2023.11.11 Turniej „Dla Niepodległej”

Z Historia Wisły


U-11: Drugie miejsce w turnieju „Dla Niepodległej”

1 tydzień temu | 13.11.2023, 18:09

Podobnie jak przed rokiem, Wisła Kraków znów połączyła siły z Akademią Piłkarską 21 oraz Fundacją AJ Hearts. W ubiegłą sobotę 11 listopada na obiektach przy ulicy Dekerta 21 w Krakowie rozegrany został turniej „Dla Niepodległej”, w którym udział wzięły drużyny kategorii U-11. Prowadzony przez trenera Marcina Kordaszewskiego zespół Białej Gwiazdy zajął w rozgrywkach wysokie, drugie miejsce.

W turnieju poświęconym 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięło udział 12 zespołów z Polski, a także z zagranicy. Zawodnicy urodzeni w 2013 roku i później, rywalizowali ze sobą na zasadach „każdy z każdym” po uprzednim podziale na dwie grupy turniejowe. Następnie, po cztery ekipy z każdej z grup awansowały do fazy ćwierćfinałów, gdzie walczyły o miejsce w półfinale, a później w wielkim finale. Obok Wisły Kraków i Akademii 21 mogliśmy oglądać młodych piłkarzy Stali Rzeszów, Garbarnii Kraków, Polonii Przemyśl, Cracovii, Akademii BVB Łukasza Piszczka (2 zespoły), Zagłębia Sosnowiec, Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, FF Zakopane i Dukli Bańska Bystrzyca ze Słowacji.

Na podium

Podopieczni trenera Marcina Kordaszewskiego swoje zmagania w turnieju rozpoczęli od starcia z Bruk- Betem Termalicą Nieciecza, któremu ulegli 0:3. Kolejne spotkania fazy grupowej to same zwycięstwa młodych krakowian – 2:0 z FF Zakopane, 5:0 z Duklą Bańska Bystrzyca, 3:0 z drugim zespołem Akademii BVB oraz 3:1 ze Stalą Rzeszów. Fantastyczną formę prezentował Płatek, który m.in. w meczu ze słowacką drużyną zdobył cztery bramki, golkipera Akademii BVB pokonał trzykrotnie, a ostatecznie strzelał gole w każdym spotkaniu rozgrywek oprócz finału, gromadząc na swoim koncie łącznie 13 trafień. W fazie pucharowej Wiślacy najpierw mierzyli się z pierwszą drużyną Akademii BVB, którą pokonali 2:0. Później przyszedł czas na mecz derbowy z Cracovią, gdzie także górą była Biała Gwiazda, zwyciężając 4:2. W wielkim finale naszych zawodników czekała potyczka ze Stalą Rzeszów. Zawodnicy z podkarpacia zrewanżowali się Wiśle za porażkę w fazie grupowej, wygrywając 2:1 i jednocześnie triumfując w całym turnieju „Dla Niepodległej”.

Wyniki:

Faza grupowa:

1. Wisła Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:3

2. Wisła Kraków – FF Zakopane 2:0

Bramki dla Wisły: Kasprzyk, Płatek

3. Wisła Kraków – Dukla Bańska Bystrzyca 5:0

Bramki dla Wisły: 4x Płatek, Kasprzyk

4. Wisła Kraków – Akademia BVB II 3:0

Bramki dla Wisły: 3x Płatek

5. Wisła Kraków – Stal Rzeszów 3:1

Bramki dla Wisły: Grzesiak, Kasprzyk, Płatek

Faza pucharowa:

Ćwierćfinał: Wisła Kraków – Akademia BVB 2:0

Bramki dla Wisły: Kasprzyk, Płatek

Półfinał: Wisła Kraków – Cracovia 4:2

Bramki dla Wisły: 3x Płatek, Kasprzyk

Finał: Wisła Kraków – Stal Rzeszów 1:2

Bramka dla Wisły: Zielonka

Kadra Wisły Kraków U-11: Miśta, Wilczyński, Dyczkowski, Róg, Zielonka, Płatek, Kasprzyk, Brzykcy, Vardanyan, Grzesiak

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl