Adam Pieniądz

Z Historia Wisły

Adam Pieniądz.Źródło: akademiawisly.pl
Adam Pieniądz.
Źródło: akademiawisly.pl

Adam Pieniądz (ur. w 2006 r.) - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, występujący w drużynie rocznika 2006 i 2005. W sezonie 2023/24 włączony do drużyny rezerw Wisły.

Spis treści

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-11 (Orliki)
zawodnik drużyny U-12 (Młodzicy)
Najlepszy Zawodnik Listopada 2016 AP Wisła Kraków.

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-12 (Młodzicy)
zawodnik drużyny U-13 (Młodzicy)

Sezon 2018/2019

zawodnik drużyny U-13 (Młodzicy)

Artykuły. Wywiady

KURO Piłkarz Listopada: Adam Pieniądz

23/12/2016

Trenujący na co dzień w grupie starszej Adam Pieniądz został wybrany KURO Piłkarzem Listopada. Nagrodę z rąk Dyrektora Akademii, Rafała Wisłockiego, otrzymał w środę podczas wigilijnego spotkania rocznika 2005.

– Duże umiejętności indywidualne, odwaga i łatwość w grze 1 na 1, a przy tym podejmuje decyzje, które są najlepsze dla całej drużyny i to wszystko bez względu na rangę przeciwnika z którym gra. Cechują go ambicja, pracowitość, nieustępliwość i duża świadomość swoich umiejętności – ocenia swojego podopiecznego trener Patryk Jałocha.

Pieniądz trafił do Wisły Kraków na początku tego sezonu. Wcześniej trenował w UKS UL. Urodził się w 2006 roku, ale przeważnie trenuje i gra w drużynie rok starszej. Jednak w listopadzie pokazał się z dobrej strony w obu rocznikach. Najpierw zagrał bardzo dobrze w turnieju Sonnenhof Junioren-Cup 2016, gdzie Wisła zajęła ostatecznie dziewiąte miejsce, ale rywalizowała jak równy z równym przeciwko klubom Bundesligi. Później zagrał w sparingu Wisły 2005 z Koroną Kielce. – Na wyróżnienie zasługuje najmłodszy na boisku Adam Pieniądz, który swoją mądrością dał dużo drużynie. W dodatku po ładnej akcji samodzielnej, w której nie dał się dogonić dwóm przeciwnikom strzelił bramkę – mówił po spotkaniu trener Maciej Papież.

Źródło: akademiawisly.pl

ADAM PIENIĄDZ Z PROFESJONALNYM KONTRAKTEM!

30 lipca 2021

Reprezentujący od pięciu lat barwy Wisły Kraków Adam Pieniądz podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. 15-letni pomocnik związał się z Białą Gwiazdą umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

Adam Pieniądz urodził się 24 maja 2006 roku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w UKS UL, skąd w lipcu 2016 roku przeniósł się na Reymonta. Zawodnik, który najczęściej występuje na pozycji skrzydłowego, z każdym kolejnym rokiem czyni regularne postępy, podnosząc swoje umiejętności, które w poprzednim sezonie prezentował na szczeblu Centralnej Lidze Juniorów U-15. Pieniądz jest także regularnie powoływany na zgrupowania młodzieżowych reprezentacji Polski.

Wielka szansa

Dla 15-latka podpisanie pierwszego profesjonalnego kontraktu z Wisłą to spełnienie marzeń i motywacja do dalszej pracy. „Bardzo chciałbym podziękować za zaufanie, jest to dla mnie spełnienie marzeń i bardzo się cieszę z danej mi szansy. To ogromna motywacja do jeszcze cięższej pracy” – rozpoczął.

Piłkarskie walory i pozycja

„Najlepiej czuję się na pozycji skrzydłowego, ale mogę też grać w środku pomocy. Moimi mocnymi stronami są przede wszystkim podania prostopadłe i drybling” – odpowiedział zapytany o ulubioną pozycję na boisku i swoje mocne strony.

Cele i wzory

Młody zawodnik opowiedział także o celach na nadchodzący sezon oraz zdradził, na kim się wzoruje. „Głównym celem na ten sezon jest zdobycie razem z drużyną tytułu mistrza Polski i bycie ważną częścią tego zespołu. Wzoruję się na zawodnikach grających na mojej pozycji – Jadonie Sancho z Manchesteru United oraz Kubie Błaszczykowskim, który jest moim idolem” – zakończył.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Źródło: wisla.krakow.pl

Galeria