Daniel Gołda

Z Historia Wisły

Daniel Gołda
Daniel Gołda
2016.08.26, konferencja prasowa. Daniel Gołda.
2016.08.26, konferencja prasowa. Daniel Gołda.
2016.08.26, konferencja prasowa. Damian Dukat, Robert Szymański, Daniel Gołda, Marzena Sarapata.
2016.08.26, konferencja prasowa.
Damian Dukat, Robert Szymański, Daniel Gołda, Marzena Sarapata.
2017.05.12, Arkadiusz Głowacki przedłużył kontrakt z Wisłą. Na zdjęciu od lewej: Marzena Sarapata, Arkadiusz Głowacki i Daniel Gołda.
2017.05.12, Arkadiusz Głowacki przedłużył kontrakt z Wisłą. Na zdjęciu od lewej: Marzena Sarapata, Arkadiusz Głowacki i Daniel Gołda.
Podczas meczu: Wisła Kraków - Shanghai Shenxin, 2018.01.27
Podczas meczu: Wisła Kraków - Shanghai Shenxin, 2018.01.27
Daniel Hoyo-Kowalski 13.07.2018, w dniu podpisania kontraktu z Wisłą. Na zdjęciu z Danielem Gołdą. Źródło: twitter.com/WislaKrakowSA.
Daniel Hoyo-Kowalski 13.07.2018, w dniu podpisania kontraktu z Wisłą. Na zdjęciu z Danielem Gołdą.
Źródło: twitter.com/WislaKrakowSA.
Daniel Gołda i Michał Kot 27.07.2018.Źródło: wisla.krakow.pl
Daniel Gołda i Michał Kot 27.07.2018.
Źródło: wisla.krakow.pl
Damian Korczyk i Daniel Gołda 30.07.2018.Źródło: wisla.krakow.pl
Damian Korczyk i Daniel Gołda 30.07.2018.
Źródło: wisla.krakow.pl
Patryk Moskiewicz i Konrad Gruszkowski w dniu podpisania kontraktów z Wisłą, reprezentowaną przez Daniela Gołdę.
Patryk Moskiewicz i Konrad Gruszkowski w dniu podpisania kontraktów z Wisłą, reprezentowaną przez Daniela Gołdę.
2018.10.29 Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec
2018.10.29 Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec

Daniel Gołda - prawnik, od lat związany z Wisłą Kraków.

Wcześniej m.in. fotograf współpracujący z wislakrakow.com i Biurem Prasowym Wisły Kraków SA.

  • Wiceprezes Wisły Kraków SA. (od 14.08.2018)
  • Dyrektor Wykonawczy Wisły Kraków SA.
  • Członek Komisji ds. piłkarstwa profesjonalnego PZPN.
  • Członek Komisji Dialogu Społecznego Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA).
  • Przewodniczący Komisji reg.-prawnej MZPN.


Jestem zaszczycony propozycją dołączenia do Zarządu Wisły Kraków SA.
Jestem podwójnie szczęśliwy, że moja praca w tym klubie została doceniona, zauważona i mogę teraz zasiadać w Zarządzie.
Urodziłem się w Krakowie, jestem wiślakiem od dziecka.
Na stadion przyprowadził mnie mój tata, który był członkiem Rady Towarzystwa Sportowego Wisła.
I można powiedzieć, że na tym stadionie już zostałem.
Daniel Gołda, 26.08.2016


Spis treści

Linki

Artykuły. Wywiady

2016.08.26 Marzena Sarapata prezesem Wisły Kraków

Marzena Sarapata pełnić będzie funkcję prezesa, a Daniel Gołda wiceprezesa - tak przedstawia się pełny skład nowego Zarządu Wisły Kraków SA.

Prezes Marzena Sarapata to radca prawny, a także m.in. absolwentka studiów z zakresu Zarządzania Organizacjami Sportowymi na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada tytuł Menedżera Sportu nadawany przez Ministra Sportu. W ramach swojego doświadczenia zawodowego m.in. brała udział w przygotowaniu turnieju UEFA EURO 2012.

Wiceprezes Daniel Gołda to prawnik, od lat związany z Wisłą Kraków, przed objęciem funkcji Wiceprezesa Zarządu sprawujący obowiązki w Dziale Sportu. Nominacja na stanowisko wiceprezesa to wyraz uznania Rady Nadzorczej wobec dotychczasowej pracy wykonywanej na rzecz klubu z Reymonta.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

2016.08.26 Gołda: Zrobimy wszystko, aby Biała Gwiazda wróciła na należne jej miejsce

O godzinie 10:00 rozpoczęła się konferencja prasowa, na której został przedstawiony nowy Zarząd Wisły Kraków SA. Wiceprezesem krakowskiego klubu będzie Daniel Gołda. Do jego obowiązków będą należały wszystkie sprawy sportowe. Nowy Wiceprezes na spotkaniu z dziennikarzami zapewnił, że sztab szkoleniowy ma pełne zaufanie Zarządu oraz odpowiedział na pytania o bieżące sprawy transferowe.

„Propozycja dołączenia do Zarządu Wisły Kraków SA to dla mnie zaszczyt. Jestem podwójnie szczęśliwy, że moja wieloletnia praca w klubie została dostrzeżona i doceniona. Dziękuję nowym właścicielom za zaufanie. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele pracy przed nami, ale zrobimy wszystko, by Biała Gwiazda wróciła na należne jej miejsce” - zaczął nowy wiceprezes.

Daniel Gołda pochodzi z Krakowa i dla Białej Gwiazdy pracuje od lat. Z wykształcenia jest prawnikiem, specjalizującym się gównie w prawie sportowym. „Urodziłem się w Krakowie, jestem Wiślakiem od dziecka. Na stadion przyprowadził mnie tata, który sam był członkiem Rady Towarzystwa Sportowego i można powiedzieć, że na tym stadionie już zostałem. Od dwóch lat pracuję w dziale sportowym naszego klubu i za ten sport będę teraz głównie odpowiadał” - przedstawił się wszystkim zgromadzonym.

Bazą zaufanie

Nasz nowy wiceprezes odniósł się również do sytuacji drużyny, której wyniki w ostatnim czasie są bardzo słabe. „Chciałbym zapewnić, że trener Wdowczyk i jego sztab szkoleniowy maja pełne zaufanie zarządu. Nasz szkoleniowiec pokazał, że zna się na swojej pracy. Teraz zespół potrzebuje przede wszystkim dużo spokoju” - zapewnia Gołda.

Każdy nowy Zarząd przed rozpoczęciem pracy stawia nowe cele. Jak sportowo ma wyglądać Biała Gwiazda w roku swojego 110-lecia? „Nie stawiamy minimalnych wymagań naszej drużynie. Chcemy, aby Wisła zaczęła marsz w górę tabeli i wróciła do górnej ósemki. Nie zapominamy też o Pucharze Polski, w którym mamy szansę na zwycięstwo i chcemy ją wykorzystać”

Nie zabrakło również pytań o transfery, na które nowy Zarząd krakowskiego klubu ma coraz mniej czasu. „Rozmawiamy z potencjalnymi kontrahentami, którzy chcą kupić od nas piłkarzy. Nie mamy zbyt wiele czasu, ale chcemy rozwijać drużynę i mamy nadzieję, że ruchy transferowe odbywać się będą w obie strony” - zakończył Daniel Gołda, nowy Wiceprezes Wisły Kraków SA.

MH

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

2017.11.09 Przedstawiciel Wisły w Komisji Dialogu Społecznego ECA

Wisła Kraków coraz bardziej widoczna w Europie. Dyrektor Wykonawczy Wisły Kraków SA, Daniel Gołda, został członkiem Komisji Dialogu Społecznego Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA).

ECA jest niezależnym stowarzyszeniem mającym na celu reprezentowanie europejskich drużyn klubowych. Do zadań organizacji należy także budowa demokratycznego modelu zarządzania w piłce nożnej na Starym Kontynencie. Dialog społeczny prowadzony na forum europejskim został stworzony w 2008 roku, dając możliwość przedstawicielom piłkarzy, jak i pracodawców na prowadzenie dyskusji na temat współpracy społecznej i związanej ze środowiskiem pracy na obszarze Unii Europejskiej.

Dyrektor Wykonawczy Wisły dołącza więc do elitarnego grona - w poprzedniej komisji zasiadali bowiem przedstawiciele czterech klubów: Realu Madryt, FC Barcelony, Olympique Lyon oraz Bayernu Monachium. Dotychczasowe działania Wisły Kraków, która jest Stowarzyszonym Członkiem ECA, zostały docenione przez europejskie struktury.

Pierwsza Sesja Plenerowa Dialogu Społecznego z udziałem Dyrektora Wykonawczego Wisły Kraków SA odbędzie się 17 listopada w Brukseli przed Komisją Europejską.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

2018.08.14 Daniel Gołda wiceprezesem Wisły Kraków SA

Dzisiaj podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Wisły Kraków SA Daniel Gołda został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki.

Daniel Gołda jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego Od lat związany z Wisłą Kraków SA, najpierw w Dziale Sportowym, później jako Manager ds. organizacyjnych i prawnych. Od stycznia 2017 roku w naszym klubie sprawuję funkcję Dyrektora Wykonawczego. Jego rzetelna praca i umiejętności sprawiły, że równolegle z pracą dla Białej Gwiazdy pełni rolę Przewodniczącego Komisji Regulaminowo-Prawnej w Małopolskim Związku Piłki Nożnej oraz jest członkiem Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego w Polskim Związku Piłki Nożnej. Gołda należy również do Komisji Dialogu Społecznego Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (European Club Association).

Nowy wiceprezes zostanie oficjalnie przedstawiony na czwartkowej konferencji prasowej, która rozpocznie się o godzinie 15:00 w Pawilonie Medialnym, na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie.

Życzymy powodzenia i wielu sukcesów z Biała Gwiazdą!

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

2018.08.16 Konferencja prasowa dotycząca zmian w zarządzie Wisły Kraków SA

2018.08.16 Gołda: Mam nadzieję, że sprostam wyzwaniu

Na czwartkowej konferencji prasowej Wisła Kraków SA przedstawiła nowego wiceprezesa spółki - Daniela Gołdę. Świeżo wybrany członek zarządu szczegółowo przedstawił zgromadzonym plan, na którym oprą swoją pracę włodarze Białej Gwiazdy.

Nowy wiceprezes od lat związany jest z krakowskim klubem, przechodząc przez poszczególne szczeble kariery. „W pierwszej kolejności chciałbym podziękować za zaufanie ze strony zarządu Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, który wybrał mnie na to stanowisko. To dla mnie ogromny zaszczyt. Pragnę podziękować także swojej rodzinie, w szczególności żonie, która obdarza mnie ogromnym wsparciem i mam nadzieję, że nie zaprzestanie, gdy będzie mnie rzadziej widywać w domu. Bardzo się cieszę, że moja praca w klubie i zaangażowanie w sprawy Wisły zostały zauważone i docenione. W taki sposób odbieram propozycję wstąpienia do zarządu. Wynikiem mojej pracy jest moja obecność na tej konferencji. To ogromne wyzwanie, z czego zdaję sobie sprawę, ale mam nadzieję, że mu sprostam. Zrobię wszystko, żeby tak było. Nie ulega wątpliwości, że jestem osobą z wewnątrz klubu, to zdecydowany plus, bo wiem, jak pracują poszczególne działy, co jest do zmiany i nad czym należy się pochylić w pierwszej kolejności” - zaczął wypowiedź wiceprezes Wisły Kraków SA, Daniel Gołda.

Koncepcja zmian

Nowy członek zarządu Białej Gwiazdy zamierza zakasać rękawy i zabrać się od razu do działania. „Jednym z pierwszych zadań będzie poprawa wewnętrznej struktury klubu, aby funkcjonował sprawniej i wydajniej. Oczywiście, chcemy również zwiększyć frekwencję na stadionie. Poprawa fundamentów klubu jest bardzo ważna, ale nie znika nam z horyzontu to podstawowe zadanie, czyli polepszenie kondycji finansowej, co ma także przełożenie i wzajemnie oddziałuje na bezpośrednie działania. Wspólna wizja była głównym czynnikiem wpływającym na wybór mojej osoby. Doskonale znam się z Panią Prezes, bo od dwóch lat blisko współpracujemy, łączy nas pomysł na budowę spółki. Wierzę, że nasz duet będzie motorem napędowym sukcesów Wisły” - wyraził nadzieję. „Trzy sektory: sport, biznes i społeczność, to działki, w których można zawrzeć funkcjonowanie wszystkich klubów na świecie. Wzajemnie się przenikają i oddziałują na siebie. W ostatecznym rozrachunku to wynik sportowy jest oceniany, ale wpływa na poprawne funkcjonowanie dwóch pozostałych elementów. Nie jesteśmy głusi na głosy kibiców, docierają do nas sygnały i chcemy zmienić podejście klubu do marketingu tak, aby kibic poczuł się „dopieszczony”, aby nasza usługa była kompleksowa i dopasowana. Zależy nam na tym, aby fan zakochał się w Wiśle i chciał wrócić na stadion ze swoją rodziną i znajomymi, a także, żeby towarzyszyło mu przeświadczenie o bezpieczeństwie tu panującym. Nasza promocja, a więc czynnik mający na celu zwiększenie frekwencji, ma pomóc w dotarciu do szerszego grona - turystów, młodzieży i seniorów. To oczywiście ma się przełożyć na finanse klubu” - dodał.

Wisła wizytówką miasta

Nie bez znaczenia jest rola Białej Gwiazdy, jaką pełni na piłkarskiej mapie nie tylko województwa małopolskiego, ale przede wszystkim Polski. „Wisła jest wizytówką Krakowa, to klub, który zdobył 36 medali mistrzostw Polski, w tym 13 złotych, nasza gra w europejskich pucharach również przyczyniła się do rozgłosu poza granicami kraju. Element społeczny w tym działaniu polega na dialogu z miastem. W przyszłym tygodniu podpiszemy umowę na rozgrywanie meczów na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana do końca sezonu. Wszyscy wiemy, jak wygląda sprawa, w dalszym ciągu uważamy, że czynsz najmu jest zbyt wysoki i chcemy go obniżyć. Zamierzamy rozmawiać z miastem na temat wszelkich możliwych modeli funkcjonowania stadionu, to musi się zmienić” - zaznaczył.

„Kolejnym aspektem jest biznes. Pozyskiwanie sponsorów jest tak samo ważne, jak rozwój relacji z dotychczasowymi. Chcemy budować wizerunek spółki wiarygodnej i zarządzanej w sposób prawidłowy, by potencjalni sponsorzy widzieli w nas klub, w który warto inwestować pieniądze. Rozwój relacji z obecnymi partnerami ma pomóc w tym, aby czuli się doceniani, poważani i szanowani. Z tego miejsca ogromnie dziękuję wszystkim sponsorom, bo są częścią Białej Gwiazdy. Nie bez znaczenia jest rozwój Klubu Biznesu 1906 we współpracy z partnerskimi klubami biznesu, co jest naszym ostatnim projektem. Chcemy zwiększyć sprzedaż skyboxów, również tych na trybunie wschodniej, o czym rozmawiamy z miastem” - zwrócił uwagę.

Właściwa droga

Nowa filozofia pionu sportowego została wdrożona w życie w przerwie między rozgrywkami. Zarząd Wisły Kraków zamierza podążać wyznaczoną ścieżką i konsekwentnie realizować założone cele. „Trzecia gałąź to sport, z tego sportu wskoczyłem do zarządu. Bardzo się cieszę, że nasza gra może się podobać. Patrząc z punktu widzenia kibica - strata tych kilku oczek bolała. Jestem jednak przekonany, że będziemy punktować i spokojny o to, że drużyna pokaże maksimum swoich możliwości, a kibice będą zadowoleni z pracy zawodników, trenerów - Stolarczyka, Sobolewskiego, Jopa, Kmiecika czy dyrektora sportowego Arkadiusza Głowackiego. Cieszę się, że za sport odpowiadają osoby, którym na klubie zależy” - zakomunikował. „Polityka transferowa to gorący temat w każdym klubie piłkarskim. Opieramy ją na młodych graczach, którzy w przyszłości mogą być sprzedani z zyskiem po przejściu odpowiednich etapów. Chodzi o to, aby taki piłkarz, który przychodzi do Wisły, mógł tutaj pokazać się na szczeblu seniorskim, zrobić skok w karierze i aby klub na tej operacji zarobił. Ta polityka jest już realizowana, widać to po działaniach w tym okienku transferowym. Podpisujemy także kontrakty z najzdolniejszymi adeptami naszej Akademii Piłkarskiej. Jest to słuszna droga, która pozwoli nam na stabilizację, a tym chłopcom na zaistnienie w świecie futbolu. Przykładem może być Patryk Plewka, który zadebiutował z Miedzią Legnica, a przecież jego wejście na boisko nie było tak oczywiste. Cieszę się, że zagrał dobre spotkanie. Mam nadzieję, że dalej będzie rozwijał się tak, jak do tej pory oraz że z jego kolegów również będziemy mieć pociechę przy R22. Dodatkowo zależy nam na rozwoju Akademii i skautingu młodzieżowego, co jest ważnym aspektem rozwoju klubu” - tłumaczył.

Klub zdaje sobie sprawę, jak wielką siłę stanowią sympatycy Białej Gwiazdy. „Chcemy, aby Wisła była bliska Krakowowi i kibicom. Liczę, że już teraz utożsamiają się z drużyną. To też jest dla nas istotne, aby czuli się związani z drużyną, która występuje na naszym stadionie” - zaznaczył.

Przyciągnąć fanów

Sposobem na przyciągnięcie widza na stadion ma być nie tylko dobra gra drużyny, ale także odpowiednie działania marketingowe skierowane do obecnych i potencjalnych sympatyków. „Mamy miesiące wakacyjne, biorąc pod uwagę średnie za poszczególne miesiące, to frekwencja nie jest niższa niż w bliźniaczym miesiącu rok temu. Zależy to także od przeciwnika i daty rozgrywania spotkań. Do średniej wliczają się także mecze z topowymi rywalami, więc trudno porównywać. Zmieni się podejście klubu do marketingu i do kibiców, bo to teraz mocno nam doskwiera. Struktura klubu ulegnie drobnym modyfikacjom. Mamy pomysły, które chcemy wcielić w życie. Są sponsorzy zainteresowani współpracą, ale to nie miejsce i czas, aby mówić o szczegółach. Nie zakładamy sobie nieprawdopodobnego wzrostu frekwencji. Stałe działanie i suma drobnych elementów składowych zadziała, ale nie stanie się to za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. To proces długofalowy” - zaapelował.

K. Biedrzycka

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

Linki