Gimnastyka 1970

Z Historia Wisły

Spis treści

Zarząd sekcji

Sztab szkoleniowy

Seniorki

 • W towarzyskim meczu Kraków - Landskrona reprezentacja Krakowa wywalczyła pierwsze miejsce. Indywidualnie Aleksandra Roskosz zdobyła drugie miejsce, trzecia była Anna Karelus, szósta Barbara Zięba.
 • W Bydgoszczy w dniach 24 - 26 kwietnia rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów. Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Barbara Zięba, która wywalczyła jeszcze cztery srebrne medale w finałach (skok, poręcze, równoważnia, ćwiczenia wolne). Złoty medal i tytuł mistrzowski na poręczach zdobyła Halina Daniec, która wywalczyła też szóste miejsce w wieloboju. Aleksandra Roskosz w finale ćwiczeń wolnych uplasowała się na czwartej pozycji, w wieloboju była dwunasta. Anna Karelus piata na równoważni w klasyfikacji końcowej znalazła się na czternastej pozycji. Wiesława Lech wielobój ukończyła na piętnastym miejscu.
 • W Esslingen w dniach 15 i 16 maja rozegrano towarzyskie spotkanie pomiędzy drużynami Polski i NRF. Drużynowo nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce, indywidualnie Barbara Zięba zajęła szóste miejsce.
 • Zakopane było gospodarzem międzypaństwowego meczu Polska - Jugosławia rozegranym w dniach 30 i 31 maja, drużynowo nasza reprezentacja wywalczyła pierwsze miejsce. Indywidualnie Barbara Zięba zajęła drugie a Wiesława Lech piąte miejsce.
 • W zawodach kontrolnych kadry seniorek rozegranych w Warszawie w dniach 20 - 22 sierpnia pierwsze miejsce zajęła Barbara Zięba, trzecia była Halina Daniec, ósma Anna Karelus.
 • Anna Karelus wystąpiła w reprezentacji drużyny polskiej w towarzyskim meczu Polska - Norwegia.
 • W Halmond w Holandii w dniach 18 i 19 września odbył się międzypaństwowy mecz pomiędzy Holandią i Polską. Drużynowo nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce, indywidualnie Barbara Zięba zajęłą drugie a Halina Daniec szóste miejsce.
 • Drużyna GTS "Wisła" w składzie: Halina Daniec, Barbara Zięba, Wiesława Lech, Anna Karelus, Wanda Werbiłowicz wywalczyła srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Polski podczas Drużynowych Mistrzostw Polski rozegranych w Warszawie w dniu 14 listopada.
 • Reprezentacja Polski zajęła dziewiąte miejsce w Mistrzostwach Świata w Lublianie, które odbyły się w dniach 22 - 26 października. Indywidualnie zawodniczki GTS "Wisła" zajęły miejsca: Barbara Zięba trzydzieste ósme, Halina Daniec pięćdziesiąte ósme.
 • W Międzypaństwowym Meczu Kraków - Berlin rozegranym 30 października w Krakowie ósme miejsce zajęła Anna Karelus, dwunasta była Elżbieta Szlubowska, trzynasta Halina Pisarczyk. Drużynowo Kraków zajęł drugą lokatę.

Juniorki (kl I)

 • Elżbieta Szlubowska w dniu 27 kwietnia została Mistrzynią Okręgu Krakowskiego w wieloboju, drugie miejsce zdobyła Halina Pisarczyk, siódma była Ewa Chmielarz, ósma Jolanta Boruń. W finałach na przyrządach Elżbieta Szlubowska wywalczyła pierwsze lokaty na poręczach i w ćwiczeniach wolnych, druga była w skoku i na równoważni. Halina Pisarczyk zajęła pierwsze miejsce na równoważni, druga była na poręczach i w ćwiczeniach wolnych, piata na skoku. Ewa Chmielarz uplasowała się na trzeciej pozycji w ćwiczeniach wolnych i piątej na równoważni. Drużynowo zawodniczki GTS "Wisła" wywalczyły złoty medal.
 • W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek rozegranych w Gdańsku w dniu 6 czerwca Elżbieta Szlubowska zdobyła trzy brązowe medale (wielobój, poręcze, ćwiczenia wolne). Kolejna wiślaczka Halina Pisarczyk w wieloboju zajęła dziewiąte miejsce, na równoważni była natomiast szósta. Jolanta Boruń w wieloboju uplasowała się na trzydziestej pozycji, Ewa Chmielarz na trzydziestej szóstej, a w finale równoważni na piątej.
 • W Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek rozegranych 5 grudnia w Warszawie zespół GTS "Wisła" w składzie: Halina Pisarczyk, Elżbieta Leśniak, Elżbieta Szlubowska, Ewa Chmielarz, Barbara Zięba II wywalczył czwarte miejsce.

Juniorki Młodsze (kl II)

 • 27 kwietnia rozegrano w Krakowie Mistrzostwa Okręgu. Zespół Wisły drużynowo wywalczył pierwsze miejsce, indywidualnie najlepszą zawodniczką została Mariola Ornat, drugie miejsce zajęła Marta Surga, czwarta była Wanda Werbiłowicz, szósta Elżbieta Leśniak, dziesiąta Halina Urbańczyk. W finałach na przyrządach Wanda Werbiłowicz wywalczyła złoty medal w skoku, brązowy w ćwiczeniach wolnych, czwarta była na równoważni. Mariola Ornat wywalczyła dwa złote (równoważnia, ćwiczenia wolne) i dwa srebrne medale (skok, poręcze). Marta Surga zdobyła pierwsze miejsce w finale poręczy, druga była w ćwiczeniach wolnych, a na równoważni i skoku uplasowała się na szóstych lokatach. Halina Urbańczyk wywalczyła drugie miejsce w finale równoważni)
 • W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych które odbyły się 7 czerwca w Gdańsku Wanda Werbiłowicz zdobyła złoty medal i tytuł Mistrza Polski w wieloboju oraz finałach skoku i równoważni. Elżbieta Leśniak wywalczyła brąz w wieloboju i na poręczach oraz złoto w ćwiczeniach wolnych. Marta Surga uplasowała się na drugim miejscu w ćwiczeniach wolnych zdobywając tytuł V-ce mistrzyni a wielobój ukończyła na piątej pozycji. Kolejna zawodniczka Wisły Mariola Ornat zajęła ostatecznie siedemnastą lokatę, Halina Urbańczyk była trzydziesta druga.
 • 6 grudnia w Warszawie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych. Reprezentacja GTS "Wisła" w składzie: Marta Surga, Mariola Ornat, Halina Urbańczyk, Iwona Gunia wywalczyła złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski.
 • 14 grudnia w Krakowie rozegrano międzypaństwowy mecz Kraków - Bratysława. Drużynowo nasz zespół wywalczył pierwszą lokatę, indywidualnie drugie miejsce zajęła Wanda Werbiłowicz, trzecia była Marta Surga, czwarta Mariola Ornat, szósta Elżbieta Leśniak.

Juniorki Młodsze (kl III)

 • W zawodach klasyfikacyjnych GTS "Wisła" rozegranych w dniu 15 marca pierwsze miejsce zdobyła Iwona Gunia, druga była Grażyna Postawa, trzecia Anna Przybyło.
 • 21 marca odbyły się zawody towarzyskie pomiędzy klubami: Korona - Tramwaj - Wisła. Indywidualnie zwyciężyła Grażyna Postawa, drużynowo wygrała reprezentacja Wisły.
 • W Mistrzostwach Okręgu Krakowskiego rozegranych w dniu 13 kwietnia zespół Wisły drużynowo wywalczył złoty medal. Indywidualnie Iwona Gunia zdobyła pierwsze miejsce, Szczepańska była druga, Grażyna Postawa czwarta, Głupczyk piąta, Anna Przybyło szósta, Jolanta Siejak trzynasta.

Młodziczki

 • 15 marca rozegrano zawody klasyfikacyjne GTS "Wisła", w których zwyciężyła Małgorzata Pająk, druga była Joanna Kurowska, trzecia Iwona Kowalska.
 • W zawodach towarzyskich Korona - Tramwaj - Wisła które odbyły się 21 marca drużynowo zwyciężył zespół Wisły, indywidualnie pierwsze miejsce zdobyła Joanna Kurowska, druga była Małgorzata Pająk, trzecia Iwona Kowalska.
 • W rozegranych 11 kwietnia Mistrzostwach Okręgu Krakowskiego Joanna Kurowska zajęła czwarte miejsce, Małgorzata Pająk była piąta, Iwona Kowalska dziesiąta. Drużynowo zespół Wisły wywalczył drugą lokatę.


Kronika sportowa


Prasa o nas w sezonie

Artykuły, wywiady. Gimnastyka 1970


Poprzedni sezon Powrót Następny sezon