Daniel Lebiedziński

Z Historia Wisły

Daniel Lebiedziński
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 28.02.1984
wzost/waga 180/70
sukcesy Mistrz Polski 3x
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.

Daniel Lebiedziński (ur. 28 lutego 1984 roku) - futsalowiec Wisły Krakbet w sezonie 2013/2014.

Daniel Lebiedziński grał m.in. dla drużyn z Gliwic oraz przez siedem lat dla Akademii FC Pniewy, z którą zdobył trzykrotnie Mistrzostwo Polski. Sezon 2012/2013 spędził w Toruniu, w barwach Marwitu.

Doświadczony zawodnik występował w UEFA Futsal Cup oraz Reprezentacji Polski.

Przebieg kariery

  • Radan Gliwice
  • Nova Gliwice
  • Akademia Słowa Poznań
  • Akademia FC Pniewy (2005-2012)
  • KS Marwit Toruń (2012/2013)
  • Wisła Krakbet Kraków (2013/2014)

Jak nie zostać profesjonalnym piłkarzem czyli …poznajmy się z Danielem Lebiedzińskim

15 lipca 2013

O futsalu, karierze, planach i ulubionych formach spędzania wolnego czasu porozmawialiśmy z naszym nowym zawodnikiem.

Zapraszamy do lektury!

Zaczniemy nietypowo. Co tam?

Bardzo dobrze : )

Powiedz proszę jak się czujesz po pierwszym tygodniu treningów z Wisłą?

Świetnie! Tydzień przepracowaliśmy dosyć solidnie, ale fajnie znowu wrócić do treningu.

Chyba z aklimatyzacją i odnalezieniem się w nowym zespole nie miałeś większych problemów?

Oczywiście zawsze potrzeba trochę czasu na wkomponowanie się w szatnie zespołu. Będzie mi jednak o tyle łatwiej, że paru zawodników znałem już wcześniej z występów w reprezentacji, np.: Bartka Nawrata, Marcina Czecha, Krzyśka Kusie. Resztę zespołu znałem z parkietów FE, więc aklimatyzacja przebiega bardzo sprawnie.

Prawie wszystkich zawodników znasz z parkietów Futsal Ekstraklasy. Mamy jednak zupełnie nową twarz w polskim futsalu. Jak po tych kilku dniach oceniasz umiejętności „nowego” Douglasa?

Widać, że piłka nie przeszkadza mu w grze ; ) Przyszedł z silnej ligi rosyjskiej i zapewne będzie wzmocnieniem drużyny Wisły.

Co zdecydowało o tym, że podpisałeś umowę z Wisłą? Miałeś oferty z innych drużyn?

Pojawiały się jakieś nieoficjalne zapytania, ale oferta złożona przez Wisłę była pierwszą oficjalną i jak się okazało ostatnią, z czego się cieszę.

Gra w Wiśle Krakbet to tylko kolejny przystanek w Twojej karierze? Jest klub w którym chciałbyś jeszcze zagrać?

Nie traktuje Wisły jako przystanku w mojej przygodzie z futsalem. Co do klubu w którym chciałbym zagrać … FC Barcelona, bo przecież trzeba mieć marzenia.

Jakie cele postawiłeś sobie przed rozpoczęciem sezonu?

Nie stawiam sobie celów osobistych na zasadzie śrubowania jakiegoś personalnego wyniku, chociażby w strzelonych bramkach. Chciałbym z dobrej strony pokazać się z Wisłą w Europie, bo przecież już za niedługo startuje futsalowa Liga Mistrzów. Oczywiście nie zapominając o Futsal Ekstraklasie i obronie mistrzowskiego tytułu zdobytego przez moich nowych kolegów w tamtym sezonie.

Jesteś trzykrotnym Mistrzem Polski, masz za sobą występy w futsalowej Lidze Mistrzów i Reprezentacji Polski. Czy właśnie doświadczenie to główny atut, który możesz zaoferować naszemu zespołowi?

Myślę, że przychodzę do Wisły na zasadzie wzmocnienia rywalizacji w zespole, bo tylko ona gwarantuje sportowy krok do przodu zarówno dla zespołu jak i kolegów z drużyny.

Na jakiej pozycji na parkiecie czujesz się najlepiej?

Zdecydowanie dobrze czuje się grając bliżej bramki mojej drużyny jako zawodnik odpowiadający za defensywę zespołu czyli tak jak miało to miejsce w drużynie AFC.

Opowiedz proszę jak zaczęła się Twoja przygoda z futsalem? Czy zaczynałeś jak większość zawodników od gry na trawie?

No miałem to szczęście, że od małego biegałem po boisku o wymiarach futsalowych. Było to boisko w Gliwicach przy ulicy Konarskiego, gdzie jako mały chłopak podglądałem wielu zawodników, których później spotkałem w klubach lub na parkietach FE. Na przykład mojego obecnego trenera.

Jak myślisz, dałbyś sobie radę na dużym boisku?

Piłka nożna i futsal to dwie zupełnie inne dyscypliny. Koledzy zawsze śmiali się, że po założeniu korków wywróciłbym się jeszcze w tunelu prowadzącym na boisko : ) Zdecydowałem się na futsal i nie mogłem wybrać lepiej.

Miałeś okazję wiele razy grać przeciwko Wiśle w Krakowie. Jak wspominasz atmosferę panującą tu na trybunach?

Zawsze było gorąco, w szczególności podczas meczów decydujących o Mistrzostwie Polski dwa lata temu. To duży atut Wisły, że ma takich kibiców! Ich dopingu będziemy bardzo potrzebowali już za niecałe dwa miesiące podczas eliminacji do LM.

Czy znasz jakieś przyśpiewki z repertuaru kibiców Białej Gwiazdy?

Miałem okazję już tle razy być na hali Wisły w roli zawodnika drużyny przeciwnej, że musiałbym skłamać, gdybym powiedział, że nie znam hymnu Wisły : )

Jak już jesteśmy przy tematach kibicowskich. Interesujesz się piłką nożną jako kibic? A może jakimś innym sportem? Masz jakąś drużynę, której kibicujesz w Polsce i Europie?

Nie będę oryginalny, ale od zawsze byłem kibicem FC Barcelony. Zarówno tej piłkarskiej jak i futsalowej.

Zamieszkałeś pod Wawelem z rodziną. Zdradź czy żona miała wpływ na wybór klubu w którym zagrasz?

Przede wszystkim cieszę się, że zdecydowała się przenieść do Krakowa razem ze mną. Jak już wcześniej mówiłem braliśmy pod uwagę tylko propozycję z Wisły, więc wybór był prosty.

Jesteście kilka dni w Krakowie. Mieliście okazję już coś zwiedzić i poznać miasto?

Transfer do Wisły przebiegał tak szybko, że dopiero dopinamy z Martą sprawy związane z przeprowadzką. Ale z okazji pierwszej rocznicy ślubu udało nam się w zeszłą niedziele zjeść kolacje na Rynku i wierzę, że nie była ona ostatnią.

Na koniec powiedz jaki jest Daniel Lebiedziński poza parkietem? Co lubisz robić w czasie wolnym?

Nowości filmowe staram się mieć opanowane na bieżąco. Do tego czytam biografie, w szczególności sportowców. Teraz w planach mam książkę Paula Mersona „Jak nie zostać profesjonalnym piłkarzem„ ; ) Jako że pojawiam się z Martą w nowym mieście, to czas wolny wykorzystamy na pewno na poznanie Krakowa.

Czego Ci życzyć na najbliższe miesiące?

Myślę, że przede wszystkim zdrowia. O resztę postaram się sam:)

Źródło: wislafutsal.pl