce spotkać. I los udało się oszukać pod koniec pierwszej połowy po wprawdzie przypadkowej akcji, ale nieprzypadkowo celnym strzale Janusza Gola. Problem Łęcznej był jednak taki, że zaraz na początku drugiej połowy niecieczanie wyrównali, a że wynik już się nie zmienił, więc mamy po tej potyczce "dwóch rannych", w tym jednego w stanie beznadziejnym.

Aktualna tabela Ekstraklasy:

  • 1. Lech Poznań 32 68 63 - 22
  • 2. Raków Częstochowa 32 66 57 - 29
  • 3. Pogoń Szczecin 32 63 61 - 29
  • 4. Lechia Gdańsk 32 56 52 - 36
  • 5. Piast Gliwice 32 50 43 - 36
  • 6. Wisła Płock 32 45 45 - 48
  • 7. Radomiak Radom 32 44 37 - 37
  • 8. Cracovia 32 43 37 - 39
  • 9. Górnik Zabrze 32 41 47 - 50
  • 10. Legia Warszawa 32 39 41 - 46
  • 11. Warta Poznań 32 39 33 - 36
  • 12. Stal Mielec 32 36 38 - 48
  • 13. Jagiellonia Białystok 32 36 36 - 48
  • 14. Zagłębie Lubin 32 35 41 - 57
  • 15. Śląsk Wrocław 32 34 38 - 47
  • 16. WISŁA KRAKÓW 32 31 35 - 49
  • 17. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 32 31 34 - 53
  • 18. Górnik Łęczna 32 28 27 - 55

Źródło: wislaportal.pl

Przegląd Prasy: Bez bramek przy Reymonta

Po bezbramkowym remisie piłkarze Białej Gwiazdy podzielili się punktami z drużyną Jagielloni Białystok i na dwie kolejki przed końcem sezonu plasują się na 16. miejscu w ligowej tabeli. Najwyższy czas sprawdzić, jak potyczkę z Dumą Podlasia ocenili przedstawiciele mediów.


09.05.2022r.

Redakcja

Gazeta Krakowska

„W pierwszych minutach przewagę miała Wisła. Krakowianie wychodzili wysoko, starali się zakładać pressing już na przed polu Jagiellonii. Goście skoncentrowali się natomiast głównie na obronie, na zabezpieczeniu dostępu do swojej bramki. I to im się dobrze udawało, bo w mimo wspomnianej optycznej przewagi „Białej Gwiazdy” sytuacji na gole nie było.

Dopiero w 25. min bardzo dobrze dośrodkował z rzutu wolnego Giorgi Citaiszwili, ale Konrad Gruszkowski nie trafił czysto w piłkę. A miał czego żałować, bo przed nim była praktycznie pusta bramka.

Minęło pół godziny gry, gdy Wisła straciła Marko Poletanovicia. Serb doznał kontuzji bez udziału rywala. Konieczna była zmiana, na boisku pojawił się Enis Fazlagić. I nie było przypadku, że od tego momentu w drugiej linii Jagiellonia zaczęła mieć przez moment nieco więcej do powiedzenia. Trwało to jednak chwilę, bo końcówka pierwszej połowy należała już zdecydowanie do Wisły. Nie przyniosło to jednak efektu bramkowe. „Biała Gwiazda” miała rzuty wolne, rożne, ale zagrożenia wielkiego po nich nie stwarzała. Pierwsza część zakończyła się zatem bez goli.

Druga połowa od początku była bardziej żywa. Wisła parła do przodu, Jagiellonia przede wszystkim się broniła, ale potrafiła się odgryzać. Szybko o sobie dał znać Jesus Imaz, który w Krakowie zagrał pierwszy raz po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

Końcówka meczu to był już dramatyczny wręcz atak Wisły. Zamknęła ona Jagiellonię w jej polu karnym. Wrzucała piłkę „na aferę”, stadion aż kipiał od emocji od ogłuszającego dopingu. Sytuacje mieli Jan Kliment, Elvis Manu, ale albo przyjmowali niepotrzebnie piłkę, albo wprost przeciwnie, uderzali z nieprzygotowanych pozycji. W ostatniej akcji meczu Wisła miała jeszcze jedną szansę, gdy potężnie strzelał Giorgi Citaiszwili. W środek bramki jednak i Zlatan Alomerović pewnie złapał piłkę. A po chwili sędzia skończył mecz”.

LoveKraków

„Spotkanie z Jagiellonią krakowianie zaczęli z przytupem. Gracze Białej Gwiazdy od razu ruszyli do ataku i już w pierwszych sekundach wywalczyli rzut rożny. Emocje jednak szybko opadły i gra stała się nieco bardziej wyrównana. Wiślacy mieli przewagę w posiadaniu piłki, wymieniali więcej podań, ale nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie. Bramkarze ze spokojem obserwowali to, co działo się w środkowej strefie boiska, nie mając nic więcej do roboty.

Po pół godziny gry trener Jerzy Brzęczek musiał dokonać zmiany w składzie, ponieważ w starciu z rywalem ucierpiał Marko Poletanović. W jego miejsce pojawił się Enis Fazlagić. To właśnie zawodnik z Macedonii Północnej miał chwilę później najgroźniejszą sytuację w pierwszej części spotkania. Piłkę dośrodkował Giorgi Citaiszwili, a Fazlagić uderzał głową, ale minimalnie się pomylił, posyłając futbolówkę nad poprzeczką.

Upływający czas wpływał mobilizująco na obie drużyny, gdyż gra po przerwie stała się bardziej dynamiczna. Wisła pierwsza pokazała się w ofensywie. Po godzinie gry przed szansą z bliska stanął Zdenek Ondrasek. Czeski napastnik nie trafił jednak do bramki. W odpowiedzi Jesus Imaz posłał piłkę tuż obok słupka.

Na kwadrans przed końcem gospodarze mieli na swoim koncie dwa celne strzały, a przyjezdni zaledwie jeden. Krakowianie wywierali presję na rywalu, próbowali atakować, ale piłka ani razu nie wpadła do bramki. W doliczonym czasie gry obie strony miały piłki na wywalczenie kompletu punktów, ale Marc Gual posłał piłkę po uderzeniu z dystansu obok bramki, a Citaiszwili uderzył wprost w bramkarza”.

Onet

„W pierwszej połowie działo się naprawdę niewiele. (…) Częściej atakowała Wisła, która starała się przejąć inicjatywę, jednak nie oddała nawet jednego celnego strzału na bramkę przeciwników. Przyjezdni co prawda raz zagrozili Pawłowi Kieszkowi, jednak ten skutecznie interweniował.

Po zmianie stron mecz w końcu się otworzył. Do przodu ruszyła przede wszystkim Wisła. W 62. minucie po zamieszaniu w polu karnym w dobrej sytuacji znalazł się Michal Frydrych, lecz nie zdołał trafić w bramkę. Chwilę później z kontrą ruszył Jesus Imaz, jednak nie potrafił zaskoczyć Kieszka.

Bardzo blisko bramki dla Wisły było w 78. minucie. Wtedy Zlatan Alomerović znakomicie obronił strzał Jana Klimenta w sytuacji sam na sam. Ewentualny gol jednak i tak by nie został uznany, ponieważ zawodnik Białej Gwiazdy został złapany na spalonym. Gospodarze postawili jednak wszystko na jedną kartę i nie opuszczali połowy rywali.

Najlepszą sytuację w doliczonym czasie gry drugiej połowy miał Marc Gual, który po serii błędów rywali uderzył z szesnastu metrów, lecz minimalnie się pomylił. Ostatecznie wynik do samego końca się nie zmienił”.


Źródło: wisla.krakow.pl

Galeria sportowa

Galeria kibicowska