Akademia Piłkarska Wisła Kraków. Rocznik 2007. Rozgrywki halowe o Puchar Prezesa PZPN 2018

Z Historia Wisły

Spis treści

1. Powołania na Turniej o Puchar Prezesa PZPN

Turniej o Puchar Prezesa PZPN odbędzie się w niedzielę (14.01.2018) na nowej hali Wisły. Zbiórka powołanych zawodników odbędzie się o godzinie 8:00 na Reymonta 22. Każdy zawodnik ma obowiązek zabrać ze sobą legitymację, halówki, ochraniacze, wodę i zdrowe przekąski!

Zawodnicy powołani: Kamil Jakóbczyk, Artur Przęczek, Filip Przybyłko (r. 2008), Franciszek Radwański, Aleksy Rokosz, Tobiasz Surma, Szymon Waligóra, Antoni Wójcik

2. Wiślacy najlepsi w Łapanowie

Sukcesami zakończyły się weekendowe rywalizacje Wisły Kraków 2007. W sobotę 21 stycznia nasi zawodnicy awansowali do finałów małopolskich eliminacji Pucharu Polski.

Wiślacy w sobotę ograli 2:0 MP Wolbrom, 5:1 Piast Łapanów i 5:0 Futbol Brzączowice. Warte podkreślenia jest to, że do tych meczów przystępowali bez bramkarza – za każdym razem rękawice zakładał jeden z zawodników z pola. Dzięki kompletowi punktów, Wisła zmierzy się za tydzień w ostatniej fazie, której zwycięzca zagra w Warszawie o Puchar Polski. Turniej dla najlepszych drużyn w Małopolsce zostanie zorganizowany przez nas w Hali Głównej przy ul. Reymonta 22.

Wyniki Wisły Kraków 2007 w sobotę:

Wisła Kraków – MP Wolbrom 2:0
Wisła – Piast Łapanów 5:1
Wisła – Futbol Brzączowice 5:0

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Kamil Jakóbczyk, Artur Przęczek, Filip Przybyłko (r. 2008), Franciszek Radwański, Aleksy Rokosz, Tobiasz Surma, Szymon Waligóra, Antoni Wójcik

3. Wiadomo już kto zagra w małopolskich finałach rozgrywek halowych o Puchar Prezesa PZPN

Turnieje finałowe odbędą się w najbliższą niedzielę, 28 stycznia 2018 r., w starej hali Wisły w Krakowie przy ul. Reymonta. Obowiązuje system każdy z każdym, czas gry wynosi 15 minut (w meczach wyrównanych: w ostatniej minucie czas efektywny). Drużyny składają się z 10 zawodników, jednocześnie na boisku może przebywać 5 zawodników, tj. czterech zawodników w polu + 1 bramkarz.

W finałowym turnieju w kategorii U-11 (rocznik 2007) wezmą udział:

Wisła Kraków
Beskidzka AP Ropa
LKS Przecieszyn
KS Koszyce Wielkie

Terminarz (28 stycznia 2018):

15.30 Wisła Kraków - KS Koszyce Wielkie
15.50 Beskidzka AP Ropa - LKS Przecieszyn
16.10 KS Koszyce Wielkie - LKS Przecieszyn
16.30 Wisła Kraków - Beskidzka AP Ropa
16.50 Beskidzka AP Ropa - KS Koszyce Wielkie
17.10 LKS Przecieszyn - Wisła Kraków

4. Wisła z awansem do finałów Pucharu Polski w Warszawie

28.01.2018

Bez niespodzianki, aczkolwiek nie bez oporów, Wisła Kraków 2007 zwyciężyła w małopolskich finałach rozgrywek halowych o Puchar Prezesa PZPN. Wiślakom silny opór stawił LKS Przecieszyn.

Pierwsze dwa mecze turnieju poprzedziła minuta ciszy ku czci zmarłego w środę Lucjana Franczaka, wybitnego trenera m.in. Wisły Kraków. Wiślacy rozpoczęli turniej od spokojnego zwycięstwa z KS Koszyce Wielkie. 5:0, a po dwie bramki zdobyli Filip Przybyłko i Aleksy Rokosz. Do następnych dwóch meczach podeszła drużyna z Przecieszyna. Goście spod Oświęcimia mieli w swojej drużynie kilku wyróżniających się zawodników, ale mimo tego oraz przewagi na boisku, ostatecznie tylko zremisowali. Przeciwko zawodnikom z Koszyc Wielki byli już skuteczniejsi – po dwóch minutach prowadzili 3:0, by ostatecznie wygrać 8:0. Jeszcze wyżej, bo 9:1, Wisła pokonała ropską akademię.

Terminarz tak się ułożył, że ostatnie dwa mecze były jednocześnie tymi o miejsca. Najpierw BAP Ropa pokonała KS Koszyce Wielkie, a następnie Wisła LKS Przecieszyn. W ostatnim meczu nie brakowało emocji – Wisła objęła prowadzenie za sprawą Rokosza, ale goście zdołali odrobić, mieli też sytuacje by objąć prowadzenie. Ostatecznie bramkę decydującą zdobył Antoni Wójcik i puchar z rąk prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, Ryszarda Niemca, trafił do rąk Szymona Waligóry, kapitana Wisły. Królem strzelców turnieju został Filip Przybyłko, natomiast najlepszym zawodnikiem Aleksy Rokosz. Indywidualne statuetki wręczył Ryszard Kołtun, wiceprezes MZPN.

Wisła wygrała trzy fazy eliminacyjne Pucharu Polski i w połowie lutego pojedzie do Warszawy, gdzie rywalizować będzie z piętnastoma innymi wojewódzkimi mistrzami.

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Franciszek Radwański, Artur Przęczek, Filip Przybyłko, Aleksy Rokosz, Tobiasz Surma, Szymon Waligóra, Antoni Wójcik, Nathan Lis

Wyniki:

Wisła Kraków – KS Koszyce Wielkie 5:0
Beskidzka Akademia Piłkarska Ropa – LKS Przecieszyn 1:1
LKS Przecieszyn – KS Koszyce Wielkie 8:0
Wisła Kraków – Beskidzka Akademia Piłkarska Ropa 9:1
Beskidzka Akademia Piłkarska Ropa – KS Koszyce Wielkie 3:1
Wisła Kraków – LKS Przecieszyn 2:1

5. Powołania na finały

15.02.2018

Finałowy Turnieju o Puchar Prezesa PZPN zostanie rozegrany w sobotę (17.02) od godziny 9:00. Zbiórka i wyjazd powołanych zawodników odbędzie się w piątek (16.02) o godzinie 12:30 na Reymonta 22. Grupa C w której się znajdujemy rozgrywa mecze na hali gier AWF, ul.Marymoncka 34. Zawodnicy zakwaterowani są w hotelu Atos, ul. Mangalia 1. Rodziców proszę o ewentualne kwaterowanie w innych hotelach.

Zawodnicy powołani:

Jedziemy w dresach klubowych w piątek obowiązuje granatowa starsza polówka, w sobotę zawodnicy musza posiadać nową niebieską polówkę! Każdy dostanie kurtkę klubową w piątek.

Źródło: akademiawisly.pl

6. Wyniki finałów

Grupa C

1. SI Arka Gdynia – TS Wisła Kraków 4:0

2. Wisełka Bydgoszcz-Fordon – Concordia Elbląg 1:0

3. TS Wisła Kraków – Concordia Elbląg 3:1

4. SI Arka Gdynia – Wisełka Bydgoszcz-Fordon 1:1

5. Wisełka Bydgoszcz-Fordon – TS Wisła Kraków 1:0

6. Concordia Elbląg – SI Arka Gdynia 2:2

Wisła zakończyła udział w zawodach na fazie grupowej.

W rozgrywkach zwyciężył zespół AP KGHM Zagłębie Lubin, który w finale pokonał Calisię 14 Kalisz 5:0.