Dawid Błaszczykowski

Z Historia Wisły

Dawid Błaszczykowski - 13 marca 2019 r. został wybrany wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Wisły Kraków SA. 20 kwietnia 2020 roku - w dniu formalnego przejęcia Wisły przez trio Jarosław Królewski - Tomasz Jażdżyński - Jakub Błaszczykowski - został przez Radę Nadzorczą Wisły delegowany do objęcia funkcji prezesa klubu.

2020.06.27 Górnik Zabrze - Wisła Kraków
2020.06.27 Górnik Zabrze - Wisła Kraków
2020.07.18 Wisła Kraków - Arka Gdynia
2020.07.18 Wisła Kraków - Arka Gdynia
2021.12.02 Widzew Łódź - Wisła Kraków
2021.12.02 Widzew Łódź - Wisła Kraków

Prywatnie brat Jakuba Błaszczykowskiego.

Spis treści

W mediach

Sylwetka Prezesa Wisły Kraków - Dawida Błaszczykowskiego

22.04.2020 r

Sylwetka Prezesa Wisły Kraków - Dawida Błaszczykowskiego

20 kwietnia to kolejna ważna data w historii Wisły Kraków. Akcje piłkarskiej Spółki przejęli: Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski, a stanowisko Prezesa Klubu objął Dawid Błaszczykowski, który dotychczas zasiadał w Radzie Nadzorczej.

Dawid Błaszczykowski urodził się 24 października 1982 roku w Truskolasach. Podobnie jak brat od samego początku wykazywał zainteresowanie futbolem. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w miejscowej drużynie Olimpii Truskolasy, skąd bracia przenieśli się do Rakowa Częstochowa. Dawidowi w kontynuacji kariery piłkarskiej przeszkodziła kontuzja kolana, ale sportowe plany realizował jako trener. Pełnił rolę asystenta pierwszego szkoleniowca w drużynie Rakowa Częstochowa, będąc także przez pewien czas odpowiedzialnym za rezerwy tego klubu.

Dawid Błaszczykowski jest Absolwentem Politechniki Opolskiej na kierunku Wychowanie Fizyczne. Jako inwestor i przedsiębiorca posiada doświadczenie w zakresie zarządzania spółkami i zasobami ludzkimi. Od 2014 roku pełni funkcję prokurenta spółki Spectrum sp. z o.o., sprawując obowiązki Prezesa. Jest również członkiem Zarządu Fundacji Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski, odpowiadając za kwestie organizacyjne i wizerunkowe brata. Dawid to główny pomysłodawca i organizator corocznego turnieju „Świąteczne Granie z Kubą”, który w szczytnym celu do Częstochowy przyciąga rzeszę fanów, nie tylko piłkarskich.

W Radzie Nadzorczej Wisły Kraków - jako wiceprzewodniczący - Dawid Błaszczykowski zasiadał od marca 2019 roku. W ciągu dwunastu miesięcy współuczestniczył w podejmowaniu kluczowych dla funkcjonowania piłkarskiej Spółki decyzji - sportowych i organizacyjnych.

Powodzenia w nowej roli!

Źródło: wisla.krakow.pl

Dawid Błaszczykowski: Wkrótce otwarcie wirtualnego stadionu

Kibice Białej Gwiazdy wielokrotnie pokazali, jak wiele znaczy dla nich krakowski Klub. Bez ich wsparcia, bez wątpienia, odbudowa Wisły nie byłaby możliwa. To właśnie Fani 13-krotnego mistrza Polski śrubowali rekordy frekwencji podczas meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy, a teraz staną przed szansą zapełnienia wirtualnego stadionu.


26.05.2020r.

K. Biedrzycka

400mm


Wiślackie środowisko od pewnego czasu apelowało o uruchomienie wirtualnego stadionu, mającego stanowić formę finansowania pomostowego Klubu w czasie panującej pandemii. Włodarze Białej Gwiazdy zdecydowali się na wdrożenie tego sprawdzonego rozwiązania i niebawem Kibice będą mogli z niego skorzystać. Rzeczywiście, w odpowiedzi na głosy naszych Fanów zdecydowaliśmy się zastosować wspomniane rozwiązanie, za pomocą którego Sympatycy Wisły nabędą wirtualne bilety na mecze Białej Gwiazdy, mimo że fizycznie nie będą w stanie w nich uczestniczyć ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa. Jestem dumny z naszych Kibiców i jednocześnie bardzo wdzięczny za ich nieustającą chęć wspierania Klubu i wyznaczanie sobie kolejnych celów. Zdaję sobie sprawę, że ogólna sytuacja w Polsce przełożyła się również na funkcjonowanie wielu gospodarstw domowych, dlatego tym bardziej kieruję do Fanów słowa uznania. Postawa naszych Sympatyków napawa wielką dumą mnie, właścicieli Klubu i pozostałych pracowników, po raz kolejny pokazali bowiem jedność wiślackiego społeczeństwa i przywiązanie do Białej Gwiazdy.

Kiedy można spodziewać się uruchomienia wirtualnego stadionu?

Start sprzedaży wirtualnych biletów zaplanowaliśmy na bieżący tydzień. Chcemy, aby Kibice mogli nabywać bilety już na pierwszy mecz po restarcie ligi, w którym Wiślacy zmierzą się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Dlaczego zdecydowaliśmy się na sprzedaż wirtualnych wejściówek także na spotkanie rozgrywane na terenie rywala? Ze względu na fakt, że jeszcze przed wstrzymaniem rozgrywek liczna grupa kibiców chciała dopingować Wiślaków na żywo, dodatkowo rywalizacja z mistrzem Polski jest pierwszą po prawie trzech miesiącach przerwy, a tęsknota za futbolem - również wśród Fanów - jest ogromna. Potyczka z Piastem ma zatem wymiar symboliczny.

Jak długo będzie otwarty wirtualny stadion?

Sprzedaż będzie przebiegać etapowo. Pierwszym jest rozpoczęcie dystrybucji wejściówek na spotkanie wyjazdowe z Piastem Gliwice, a także na mecze domowe z Legią Warszawa i z Rakowem Częstochowa. Mamy świadomość, że ze względu na koronawirusa Kibice nie będą mogli zapełnić stadionu przy R22 podczas rywalizacji z Wojskowymi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykupili wszystkie 33 000 wejściówek - albo i więcej - w ramach wirtualnego stadionu. W kolejnych krokach skupimy się już na potyczkach rundy finałowej PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Wiadomo już, na jakim poziomie będzie kształtował się koszt jednej wejściówki? Jak wygląda kwestia ograniczeń zakupowych - ile biletów będzie mógł nabyć dany Kibic?

Koszt jednego wirtualnego biletu wynosi 19,06 złotych - zebrana kwota zostanie przeznaczona na pokrycie bieżącej działalności Spółki. Cena ta nawiązuje oczywiście do daty założenia Wisły Kraków, z którą utożsamia się każdy Fan Białej Gwiazdy. Jeśli chodzi o drugą część pytania, to nie przewidujemy żadnych limitów zakupowych, każdy Sympatyk będzie mógł zaopatrzyć się w dowolną liczbę wirtualnych wejściówek.

Czy Klub ustalił już procedurę nabycia biletu? Mógłby Pan ją pokrótce nakreślić?

Przygotowaliśmy dedykowane rozwiązanie technologiczne, wirtualne bilety będzie można nabywać w łatwy sposób w kilku krokach za pośrednictwem specjalnej witryny. Kibice po dokonaniu zakupu otrzymają bilet w formie elektronicznej, który bez problemów będą mogli wydrukować w domu. To bez wątpienia także wyjątkowa pamiątka pokazująca przynależność do Klubu i wsparcie Białej Gwiazdy w trudnym dla polskiej piłki momencie, który wpłynął na funkcjonowanie wielu organizacji sportowych ze względu na utratę przychodów z dnia meczowego.

Co w przypadku Kibiców posiadających karnety, czy oni również mogą zakupić wirtualny bilet?

Proponowane przez nas rozwiązanie umożliwia nabycie wejściówek także tym Kibicom, którzy posiadają już abonamenty na rundę wiosenną 2020 lub sezon 2019/2020. System sprzedaży obsługujący wirtualny stadion umożliwia takim osobom nabycie biletów-cegiełek. Pracujemy również nad rekompensatami za zakup biletów na mecz wyjazdowy z Piastem oraz karnetów, o których poinformujemy w trwającym tygodniu. Dostępne będą m.in. pakiety dla karnetowiczów przygotowane wraz z Canal+ i z Ekstraklasą.

Źródło: wisla.krakow.pl

Dawid Błaszczykowski: Zapełnić stadion w jak największym stopniu

Finał rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy zbliża się wielkimi krokami. Piłkarze Białej Gwiazdy mają do rozegrania jeszcze dwa domowe mecze w trwającej kampanii, w których uczestniczyć może publiczność do 25 procent pojemności stadionu. O tym, jak wielką rolę odgrywają sympatycy wspierający 13-krotnego mistrza Polski z trybun, nie trzeba nikogo przekonywać. Aby zapewnić udział jak największej liczbie fanów, klub postanowił wprowadzić udogodnienia, które przybliżył Prezes Wisły Kraków SA - Dawid Błaszczykowski.


07.07.2020r.

Redakcja

400mm

Kibice wrócili na R22, ale ograniczenia z powodu pandemii uniemożliwiają otwarcie stadionu dla szerszej publiczności. Jakie zasady obowiązują podczas wpuszczania fanów na obiekt?

Zgodnie z wcześniejszą komunikacją, pierwszeństwo udziału w meczach rozgrywanych przy R22 posiadają karnetowicze, którzy nabyli abonamenty na sezon 2019/2020 lub wiosna 2020. Przyjęty przez nas sposób podyktowany jest obostrzeniami obowiązującymi w czasie rodzimych rozgrywek. Udostępnienie ograniczonej liczby miejsc jest zbieżne z liczbą sprzedanych abonamentów, dlatego przyjęliśmy wspomniane rozwiązanie. Przypominamy, że podobnie, jak ostatnio karnetowicz otrzyma nowe miejsce, które zajmie podczas meczu. Nie oznacza to jednak, że w najbliższych potyczkach pozostali fani, którzy są dla nas równie ważni, nie będą mogli wspierać Wiślaków z trybun. Planujemy przeznaczyć do ogólnej sprzedaży pulę wejściówek - będą to miejsca, z których nie skorzystają karnetowcy. Abyśmy jednak mogli wykonać ten ruch, niezbędne jest poinformowanie nas przez posiadaczy abonamentów o braku możliwości uczestnictwa w meczu.


W takim razie, w jaki sposób karnetowicz może zwolnić swoje miejsce? Jaki proces musi przejść, aby klub otrzymał stosowną informację?

Dokonać można tego w kilku prostych krokach. Wystarczy wejść na dedykowaną platformę i po uprzedniej weryfikacji zaznaczyć brak możliwości wzięcia udziału w danym spotkaniu. W tym celu niezbędne jest przygotowanie numeru PESEL i ID Karty Kibica. Dodatkowo do fanów, którzy przy zakupie abonamentu podali swój adres mailowy, klub wysłał wiadomość przypominającą o tym kroku. Celowo raz jeszcze podkreślam tę kwestię, prosząc w ten sposób fanów o zastosowanie się do naszego apelu. Tak, jak już wspomniałem, tylko wcześniejsze poinformowanie nas o rezygnacji ze swojego miejsca podczas konkretnego meczu, pozwoli nam na wystartowanie z ogólną sprzedażą biletów.


Co w przypadku, gdy karnetowicz zgłosił, że nie weźmie udziału w spotkaniu, a jednak po weryfikacji planów będzie chciał się pojawić przy R22?

Każdy, kto poinformował nas, że nie będzie mógł zasiąść na trybunach podczas starcia z Koroną Kielce (11 lipca), może zmienić swoją decyzję za pośrednictwem wspomnianej wyżej platformy. Uczynić to można w terminie nieprzekraczalnym do środy 8 lipca do godziny 12.00. Później już zmiana będzie niemożliwa.


Do tej pory rywalizacji Białej Gwiazdy przyglądali się wyłącznie karnetowicze. Teraz jednak Wiślaków będą mogli wspierać także ci fani, którzy nie zdecydowali się na nabycie abonamentów. Wiadomo już, jak będzie wyglądał wachlarz cenowy biletów?

Dokładnie tak, ale liczba udostępnionych do sprzedaży wejściówek zależy od tego, ilu karnetowiczów zrezygnuje ze swojego miejsca. Jest to system naczyń połączonych. Uważam, że każdemu z nas zależy na tym, aby podczas ostatnich domowych spotkań w tym sezonie Wiślaków wspierało jak najwięcej sympatyków. Odpowiadając na drugą część pytania - wachlarz cenowy wejściówek kształtuje się na takim samym poziomie, jak przed pandemią. Koszt jednego biletu zależeć będzie oczywiście od lokalizacji krzesełka w obrębie danego sektora.


Wielu karnetowiczów, którzy nie mogą pojawić się z różnych względów na konkretnym meczu, chciałoby oddać swoje miejsce bliskiej osobie. Proszę powiedzieć, czy klub rozważa taką możliwość?

Odpowiadając na liczne głosy naszych kibiców, zamierzamy wprowadzić opcję oddania swojego miejsca wyznaczonej przez karnetowicza osobie. Trwają prace nad dostosowaniem systemu, dlatego dopiero po ich ukończeniu poinformujemy o zasadach przekazania krzesełka. Prosimy o śledzenie strony klubowej i Social Mediów, na łamach których będziemy tę kwestię komunikować.

Jeszcze jeden sezon nie dobiegł końca, a już trwają prace nad kolejnym. Znane są już zasady, które będą obowiązywać w następnej kampanii?

Nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych oficjalnych wytycznych, ale przygotowujemy się do sezonu na takich samych zasadach, jak do tej pory. Mam tutaj na myśli organizację meczów z udziałem 25 procent publiczności, dlatego gwarancją wejścia na stadion w kolejnej edycji rozgrywek będzie zakup karnetu. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy i ile wejściówek przed danym spotkaniem trafi do sprzedaży. Sugeruję, aby wszyscy ci kibice, którzy chcą na żywo przeżywać emocje fundowane przez Wisłę, rozważyli zakup karnetu. Szczegóły dotyczące przyjętych wariantów cenowych będą znane już wkrótce.


Źródło: wisla.krakow.pl

Galeria