Aleksander Gorbatiuk

Z Historia Wisły

Aleksander Gorbatiuk - w latach 2000-2005 trener zawodników sekcji judo TS Wisła.

Aleksander Gorbatiuk urodził się w 1961 roku na Ukrainie. Już w dzieciństwie trenował zapasy klasyczne, a jako dziesięciolatek zaczął zajmować się na poważniej trenowaniem sambo sportowego w Winnicy. Wkrótce został wicemistrzem Ukrainy w kategorii juniorów, następnie zdobył tytuł wicemistrza Ukrainy w sambo i judo. Uprawiał też karate shotokan, ju-jutsu oraz aiki-jutsu.

W wieku 18 lat znalazł się w wojsku, zaś po wypełnieniu służby szkolił żołnierzy, ucząc samoobrony w kompanii Specnazu.

W 1986 r. został absolwentem Akademii Pedagogicznej w Winnicy (studiował na Wydziale Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Obronnego). Docelowo osiągnął specjalizację jako trener-pedagog sztuk walki, pozostając w roli wykładowcy na AP w Winnicy; awansowany do stopnia oficera, szkolił kadry oficerskie ojczystego wojska. Gorbatiuk jest też trenerem odmiany sportowo - bojowego sambo - unifight.

Z Krakowem związany jest od 1990 roku, kiedy to podjął pracę nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 66 oraz trenera judo i sambo w klubie Pogoń w Skotnikach. W 1994 wrócił na Ukrainę, by szkolić pracowników służb specjalnych.

W 2000 roku ponownie przybył do Krakowa, gdzie założył popularną do dziś prywatną szkołę samoobrony (bez użycia broni). W tym samym czasie rozpoczął pracę trenerską w sekcji judo TS Wisła. Z Wisłą pożegnał się trzy lata później, pozostał jednak w Krakowie. Od tamtej pory nieprzerwanie prowadzi różnorodne zajęcia, kursy, szkolenia i obozy dla pasjonatów sambo militarnego i sportowego.

Gorbatiuk zajmuje się też chiropraktyką. Od 2003 roku jego prywatny gabinet terapii manualnej cieszy się niesłabnącą popularnością.


Na stronie gabinetu A.Gorbatiuka czytamy między innymi:

"Mam przyjemność podzielić się z Państwem doświadczeniem i wiedzą na temat nowej metody leczenia oraz profilaktyki chorób i schorzeń kręgosłupa. Twórcą metody jest Wiaczesław Jewminow, założyciel i prezes Centrum Leczenia Kręgosłupa w Kijowie (Ukraina), któremu pomogła ona pokonać ciężką chorobę kręgosłupa i powrócić do aktywnego, pełnowartościowego życia.

W wieloletniej praktyce w dziedzinie rehabilitacji kręgosłupa oraz jako trener sztuk walk przekonałem się, że nasze zdrowie leży w naszych rękach. Od 2005 roku pracuję z pacjentami wg Metody Jewminowa i osobiście dostrzegam jej spektakularne wyniki.Jestem przekonany, że metoda ta pomoże zarówno Państwu, jak i rodzinie oraz przyjaciołom wzmocnić i zachować zdrowie, poprawić jakość życia oraz wnieść w nie nowy koloryt.

Z wyrazami szacunku
Oleksandr Gorbatiuk,
absolwent AWF, terapeuta manualny, chiropraktyk, absolwent medycznej szkoły podyplomowej, specjalista terapii Su- jok (z jęz. koreańskiego "su"- dłoń, "dżok"- stopa) , masażysta oraz mistrz systemu walki Sambo."