Douglas Neutzling Ferreira

Z Historia Wisły

(Przekierowano z Douglas)
Douglas Neutzling Ferreira
Informacje o zawodniku
kraj Brazylia
urodzony 20.02.1989
wzost/waga 175/71
sukcesy Mistrz Polski: 2013
Wicemistrz Polski: 2011, 2012
Puchar Polski: 2011
Superpuchar Polski: 2011
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
Internacional
G.N.G.
A.D.C. Bolneario Combai
Gustavo Schreiber
Jango Katowice
2009/2010 FC Nova Katowice
2010/2011 Wisła Krakbet Kraków
2011/2012 Wisła Krakbet Kraków
2012/2013 Wisła Krakbet Kraków
2013/2014 (j) Wisła Krakbet Kraków
2014/2015 Rekord Bielsko-Biała
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.
Najlepszy zawodnik. 2011

Douglas Neutzling Ferreira (ur. 20 lutego 1989 r.) - brazylijski futsalowiec Wisły Krakbet.

Douglas Neutzling Ferreira został zawodnikiem Wisły Krakbet 3 sierpnia 2010 roku, składając podpis pod dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia go o kolejny rok. Do Wisły przeszedł po rozwiązaniu umowy z FC Novą Katowice.

Wcześniej występował także w takich klubach jak Internacional, G.N.G., A.D.C. Bolneario Combai, Gustavo Schreiber.

20 listopada 2013 roku Wisła rozwiązała z Douglasem umowę, która miała obowiązywać do czerwca 2014 roku. Według mediów Brazylijczykowi zarzucono niewywiązywanie się z obowiązków. Według oficjalnego komunikatu Brazylijczyk wraca do do ojczyzny wyleczyć do końca kontuzję oraz zająć się chorą mamą.

16 maja 2014 r. Douglas podpisał kontrakt z Rekordem Bielsko-Biała. "– Bardzo chciałem wrócić do Polski – przyznaje Douglas. – Od początku w grę wchodziły tylko dwa kluby – Rekord i Wisła. Jestem w Bielsku-Białej i jestem z tego powodu szczęśliwy – mówi pierwszy w historii Rekordu gracz z Brazylii." (cytat za: futsalekstraklasa.pl)

Spis treści

Ferreira w mediach - artykuły

Futsal: Brazylijczyk w Wiśle, w piątek sparing

5. sierpnia 2010, 23:32

Wisła Krakbet Kraków zakontraktowała kolejnego zawodnika przed nowym sezonem. Tym razem dwuletni kontrakt z klubem podpisał Brazylijczyk Douglas Neutzeling Ferreira, który w ostatnim sezonie zajął trzecie miejsce w Polsce grając w Novej Katowice.

Prowadzony przez grającego trenera Błażeja Korczyńskiego zespół Wisły jest w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Wiślacy mają już za sobą siedmiodniowe zgrupowanie w Bielsku-Białej. W jego trakcie rozegrany został sparing z tamtejszym Rekordem. Mecz zakończył się remisem 2:2. Gospodarze prowadzili po trafieniach Sieroty i Pawełka, ale do wyrównania zdołali doprowadzić sprowadzeni przez Wisłę z Clearexu Chorzów Andrzej Szłapa i Michał Słonina.

Już w piątek w hali Bronowianki Wisła Krakbet rozegra kolejne sparingowe spotkanie. Tym razem rywalem Białej Gwiazdy będzie TPH Polkowice, który w ostatnim sezonie zajął dziewiąte miejsce w Ekstraklasie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Drużyna Wisły w dniach 13-18 sierpnia weźmie także udział w silnie obsadzonym turnieju Isma Cup 2010, który rozegrany zostanie w Rydze. Wiślacy, który zagrają w grupie B, zmierzą się z drużynami TSI Ryga (Łotw), Algo Tbilisi (Grucja) oraz Lokomotiwem Charków (Ukraina). W drugiej grupie rywalizować będa drużyny Gazprom-Yugra Jugorsk (Rosja), MAPID-u Mińsk (Białoruś), Nikars Ryga (Łotwa) i ISMY Ryga (Łotwa).

wislafutsal.pl / wislakrakow.com (maaarcin)

Douglas zawodnikiem października!

2011-11-17 14:09:17

W wyniku przeprowadzonego przez Futsal Ekstraklasę plebiscytu zawodnikiem miesiąca w październiku został Douglas Neutzling Ferreira.

W październiku Douglas na cztery rozegrane mecze zdobył pięć bramek. Brazylijczyk odgrywał kluczową rolę w każdym z rozegranych meczów. W Zduńskiej Woli jego strzał na sekundę przed końcem dał naszej drużynie cenne zwycięstwo.

Naszemu zawodnikowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: wislafutsal.pl

Douglas przejdzie operację

2012-07-24

Czołowy futsalowiec Wisły Krakbet Douglas Neutzling Ferreira przejdzie operację kolana. Na prośbę zawodnika klub zgodził się, aby zabieg został wykonany w Brazylii.

Douglas przyjechał do Polski dwa tygodnie temu. Specjalistyczne badania (rezonans magnetyczny, konsultacja dwóch lekarzy specjalistów), którym został poddany w naszym kraju, nie pozostawiły złudzeń – zawodnik ma zerwane więzadło krzyżowe przednie prawego kolana. Tym samym potwierdzona została diagnoza lekarzy brazylijskich.

Douglasowi zależało na tym, aby operację wykonać w Brazylii, a szefostwo Wisły Krakbet wyraziło na to zgodę. Douglas w klubie w Porto Alegre przejdzie także rehabilitację, a w Polsce powinien pojawić się ponownie w lutym przyszłego roku. Być może uda się, aby zagrał w fazie play-off, choć w tej chwili stanowczo za wcześnie o tym mówić. A ponieważ zdrowie zawodnika jest najważniejsze, nic w jego przypadku nie będzie robione na siłę. Jeśli więc nie powiedzie się jego powrót na boisko w tym sezonie, na pewno zobaczymy go w sezonie następnym. Kontrakt z Douglasem obowiązuje bowiem do 30 czerwca 2014 roku.

Źródło: wislafutsal.pl

Douglas Neutzling Ferreira żegna się z Wisłą

18. listopada 2013, 22:47

Wisła Krakbet Kraków zwolniła Douglasa Neutzlinga Ferreirę, który od ponad trzech lat był jej zawodnikiem. Douglasowi zarzucono niewywiązywanie się ze swych obowiązków i postanowiono rozwiązać umowę, która miała obowiązywać do czerwca 2014 roku. W piątek Brazylijczyk wróci do ojczyzny.

"Niewykluczone, że to nie koniec roszad personalnych w drużynie mistrza Polski" - podaje serwis futsal-polska.pl, który poinformował o zwolnieniu Douglasa. Na cenzurowanym znalazł się jeszcze jego rodak - Ricardo Gomes Junior.

Po niedawnym meczu z Remedium Pyskowice (7:2 dla Wisły) trener Błażej Korczyński zasygnalizował problemy ze swoimi brazylijskimi podopiecznymi. - Nie graliśmy dziś w optymalnym składzie, nie grał Ricardo, nie grał Douglas... a może właśnie to był optymalny skład na dzień dzisiejszy? Może to ci zawodnicy zapracowali sobie, żeby grać. Niekoniecznie trzeba grać za to, że się jest Brazylijczykiem czy zawodnikiem utytułowanym. W dzisiejszym futsalu swoje metry trzeba wykonać - stwierdził Korczyński.

Wspomniane spotkanie Douglas Neutzling Ferreira obserwował z trybun, zaś pozyskany przed tym sezonem Ricardo Gomes Junior przesiedział mecz na ławce rezerwowych. Trzeci z Brazylijczyków, Douglas Alvaralhao Dos Santos zdobył dwa ważne gole (na 1:0 i 3:0).

Douglas Neutzling Ferreira pierwszy kontrakt z Wisłą podpisał w połowie 2010 roku. Z Wisłą zdobył mistrzostwo Polski w zeszłym sezonie, dwa wicemistrzostwa oraz Puchar i Superpuchar Polski w 2011 roku. Brazylijczyk w zeszłym roku przeszedł operację zerwanych więzadeł w kolanie. Leczył się i przechodził rehabilitację w Brazylii, by powrócić do Wisły na końcówkę sezonu i zdobyć jedną bramkę w decydującym o awansie do finału rozgrywek meczu z Pogonią '04 Szczecin.

W aktualnych rozgrywkach Douglas Neutzling Ferreira nie zachwycał. Zdołał strzelić zaledwie jednego gola, w meczu 2. kolejki z Gattą (7:1).

Źródło: wislakrakow.com

Adeus Douglas

22 listopada 2013

W środę Wisła Krakbet Kraków za porozumieniem stron rozwiązała kontrakt z Douglasem Neutzling Ferreirą.

Douglas wraca do Brazylii by wyleczyć trapiącą go kontuzję kolana, która uniemożliwiła mu w tym sezonie grę na poziomie do jakiego przyzwyczaił kibiców pod Wawelem. Do decyzji powrotu do ojczyzny przyczyniła się również choroba mamy byłego już zawodnika Wisły.

Douglas Neutzling Ferreira został zawodnikiem Wisły Krakbet 3 sierpnia 2010 roku, składając podpis pod dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia go o kolejny rok. Do Wisły przeszedł po rozwiązaniu umowy z FC Novą Katowice. Wcześniej występował także w takich klubach jak Internacional, G.N.G., A.D.C. Bolneario Combai, Gustavo Schreiber.

Z Wisłą zdobył mistrzostwo Polski w zeszłym sezonie, dwa wicemistrzostwa oraz Puchar i Superpuchar Polski w 2011 roku. Był wyróżniającym się zawodnikiem Białej Gwiazdy do czasu kontuzji. Brazylijczyk w zeszłym roku przeszedł operację zerwanych więzadeł w kolanie. Leczył się i przechodził rehabilitację w Brazylii, by powrócić do Wisły na końcówkę sezonu i zdobyć jedną bramkę w decydującym o awansie do finału rozgrywek meczu z Pogonią ’04 Szczecin.

W aktualnych rozgrywkach Douglas Neutzling Ferreira nie zachwycał. Zdołał strzelić zaledwie jednego gola, w meczu 2. kolejki z Gattą (7:1). Przyczyną tego był zapewne powrót problemów związanych z kolanem do których Brazylijczyk niechętnie się przyznawał.

Z tego miejsca w imieniu całej Wiślackiej braci chcielibyśmy podziękować za ponad trzy lata spędzone wspólnie przy Reymonta 22. Douglasowi życzymy również wszelakiej pomyślności w kontynuowaniu swojej piłkarskiej kariery oraz by sprawy rodzinne potoczyły się dla niego jak najlepiej.

Źródło: wislafutsal.pl

Ferreira w mediach - wywiady

"Polscy kibice to fanatycy" - rozmowa z Douglasem

2011-11-02 16:38:12

Wisła Futsal: Opowiedz nam na początek jak zaczęła się Twoja przygoda z futsalem? Ile miałeś lat, czy wyróżniałeś się spośród innych zawodników?

Douglas: Moja przygoda z futsalem zaczęła się, gdy miałem 9 lat. Uczyłem się grać w szkole podstawowej. W wieku 13 lat przeczytałem w gazecie o testach w jednym z klubów występujących w lidze regionalnej. Poszedłem na nie i po trzech dniach zostałem przyjęty do klubu. Początek nie był łatwy, nie grałem dobrze i w związku z tym byłem dopiero trzecim rezerwowym. Na szczęście z każdym dniem szło mi coraz lepiej i po roku zacząłem grać regularnie.

Brazylia jest znana głównie z piłki nożnej, wielu chłopców stara się iść w ślady najlepszych brazylijskich piłkarzy. Czy Ty również próbowałeś zrobić karierę na boisku trawiastym?

- Tak, próbowałem grać na trawie. Kiedy miałem 12 lat rozpocząłem treningi piłkarskie, ale mój pierwszy trener powiedział, że muszę schudnąć 3 kilogramy. Postanowiłem wiec wrócić do futsalu. 3 lata później ponownie miałem możliwość gry w piłkarskim klubie, ale po tygodniu znów zrezygnowałem na rzecz futsalu. Od zawsze preferowałem grę w futsal.

Jak trafiłeś do Polski? Nie bałeś się przeprowadzki na drugi koniec Świata?

- Znam menadżera, który był na Mistrzostwach Świata w futsalu w Brazylii w 2008 roku. Tam rozmawiał z prezesem Kaczyńskim, który chciał ściągnąć kilku Brazylijczyków do druzyny Jango Katowice. Najpierw do Polski trafili moi koledzy: Andre, Mauricio i Halison, a później sam zdecydowałem się na grę nad Wisłą. Na początku bałem się przeprowadzki, ponieważ Polska to był dla mnie nowy kraj, nowy język, nowa kultura. Teraz jest już jednak ok.

Wielu kibiców zastanawia się jak wygląda ruch kibicowski w Brazylii. Czy trybuny podczas futsalowych spotkań są pełne? Czy kibice fanatycznie wspierają swoje drużyny?

- Czasami trybuny są pełne, a czasami świecą pustkami. W małych miastach futsal cieszy się sporym zainteresowaniem. Kibice w Brazylii dopingują jednak sporadycznie. Dużo lepiej wygląda to w Polsce, polscy kibice to fanatycy.

Co robisz w czasie wolnym?

- W wolnym czasie głównie siedzę w domu. Bardzo lubię oglądać filmy, głównie komedie i filmy akcji. Poza tym gram w Playstation, ale czasami lubię też wybrać się na miasto. Bardzo podoba mi się przede wszystkim Rynek.

Na koniec powiedz, jakie cele stawiasz przed sobą w tym sezonie?

- Mam nadzieję, że w tym sezonie zdobędziemy z Wisłą mistrzostwo i w przyszłym roku zagramy w Uefa Futsal Cup. To jedno z moich marzeń. Chciałbym także grać dla reprezentacji Polski. Obecnie załatwiam wszelkie formalności z tym związane.

Źródło: wislafutsal.pl

Galeria zdjęć

Foto: Aśka Żmijewska/wislafutsal.pl

2011.02.12 TPH Polkowice - Wisła Krakbet.
2011.02.12 TPH Polkowice - Wisła Krakbet.
2011.03.05 Wisła Krakbet - Auto-Mark Boruta Zgierz.
2011.03.05 Wisła Krakbet - Auto-Mark Boruta Zgierz.
2011.05.15 futsalowcy na meczu Wisła-Cracovia.
2011.05.15 futsalowcy na meczu Wisła-Cracovia.
2012.03.11 GKS Tychy - Wisła Krakbet Kraków.
2012.03.11 GKS Tychy - Wisła Krakbet Kraków.
2011.09.18 Rekord Bielsko-Biała - Wisła Krakbet.
2011.09.18 Rekord Bielsko-Biała - Wisła Krakbet.
2011.10.23 Wisła Krakbet Kraków - Red Devils Chojnice.
2011.10.23 Wisła Krakbet Kraków - Red Devils Chojnice.
2010.11.06 Kupczyk Kraków - Wisła Krakbet.
2010.11.06 Kupczyk Kraków - Wisła Krakbet.
2011.12.03 Wisła Krakbet Kraków - Akademia Futsal Club Pniewy.
2011.12.03 Wisła Krakbet Kraków - Akademia Futsal Club Pniewy.
2011.03.05 Wisła Krakbet - Auto-Mark Boruta Zgierz.
2011.03.05 Wisła Krakbet - Auto-Mark Boruta Zgierz.
2011.04.02 Wisła Krakbet - Kupczyk Kraków.
2011.04.02 Wisła Krakbet - Kupczyk Kraków.
2011.05.14 Wisła Krakbet - Clearex.
2011.05.14 Wisła Krakbet - Clearex.
2012.02.03 Wisła Krakbet Kraków - Clearex Chorzów.
2012.02.03 Wisła Krakbet Kraków - Clearex Chorzów.