Filip Jania

Z Historia Wisły

Filip Jania - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.


Artykuły. Wywiady

Filip Jania z profesjonalnym kontraktem

Kolejny, czwarty już, 15-letni zawodnik związał się z Wisłą profesjonalnym kontraktem. Umowa Filipa Jani z Białą Gwiazdą obowiązywać będzie przez 3 lata.


24.07.2019r.

Redakcja

Przemysław Marczewski


Przygoda Filipa Jani w Wiśle zaczęła się w styczniu 2019 roku, kiedy to zawodnik urodzony 28 czerwca 2004 roku zdecydował się dołączyć do drużyny U-15. Poprzednie sześć lat spędził w Progresie Kraków, natomiast pierwsze treningi zaczynał w Grębałowiance Kraków.


Jania jest środkowym obrońcą, choć z powodzeniem występował też na boku obrony. W Wiśle regularnie zaliczał mecze w Centralnej Lidze Juniorów U-15, a w ostatnim spotkaniu minionego sezonu zagrał pełne 90 minut w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Jania mógł być zadowolony ze swojej gry, ponieważ Wisła, bez straty bramki, pokonała Motor Lublin i choć wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli, to też jednocześnie zapewniła sobie utrzymanie. Parę stoperów we wspomnianej potyczce stworzyli wówczas zawodnicy z rocznika 2004 - drugim był Mariusz Kutwa.

Filip Jania po krótkiej przerwie już 8 lipca wznowił przygotowania do sezonu 2019/2020. Zawodnik dołączył do zespołu U-18.


Gratulujemy i życzymy jak najszybszego debiutu w seniorskiej piłce!


Źródło: wisla.krakow.pl

Filip Jania piłkarzem Bruk-Betu Termaliki

Środa, 22 czerwca 2022 r.


17-letni obrońca juniorskiej drużyny Wisły Kraków U-18 Filip Jania został nowym piłkarzem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Jania trafił do Wisły zimą 2019 roku, występując wcześniej w Grębałowiance Kraków oraz w Progresie Kraków.

Jego profesjonalny trzyletni kontrakt z Wisłą obowiązuje do końca czerwca br. Dodajmy, że latem 2020 roku zagrał w dwóch sparingowych spotkaniach pierwszej drużyny "Białej Gwiazdy".


Źródło: wislaportal.pl