Filip Handzlik

Z Historia Wisły

Filip Handzlik
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 07.06.2000
pozycja obrońca
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
Wisła Kraków zespoły młodzieżowe
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.
Filip Handzlik, 2014.
Filip Handzlik, 2014.
Filip Handzlik, 2016.
Filip Handzlik, 2016.
Filip Handzlik, 2017.
Filip Handzlik, 2017.
Filip Handzlik i Alan Uryga
Filip Handzlik i Alan Uryga
2016.08.26 Wisła Kraków - Śląsk WrocławFilip Handzlik, Błażej Skórski, Jakub Jędras wyszli na boisko ze sztandarem Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków.
2016.08.26 Wisła Kraków - Śląsk Wrocław
Filip Handzlik, Błażej Skórski, Jakub Jędras wyszli na boisko ze sztandarem Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków.

Filip Handzlik (ur. 7 czerwca 2000 r.) - piłkarz występujący w zespołach młodzieżowych Wisły Kraków na pozycji prawego obrońcy.

Wiktor Martuszewski i Filip Handzlik zawodnikami miesiąca marca

15.04.2015

Wiktor Martuszewski w młodszej kategorii wiekowej oraz Filip Handzlik w starszej zostali wybrani przez trenerów Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków najlepszymi zawodnikami marca. – Wyróżnia się wysokim poziomem profesjonalizmu oraz podejściem do zajęć. Również zaangażowaniem w zajęcia treningowe oraz w grę. Te cechy u Filipa są ciągle na wysokim poziomie, z kolei w marcu był naszym najlepszym naszym zawodnikiem w Halowych Mistrzostwach Małopolski. Był architektem zwycięstwa w kluczowym meczu z MOSiR-em Bochnia – ocenia swojego podopiecznego trener Rafał Wisłocki. Wśród młodszych zawodników wyróżnienie otrzymał Wiktor Martuszewski, podopieczny trenera Michała Jani, który tak argumentuje ten wybór: – Wzór zaangażowania podczas treningów oraz meczów, bardzo chętny do nauki. Wiktor na przestrzeni kilku miesięcy utrzymuje wysoki poziom. Oprócz tego jest jeszcze świetnym kolegą i partnerem w drużynie.

Nagrody wręczał piłkarz pierwszej drużyny Wisły Kraków, Alan Uryga. – Jest to bardzo fajna sprawa dla chłopaków oraz dla otoczki wokół młodzieżowych grup. Na pewno taka nagroda mobilizuje zawodników do jeszcze większej pracy. Jest to zawsze jakaś odskocznia, inne wydarzenie, które sprawia chłopakom frajdę – powiedział defensywny pomocnik, który sam w kwietniu 2012 roku został wybrany młodzieżowcem miesiąca w Wiśle. – Kiedy ja zostawałem młodzieżowcem miesiąca to nie robiło się wokół tego tak przyjemnej otoczki jaka jest tutaj. Zawodnicy zwracali na to uwagę i laureat fajnie czuł się z takim wyróżnieniem. Był to swego rodzaju prestiż i pozytywnie było otrzymać takie wyróżnienie. Takie wydarzenia sprawiają, że zawodnicy chcą pracować jeszcze mocniej, choćby dla tak mobilizującego wyróżnienia jakim jest nagroda piłkarza miesiąca wybierana przez trenerów – zakończył Uryga.

Filip Handzlik trenuje w Wiśle od siedmiu lat. Występuje na pozycji środkowego pomocnika, ale często gra również jako środkowy obrońca. – Bardzo dobrze czyta grę, ma wysoki poziom percepcji oraz widzenia peryferycznego, czyli jest w stanie wiele dostrzec na boisku. Ma bardzo dobrą technikę, natomiast jak wzmocni się motorycznie to może być piłkarzem dużej klasy. Gra jako środkowy pomocnik, ale ma takie cechy, które powodują, że równie dobrze może sobie radzić jako stoper grający piłką – opisuje zawodnika trener Wisłocki.

Wiktor Martuszewski trafił do Wisły w styczniu 2014 roku z Dunajca Nowy Sącz. Jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem. Wśród jego cech trener Wisłocki wymienia technikę, waleczność, nieustępliwość i dobrą wydolność. – To są takie cechy, które mogą go zaprowadzić na poziom europejski. W Krakowie mieszka od września, razem z bratem w wiślackim internacie.

Źródło: akademiawisly.pl

Juniorzy młodsi wzmocnią Wisłę CLJ

16/01/2017

Dzisiaj przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła występująca w Centralnej Lidze Juniorów drużyna Wisły Kraków. Do ekipy trenera Mariusza Jopa dołączyło sześciu zawodników, którzy jesienią trenowali u trenerów Goncalo Feio (rocznik 2000) i Marcina Pluty (rocznik 2001).

W treningu, który rozpoczął się o 19:00 udział wzięli ofensywni pomocnicy Filip Handzlik i Patryk Plewka, środkowy pomocnik Błażej Skórski, środkowy obrońca Kacper Pandyra, napastnik Karol Rak oraz rok młodszy – czyli aż o trzy lata od najstarszych w tej kategorii wiekowej – grający na lewej stronie jako obrońca i pomocnik Damian Korczyk.

Wisła po 17. kolejkach rundy jesiennej znajduje się w tabeli grupy wschodniej na dwunastym, ostatnim nad strefą spadkową, miejscu. Nad kolejną w tabeli Stalą Mielec Biała Gwiazda ma pięć punktów przewagi, więc wiosna będzie decydująca dla utrzymania się w najwyższej juniorskiej lidze w Polsce. Najbliższe dni zadecydują, czy wpływ na formę drużyny trenera Jopa będzie miała szóstka z Akademii.

Źródło: akademiawisly.pl