Filip Przybyłko

Z Historia Wisły

Filip Przybyłko.
Filip Przybyłko.
Filip Przybyłko i Manuel Junco.
Filip Przybyłko i Manuel Junco.

Filip Przybyłko - od sierpnia 2016 roku zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, występujący w drużynie rocznika 2008 oraz 2007 . Wcześniej reprezentował barwy AS Progres Kraków.

Spis treści

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-9 (Żaki Starsze)
zawodnik drużyny U-10 (Orliki Młodsze)

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-11 (Orliki)

Sezon 2018/2019

zawodnik drużyny U-12 (Młodziki)

KURO Piłkarz Lutego: Filip Przybyłko

06/03/2017

Za nami najkrótszy miesiąc w roku. Zdaniem trenerów Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków na wyróżnienie w lutym zasłużył zawodnik Wisły Kraków 2008, Filip Przybyłko. Nagrody wręczył Dyrektor Sportowy Wisły Kraków SA, Manuel Junco.

Filip do Wisły trafił latem, wcześniej reprezentował barwy AS Progres Kraków. Nie miał problemu, żeby stać się ważną postacią w drużynie trenera Sebastiana Tłoka, notorycznie będąc wyróżniającym się zawodnikiem podczas treningów oraz meczów. Wraz z nowym rokiem zaczął coraz częściej występować w starszym roczniku, w którym zagrał przeciwko Zagłębiu Lubin. Potwierdził tylko dobrą dyspozycję z poprzedniego miesiąca. Wisła 2007 wygrała, a Przybyłko zdobył trzy bramki. – Filip od momentu, gdy przeszedł do Wisły, rozwija się z każdym miesiącem. W lutym był wzorem pracowitości, widziało go czterech trenerów podczas obozu w Nadrzeczu i wszyscy mieli o nim bardzo dobre zdanie. Mimo młodego wieku wykazuje się profesjonalnym podejściem do treningów i meczów, co tylko pomaga mu w byciu lepszym piłkarzem. Udany okres potwierdził we wczorajszym meczu z Zagłębiem Lubin. Był młodszy od wszystkich uczestników meczu, ale nie było tego widać – mówi o swoim podopiecznym trener Sebastian Tłok.

Przybyłko, tak jak każdy KURO Piłkarz Miesiąca, otrzymał okazały puchar oraz najnowszą książkę autorstwa dra Łukasza Panfila – Sportowy Wojownik.

Źródło: akademiawisly.pl