Adidas

Z Historia Wisły

Adidas - sponsor techniczny Wisły Kraków SA. oraz drużyny futsalu Wisła Krakbet Kraków, to projektant, producent i dystrybutor butów, odzieży oraz akcesoriów sportowych.

Adidas powstał w 1924 roku. Obecnie to jeden z największych na świecie producentów sprzętu sportowego. Firma jest częścią Adidas Group, do której należą Reebok, CCM-Hockey, TaylorMade i Rockport. W strojach adidas grali m.in. uczestnicy tegorocznych Mistrzostw Świata w RPA, jak np. Hiszpania, Argentyna, Niemcy, ale też drużyny klubowe, takie jak Chelsea, Liverpool, Bayern Monachium, Real Madryt czy Benfica Lizbona. Adidas trzykrotnie dostarczał stroje sportowe również piłkarzom Wisły.

Spis treści

Wiślackie stroje Adidas - lata 80. i 90.

2010/2011

Adidas z Wisłą na trzy lata

Data publikacji: 12-07-2010 12:26

Z dniem 1 lipca 2010 roku Wisła Kraków rozpoczęła współpracę z firmą adidas, w której strojach zawodnicy wicemistrzów Polski będą występować w zbliżającym się sezonie. - Cieszymy się, że najlepsza firma produkująca sprzęt sportowy będzie współpracowała z najlepszym polskim klubem, jakim jest Wisła Kraków - mówi prezes Wisły, Bogdan Basałaj.

- Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się nawiązać współpracę z takim klubem jak Wisła Kraków. Cieszymy się, że Wisła dołącza do grona elitarnych klubów na świecie, które ubiera adidas. Mamy nadzieję, że nasza współpraca i dostarczony sprzęt pozytywnie wpłyną na wyniki sportowe i już niedługo będziemy wspólnie mogli emocjonować się meczami Wisły na nowym, pełnym kibiców stadionie- przekonuje prezes adidas Poland, Artur Czerwonogrodzki.

- Umowa z adidas została podpisana na trzy lata - do 1 lipca 2013 roku, z możliwością jej przedłużenia. Oprócz strojów i sprzętu dla pierwszej drużyny, adidas dostarczy również cały asortyment sportowy dla zespołu Młodej Wisły, a także sprzęt meczowy dla juniorów - mówi dyrektor handlowy klubu, Rafał Smalcerz.

Obecnie trwają już prace nad przygotowaniem koszulki, zaprojektowanej specjalnie dla pierwszej drużyny Białej Gwiazdy. - Jesteśmy już po wstępnych rozmowach. Przedstawiliśmy nasze sugestie i pomysły dotyczące wyglądu oraz kolorystyki koszulek. W nich piłkarze Wisły będą grali od przyszłego sezonu - dodaje Rafał Smalcerz.

- Adidas wraca do Wisły Kraków po kilkuletniej przerwie i mamy nadzieję, że tak jak w przeszłości, piłkarze Wisły grając w produktach adidas wzbiją się na szczyty swoich umiejętności i do Krakowa zawitają największe kluby Europy, a sukcesów sportowych będzie przybywać z roku na rok - mówi Sports Marketing Manager adidas Poland, Krzysztof Łuczakowski.

W poniedziałek 12 lipca, na specjalnej konferencji prasowej zostaną zaprezentowane wzory strojów, w jakich Wiślacy będą grać w sezonie 2010/2011, a po raz pierwszy piłkarze Białej Gwiazdy wystąpią w nich 15 lipca, w meczu II rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej z FK Szawle.

wislakrakow.com / informacja prasowa

2011/2012

Wisła z nowymi koszulkami

Data publikacji: 12-09-2011 17:45

W poniedziałkowy wieczór w sali Teatru Bagatela przy ulicy Sarego zaprezentowane zostały stroje Wisły Kraków na sezon 2011/2012. Po raz pierwszy w nowych koszulkach zawodnicy Wisły wybiegną już w czwartek wieczorem, na pierwsze spotkanie Ligi Europejskiej. „Mamy nadzieję, że już od meczu z Odense nowe stroje, wyprodukowane przez firmę adidas, będą przynosiły szczęście naszej drużynie” – powiedział prezes zarządu Wisły, Bogdan Basałaj. Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Nowa koszulka Wisły oparta jest na stylistyce historycznych trykotów Białej Gwiazdy, podkreślając jej piękną tradycję i historię. Od teraz Wiślacy grać będą, jak za dawnych lat, w strojach z białymi kołnierzykami, zapinanymi z przodu na guziki. Elementem charakterystycznym nowej koszulki Wisły jest wytłoczony herb na plecach, nadający niepowtarzalny charakter nowych strojów. Nowym elementem są również getry z datą powstania klubu – 1906 r.

Chociaż nowa koszulka nawiązuje do historycznych strojów Białej Gwiazdy, to wykonana jest z najnowszych materiałów. Przy jej produkcji wykorzystano najnowsze technologie stosowane przez adidas. Pierwsza z nich to Climacool™ - połączenie materiałów kontrolujących przepływ ciepła i wilgoci. W miejscach w których skóra narażona jest na największe nagrzewanie zastosowano tkaninę 3D fabrics, która umożliwia niezbędną wentylację i zapewnia optymalny przepływ powietrza. Drugą technologią jest Formotion™ - innowacyjny sposób projektowania i szycia odzieży, wspomagający naturalne i specyficzne dla danej dyscypliny sportu ruchy ciała. Gwarantuje swobodę ruchów bez ograniczeń.

„adidas od zawsze związany jest z klubami o wielkich tradycjach i aspiracjach. Nie inaczej jest w Polsce. Wisła od lat jest naszym uznanym partnerem, dlatego cieszymy się na okoliczność prezentacji nowych strojów. Mam nadzieję, że przyczynią się one do efektownej i efektywnej gry zarówno w kraju jak i w Europie” – tłumaczy Krzysztof Łuczakowski z firmy adidas.

Podczas uroczystej prezentacji, uświetnionej artystycznymi występami znanych kibiców Wisły, nowe stroje jako modele zaprezentowali zawodnicy krakowskiej drużyny. W poniedziałek można było oglądać ich na wybiegu, a już w czwartek w nowych koszulkach zobaczymy ich na boisku. Pierwszą okazją do obejrzenia na żywo jak drużyna Białej Gwiazdy prezentuje się w nowych strojach, będzie mecz Ligi Europejskiej przeciwko drużynie Odense BK. Już teraz zapraszamy na to spotkanie na Reymonta 22.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

2012/2013

2013/2014

2014/2015

2015/2016

Nowe koszulki Wisły Kraków

Data publikacji: 10-07-2015 19:16

Do pierwszej ligowej potyczki piłkarze krakowskiej Wisły przystąpią w nowych dedykowanych strojach stworzonych przez partnera technicznego – firmę adidas. Unikatowe trykoty Białej Gwiazdy zostały zaprezentowane w piątek 10 lipca w Galerii Bronowice w obecności zaproszonych gości i kibiców.

Pierwszy komplet strojów, w których zawodnicy Wisły rywalizować będą przed własną publicznością, składa się z czerwonej koszulki przyozdobionej poziomymi czerwonymi paskami na wysokości nazwy sponsora generalnego oraz białymi obramowaniami wokół szyi, rękawów i na dole koszulki. Na nowych trykotach nie mogło zabraknąć białej gwiazdy. Koszulki uzupełnione zostały również białymi spodenkami oraz białymi getrami z napisem „1906” wskazującym na rok założenia klubu. Drugi zestaw składa się natomiast z białego trykotu, na piersiach którego zauważyć można szare, szersze niż w przypadku czerwonych koszulek, paski.

Wszystkie koszulki wykonane zostały z zastosowaniem technologii CLIMACOOL, są przyjemne w dotyku, przewiewne, gwarantują użytkownikom duży komfort podczas sportowego wysiłku, zarówno w warunkach letnich, jak i późnojesiennych.

Od soboty 11 lipca koszulki będzie można nabyć w Wiślackim Świecie. Cena koszulki wynosi 259 zł. Wszyscy sympatycy Białej Gwiazdy, którzy zdecydują się na kupno karnetu na SEZON 2015/2016 na mecze Wisły, otrzymają 10-procentową zniżkę na nową kolekcję firmy adidas. Tutaj możecie kupić koszulkę w sklepie internetowym.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

2016/2017

Wisła i adidas z nowym kontraktem

Data publikacji: 12-07-2016 14:39

Firma adidas pozostanie sponsorem technicznym Wisły Kraków. Nowa umowa Białej Gwiazdy z polskim i światowym liderem rynku futbolowego dotyczy zarówno pierwszej drużyny, jak i zespołu rezerw oraz ekipy juniorów starszych krakowskiego klubu.

adidas jest sponsorem i dostawcą produktów futbolowych dla najważniejszych turniejów piłkarskich na świecie, takich jak: Mistrzostwa Świata FIFA™, Puchar Konfederacji FIFA, Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA oraz Mistrzostwa Europy UEFA. adidas sponsoruje również najlepsze kluby piłkarskie świata, m.in. Manchester United, Juventus Turyn, Real Madryt, FC Bayern Monachium, AC Milan, Flamengo Rio de Janeiro czy Chelsea Londyn.

W składzie firmy adidas są najlepsi piłkarze na świecie, m.in. Leo Messi, Gareth Bale, Thomas Müller, Luis Suárez, James Rodríguez, Mesut Özil czy Paul Pogba. adidas jest także oficjalnym dostawcą piłek dla Ekstraklasy, a w polskiej drużynie adidas są czołowi reprezentanci, m.in. Łukasz Fabiański, Artur Jędrzejczyk czy Michał Pazdan.

O kolejnych efektach współpracy tych dwóch uznanych piłkarskich marek kibice Wisły Kraków przekonają się już przy okazji pierwszego meczu Białej Gwiazdy na stadionie przy Reymonta.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA