Akademia Piłkarska Wisła Kraków 2015/2016

Z Historia Wisły

Sezon 2014/2015 Powrót Sezon 2016/2017


Spis treści

DRUŻYNY

Rocznik 2001 U-15 [trampkarze starsi]

Rocznik 2002 U-14 [trampkarze młodsi]

Rocznik 2003 U-13 [młodzicy]

Rocznik 2004 U-12 [młodzicy]

Rocznik 2005 U-11 [orliki]

Rocznik 2006 U-10 [orliki młodsze]

Rocznik 2007 U-9 [żaki starsze]

Rocznik 2008 U-8 [żaki młodsze]

WYDARZENIA

2015.07.06: Nowy Koordynator i trenerzy Akademii – zmiany w sztabie szkoleniowym w sezonie 2015/16

6/7/15

Nowym sztabem szkoleniowym od sezonu 2015/16 pokieruje jako Koordynator Paweł Regulski. Pomocy w organizacji pracy sztabu sportowego udzieli mu Rafał Wisłocki, pełniący funkcję Asystenta Koordynatora.

Nowymi trenerami w Akademii zostali Maciej Papież i Adrian Filipek. Grupę naborową poprowadzą dotychczasowi trenerzy Wiślackich Skrzatów, Piotr Wijata oraz Paweł Paczka. – Jesteśmy zadowoleni z pracy obecnego sztabu szkoleniowego, w celu polepszenia jakości osiąganych rezultatów postanowiliśmy zatrudnić dwóch młodych, doświadczonych piłkarsko trenerów, którzy są tego gwarancją – mówi dyrektor zarządzający Akademii, Dariusz Gryźlak.

Maciej Papież to były zawodnik Wisły Kraków, w sezonie 2008/09, który razem z Wisłą został wicemistrzem Młodej Ekstraklasy. W pierwszej drużynie za to zadebiutował u trenera Macieja Skorży, w meczu Pucharu Polski przeciwko Hetmanowi Zamość. Ostatnio szkolił młodzież w Szkole Futbolu Staniątki. W Akademii będzie trenował rocznik 2005. Maciej Papież urodził się 22 kwietnia 1990 roku, jest wychowankiem Porońca Poronin, do Wisły Kraków trafił na początku 2005 roku, jednak nie przebił się na stałe do pierwszej drużyny, w której zaliczył jednomeczowy epizod w Pucharze Polski. Trener z licencją UEFA C, były trener w Szkole Futbolu Staniątki, obecnie szkolący młodzież w Akademii Piłki Nożnej Coerver Coaching. – Praca w Akademii to jest dla mnie wyzwaniem, ale przechodziłem przez drużyny młodzieżowe razem z Michałem Janią, znam też sztab szkoleniowy, również chłopaków, którzy tu trenują, więc nie mam żadnych obaw przed pracą – powiedział nasz nowy trener.

Adrian Filipek wiosną był asystentem trenera Michała Jani w roczniku 2002, a od jesieni samodzielnie poprowadzi tę drużynę. W przeszłości występował między innymi w Stali Rzeszów, ostatnio był trenerem grup młodzieżowych w KS Borku Kraków. Adrian Filipek to rówieśnik Papieża, urodzony 7 lipca. Trener II klasy piłki nożnej, z licencją UEFA B. Były zawodnik MLKS Lechia Sędziszów Młp, Kolbuszowianka Kolbuszowa, ZKS Stal Rzeszów, obecnie KS Borek Kraków. Magister Wychowania Fizycznego uzyskany na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Sztab szkoleniowy Akademii z podziałem na drużyny:

Koordynator – Paweł Regulski
Asystent koordynatora – Rafał Wisłocki

Sztab trenerski:
Wisła Kraków U-17 – trener Paweł Regulski
Wisła Kraków U-15 – trener Rafał Wisłocki
Wisła Kraków U-14 – trener Adrian Filipek i Rafał Wisłocki
Wisła Kraków U-13 – trener Mateusz Stolarski
Wisła Kraków U-12 – trener Michał Jania
Wisła Kraków U-11 – trener Maciej Papież
Wisła Kraków U-10 – trener Patryk Jałocha
Wisła Kraków U-9 – trener Szymon Krzysztań
Wisła Kraków U-8 – trener Bartosz Podlewski
Trenerzy grup naborowych – Paweł Paczka, Piotr Wijata

Trener bramkarzy – Jakub Bubetty

Trenerzy przygotowania motorycznego:
– grupy od U-14 do U-17 Jakub Sage
– grupy U-12, U-13 Malwina Całka

Treningi dodatkowe:
– judo – grupy U-10, U-11
– gimnastyka – grupa naborowa, U-8, U-9

Źródło: akademiawisly.pl

2015.09.01 Sesja zdjęciowa drużyn Akademii

01/09/2015

Błysk fleszy towarzyszy piłkarzom w niemal każdej sytuacji. Na boisku – to naturalne, ale też poza nim, czasami wręcz wbrew ich woli. W końcu jest to część ich piłkarskich obowiązków. Takie też obowiązki, mimo młodego wieku, czekały w poniedziałek naszych zawodników. Stadion Miejski im. Henryka Reymana, o występach na którym marzy każdy, był miejscem uaktualnienia klubowej galerii. Czy to istotna chwila dla młodych piłkarzy? Wystarczy zapytać Krzysztofa Mączyńskiego, który osiągał sukcesy w seniorskiej piłce klubowej i reprezentacyjnej, ale w domu trzyma również pamiątki z najmłodszych lat grania w Wiśle. Tak tworzy się historię.

Sesja została podzielona na dwie tury. Starsi zawodnicy stawili się na głównej płycie boiska rano, a młodsze roczniki późnym popołudniem. Niestety z powodu późnego powrotu z turnieju, rocznik 2001 nie mógł wziąć udziału w sesji. Za to Juniorzy Młodsi po zrobieniu zdjęć rozegrali spotkanie z Biegoniczanką Nowy Sącz. U starszych dało się zauważyć już rutynę – nie były to pierwsze w ich życiu zdjęcia. Co oczywiste, najwięcej frajdy przyniosły one młodszym rocznikom. Zastanawiali się oni, które miejsce na ławce rezerwowych zajmował kiedyś Wilde-Donald Guerrier lub Emmanuel Sarki.

Wiele radości sprawiło im również odgadywanie, który piłkarz grał z numerem na ich koszulce. Trenerzy musieli zmagać się z pytaniem, czy z danym numerem kiedyś grała jakaś legenda w Wiśle. Co ważne żadne przeciwności losu nie mogły sprawić, że tego dnia mogło kogoś zabraknąć! Chłopcy z rocznika 2008 dali przykład swoim kolegom, jak kształtować charakter. Mimo złamanych rąk, Marcel Gajos i Kacper Paszcza z rocznika 2008 mimo złamanych rąk stawili się na sesji i treningu: – Nie ma odpuszczania a sesja była super – stwierdzili zgodnie młodzi piłkarze. A później ułożone fryzury przestały być ułożonymi bo wszyscy zgodnie udali się na swoje treningi. By za rok wrócić do tego miejsca.

Źródło: akademiawisly.pl

2016.02.10: Początek współpracy Akademii Wisły z Zakładem Psychologii AWF Kraków

Weronika Kopka i Aleksandra Adamiec
Weronika Kopka i Aleksandra Adamiec

Z dniem 10 lutego 2016 roku Akademia Piłkarska Wisła Kraków nawiązała współpracę z Zakładem Psychologii Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. W ramach umowy Zakład Psychologii będzie realizował wielosezonowy projekt z udziałem wychowanków Akademii. Jego patronem będzie profesor Jan Blecharz, autorytet w świecie psychologii sportu.

W zakresie współpracy pomiędzy AWF Kraków a Akademią Piłkarską Wisła Kraków do struktur Akademii na stałe dołączy troje psychologów, którzy zostaną włączeni do sztabów szkoleniowych poszczególnych drużyn Akademii. Codziennie będą do dyspozycji zawodników podczas dwugodzinnych dyżurów. Jednym z założeń projektu jest organizowanie raz w miesiącu warsztatów dla trenerów oraz rodziców, ponieważ ich relacje z dziećmi mają kolosalne znaczenie dla rozwoju młodego człowieka. Odbywać się będą również kilkunastominutowe miniszkolenia w warunkach boiskowych.

– W mojej opinii jest to unikatowy projekt w skali kraju. Patronem całego projektu będzie profesor Jan Blecharz, autoryt w świecie psychologii sportu. Będziemy z profesorem konsultować wszelkie aspkety związane z rozwojem projektu. Celem badań jest wspieranie młodych organizmów oraz ich trenerów tak aby ich rozwój przebiegał w jak najbardziej harmonijny sposób. Mamy świadomość, że młodzi ludzie napotykają na swojej drodze dużo przeszkód, a my stwarzamy warunki do ułatwienia znalezienia sposobu – mówi Dyrektor Akademii, Rafał Wisłocki.

Sztab psychologów współpracujących z Akademią:
– prof. Jan Blecharz
Małgorzata Nowak
Aleksandra Adamiec
Weronika Kopka

Jan Blecharz był psychologiem polskiej ekipy na Igrzyskach Olimpijskich w Albertville i Salt Lake City. Od 1998 do 30 maja 2003 roku był psychologiem polskiej kadry w skokach narciarskich. Współpracował także z parą łyżwiarzy figurowych Dorotą i Mariuszem Siudkami, Leszkiem Kuzajem, czy Renatą Mauer. W 2002 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło: akademiawisly.pl


Sezon 2014/2015 Powrót Sezon 2016/2017