Akademia Piłkarska Wisła Kraków. Rocznik 2002. Halowe Mistrzostwa Małopolski 2016/2017

Z Historia Wisły

2002: Wisła Kraków halowym mistrzem Małopolski

20/02/2017

Parę tygodni temu Wisła Kraków została Halowym Mistrzem Krakowa, a w niedzielne popołudnie święciła laur w rozgrywkach Małopolskich, w których zagrały cztery najlepsze drużyny z poszczególnych okręgów. Jest to trzeci z rzędu triumf Akademii w tej kategorii wiekowej.

Wiślacy w rozgrywkach krakowskich ograli kolejno: AP Gołcza, Cracovię, AP 21 Kraków, AS Progres Kraków, Borek Kraków, Krakus Nowa Huta oraz Puszczę Niepołomice, strzelając w tych meczach 36 bramek, tracąc tylko dwie. Kolejne zwycięstwa podopieczni trenera Adriana Filipka odnieśli w niedzielę, kiedy okazali się lepsi od: Górnika Libiąż, Limanovii Limanowa i Tarnovii Tarnów.

Decyzją trenera najlepszym zawodnikiem Wisły, uwzględniając wszystkich dziesięć meczów, został Aleks Leśniak.

W finałach po trzy bramki strzelili Sławomir Chmiel i Aleksander Buksa.

– Zwycięstwo w halowych mistrzostwach bardziej nazwałbym obowiązkiem niż sukcesem. Mamy najlepszych zawodników w Małopolsce i wygrywanie ligi na trawie czy pod balonem powinno być codziennością. Oczywiście każde zwycięstwo cieszy, zwłaszcza z takim bilansem jak my. Pogratulowałem chłopakom, ale traktujemy to jako kolejny etap ich dojrzewania. Nie zagraliśmy jakiegoś wyjątkowo dobrego meczu. Większość stała na dobrym poziomie. Zdarzyło się też kilka słabszych, ale było ich naprawdę mało. Aleks został wybrany MVP za całokształt, ponieważ brałem pod uwagę poprzednich siedem meczów. Strzelał, asystował, odbierał piłkę, asekurował. Robił wszystko, co do niego należy oraz dodawał do tego coś ekstra. Myślę też, że kilku naszych zawodników równie dobrze mogło zgarnąć taką nagrodę. W lidze zimowej, jak się okazało, konkurencja nie była zbyt duża. Tak jak mówiłem, mamy najlepszych zawodników w tej części Polski. Jest też oczywiście kilku dobrych zawodników w zespołach Sandecji, Progresu oraz Cracovii. Miejsca w tabeli są jakimś wyznacznikiem, to jasne, ale nie mówią wszystkiego. Popatrzmy na zawodników pod kątem przygotowania do bycia zawodowym piłkarzem. Kto jaki poziom reprezentuje i jaki jest jego poziom w czterech sferach: mentalnej, fizycznej, technicznej i taktycznej. Zespół i kolektyw to nie wszystko – skomentował zimową kampanię swojego zespołu trener Adrian Filipek.

Wyniki Wisły Kraków 2002 podczas finałów Halowych Mistrzostw Krakowa:

Wisła Kraków – Górnik Libiąż 4:0

Wisła Kraków – Limanovia Limanowa 2:0

Wisła Kraków – Tarnovia Tarnów 5:0

Barwy Białej Gwiazdy w Halowych Mistrzostwach Krakowa oraz Halowych Mistrzostwach Małopolski reprezentowali: Aleksander Buksa, Konrad Konik, Patryk Pischinger, Bartosz Matoga, Szymon Goch, Jakub Zima, Sławomir Chmiel, Jakub Nazimek, Adam Warmuz, Aleks Leśniak, Jakub Galos, Michał Supel, Bartłomiej Gierek, Mateusz Grzybowski, Daniel Muniak, Michał Wyligała, Kacper Masny, Wiktor Szywacz oraz Jakub Kulig.

Trener: Adrian Filipek. W jednym meczu drużynę prowadził trener Michał Jania.