Ernest Świętek

Z Historia Wisły

Ernest Świętek
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 1998.02.10
Drużyny juniorskie
Lata Drużyna
2011- Wisła Kraków
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.

Ernest Świętek - piłkarz występujący w zespołach młodzieżowych Wisły Kraków.

Karol Włodarski i Ernest Świętek zawodnikami stycznia Akademii

24.02.2015

Napastnik juniorów Wisły Kraków Ernest Świętek, został wybrany przez trenerów Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków najlepszym zawodnikiem stycznia w kategorii wiekowej 14-19. W młodszym przedziale wiekowym wyróżniony został Karol Włodarski z rocznika 2003.

Ernest Świętek wyróżniał się w tym miesiącu szczególnie w Halowych Mistrzostwach Krakowa juniora młodszego, w których strzelił w styczniu aż 21 bramek. Dobra postawa poskutkowała awansem do drużyny juniorów starszych z którymi aktualnie trenuje, aby wiosną regularnie występować w Centralnej Lidze Juniorów. – Ma na pewno spory potencjał, tylko musi go jeszcze lepiej wykorzystać – mówi o nim trener Paweł Regulski.

Z kolei zawodnikiem miesiąca w kategorii młodszej, został Karol Włodarski z Wisły Kraków U-12. Prawy obrońca bądź pomocnik wyróżnił się szczególnie podczas Resovia Winter Cup 2015, gdzie został wybrany zawodnikiem turnieju. – Nie opuścił w styczniu ani jednego treningu i muszą przyznać, że od kiedy pracuję z tym rocznikiem nie było jeszcze sytuacji, abym miał jakieś problemy wychowawcze z Karolem – mówi trener Mateusz Stolarski. – Cieszy mnie, że po raz drugi to wyróżnienie przypadło zawodnikowi z zespołu U-12 (zawodnikiem listopada został Aleksander Buksa – przyp. red.), bo jest to z pewnością budujące dla innych chłopców z drużyny, aby codziennie mocno pracowali i dawali z siebie podczas treningu jak najwięcej. Mam nadzieję, że zmotywuje to Karola do jeszcze większej pracy, a zarazem doda mu pewności siebie i wiary we własne umiejętności – zakończył trener.

Michał Czekaj – zawodnik pierwszej drużyny Wisły Kraków, który wręczał zawodnikom puchary tak skomentował całą uroczystość – Na pewno fajny pomysł. Zawsze to jakieś dodatkowe wyróżnienie i atrakcja dla młodych zawodników. Pamiętam, że kiedy tu trenowałem w Szkółce Piłkarskiej i kiedy się widziało zawodnika z pierwszej drużyny, można było sobie przybić „piątkę”, to zawsze było to spore wydarzenie. Nie było też takich nagród jak zawodnik miesiąca, to też dla tych chłopaków jest jakaś motywacja, żeby prezentować jeszcze wyższy poziom i dostawać takie nagrody.

Źródło: akademiawisly.pl

Ernest Świętek odbiera nagrodę dla najlepszego zawodnika lutego 2015. Puchar wręcza Michał Czekaj. Marzec 2015
Ernest Świętek odbiera nagrodę dla najlepszego zawodnika lutego 2015. Puchar wręcza Michał Czekaj. Marzec 2015
Michał Czekaj i Ernest Świętek. Marzec 2015
Michał Czekaj i Ernest Świętek. Marzec 2015