2022.05.20-22 Liga Mistrzów Amp Futbolu

Z Historia Wisły

Mecze Wisły:

Spis treści

Informacje

Grupy Ampfutbolowej Ligi Mistrzów rozlosowane!

31.03.2022r

W czwartkowe przedpołudnie w Krakowie odbyło się losowanie grup Amp Futbolowej Ligi Mistrzów. Warto przypomnieć, że nadchodząca edycja odbędzie się w Krakowie. Biała Gwiazda znalazła się w grupie A w towarzystwie takich zespołów, jak Qarabağ FK, AFC Tbilisi i Flamencos Amputados SUR.

Jeszcze przed rozpoczęciem najważniejszej części, jakim bez wątpienia było losowanie grup Amp Futbolowej Ligi Mistrzów, głos zabrał Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska. „Jest mi niezmiernie miło, że wracam do Krakowa. Wracam z wielkim, ampfutbolowym eventem. Mistrzostwa Europy, które organizowaliśmy tutaj w zeszłym roku były fantastyczną imprezą, wielkim sukcesem i wspominamy je cały czas z drużynami, federacjami z całej Europy oraz z innych kontynentów, a także z zawodnikami reprezentacji Polski” - rozpoczął swoje przemówienie.

Prezes Amp Futbol Polska zwrócił uwagę na fakt, że ta dyscyplina sportu z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem kibiców. „Ampfutbolowa Liga Mistrzów to stosunkowo nowy projekt, który jednak rośnie bardzo szybko i cieszy się dużym zainteresowaniem. Pierwsza edycja odbyła się w Gruzji, z kolei zeszłoroczna miała miejsce w Turcji przy pełnych trybunach” - powiedział. „My jako polski Amp Futbol zaprezentowaliśmy się ze świetnej strony. W zeszłej edycji zajęliśmy drugie miejsce, z kolei na pierwszej edycji trzecie. Wierzę, że Wisła Kraków, czyli wielki klub z wielkimi tradycjami i też świetnym składem nawiąże do tych sukcesów i powalczy o zwycięstwo” - kontynuował.

Następnie na scenie pojawił się Janusz Kozioł, pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Sportu. „Fakt, że turniej może odbyć się w Krakowie jest zasługą przede wszystkim zespołu Wisły Kraków, który zdobył mistrzostwo Polski, bo zgodnie z regulaminem Ligi Mistrzów tylko drużyna, która jest mistrzem swojego kraju ma prawo organizować rozgrywki Ligi Mistrzów” – powiedział. „Oczywiście to wszystko nie jest takie proste, bo mieliśmy też kontrkandydatów. Włoską Vicenzę, rosyjski Sankt Petersburg, a w ostatniej fazie Paryż, który był naszym głównym rywalem w staraniach o Ligę Mistrzów. Myślę, że sukces związany z organizacją Ligi Mistrzów w naszym mieście miał swój początek rok wcześniej, bo już w Turcji lobbowaliśmy o to, by środowisko Ampfutbolowe zawitało do pod Wawel - zaznaczył.

W kolejnej części czwartkowego wydarzenia, gościom, a przede wszystkim oglądajacym transmisję w całej Europie kibicom zaprezentowano film promujący Wisłę Kraków, gdzie przypomniane zostały chociażby pamiętne mecze z FC Barceloną czy Schalke 04 Gelsenkirchen.

Po chwili głos zabrał Artur Kurzawa, przedstawiciel Polskiego Związku Amp Futbolu. Najpierw przypomniał o zasadach panujących w rozgrywkach Amp Futbolowej Ligi Mistrzów i omówił procedurę losowania, a następnie przeszedł do najważniejszego punktu wydarzenia. Panowie Kozioł i Widłak rozlosowali drużyny, które dołączyły do rozstawionych ekip Wisły Kraków i Etimesgut Belediyesi.

Grupa A:

 • 1.Wisła Kraków
 • 2. Qarabağ FK
 • 3. AFC Tbilisi
 • 4. Flamencos Amputados SUR

Grupa B

 • 1. Etimesgut Belediyesi
 • 2. Sporting Amp Football
 • 3. Manchester City
 • 4. OL Jouy le Moutier

Terminarz turnieju:


Niedziela, 22 maja

 • Mecz o 7. miejsce - zespoły, które zajmą czwarte miejsce w grupie
 • Mecz o 5. miejsce - zespoły, które zajmą trzecie miejsce w grupie
 • Półfinały - dwie najlepsze drużyny w rozgrywkach grupowych
 • Mecz o 3. miejsce
 • Finał
 • Ceremonia zakończenia


Źródło: www.wisla.krakow.pl

Bilety na Ligę Mistrzów w Amp Futbolu

01.04.2022r

Już w maju, na obiektach na których na co dzień grają Garbarnia oraz Wisła Kraków, rozegrany zostanie turniej ampfutbolowej Ligi Mistrzów. Wszystkie spotkania za darmo z trybun śledzić będą mogli kibice.

Wstęp na mecze - zarówno w fazie grupowej, jak i pucharowej - będzie bezpłatny, na podstawie wejściówek, które fani będą mogli odebrać w specjalnie wyznaczonych do tego punktach.

Międzynarodowe święto Amp Futbolu odbędzie się w dniach 20-22 maja, a gospodarzem zawodów będzie Wisła Kraków wraz z Miastem Kraków oraz Polskim Związkiem Amp Futbolu.

Przypomnijmy, że Mistrz Polski zagra w grupie A, a jego rywalami będą: Qarabağ FK (AZE), AFC Tbilisi (GEO) i Flamencos Amputados SUR (ESP). Do grupy B trafiły zaś drużyny: Etimesgut Belediyesi (TUR), Sporting Amp Football (ITA), Manchester City (ENG) oraz OL Jouy le Moutier (FRA).

Szczegółowe informacje na temat dystrybucji biletów podamy w późniejszym terminie. Już teraz jednak zapraszamy, by pod koniec maja wspierać z trybun Wisłę Kraków Amp Futbol!

Źródło: www.wisla.krakow.pl

Liga Mistrzów Amp Futbolu już w weekend!

19.05.2022r

W dniach 20-22 maja kibice Białej Gwiazdy, ale nie tylko, będą mieli szansę wziąć udział w kolejnym ampfutbolowym wydarzeniu na europejską skalę. Sukcesy wiślackiej drużyny, a także dobra organizacja ubiegłorocznych Mistrzostw Europy przyczyniły się do przyznania miana gospodarza turnieju Ligi Mistrzów w Amp Futbolu właśnie miastu Kraków. Zobaczcie, co powinniście wiedzieć o zbliżających się rozgrywkach!

Tegoroczna, trzecia edycja Ligi Mistrzów Amp Futbol zorganizowana zostanie na stadionie Garbarni Kraków oraz na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w dniach 20-22 maja. Pod Wawelem pojawią najlepsze drużyny z Europy, które wywalczyły tytuły mistrzowskie na krajowych podwórkach: Wisła Kraków Amp Futbol, Manchester City, Sporting Amp Football, Etimesgut Belediyes, Flamencos Amputados SUR, AFC Tbilisi, OL Jouy le Moutier. W zawodach udział miał wziąć także Qarabağ FK, ale wycofał się na kilka dni przed.

Mecze rozgrywane w ramach fazy grupowej odbywać się będą na stadionie Garbarni, natomiast wszystkie spotkania o miejsca kibice będą mogli obejrzeć na stadionie Białej Gwiazdy, która obok Miasta Kraków jest organizatorem wydarzenia. Ambasadorem turnieju Ligi Mistrzów Amp Futbol została znana w całym piłkarskim świecie postać – wybitny zawodnik, wielokrotny reprezentant kraju i kapitan Wisły Kraków – Jakub Błaszczykowski.

„To niesamowite, co pokazują ampfutbolowi piłkarze, i to często pomimo różnych historii, które przeżyli” – mówi z podziwem. „Uważam, że przed nami bardzo duże i ciekawe wydarzenie. Myślę, że powinno to wybrzmieć szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że mamy naprawdę wspaniałych aktorów, którzy, co szczególnie podziwiam, pomimo różnych historii losowych potrafią się podnosić” – dodał podczas oficjalnej konferencji prasowej Jakub Błaszczykowski.

Wstęp na mecze - zarówno w fazie grupowej, jak i pucharowej - jest bezpłatny, na podstawie wejściówek. Pamiątkowe bilety, uprawniające do wejścia na trybuny, będą do odbioru każdego dnia bezpośrednio przed meczami w kasach stadionów:

 • - Garbarnia: brama od ul. Konopnickiej;
 • - R22: Strefa Kibica.

Grupy turnieju Ligi Mistrzów Amp Futbol:

Grupa A:

 • 1.Wisła Kraków
 • 2. Qarabağ FK - wycofany
 • 3. AFC Tbilisi
 • 4. Flamencos Amputados SUR

Grupa B

 • 1. Etimesgut Belediyesi
 • 2. Sporting Amp Football
 • 3. Manchester City
 • 4. OL Jouy le Moutier

Zapraszamy do kibicowania z trybun Wiśle Kraków Amp Futbol. Zawodnicy zasługują na mocne wsparcie!

Źródło: www.wisla.krakow.pl

Wycofanie z turnieju Qarabağ

17.05.2022

Niestety, z powodów problemów organizacyjnych, drużyna Qarabağ FK nie weźmie udziału w turnieju Ligi Mistrzów.

Mistrz Azerbejdżanu miał rywalizować w grupie m. in. z Wisłą Kraków. W związku z tym sobotni mecz (10:00) pomiędzy Białą Gwiazdą na Qarabağ nie odbędzie się!

Źródło: media społecznościowe Wisły Kraków

Wisła Kraków drugą drużyną Ligi Mistrzów Amp Futbol!

23.05.2022r.

Drużyna Wisły Kraków Amp Futbol po raz kolejny udowodniła swoją wartość. Tym razem podczas rozgrywek Ligi Mistrzów. Biała Gwiazda zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, co pozwoliło jej awansować do finału rozgrywek. W decydującym meczu lepszy okazał się jednak turecki zespół Etimesgut Belediyesi, który pokonał krakowian 5:2 i ostatecznie triumfował w całym turnieju.

Na pierwszy ogień AFC Tbilisi

W pierwszym meczu grupowym Biała Gwiazda zmierzyła się mistrzem Gruzji - AFC Tbilisi. Faworytem tego starcia byli piłkarze spod Wawelu, których celem nadrzędnym był awans do kolejnej rundy. Mecz jednak lepiej rozpoczął się dla gości, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie za sprawą bramki Ernesta Szatwerowa. Wisła ruszyła do odrabiania strat i coraz częściej zaczęła gościć w polu karnym rywala, co w 20. minucie przyniosło trafienie wyrównujące. Wówczas swój kunszt strzelecki potwierdził Kamil Grygiel, który pięć minut później ponownie wpisał się na listę strzelców, dając radość kibicom zgromadzonych na trybunach stadionu Garbarni Kraków. Na tym się nie skończyło, bowiem przewagę Białej Gwiazdy tuż przed przerwą powiększył Jakub Kożuch. Ostatnie słowo należało jednak do kapitana – Przemysława Świercza - który w 38. Minucie pokonał golkipera ekipy ze stolicy Gruzji i ustalił wynik meczu na 4:1.

Wisła Kraków Amp Futbol - AFC Tbilisi 4:1 (3:1)

 • 0:1 Ernest Szatwerow 6'
 • 1:1 Kamil Grygiel 20'
 • 2:1 Kamil Grygiel 25'
 • 3:1 Jakub Kożuch 27'
 • 4:1 Przemysław Świercz 38'

Ważna wygrana z Flamencos Amputados Sur

Drugim piątkowym rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Moszumańskiego była hiszpańska ekipa Flamencos Amputados Sur. Od pierwszego gwizdka arbitra krakowianie osiągnęli sporą przewagę na murawie, dokumentując to wieloma ciekawymi akcjami, ale w większości z nich brakowało najważniejszego, czyli wykończenia.

Wszystko zmieniło się w 29. minucie, kiedy to po kombinacyjnej akcji Grygiel-Kapłon piłkę do siatki zapakował ten pierwszy, dzięki czemu krakowianie wyszli na prowadzenie. Drugi gol padł w 38. minucie, a jego autorem ponownie został Grygiel.

Drużynę Flamencos Amputados Sur stać było jedynie na trafienie honorowe, które w 43. Minicie zdobył Imab Etaieb, wykorzystując rzut karny. Wiślacy zgarnęli więc kolejny komplet punktów, czym zapewnili sobie miejsce w półfinale rozgrywek.

Wisła Kraków Amp Futbol - Flamencos Amputados Sur 2:1 (0:0)

 • 1:0 Kamil Grygiel 29'
 • 2:0 Kamil Grygiel 38'
 • 2:1 Imab Etaieb 43' (k.)

Pozostałe wyniki:

 • Etimesgud Amputee Sport Club - Manchester City 7:1
 • Sporting Amp Football - Ol Jouy Le Moutier 0:0
 • Etimesgud Amputee Sport Club - Ol Jouy Le Moutier 7:0
 • Sporting Amp Football - Manchester City 1:4

Efektownie i efektywnie w półfinale

Po zakończeniu rozgrywek grupowych krakowską Wisłę czekał kolejny krok. Tym razem w meczu półfinałowym Biała Gwiazda zmierzyła się z angielskim Manchesterem City. Spotkanie to miało dość zaskakujący przebieg, bowiem to Wiślacy od samego początku byli stroną przeważającą. Strzelanie już w 10. minucie rozpoczął Krystian Kapłon, wykorzystując składną akcję. Sześć minut później lewą stroną boiska popędził Kamil Grygiel i technicznym strzałem z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki, podwyższając prowadzenie. To absolutnie nie był jednak koniec emocji. W 19. minucie gry Wisła prowadziła już różnica trzech bramek, a na listę strzelców ponownie wpisał się Grygiel. Jeszcze w trakcie pierwszej połowy krakowianie po raz kolejny zagrozili bramce rywala, zmuszając bramkarza z Manchesteru do wyciągnięcia piłki z siatki. Stało się to za sprawą Mateusza Łubiarza, który w 21. Minucie skierował futbolówkę między słupki.

Wiślacy nie zwolnili tempa także po przerwie i w 35. minucie trafili po raz piąty, a ze swojego drugiego trafienia cieszyć się mógł Krystian Kapłon. Strzelecki festiwal na obiekcie przy ulicy Rydlówka trwał w najlepsze, skutkiem czego w 39. minucie Wisła zdobyła szóstą, natomiast 48. Minucie siódmą bramkę w tym spotkaniu. Autorem obu trafień został Kamil Grygiel, kompletując tym samym hat tricka i zapewniając Białej Gwieździe przepustkę do wielkiego finału.

Wisła Kraków Amp Futbol – Manchester City 7:0 (4:0)

 • 1:0 Krystian Kapłon 10'
 • 2:0 Ramsden 16' (sam.)
 • 3:0 Kamil Grygiel 19'
 • 4:0 Mateusz Łubiarz 21'
 • 5:0 Krystian Kapłon 35'
 • 6:0 Kamil Grygiel 39'
 • 7:0 Kamil Grygiel 48'

Finał z faworytem

W decydującym meczu na krakowian czekała ekipa Etimesgut Amputee Sport Club, z którą Biała Gwiazda rywalizowała w niedzielny wieczór przy R22. Gracze z Turcji początku spotkania narzucili swoje tempo, co przełożyło się częste wizyty pod polem karnym Wisły. Taka postawa sprawiła, że w pierwszej połowie goście trzykrotnie umieszczali piłkę w wiślackiej siatce i w dobrych nastrojach udali się do szatni.

W drugiej odsłonie meczu drużyna Etimesgut Amputee Sport Club nadal była stroną dominującą, dłużej utrzymywała się przy piłce i kreowała kolejne akcje. Wiślacy nie zamierzali jednak składać broni i odpowiadali szybkimi kontratakami, które przynosiły dogodne sytuacje, z czego udało im się wykorzystać dwie.. Najpierw w 33. minucie spotkania Krystian Kapłon zaprezentował swoje umiejętności i efektownym strzałem umieścił piłkę w siatce, z kolei w 49. minucie Kamil Grygiel ustalił wynik meczu, który zakończył się zwycięstwem Etimesgut Amputee Sport Club 5:2.

Wisła Kraków Amp Futbol - Etimesgut Amputee Sport Club 2:5 (0:3)

 • 0:1 Gules 6'
 • 0:2 Guleryuz 21'
 • 0:3 Guleryuz 24'
 • 0:4 Gules 32'
 • 1:4 Krystian Kapłon 33'
 • 1:5 Erdinc 44'
 • 2:5 Kamil Grygiel 50'

Klasyfikacja końcowa:

 • 1. Etimesgut Amputee Sport Club
 • 2. Wisła Kraków
 • 3. Manchester City
 • 4. C.D Flamencos Amputados Sur
 • 5. Olimpique Jouy le Moutier
 • 6. AFC Tbilisi
 • 7. Sporting Amp Football


 • Nagroda Fair Play: Wisła Kraków
 • Bramkarz turnieju: Igor Woźniak (Wisła Kraków)
 • Król Strzelców: Ömer Güleryüz (Etimesgut Amputee Sport Club) - 12 bramek
 • Zawodnik turnieju: Ömer Güleryüz (Etimesgut Amputee Sport Club)

Źródło: www.wisla.krakow.pl

Wywiady

Kożuch: Nasze myśli muszą być skupione na lidze, gdzie mamy swoje zadanie do wykonania

28.05.2022r

Rozgrywki Ligi Mistrzów Amp Futbolu dobiegły końca. Podczas trwania turnieju Biała Gwiazda zaprezentowała się z dobrej strony i w końcowym rozrachunku zakończyła zmagania na drugim miejscu. Po zakończeniu rywalizacji swoimi wrażeniami podzielił się zawodnik zespołu spod Wawelu - Jakub Kożuch.

Krakowska Wisła swoje występy w Lidze Mistrzów rozpoczęła od zwycięstwa 4:1 w starciu z AFC Tbilisi. „Nasze pierwsze spotkania w turnieju wyglądały naprawdę obiecująco. Szczególnie ten pierwszy mecz, gdzie naszym rywalem było AFC Tbilisi. W naszych szeregach widoczna była duża chęć zwycięstwa, podnosiliśmy głowy, rozmawialiśmy ze sobą podczas trwania gry, co zaowocowało wysokim zwycięstwem, bo aż 4:1” - rozpoczął zawodnik Wisły Kraków AMP Futbol.

W grupie z kompletem zwycięstw

Drugim przeciwnikiem podopiecznych trenera Moszumańskiego było hiszpańskie Flamencos Amputados. Po emocjonującym starciu lepsi okazali się jednak krakowianie, którzy pokonali rywala z Półwyspu Iberyjskiego 2:1, zapewniając sobie awans do półfinału. „Muszę przyznać, że to spotkanie było w mojej ocenie niezwykle wymagające. Nasi przeciwnicy mieli w składzie jednego bardzo dobrego zawodnika, jakim bez wątpienia jest David Mendes i to właśnie jego próbowaliśmy odciąć od gry, co nam się udało i po końcowym gwizdku mogliśmy cieszyć się z wygranej” - kontynuował Wiślak.

Mocne uderzenie

W półfinale los skojarzył Wisłę z angielskim Manchesterem City. Goście nie byli w stanie odeprzeć skomasowanych ataków gospodarzy, którzy po efektownym zwycięstwie 7:0 zameldowali się w wielkim finale. „Półfinał przyniósł nam potyczkę z uznaną marką, czyli z Manchesterem City. Przyznam szczerze, że spodziewaliśmy się nieco bardziej wymagającego spotkania, jednak wydarzenia boiskowe od początku układały się po naszej myśli. Wpływ na to mogło mieć wiele czynników, a jednym z nich był niewątpliwie fakt, że Anglicy grali wcześniej jedno spotkanie, co z pewnością utrudniło im dobre funkcjonowanie pod względem kondycyjnym. Miło wspominam ten mecz, bo jako drużyna zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony” - zaznaczył.

Z podniesioną głową

Decydujący mecz krakowianie rozegrali z tureckim zespołem Etimesgut Amputee Sport Club. Faworytem finału był właśnie zespół z Ankary, który wywiązał się z tej roli i triumfował w całym turnieju. „Początek spotkania w naszym wykonaniu nie był dobry i przyznam, że w pierwszej połowie nie graliśmy tego, co sobie założyliśmy. Po przerwie podnieśliśmy się jednak, graliśmy lepiej i śmiało mogę powiedzieć, że byliśmy drużyną” - kontynuował Kożuch.

Powtórzyć wyczyn

Wielkie emocje związane z finałem Ligi Mistrzów jeszcze nie opadły, a gracz Białej Gwiazdy już myśli o kolejnych celach w swojej karierze. „Jestem nowym zawodnikiem Wisły. Za nami turniej i obecnie nasze myśli muszą być skupione na lidze, gdzie mamy swoje zadanie do wykonania. Chcemy wrócić na pierwsze miejsce w krajowych rozgrywkach po to, by w przyszłym roku po raz kolejny zameldować się w Lidze Mistrzów!” - zakończył.

Źródło: www.wisla.krakow.pl

Galeria