Aleksandra Adamiec

Z Historia Wisły

Aleksandra Adamiec
Aleksandra Adamiec
Weronika Kopka i Aleksandra Adamiec
Weronika Kopka i Aleksandra Adamiec

Aleksandra Adamiec - psycholog sportu w sekcji siatkarek TS Wisła (2011-2013) i Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków (od 2016).

"Nazywam się Aleksandra Adamiec. Ukończyłam Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, natomiast przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie na tym samym kierunku zrobiłam specjalizację z zakresu psychologii sportu. Jestem certyfikowanym psychologiem sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II klasy.
Od 2011 do 2013 roku współpracowałam z drużyną kobiecej siatkówki – AGH GALECO WISŁA KRAKÓW. Prowadziłam szkolenia i konsultacje m.in. dla Polskiego Związku Muay Thai oraz Polskiego Związku Sportu Osób Niepełnosprawnych. Współpracuję z wieloma zawodnikami - zarówno ze sportów indywidualnych (m.in. tenis, lekkoatletyka, sporty motorowe, sporty walki, pływanie), jak i sportów drużynowych (piłka nożna, siatkówka) oraz z muzykami. W poprzednich sezonach współpracowałam z dwiema drużynami siatkarskimi, a obecnie już kolejny sezon pracuję z polską kadrą w biegach narciarskich. Od niedawna rozpoczęłam pracę z kadrą kobiet w kajak-polo.
W życiu prywatnym sport także ma dla mnie ogromne znaczenie. Lubię aktywnie spędzać czas, a dodatkowo od dziecka, z licznymi sukcesami, trenuję karate, co dało mi możliwość poznania procesu treningowego z perspektywy sportowca oraz trenera."

Źródło: psychologsport.pl


Akademia Piłkarska Wisła Kraków współpracuje z Zakładem Psychologii Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie od 10 lutego 2016 roku. Psychologowie przyglądają się treningom wiślaków, rozmawiają z trenerami, prowadzą dyżury dla zawodników oraz spotkania i warsztaty z rodzicami.

W sezonie 2015/2016 Aleksandra Adamiec koordynowała pracą zespołu, w którego skład wchodziły również Weronika Kopka i Małgorzata Nowak.