Gimnastyka 1966

Z Historia Wisły

1966, sekcja gimnastyczna.
1966, sekcja gimnastyczna.
Wiślaczki wśród uczestniczek treningu kadry narodowej
Wiślaczki wśród uczestniczek treningu kadry narodowej
Mecz Austria-Polska, marzec 1966
Mecz Austria-Polska, marzec 1966

Spis treści

Zarząd sekcji

Sztab szkoleniowy

Seniorki

Juniorki (kl I)

Juniorki Młodsze (kl II)

  • Aleksandra Roskosz zajęła pierwsze, Rozalia Welner trzecie, Janina Domagała czwarte miejsce w Mistrzostwach Okręgu Krakowskiego które odbyły się w dniu 6 marca. Drużynowo TS "Wisła" wywalczył pierwsze miejsce.
  • 23 i 24 kwietnia rozegrano Mistrzostwa Polski w których Aleksandra Roskosz zdobyła złoty medal, Rozalia Welner była szósta, Janina Domagała uplasowała się natomiast na siódmej pozycji.
  • W Spartakiadzie miasta Krakowa która odbyła się 18 i 19 czerwca pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Roskosz, trzecia była Janina Domagała, czwarta Rozalia Welner. Drużynowo zespół TS "Wisła" zdobył pierwsze miejsce.
  • Aleksandra Roskosz zajęła trzecie miejsce w międzypaństwowym meczu Kraków - Bratysława który odbył się w dniach 7 i 8 maja w Bratysławie.
  • W rewanżowym spotkaniu rozegranym w Krakowie 2 lipca pomiędzy Krakowem i Bratysławą Aleksandra Roskosz wywalczyła drugą lokatę.

Juniorki Młodsze (kl III)

Młodziczki

  • 6 marca rozegrano w Krakowie Mistrzostwa Okręgu Młodziczek. Drużynowo zespół TS "Wisła" wywalczył trzecie miejsce, indywidualnie piata była A.Madej a szósta Bożena Madej.

Kadra Narodowa

W 1966 roku w składzie kadry narodowej seniorek znalazły się:
Wiesława Lech, Łucja Ochmańska, Barbara Nowak (gimnastyka), Halina Daniec, Maria Kożuch, Elżbieta Borowska, Anna Karelus, Barbara Zeman.

Kronika sportowa

Prasa o nas w sezonie

Artykuły, wywiady. Gimnastyka 1966


Poprzedni sezon Powrót Następny sezon