Błażej Skórski

Z Historia Wisły

Błażej Skórski
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 23.05.2000
pozycja pomocnik/napastnik
przebieg kariery Dunajec Nowy Sącz
AP Wisła Kraków
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.
Błażej Skórski.
Błażej Skórski.
Jakub Stępak, Dariusz Marzec, Błażej Skórski; styczeń 2015.Źródło: akademiawisly.pl
Jakub Stępak, Dariusz Marzec, Błażej Skórski; styczeń 2015.
Źródło: akademiawisly.pl
2016.08.26 Wisła Kraków - Śląsk WrocławFilip Handzlik, Błażej Skórski, Jakub Jędras wyszli na boisko ze sztandarem Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków.
2016.08.26 Wisła Kraków - Śląsk Wrocław
Filip Handzlik, Błażej Skórski, Jakub Jędras wyszli na boisko ze sztandarem Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków.

Błażej Skórski (ur. 23 maja 2000 r.) - piłkarz występujący w zespołach młodzieżowych Wisły Kraków.

Pomocnik Wisły Kraków U-15, Błażej Skórski, został wybrany przez trenerów Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków najlepszym zawodnikiem grudnia 2014 w kategorii od 14-19 lat. – Wyróżniał się podczas meczów sparingowych, został najlepszym zawodnikiem Mikołajkowego Turnieju o Puchar EDF i grał na wysokim poziomie w Halowych Mistrzostwach Krakowa – chwali podopiecznego trener Rafał Wisłocki. – Myślę, że potencjał ma duży i jak będzie kontynuował pracę tak, jak w ostatnich miesiącach to jego forma będzie wysoko. Taka jak w grudniu. Zaczął się nim interesować trener reprezentacji i jeżeli tę formę podtrzyma, to doczeka się powołania.

Błażej Skórski trafił do Akademii Wisły Kraków wiosną 2013 roku, kiedy to został wypożyczony z Dunajca Nowy Sącz. Wyróżniał się w turniejach, w których uczestniczyła Wisła i od tej pory trenerzy mieli go pod obserwacją. – Zaprosiliśmy go testy sportowe, grał w drużynie rok starszej, i po tym, co pokazał postanowiliśmy, że zostanie u nas na wiosnę 2013. Po okresie wypożyczenia, doszliśmy do wniosku, że najlepszym miejscem do rozwoju będzie Kraków – mówi trener Wisłocki.

Źródło: akademiawisly.pl

Juniorzy młodsi wzmocnią Wisłę CLJ

16/01/2017

Dzisiaj przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła występująca w Centralnej Lidze Juniorów drużyna Wisły Kraków. Do ekipy trenera Mariusza Jopa dołączyło sześciu zawodników, którzy jesienią trenowali u trenerów Goncalo Feio (rocznik 2000) i Marcina Pluty (rocznik 2001).

W treningu, który rozpoczął się o 19:00 udział wzięli ofensywni pomocnicy Filip Handzlik i Patryk Plewka, środkowy pomocnik Błażej Skórski, środkowy obrońca Kacper Pandyra, napastnik Karol Rak oraz rok młodszy – czyli aż o trzy lata od najstarszych w tej kategorii wiekowej – grający na lewej stronie jako obrońca i pomocnik Damian Korczyk.

Wisła po 17. kolejkach rundy jesiennej znajduje się w tabeli grupy wschodniej na dwunastym, ostatnim nad strefą spadkową, miejscu. Nad kolejną w tabeli Stalą Mielec Biała Gwiazda ma pięć punktów przewagi, więc wiosna będzie decydująca dla utrzymania się w najwyższej juniorskiej lidze w Polsce. Najbliższe dni zadecydują, czy wpływ na formę drużyny trenera Jopa będzie miała szóstka z Akademii.

Źródło: akademiawisly.pl