Dawid Ślusarczyk

Z Historia Wisły

  • Dawid Ślusarczyk - trener drużyny U-14 w sezonie 2023/24 (ur. 25.07.1996). Licencja: UEFA B. W Wiśle od: 2017. Koordynator skautingu w Krakowie Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków w sezonie 2023/24.

DAWID ŚLUSARCZYK W SZTABIE CLJ U-15

23 lutego 2022

W połowie stycznia do drużyny U-15 dołączył nowy asystent – Dawid Ślusarczyk. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z nowym szkoleniowcem.

Dawid Ślusarczyk to aktualnie student V roku kierunku Wychowanie Fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Posiada licencję UEFA B, a swoje doświadczenie w zawodzie trenera zbierał od ponad pięciu lat, zaczynając w 5-ligowej drużynie Jordan Sum Zakliczyn, jako asystent trenera w drużynie juniorów oraz samodzielny trener młodszych roczników. Przebywał też na półrocznym stażu w wiślackiej Akademii w sezonie 2017/18, a później pracował jako pierwszy trener drużyn U-11 oraz U-12 w Wiślackiej Szkole Futbolu.

– Funkcjonowanie Akademii nie było mi obce, ponieważ od dłuższego czasu byłem wdrażany w sposób, w jaki funkcjonuje. Uważam, że jest dobrze zorganizowana i daje ogromne możliwości rozwoju. Zdecydowanie jest to bardzo wysoki poziom, który widać w każdej jednostce treningowej. Od samego początku spotkałem się z profesjonalizmem, ludźmi pełnymi pasji i zaangażowania w codzienną pracę wykonywaną na boisku i poza nim. Jestem bardzo zadowolony z miejsca oraz sztabu, do którego trafiłem – podzielił się swoimi wrażeniami Ślusarczyk.

Pracę w sztabie U-15 Ślusarczyk rozpoczął od tygodniowego obozu w połowie stycznia. Po nim zespół rozegrał szereg gier sparingowych z mocnymi drużynami z naszej części Europy. – Rywalizacja z drużynami pokroju Dynama Kijów, MSK Žilina czy Lecha Poznań bardzo mocno wpływa na rozwój zawodników i pomaga im ciągle podnosić poprzeczkę. To również ciekawe wyzwanie, z którym miałem okazje się zmierzyć już od samego początku dzięki współpracy z Akademią – powiedział asystent.

Praca nowego szkoleniowca skupia się teraz głównie na aktywnym angażowaniu się w życie drużyny U-15. Nowa rola wymaga od niego brania udziału w planowaniu procesu treningowego Trenera Bartosza Bąka, analizowaniu gry własnego zespołu oraz przeciwnika, a także na prowadzeniu wybranych środków treningowych, a także zajmowaniem się sprawami organizacyjnymi. – Praca jako asystent trenera drużyny CLJ U-15 jest wymagająca, ale sprawia dużą satysfakcję z powodu związanych z nią obowiązków. Widzę tutaj duże możliwości do samorozwoju na wielu płaszczyznach. Zwłaszcza pod względem spojrzenia na futbol, jak również aspektów motorycznych czy psychologicznych – podsumował swoją pracę nowy trener.

Podopieczni trenera Bartosza Bąka intensywnie przygotowują się do zbliżającej rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U-15. Praca, jaką wykonują na treningach i sparingach, pokazuje ich zaangażowanie i chęć stawania się coraz lepszym zawodnikiem.

– Uważam że nasza drużyna ma bardzo wysoki potencjał. Moje słowa potwierdzają gry kontrolne z MSK Žilina czy Dynamem Kijów, gdzie potrafiliśmy kreować nasz styl gry oraz długo utrzymywać się przy piłce. Zawodnicy indywidualnie mają bardzo wysokie umiejętności. Jestem przekonany, że część z nich na pewno będzie stanowiła o sile drużyn w kolejnych latach – ocenił zdolności swojego nowego zespołu trener Ślusarczyk.

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl