Akademia Piłkarska Wisła Kraków. Rocznik 2006. Baraże do Małopolskiej Ligi Młodzików 2017/2018

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 05:59, 13 lip 2018; Dorotja (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)

Baraże do Małopolskiej Ligi Młodzików

Wisła Kraków 2006 dokonała tego, czego w ostatnim czasie nie udało się żadnej innej drużynie w Małopolsce. Po dwóch barażach, jako rok młodsi, awansowali do wojewódzkiej ligi i wiosną będą rywalizować z chłopcami urodzonymi w 2005 roku.

Droga do awansu była wyboista: najpierw podopieczni trenera Patryka Jałochy musieli wygrać swoją grupę w I Krakowskiej Lidze Młodzików, a następnie pokonać na wyjeździe Piast Skawina, który był najlepszy w równoległej grupie. To nie był koniec – zwycięzca z Krakowa grał przeciwko zwycięzcy z Myślenic i Wieliczki. Tym rywalem był Gwarek Wieliczka. Wiślacy już w pierwszym – wyjazdowym – meczu okazali się bezlitośni i wygrali 5:0. Swoją przewagę potwierdzili w rewanżu, który wygrali 4:2. Wiosnę spędzą na zapleczu Małopolskiej Ligi Młodzików.

– Większość zespołów z którymi mierzyliśmy się zarówno w meczach ligowych jak i barażowych przewyższały nas zdecydowanie warunkami fizycznymi, a mimo to byliśmy drużyną, która prezentowała dużo większe umiejętności techniczne, a także wyższą kulturę gry, co przełożyło się na osiągane wyniki. Jednak cel dalej jest ten sam czyli rozwój indywidualny każdego zawodnika tak by w każdym rozgrywanym meczu najlepszy grający zawodnik był w naszej drużynie. Dlatego cieszy mnie fakt, że dzięki swojej postawie na boisku stworzyliśmy sobie możliwość mierzenia się na wiosnę z jeszcze bardziej wymagającymi przeciwnikami – podsumował występ swojej drużyny trener Patryk Jałocha.

Źródło: akademiawisly.pl