2023.03.11 Aᴊᴡᴇɴ Cᴜᴘ

Z Historia Wisły

GRAMY DLA LEGENDY: PRZED NAMI PIERWSZA EDYCJA „AJWEN CUP – TURNIEJU POŚWIĘCONEGO PAMIĘCI ANDRZEJA IWANA”

3 miesiące temu

27 grudnia 2022 roku zmarł legendarny zawodnik Białej Gwiazdy i wielokrotny reprezentant Polski – Andrzej Iwan. By uczcić pamięć wybitnego Wiślaka w Krakowie odbędzie się turniej Ajwen Cup – Turniej poświęcony pamięci Andrzeja Iwana”, który rozegrany zostanie już w sobotę 11 marca na obiektach przy ulicy Dekerta.

Współorganizatorem turnieju – obok Marka Koniecznego i Akademii Piłkarskiej 21 – jest TS Wisła Kraków SA, a w wydarzenie włączy się również Sponsor Klubu – ORLEN OIL. Impreza ma na celu upamiętnienie Legendy Białej Gwiazdy, która odeszła pod koniec ubiegłego roku. Pierwsza edycja turnieju odbędzie się już 11 marca, jednak docelowo piłkarskie zmagania odbywać się mają na przełomie listopada i grudnia, czyli miesięcy urodzin oraz śmierci Andrzeja Iwana.

W sobotę do rywalizacji staną 10-latkowie reprezentujący zespoły z różnych zakątków Polski. Wisła Kraków, która włączyła się w organizację imprezy, wystawi dwie drużyny. Ponadto na boisku zameldują się ekipy takich klubów, jak: Wanda Kraków, Górnik Zabrze, Cracovia, Korona Kielce, GKS Katowice, Stal Rzeszów, Ruch Chorzów, Zagłębie Sosnowiec, Akademia Piłkarska 21, Akademia BVB im. Łukasza Piszczka oraz Drukarz Warszawa.

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl