Adrian Gałka

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 13:43, 5 wrz 2018; Dorotja (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)
Adrian Gałka, 2018.Źródło: wisla.krakow.pl
Adrian Gałka, 2018.
Źródło: wisla.krakow.pl
Adrian Gałka, 2016.Źródło: akademiawisly.pl
Adrian Gałka, 2016.
Źródło: akademiawisly.pl

Adrian Gałka (ur. 2 maja 2001 r.) - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków od wiosny 2015 roku.

Adrian Gałka z powołaniem na konsultację reprezentacji Polski

26/04/2017

Kolejny reprezentant Polski w Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków! Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił nazwiska zawodników powołanych na zgrupowanie selekcyjne. Wśród nich znalazł się Adrian Gałka, prawy obrońca Wisły Kraków 2001.

Zjazd potencjalnych kadrowiczów będzie miał miejsce w dniach w dniach 8-12 maja w Gutowie Małym. Gałka do Wisły trafił na początku sezonu 2015/16 z Górnika Libiąż i jest już kolejnym, po Kamilu Brodzie i Jakubie Janiku, zawodniku z rocznika 2001, który został wypatrzony przez selekcjonerów reprezentacji Polski. W bieżącym sezonie Gałka jest podstawowym zawodnikiem drużyny, która jest liderem w grupie mistrzowskiej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych (wyprzedzając między innymi rocznik 2000).

Kadra na zgrupowanie: ADRIAN GAŁKA (WISŁA KRAKÓW), Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Jakub Wojtaszek (AP 21 Kraków), Dorian Ciężkowski (AS Progres Kraków), Karol Struski (Górnik Łęczna), Mateusz Gdowik (Jagiellonia Białystok), Maciej Śliwa (Juventa Starachowice), Kacper Grzela (Korona Kielce), Mariusz Piechocki (KS Falubaz Zielona Góra), Łukasz Benedykciński (Lech Poznań), Jakub Lizakowski (Lechia Gdańsk), Mieszko Lorenc (Legia Warszawa), Konrad Matuszewski (Legia Warszawa), Cezary Miszta (Legia Warszawa), Wiktor Preuss (Legia Warszawa), Przemysław Chyrchała (Motor Lublin), Daniel Iwanek (Rekord Bielsko-Biała), Piotr Wyroba (Rekord Bielsko-Biała), Filip Laskowski (Stomil Olsztyn), Jędrzej Grobelny (Warta Poznań).


Źródło: akademiawisly.pl

Małopolska 2001 ze srebrem na mistrzostwach Polski

2017.07.09

Kamil Broda, Adrian Gałka, Jakub Janik i Damian Korczyk wrócili ze srebrnymi medalami z rozgrywanych w Płocku i Drobinie mistrzostw Polski województw rocznika 2001. Jest to niewątpliwie sukces zawodników oraz trenerów Łukasza Szewczyka i Marcina Pasionka.

Małopolska do turnieju finałowego awansowała po tym, jak w eliminacyjnej grupie wyprzedziła województwa lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Turniej o Puchar PZPN im. Kazimierza Deyny rozpoczął się w poniedziałek – reprezentacja naszego województwa zmierzyła się z Podlasiem i choć po kwadransie gry przegrywała, to ostatecznie zdobyła trzy punkty. Kluczowa była sytuacja z 36. minuty, kiedy użyty został system VAR – sędziujący spotkanie Paweł Gil nie zauważył zagrania ręką przez bramkarza Podlasia poza polem karnym. Błąd został dostrzeżony, a z podyktowanego rzutu wolnego padła bramka na 2:1. W drugim meczu lepsza okazała się kadra Śląska. Dlatego w ostatnim starciu Małopolska musiała pokonać Wielkopolskę oraz liczyć na to, że Podlasie nie da się pokonać Śląskowi. Oba warunki zostały spełnione i podopieczni trenerów Szewczyka i Pasionka ukończyli grupę na pierwszym miejscu, co premiowało grą w sobotnim finale.

Tam jednak lepsza okazała się kadra Mazowsza, która w swojej grupie zdobyła komplet punktów z imponującym bilansem bramkowym: 11 do 2. W finale do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Dwie minuty po rozpoczęciu Mazowsze objęło prowadzenie, na które Małopolska odpowiedziała na dziesięć minut przed końcem meczu. Końcówka należała jednak do rywali, którzy dwukrotnie wyprowadzili skuteczne kontrataki, wygrywając ostatecznie 3:1.

Małopolskę reprezentowało czterech zawodników Wisły: Kamil Broda, Jakub Janik, Damian Korczyk oraz Adrian Gałka. Każdy mecz rozpoczynali w pierwszej składzie i oprócz Gałki, który w finale zszedł w 53. minucie, a w 60. przeciwko Śląskowi, grali w pełnym wymiarze.

Ponadto Kamil Broda został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Gratulacje!

Wyniki reprezentacji Małopolski podczas turnieju finałowego o puchar PZPN im. Kazimierza Deyny:

Małopolska – Podlasie 3:1

Małopolska – Śląsk 1:3

Małopolska – Wielkopolska 2:1

Małopolska – Mazowsze 1:3

https://www.instagram.com/p/BWS_bdRnhjM/?taken-by=kakamil12

fot. MZPN

Źródło: akademiawisly.pl

Linki