2023.11.25 BVB Goczałkowice U-11- Wisła Kraków U-11 4:12

Z Historia Wisły

U-10 i U-11: Udany weekend w Goczałkowicach

2 miesiące temu | 27.11.2023, 21:55

Zespoły U-10 oraz U-11 w ubiegły weekend udały się do Goczałkowic, gdzie zbierały cenne doświadczenie, mierząc się w towarzyskich spotkaniach z wymagającymi rywalami. Drużyny miały okazję rywalizować z BVB Goczałkowice, natomiast ekipa U-11 stanęła również w szranki z Zagłębiem Sosnowiec.

U-10

Zawodnicy trenera Mariusza Sobala w niedzielę przystąpili do towarzyskich starć z miejscową drużyną BVB Goczałkowice. Spotkania te rozgrywane były jednocześnie na dwóch boiskach, a młodzi gracze Białej Gwiazdy wykazali się bardzo dobrą postawą, tocząc zacięte pojedynki z rywalami. W pierwszym sparingu podopieczni trenera Mariusza Sobala dali popis skuteczności, odnosząc wysokie zwycięstwo aż 29:9, natomiast drugie starcie zakończyło się remisem 10:10.

„W niedziele rozegraliśmy w Goczałkowicach bardzo wartościowe sparingi z miejscową drużyną BVB. Mecze te rozgrywane były na dwóch boiskach równocześnie. Na pewno muszę pochwalić chłopców nie tylko za pełne zaangażowanie, ale również za świetną grę, z wieloma składnymi akcjami budowanymi od bramkarza, sporą ilością wygranych pojedynków 1 na 1 w ofensywie oraz w defensywie, co umożliwiło nam zdobycie bardzo dużej ilości efektownych goli” - skomentował trener drużyny U-10, Mariusz Sobala.

BVB Goczałkowice - Wisła Kraków 9:29

Wisła Kraków: Mikołaj Kiciński- Vladyslav Moroz, Norbert Wadas, Filip Kaczor, Dominik Płaczek, Oliwier Musiał, Maciej Ryszka, Jakub Łudzik, Antoni Grzymek, Oliwier Witek, Jakub Durak, Maksymilian Myciński

BVB Goczałkowice - Wisła Kraków 10:10

Wisła Kraków: Antoni Janczykowski- Wojciech Majka, Aleksander Szostak, Radosław Majerski, Filip Sieprawski,, Wiktor Mytych, Tymon Gałganek, Ksawery Wrona, Krystian Zapala, Patryk Jakubas, Jan Kozalski

U-11

Udaną niedzielę mają za sobą również zawodnicy trenera Marcina Kordaszewskiego, którzy w sparingach rozgrywanych w Goczałkowicach dwukrotnie sięgnęli po zwycięstwo. W pierwszym meczu Wiślacy stanęli naprzeciw rywali z Zagłębia Sosnowiec, pokonując finalnie przeciwników aż 15:6. Następnie przyszedł czas na spotkanie z BVB Goczałkowice i tym razem krakowianie również nie mieli większych problemów w odnalezieniu drogi do bramki przeciwników, zwyciężając 12:4.

„Podobnie jak tydzień temu, również w tą niedzielę byłem bardzo zadowolony z postawy chłopców. Moi zawodnicy grali w sposób, który był naturalnym przedłużeniem naszego procesu treningowego. Na dostrzeżenie zasługuje również poprawa koncentracji na początku spotkania. Cały czas liczę na rzetelną pracę wykonywaną przez chłopców na treningach oraz na to, by zawodnicy poprawiali swoje indywidualne umiejętności, na które zwraca uwagę nasz sztab szkoleniowy” - powiedział trener zespołu U-11, Marcin Kordaszewski.

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 6:15

Wisła Kraków: Jakub Płatek, Konrad Dyczkowski, Jakub Miśta, Jan Jazowski, Alan Kasprzyk, Aleksander Trzósło, Jakub Zielonka, (Alan Kurczak, Franciszek Róg)

BVB Goczałkowice - Wisła Kraków 4:12

Wisła Kraków: Leo Leksa, Tomasz Brzykcy, Maksym Korsak, Aleksander Szpiech, Franciszek Lekki, Tymon Górniak, Maciej Grzesiak (Kamil Mrozowski, Leonardo Wójcik)


Źródło: akademia.wisla.krakow.pl