2023.09.23-24 Trzuskawica Cup

Z Historia Wisły

U-11: DRUGIE MIEJSCE W TURNIEJU TRZUSKAWICA CUP

1 miesiąc temu | 26.09.2023, 10:55

Miniony weekend oznaczał dla wiślackiej drużyny U-11 dwudniową rywalizację w III edycji turnieju Trzuskawica Cup. Młodzi krakowianie w rozgrywkach zaprezentowali się bardzo solidnie i swoje zmagania zakończyli na drugim miejscu.

Podopieczni trenera asystenta Daniela Marca znaleźli się wśród 36 zespołów, które wzięły udział w III edycji rozgrywek Trzuskawica Cup, odbywającego się na obiektach będących własnością gminy Sitkówka-Nowiny nieopodal Kielc. Drużyny rywalizowały ze sobą w minioną sobotę oraz niedzielę.

Reprezentanci Białej Gwiazdy trafili do grupy A wraz z Basztą Rytwiany, Babią Górą Sucha Beskidzka, Beniaminkiem Rzeszów, FF Zakopane oraz Resovią Rzeszów. Wiślacki zespół na początek zawodów zmierzył się z Basztą Rytwiany, którą pokonał wysoko 9:0. Kolejne spotkanie z Babią Górą Sucha Beskidzka również zakończyło się zwycięstwem Wisły 2:0. W trzecim starciu z Beniaminkiem Rzeszów bramki nie padły i było to jedyne spotkanie na etapie fazy grupowej, w którym młodzi Wiślacy nie zainkasowali kompletu punktów. Ostatnie dwa mecze z drużynami FF Zakopane oraz Resovii Rzeszów podopieczni trenera Marca zwyciężyli odpowiednio 4:1 i 6:0 co oznacza, że wiślacki zespół stracił tylko jednego gola na etapie fazy grupowej.

Na podium

W niedzielę przyszedł czas na walkę o medale. Zespół Wisły Kraków U-11 zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie zapewnił sobie miejsce w stawce, która rywalizowała o miejsca 1-6. Pierwszym rywalem Wiślaków w tej fazie rozgrywek był Radomiak Radom. Nasz zespół okazał się minimalnie lepszy i pokonał rywali 2:1. W drugim starciu krakowianie grali ze Stalą Rzeszów i również tutaj byli górą, wygrywając pewnie 3:0. Kolejny mecz oznaczał rywalizację z drugą drużyną z Radomia – Beniaminkiem, który niestety pokonał nasz zespół 2:0. Przedostatnie spotkanie Wisła rozegrała z Koroną Kielce i dopisała kolejne trzy punkty do swojego konta po zwycięstwie 2:0. W ostatnim pojedynku w czasie Trzuskawica Cup Wiślacy zmierzyli się ze Śląskiem Wrocław, z którym podzielili się punktami remisując 4:4, co ostatecznie zaważyło na klasyfikacji końcowej, a Wisła Kraków U-11 stanęła w niej na drugim miejscu na podium. W gronie najlepszych siedmiu zawodników turnieju znalazł się Konrad Dyczkowski, a najskuteczniejszym snajperem w wiślackiej drużynie został Jakub Płatek – strzelec ośmiu bramek.

„Jakość drużyn była bardzo rozbieżna w swoich umiejętnościach indywidualnych, jak również gry zespołowej stąd nie można było powiedzieć, że rywalizacja była wyrównana. Nasi zawodnicy zaczęli odczuwać trudy dopiero w niedzielę, podejmując walkę sportową z najlepszą piątką, m.in. z zespołami Beniaminka i Radomiaka Radom, Stali Rzeszów, Korony Kielce i w końcu Śląska Wrocław. Wspominając turniej, pierwsze co nasuwa się na myśl mojej osobie, to zdanie: jestem dumny z postawy każdego z naszych zawodników, była godna owacji na stojąco, szczególnie gdy chłopcy wykazali cierpliwość i opanowanie w trudnych momentach i podnieśli się po porażce, ale jak bardzo ważnej dla ich rozwoju oraz gdy przegrywając 0:2 ze Śląskiem w meczu o 1. miejsce w turnieju, strzelili cztery gole i w konsekwencji przez moment prowadząc zremisowali 4:4. Nasza gra w turnieju była powodem do radości dla kibiców, również trenerów i nie obyło się bez wielu pochwał dla Wisły Kraków, jako najlepiej i najładniej grającego zespołu. Z mojej strony jeszcze raz dziękuję zawodnikom za cały turniej i gratuluję wielkiego sukcesu – 2. miejsca zwłaszcza, że w meczach finałowych z powodu choroby naszego bramkarza między słupkami musieli stanąć zawodnicy z pola.” – powiedział po zakończeniu rozgrywek opiekun wiślackiej drużyny trener Daniel Marzec.

Wyniki:

Faza grupowa (23.09):

Wisła Kraków – Baszta Rytwiany 9:0

Wisła Kraków – Babia Góra Sucha Beskidzka 2:0

Wisła Kraków – Beniaminek Rzeszów 0:0

Wisła Kraków – FF Zakopane 4:1

Wisła Kraków – Resovia Rzeszów 6:0

Faza finałowa (24.09):

Wisła Kraków – Radomiak Radom 2:1

Wisła Kraków – Stal Rzeszów 3:0

Wisła Kraków – Beniaminek Radom 0:2

Wisła Kraków – Korona Kielce 2:0

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 4:4

Kadra Wisły Kraków U-11: Dominik Boroń, Tomasz Brzykcy, Konrad Dyczkowski, Fabian Fortuna, Alan Kasprzyk, Jakub Płatek, Franciszek Róg, Filip Sitko, Armen Vardanyan, Jakub Zielonka

Bramki dla Wisły: 8x Płatek, 6x Zielonka, 6x Kasprzyk, 3x Sitko, 3x Vardanyan, 2x Dyczkowski, Brzykcy, Róg

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl