Ekstraklasa 2008/2009 (koszykówka kobiet)
Z Historia Wisły
poprzedni sezon | Rozgrywki w tym sezonie | następny sezon | |||||||||
Wszystkie mecze | Ekstraklasa | Puchar Polski | Superpuchar Polski | Euroliga | |||||||
I liga B | II liga | ||||||||||
Dziewczęta | Kadetki | Juniorki | Juniorki st. | ||||||||
Kadra | Statystyki | Spis Sezonów |
Spis treści |
Sezon zasadniczy
Tabela po sezonie zasadniczym
m zespół PKT mecze zw. - por. dom wyjazd pkt. zd. - pkt. str. stosunek
1. Lotos Gdynia 45 24 21 - 3 11 - 1 10 - 2 1865 - 1512 1.233
2. Wisła Can - Pack Kraków 43 24 19 - 5 11 - 1 8 - 4 1771 - 1448 1.223
3. CCC Polkowice 43 24 19 - 5 10 - 2 9 - 3 1798 - 1491 1.206
4. KSSSE AZS PWSZ 43 24 19 - 5 11 - 1 8 - 4 1830 - 1599 1.144
5. Energa Toruń 39 24 15 - 9 9 - 3 6 - 6 1700 - 1556 1.093
6. INEA AZS Poznań 35 24 11 - 13 6 - 6 5 - 7 1710 - 1720 0.994
7. MKS Tęcza Leszno 35 24 11 - 13 6 - 6 5 - 7 1614 - 1722 0.937
8. KK Row Rybnik 34 24 10 - 14 5 - 7 5 - 7 1551 - 1652 0.939
9. MUKS Poznań 32 24 8 - 16 6 - 6 2 - 10 1486 - 1680 0.885
10. Odra Brzeg 31 24 7 - 17 3 - 9 4 - 8 1513 - 1694 0.893
11. Finepharm AZS KK 31 24 7 - 17 2 - 10 5 - 7 1538 - 1726 0.891
12. ŁKS Siemens AGD Łódź 30 24 6 - 18 4 - 8 2 - 10 1468 - 1670 0.879
13. Solpark Kleszczów Pabianice 27 24 3 - 21 2 - 10 1 - 11 1448 - 1822 0.795
Play Off
rozgr. | data | gdzie | przeciwnik | wynik |
---|---|---|---|---|
1/4 | 2009.03.17 | wyjazd | Energa Toruń | 69:66 |
1/2 | 2009.03.28 | wyjazd | Lotos Gdynia | 57:78 |
1/2 | 2009.03.29 | wyjazd | Lotos Gdynia | 60:81 |
1/2 | 2009.04.04 | dom | Lotos Gdynia | 42:60 |
o 3. miejsce | 2009.04.17 | wyjazd | CCC Polkowice | 59:54 |
o 3. miejsce | 2009.04.18 | wyjazd | CCC Polkowice | 60:72 |
o 3. miejsce | 2009.04.21 | dom | CCC Polkowice | 65:72 |
o 3. miejsce | 2009.04.22 | dom | CCC Polkowice | 79:69 |
o 3. miejsce | 2009.04.25 | wyjazd | CCC Polkowice | 59:55 |
Klasyfikacja końcowa
1. Lotos Gdynia
2. KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski
3. Wisła Can - Pack Kraków
4. CCC Polkowice
5. Energa Toruń
6. INEA AZS Poznań
7. KK Row Rybnik
8. MKS Tęcza Leszno
9. MUKS Poznań
10. ŁKS Siemens AGD Łódź
11. Odra Brzeg
12. Finepharm AZS KK Jelenia Góra
13. Solpark Kleszczów Pabianice