Gimnastyka 1979

Z Historia Wisły

Spis treści

Seniorki (kl M)

Juniorki (kl I)

Juniorki Młodsze (kl II)

Juniorki Młodsze (kl III)

  • Halinka Zalas zajęła pierwsze, a Wanda Knop trzecie miejsce w Mistrzostwach "Wisły"
  • Pierwsze miejsce zespołu Wisły w Drużynowych Mistrzostwach Okręgu.
  • W Indywidualnych Mistrzostwach Okręgu zawodniczki Wisły wywalczyły następujące lokaty: Halina Zalas była pierwsza w wieloboju oraz finałach skoku, równoważni i ćwiczeń wolnych, Wanda Knop zajęła czwarte miejsce w wieloboju i finale skoku, równoważni i ćwiczeń wolnych, na poręczach wywalczyła pierwsze miejsce.

Młodziczki

  • W rozgrywanych w Krakowie Mistrzostwach "Wisły" pierwsze miejsce zajęła Anna Pieczora, druga była Monika Wiecheć, trzecia Agnieszka Zagól.
  • W Indywidualnych Mistrzostwach Okręgu Anna Pieczora zajęła w wieloboju pierwsze miejsce, druga była Monika Wiecheć, trzecia Agnieszka Zagól, szósta Renata Dyduła. W finałach zawodniczki Wisły zajęły odpowiednio Monika Wiecheć pierwsze miejsca w skoku, na poręczach i równoważni, w ćwiczeniach wolnych była druga. Anna Pieczora wywalczyła drugie miejsce w finale skoku i równoważni, na poręczach była czwarta, w ćwiczeniach wolnych natomiast pierwsza. Agnieszka Zagól była trzecia w finale skoku i poręczy , czwarta na równoważni i szósta w ćwiczeniach wolnych. Renata Dyduła wywalczyła czwartą lokatę w skoku i piątą na równoważni.

Kadra Narodowa

W kadrze narodowej na rok 1979 znalazły się

Podsumowanie sezonu

W sezonie 1979 zawodniczki klas wyższych tj. mistrzowskiej, I i II osiągnęły dobre wyniki. Świadczy o tym zdobycie medali w Drużynowych Mistrzostwach Polski we wszystkich trzech klasach. W zawodach okręgowych (indywidualnych) młodzież sekcji zdobyła 18 pierwszych miejsc - tytułów Mistrzyń Okręgu na 20 możliwych do zdobycia. Drużynowo klasy I, II, III i młodziczki zdobyły pierwsze miejsca w Mistrzostwach Okręgu.


Prasa o nas w sezonie 1979

Małopolska Biblioteka Cyfrowa


Poprzedni sezon Powrót Następny sezon