Gimnastyka 1974

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
(Relacje prasowe)
Linia 1: Linia 1:
[[Grafika:Puchar za II Miejsce we współzawodnictwie klubowym w Gimnastyce Sportowej Kobiet za rok 1974.jpg|300px|right|thumb|Puchar za II Miejsce we współzawodnictwie klubowym w Gimnastyce Sportowej Kobiet ]]
[[Grafika:Puchar za II Miejsce we współzawodnictwie klubowym w Gimnastyce Sportowej Kobiet za rok 1974.jpg|300px|right|thumb|Puchar za II Miejsce we współzawodnictwie klubowym w Gimnastyce Sportowej Kobiet ]]
-
==Zarząd sekcji==
+
 
-
*[[Adam Koczur]] - kierownik sekcji, opiekun z ramienia prezydium
+
-
*[[Halina Buhl]] - zastępca kierownika
+
-
*[[Barbara Zięba]] - sekretarz
+
-
*[[Maria Wójcik|Maria Brzoza-Wójcik]]
+
-
*[[Grażyna Pawlik]]
+
-
*[[Tadeusz Zachariasiewicz]]
+
-
*[[Maria Załęga]]
+
-
*[[Michał Filek]] - opiekun z ramienia zarządu
+
==Sztab szkoleniowy==
==Sztab szkoleniowy==
*[[Kadra (gimnastyka) 1974|Sztab szkoleniowy]]
*[[Kadra (gimnastyka) 1974|Sztab szkoleniowy]]
Linia 56: Linia 48:
-
==Relacje prasowe==
+
==Prasa o nas w sezonie==
-
 
+
[[Artykuły, wywiady. Gimnastyka 1974]]
-
 
+
-
===Mistrzowski pokaz karate.===
+
-
'''Echo Krakowa. 1974, nr 69 (22 III) nr 8862'''
+
-
 
+
-
NA ZAPROSZENIE krakowskiej sekcji karate w dniach 24— 27 bm. gościł będzie w Krakowie prezydent Europejskiej. Organizacji Karate Kyokushinkai HONBU, pan Loek Hollander.
+
-
 
+
-
Wizyta ma na celu stworzenie w Krakowie Oddziału Europejskiej Organizacji Karate.
+
-
 
+
-
W ramach swojego pobytu w podwawelskim grodzie gość zaprezentuję w dniu 26 bm. w sali gimnastycznej GTS „Wisła”, ul. Reymonta 22, o godz. 20 mistrzowski pokaz karate.
+
-
 
+
-
 
+
-
===Pokazy gimnastyczne mistrzyń Polski===
+
-
[[Grafika:Echo 1974-06-27.jpg‎|thumb|right|200 px]]
+
-
'''Echo Krakowa. 1974, nr 147 (25 VI) nr 8940'''
+
-
 
+
-
O Złoty Pierścień Krakowa
+
-
 
+
-
Honorowym starterem będzie zasłużony mistrz sportu, b. najlepszy polski kolarz w jeździe indywidualnej i wielokrotny reprezentant kraju — Jan Magiera. Nastąpi to przed trybuną honorową na bieżni stadionu GTS Wisła, a następnie barwna kawalkada kolarzy przejedzie rundę wokół bieżni i rundę na całej trasie dookoła Błoń.
+
-
 
+
-
Między poszczególnymi finiszami na stadionie Wisły odbędą się pokazy gimnastyczne mistrzyń Polski pod kierunkiem brązowej, medalistki z Igrzysk Olimpijskich w Melbourne — Barbary Ślizowskiej oraz występy zapaśników pod wodzą trenera Kazimierza Główki.
+
-
 
+
-
Z gimnastyczek zapowiedziały swój udział w pokazach reprezentantki Polski: E. Hamulewicz, M. Surga, M. De Volle oraz M. Ornatówna a z zapaśników: O. Jędryjas i J. Kwiecień oraz B. Uryga i R. Kołodziej, zawodnicy przygotowywani startu w spartakiadzie.
+
-
 
+
-
 
+
-
 
+
-
 
+
-
'''Echo Krakowa. 1974, nr 148 (26 VI) nr 8941'''
+
-
 
+
-
Ci, którzy przybyli wczoraj na stadion Wisły, mogli oglądać nie (tylko pojedynki czołowych kolarzy, ale też popisy gimnastyczną w wydaniu mistrzyń Polski, zawodniczek krakowskiej Wisły: W. Werbiłowicz, M. Surgi, E. Hamulewicz, J. Siejakówny, J. Kuchny, I. Nowatorskiej i M. De Ville oraz młodych utalentowanych zapaśników Prądniczanki z mistrzami Polski juniorów — A. Moroniem i B. Krzywonosem na czele.
+
-
 
+
-
===Gazeta Krakowska. 1974, nr 269 (18 XI) nr 8303===
 
-
W Kaliszu rozegrano drużynowe mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn i kobiet. W pierwszym dniu na starcie stanęli gimnastycy. Mistrzami Polski zostali zawodnicy z klubu gimnastycznego Radlin (217,15 pkt.), którzy odzyskali utracony przed rokiem tytuł. Na drugim miejscu uplasowali się gimnastycy Legii Warszawa — 214.90 pkt., a dopiero na trzeciej pozycji sklasyfikowani zostali ubiegłoroczni mistrzowie — Zawisza Bydgoszcz — 214,65 pkt. Dużą niespodzianką zakończyły się mistrzostwa w konkurencjach kobiet. Miano najlepszej drużyny wśród 12 startujących zespołów wywalczyły młode zawodniczki Stomilu Olsztyn — 145,30 pkt. Również niespodziewanie tytuł wicemistrzowski przypadł gimnastyczkom Slavii — Ruda Śląska — 144,90 pkt. Na trzecim miejscu uplasowały się wspólnie dwa warszawskie zespoły Gwardia i Legia po 142,60 pkt. Dopiero na szóstym miejscu sklasyfikowane zostały mistrzynie z roku ubiegłego zawodniczki — Wisły Kraków. Wawel zajął piąte miejsce
 
{|style="text-align:center;border:1px grey solid" width=20% rules=all cellspacing=1 cellpadding=1 align="center"
{|style="text-align:center;border:1px grey solid" width=20% rules=all cellspacing=1 cellpadding=1 align="center"

Wersja z dnia 11:15, 19 paź 2020

Puchar za II Miejsce we współzawodnictwie klubowym w Gimnastyce Sportowej Kobiet
Puchar za II Miejsce we współzawodnictwie klubowym w Gimnastyce Sportowej Kobiet

Spis treści

Sztab szkoleniowy

Seniorki

Juniorki (kl I)

  • W Mistrzostwach Okręgu Krakowskiego Juniorek drużynowo Wisła zajęła pierwsze miejsce. W rywalizacji indywidualnej nasze zawodniczki osiągnęły następujące rezultaty: Marta Surga wywalczyła pierwsze miejsce w wieloboju i finałach skoku, drugie na równoważni i ćwiczeniach wolnych, trzecie na poręczach, Krystyna Kapik była czwarta w wieloboju, pierwsza na poręczach i piąta w skoku i na równoważni, Urszula Kowalczyk piata w wieloboju i na poręczach, czwarta w skoku i szósta w ćwiczeniach wolnych, szósta w wieloboju Jolanta Siejak wywalczyła srebrny medal w skoku i szóste miejsce w ćwiczeniach wolnych. Ponadto Barbara Zięba uplasowała się na czwartym miejscu w finale równoważni.
  • W dniach 18 - 20 kwietnia w Michałkowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek. Krystyna Kapik zdobyła srebrny medal w wieloboju, złoty medal w skoku i piąte miejsce w finale równoważni. Jolanta Siejak była piąta w wieloboju i szósta w ćwiczeniach wolnych. Ewa Kaczmarska zajęła szesnaste miejsce w wieloboju, Urszula Kowalczyk była dwudziesta a Barbara Szczerba dwudzieste siódme.
  • Srebrny medal drużyny GTS "Wisła" w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek w Bydgoszczy. Wiślaczki wystąpiły w składzie: Krystyna Kapik, Jolanta Siejak, Ewa Kaczmarska, Beata Hurlak, Jolanta Kuchno.

Juniorki Młodsze (kl II)

  • Jolanta Kuchno zwyciężczynią zawodów towarzyskich GTS "Wisła" - KS "Korona". Beata Hurlak wywalczyła trzecią lokatę, natomiast Barbara Szczerba ukończyła zawody na czwartym miejsce. Drużynowo wygrała GTS "Wisła".
  • W Mistrzostwach Okręgu Karkowskiego w wieloboju najlepsza okazała się Jolanta Kuchno. Ponadto wygrała jeszcze w finale skoku, trzecie lokaty zdobyła na poręczach i równoważni, a w ćwiczeniach wolnych była szósta. Szósta w wieloboju Beata Hurlak wywalczyła srebrny medal na równoważni, piąte miejsce w skoku i czwarte w ćwiczeniach wolnych. Barbara Szczerba wywalczyła natomiast brązowy medal w finale skoku. Drużynowo zespół GTS "Wisła" uplasował się na pierwszym miejscu.
  • W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych, które odbyły się w dniach 18 - 20 kwietnia w Michałkowicach Jolanta Kuchno wywalczyła dwa medale. Złoty w finale skoku i srebrny w wieloboju, natomiast w finale równoważni zajęła szóstą lokatę. Kolejny medal, tym razem brązowy wywalczyła Beata Hurlak w finale skoku a w wieloboju uplasowała się na siedemnastej pozycji. Na dwudziestej trzeciej pozycji zakończyła rywalizację Iwona Nowotarska
  • W dniu 23 listopada w Bydgoszczy odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych. Wiślaczki w składzie: Iwona Nowotarska, B. Ślusarczyk, Grażyna Majewska, Beata Zielińska, Katarzyna Majewska zdobyły srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Polski.

Juniorki Młodsze (kl III)

Młodziczki

  • W zawodach towarzyskich pomiędzy GTS "Wisła" i Ks "Korona" najlepszą zawodniczką wieloboju okazała się Marta Mączyńska, druga była Ewa Jodłowska, trzecia Małgorzata Miarczyńska. Drużynowo reprezentacja GTS "Wisła" wywalczyła pierwsze miejsce.
  • W Mistrzostwach Okręgu Krakowskiego drużyna GTS "Wisła" zajęła pierwsze miejsce. Indywidualnie w wieloboju miejsce drugie zajęła Marta Mączyńska, trzecie Małgorzata Miarczyńska, piąte Barbara Feliksik.

Kronika sportowa


Prasa o nas w sezonie

Artykuły, wywiady. Gimnastyka 1974


Poprzedni sezon Powrót Następny sezon