Antoni Łukasiewicz

Z Historia Wisły

Antoni Łukasiewicz
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 26.06.1983, Warszawa
wzost/waga 1988/80
pozycja obrońca
sukcesy Puchar Ligi 2009
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
2000-06 Polonia Warszawa 80 0
2006/07 Elche CF 15 0
2007/08 UD Leiria 13 0
2008/09 Śląsk Wrocław 23 0
2009/10 Śląsk Wrocław 26 1
2010/11 Śląsk Wrocław 9 0
2011/12 ŁKS Łódź 23 3
2012/13 Górnik Zabrze 5 0
2013/14 Górnik Zabrze 20 0
2014 - Arka Gdynia
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.

Testowany przez Wisłę podczas zgrupowania w Niemczech i Austrii w lipcu 2008 r. Zagrał w meczach z Austrią Wiedeń, FC Kopenhaga.

Łukasiewicz zastąpi Kokoszkę
30. czerwca 2008, 13:10

Antoni Łukasiewicz jest kandydatem do gry w Wiśle Kraków. Występujący ostatnio w portugalskiej Leirii obrońca miałby w drużynie "Białej Gwiazdy" zastąpić Adama Kokoszkę, który prawdopodobnie opuści klub.

Adam Kokoszka dziś rano stawił się przy Reymonta. Rozmawiał z Jackiem Bednarzem, wcześniej spotkał się też z trenerem. Ani zawodnik, ani Wisła nie chcą już, by Kokoszka reprezentował barwy Białej Gwiazdy. Klub nie zgadza się jednak z rozwiązaniem umowy na zasadzie prawa Webstera - poszukuje więc teraz klubu zainteresowanego wyłożeniem konkretnej sumy za transfer zawodnika. Póki co chętnych nie ma, może się więc zdarzyć, że Kokoszka wyląduje w zespole Młodej Ekstraklasy - o ile oczywiście ewentualny spór dotyczący rozwiązania kontraktu na mocy prawa Webstera zostanie rozstrzygnięty na korzyść Wisły.

"Sprawa Kokoszki" spowodowała próbę uzupełnienia środka defensywy innym zawodnikiem. Klub z Reymonta uzyskał zgodę z hiszpańskiego Elche, dzięki której na obóz z drużyną wyjedzie obrońca Antoni Łukasiewicz. W Elche Łukasiewicz rozegrał 15 spotkań, a potem został na rok wypożyczony do UD Leiria.- W Elche po pół roku zmienił się trener i następny już na mnie nie stawiał - opowiada kandydat do gry w Wiśle. - W Leirii sezon rozpocząłem praktycznie dopiero od grudnia, bo wcześniej przez prawie trzy miesiące dokuczała mi kontuzja mięśnia. Później już byłem zawodnikiem pierwszego składu, czasem grałem, czasem siedziałem na ławce.

O zainteresowaniu Wisły przebywający na urlopie w Polsce Łukasiewicz dowiedział się w środę. - Szczerze powiedziawszy byłem trochę zdziwiony, bo nie spodziewałem się oferty z Wisły Kraków - mówi piłkarz. - Akurat tak się złożyło, Wisła przedstawiła od razu konkretne warunki. Szybko doszliśmy do porozumienia i teraz wszystko w moich nogach i głowie bym dobrze zaprezentował się w Austrii. Od postawy Łukasiewicza na tygodniowych testach zależą losy transferu. Wisła w tym okresie rozegra sparingi z Austrią Wiedeń i Maccabi Tel Awiw.

Wisła uzgodniła już warunki kontraku z zawodnikiem a także zasady transferu z Elche. - O warunkach porozmawiamy a klub poinformuje, gdy trener podejmie decyzję co do mojej osoby. Na razie nie chcę zapeszać - mówi Łukasiewicz. Jeśli dojdzie do transferu będzie musiał szybko przeprowadzić do Krakowa rodzinę - żonę i córeczkę.

Łukasiewicz ma za sobą również występy w młodzieżowych reprezentacjach kraju od U-15 do U-21, której był kapitanem. Dobrze zna kilku zawodników, jak choćby braci Brożków czy Konrada Gołosia ze wspólnych występów w Polonii.

Przed wyjazdem na obóz Wisła sfinalizowała dwie transakcje: rano przedłużono umowę z Pawłem Brożkiem, zaś tuż przed godziną 14 podpisany został roczny kontrakt z opcją przedłużenia na dwa lata z prawym obrońcą Peterem Singlarem. Obaj gracze wylecieli na obóz do austriackiego Bad Waltersdorf.

wislakrakow.com
(archer)


Łukasiewicz nie będzie zawodnikiem Wisły
9. lipca 2008, 14:30


Jak udało nam się dowiedzieć, testowany od początku obozu przygotowawczego w Bad Waltersdorf Antoni Łukasiewicz, nie przeszedł testów w Wiśle. Były gracz Elche i Uniao Leiria dziś nie pojawił się już na porannych zajęciach.

25-letni obrońca spędził z klubem w Austrii 10 dni. Wydawało się, że przekona do siebie sztab szkoleniowy Wisły. Dziś zapadła jednak decyzja, że będzie musiał opuścić zgrupowanie.

O jej podjęciu zadecydowała forma sportowa zawodnika, nie zaś problemy zdrowotne, z którymi borykał się w ostatnich dniach. Klub nie pozostaje jednak bez alternatywy. Jak powiedział dyrektor sportowy, Jacek Bednarz, ma już na oku innego zawodnika w miejsce Łukasiewicza.

Były gracz Elche i Uniao Leiria to trzecia postać, która nie zyskała aprobaty kadry szkoleniowej Białej Gwiazdy podczas tego obozu.

wislakrakow.com
(PM)


Łukasiewicz w Śląsku Wrocław
11. sierpnia 2008, 18:16

Antoni Łukasiewicz, który w lipcu nie przeszedł pomyślnie testów w Wiśle, został dzisiaj piłkarzem Śląska Wrocław. 25-letni obrońca związał się z beniaminkiem ekstraklasy na rok z opcją przedłużenia o kolejny.

- To taka forma testu - powiedział prezes Śląska Piotr Mazur. - Jeżeli piłkarz się sprawdzi to jesteśmy umówieni, że po prostu dostanie kolejną umowę do podpisania - dodał.

90minut.pl / wislakrakow.com
(redakcja)