2024.05.31-06.02 Murapol Cup

Z Historia Wisły

U-11: Dobry występ na turnieju Murapol Cup

| 05.06.2024, 21:51

Zespół U-11 w ubiegły weekend miał okazję wziąć udział w turnieju Murapol Cup, gdzie młodzi zawodnicy Wisły stanęli w szranki z mocnymi rywalami z kraju oraz z zagranicy. Wiślacy wystąpili tam dwoma drużynami, z których jedna uplasowała się na 6. miejscu, natomiast druga zajęła 9 pozycję.

W sobotnie przedpołudnie do rywalizacji przystąpiła wiślacka ekipa występująca z czerwonych strojach, która niezbyt udanie zainaugurowała rozgrywki i ostatecznie musiała uznać wyższość rówieśników z Partizanu Belgrad, ulegając im 0:4. Następnie krakowianie przystąpili do starcia z Wiślacką Szkołą Futbolu, zwyciężając 6:0 oraz z Akademią 21 Chrzanów, pokonując rodaków 4:1. W kolejnym ze spotkań podopieczni trenera Marcina Kordaszewskiego ponownie sięgnęli po zwycięstwo, ogrywając AAC Eagles Chicago 6:1. Ostatnie z potyczek w tym dniu nie układały się już po myśli reprezentantów Białej Gwiazdy. Zawodnicy spod Wawelu najpierw przegrali z GKS-em Katowice 1:2, natomiast chwilę później podobnym rezultatem zakończyli zmagania ze Stalą Rzeszów.

Ten dzień przyniósł również zmagania zespołu składającego się z młodych graczy w niebieskich trykotach, którzy na sam początek ulegli Dynamo Kijów 0:1, z kolei później podzielili się punktami, bezbramkowo remisując z Hutnikiem Kraków. Następnie przyszedł czas na starcie z Beniaminkiem Krosno i w spotkaniu tym to rywale mogli cieszyć się z wywalczonego kompletu oczek, wygrywając 1:0. W kolejnym meczu Wiślacy stanęli naprzeciw KRC Genk, gdzie obie ekipy zdobyły po dwie bramki, wieńcząc mecz remisem. Na zakończenie dnia zawodnicy Wisły najpierw ponownie bezbramkowo zremisowali z Lechią Gdańsk, a potem ulegli zespołowi Borussi Dortmund 0:1.

Niedziela również obfitowała w wiele ciekawych pojedynków. Drużyna w czerwonych strojach odnotowała porażkę z KRC Genk 0:1, następnie zwyciężyła z Dynamem Kijów 3:0, jednak później uległa Borussi Dortmund 1:2. Znacznie lepiej poradził sobie zespół w niebieskich trykotach, który najpierw ograł Akademię 21 Chrzanów 3:0, po czym pokonał AAC Eagles Chicago 3:1, a w ostatnim starciu wygrał z Wiślacką Szkołą Futbolu 2:0.

Tym samym ekipa „czerwona” uplasowała się na 6. miejscu, z kolei „niebiescy” zajęli 9. lokatę.

„Rozegraliśmy bardzo fajny turniej, podczas którego mieliśmy okazję rywalizować z mocnymi rywalami. Muszę przyznać, że jestem dumny z obu naszych zespołów. Uważam, że gra zawodników, sposób jej prowadzenia w przypadku zarówno jednej, jak i drugiej drużyny mógł się podobać i sam jestem zadowolony z występu na tych zawodach. Ze swojej strony, gratuluję chłopakom postawy oraz godnego reprezentowania barw Białej Gwiazdy na tego typu imprezie” - powiedział trener zespołu, Marcin Kordaszewski.


Wisła Kraków U-11 (czerwona): Czepiel, Dyczkowski, Kasprzyk, Leksa, Miśta, Vardanyan, Wilczyński, Płatek, Zielonka, Brzykcy, Trzósło Wisła Kraków U-11 (niebieska): Boroń, Fortuna, Grzesiak, Górniak, Jazowski, Kurczak, Lekki, Sitko, Szpiech, Piątek, Świerczek.

Sobota


Wisła Kraków U-11 (czerwona)

Partizan Belgrad - Wisła Kraków 4:0

Wiślacka Szkoła Futbolu - Wisła Kraków 0:6

 • bramki dla Wisły: Kasprzyk (2), Leksa (3), Vardanyan

Akademia 21 Chrzanów – Wisła Krakow 1:4

 • bramki dla Wisły: Zielonka, Kasprzyk (2), Vardanyan

Wisła Kraków - AAC Eagles Chicago 6:1

 • bramki dla Wisły: Płatek, Dyczkowski, Wilczyński, Zielonka, Vardanyan, Kasprzyk

Wisła Kraków - GKS Katowice 1:2

 • bramka dla Wisły: Kasprzyk

Wisła Kraków - Stal Rzeszów 1:2

 • bramka dla Wisły: Zielonka

Wisła Kraków U-11 (niebieska)

Dynamo Kijów – Wisła Kraków 1:0

Hutnik Kraków - Wisła Kraków 0:0

Beniaminek Krosno - Wisła Kraków 1:0

Wisła Kraków - KRC Genk 2:2

 • bramki dla Wisły: Sitko, Jazowski

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 0:0

Wisła Kraków - BVB 0:1

Niedziela


Wisła Kraków U-11 (czerwona)

KRC Genk – Wisła Kraków 1:0

Wisła Kraków - Dynamo Kijów 3:0

 • bramki dla Wisły: Brzykcy (2), Kasprzyk

Wisła Kraków - BVB 1:2,

 • bramka dla Wisły: Płatek

Wisła Kraków U-11 (niebieska) Wisła Kraków - Akademia 21 Chrzanów 3:0

 • bramki dla Wisły: Grzesiak, Świerczek, Lekki

Wisła Kraków - AAC Eagles Chicago 3:1

 • bramki dla Wisły: Grzesiak, Świerczek, Lekki

Wisła – Wiślacka Szkoła Futbolu 2:0

 • bramki dla Wisły: Szpiech, Świerczek

Wisła Kraków U-11 (czerwona): Czepiel, Dyczkowski, Kasprzyk, Leksa, Miśta, Vardanyan, Wilczyński, Płatek, Zielonka, Brzykcy, Trzósło


Wisła Kraków U-11 (niebieska): Boroń, Fortuna, Grzesiak, Górniak, Jazowski, Kurczak, Lekki, Sitko, Szpiech, Piątek, Świerczek.
Wiślacka Szkoła Futbolu

W czerwcu na naszym boisku odbyła się już XII. edycja prestiżowego Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego "MURAPOL Cup” o Puchar Prezydenta Krakowa, którego jako Wiślacka Szkoła Futbolu wraz z Akademia Piłkarska 21 mieliśmy przyjemność być współorganizatorami 🌟🏆 W dwudniowym turnieju nasza drużyna U-11 miała okazję rywalizować zarówno z klubami zagranicznymi, jak i krajowymi - takimi jak: Partizan Belgrad, KRC Genk, Dynamo Kijów i Eagles Chicago czy Lechia Gdańsk, GKS Katowice, Stal Rzeszów i Akademia BVB 🔥 Grę naszych zawodników podsumował trener Krzysztof Zwoliński: „Dla młodych Wislaków udział w renomowanym turnieju Murapol Cup był dużą nobilitacją, gdyż mieli okazję zmierzyć się z bardzo mocnymi zespołami z kraju i zagranicy. Forma turniejowa jest uzupełnieniem naszego procesu szkolenia i świetną formą porównania swoich umiejętności na tle bardzo mocnych przeciwników. Dwudniowa rywalizacja była dla nas ciekawym sprawdzianem, dzięki któremu możemy wyznaczyć sobie kolejne cele do dalszego rozwoju, oraz potwierdzaniem prawidłowo obranego kierunku szkolenia, jaki realizujemy w Wiślackiej Szkole Futbolu.”