Gimnastyka 1994

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
(Seniorki (klasa mistrzowska))
Aktualna wersja (05:16, 20 paź 2020) (edytuj) (anuluj zmianę)
(Prasa o nas w sezonie 1994)
 
(Nie pokazano 31 wersji pośrednich.)
Linia 2: Linia 2:
**[[Kadra (gimnastyka) 1994|Kadra 1994]]
**[[Kadra (gimnastyka) 1994|Kadra 1994]]
==Seniorki (klasa mistrzowska)==
==Seniorki (klasa mistrzowska)==
-
*W pierwszych zawodach kontrolnych kadry seniorek [[Magdalena Szostkowska]] zajęła siódme miejsce, dziewiąta była [[Anna Michaliszyn]], Dwunasta [[Katarzyna Kaliszewska]]. a siedemnasta [[Anna Kijas]].
+
*W pierwszej edycji zawodów kontrolnych w Zabrzu (18 - 20 luty) wygrała [[Anna Michaliszyn]], druga była [[Anna Woźniak]], trzecia [[Anna Kijas]].
-
*W odbywającym się w Istambule Pucharze Europy wystartowały trzy zawodniczki TS Wisła. Zajęły odpowiednio: [[Katarzyna Kaliszewska]] - dwudzieste czwarte miejsce, [[Anna Michaliszyn]] - dwudzieste piąte, a [[Anna Kijas]] - trzydzieste czwarte miejsce.
+
*W zawodach kontrolnych kadry (Łódź, 5 - 6 marzec) [[Anna Michaliszyn]] zajęła pierwsze miejsce, [[Anna Woźniak]] trzecie, [[Katarzyna Kaliszewska]] czwarte a [[Anna Kijas]] piąte miejsce.
-
*[[Anna Michaliszyn]] Mistrzynią Polski w wieloboju oraz w ćwiczeniach na poręczach i równoważni w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorek. W finale skoku zajęła drugie miejsce (srebrny medal) a w ćwiczeniach wolnych była trzecia (brązowy medal). Druga wiślaczka [[Magdalena Szostowska]] zdobyła srebrny medal na poręczach.
+
*Bardzo dobry występ naszych reprezentantek w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorek odbywających się w Olsztynie w dniach 21 do 24 kwiecień. [[Anna Michaliszyn]] zdobyła dwa złote medale (wielobój, poręcze) i obroniła tytuł mistrzyni Polski. [[Katarzyna Kaliszewska]] wywalczyła złoty medal na równoważni, srebrny na poręczach i brązowy w ćwiczeniach wolnych. [[Anna Woźniak]] zdobyła natomiast 2 złote (skok, ćwiczenia wolne) i 2 brązowe medale (wielobój, równoważnia).
-
*W Międzypaństwowym Meczu Polska - Szwecja [[Anna Michaliszyn]] zajęła trzecie miejsce, [[Katarzyna Kaliszewska]] była czwarta a [[Anna Kijas]] dziewiąta.
+
*W Międzypaństwowym Meczu Dania - Szwecja - Polska w Kopenhadze (Dania)w dniach 11 i 12 marca reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce. Indywidualnie najlepsza okazała się [[Anna Michaliszyn]], szóstą lokatę zajęła [[Anna Woźniak]], [[Katarzyna Kaliszewska]] była jedenasta, a [[Anna Kijas]] dwunasta.
-
*W Pucharze Europy - Medico Cup rozgrywanym w Bregenz [[Katarzyna Kaliszewska]] zajęła dwunaste miejsce, [[Anna Michaliszyn]] szesnaste.
+
*W Międzynarodowym Turnieju w Liege w Belgii najlepsza z wiślaczek [[Anna Woźniak]] zajęła drugie miejsce, [[Katarzyna Kaliszewska]] piąte, a [[Marta Rębilas]] czternaste.
-
*W drugiej edycji zawodów kontrolnych kadry wygrała [[Anna Michaliszyn]], na czwartej pozycji uplasowała się [[Anna Kijas]], piątej [[Katarzyna Kaliszewska]], szóstej [[Magdalena Szostkowska]].
+
*Październikową edycję zawodów kontrolnych kadry w Zabrzu wygrała [[Katarzyna Kaliszewska]], druga była [[Anna Michaliszyn]], czwartą lokatę zajęła [[Marta Rębilas]].
-
*W Pucharze Europy w Paryżu [[Anna Michaliszyn]] zajęła ósme miejsce, natomiast [[Katarzyna Kaliszewska]] uplasowała się na dwunastej pozycji.
+
*W Międzynarodowym Turnieju w Malmedy w Belgii (29 - 30 października) [[Anna Michaliszyn]] zajęła dziesiąte miejsce, a [[Anna Woźniak]] siedemnaste.
==Juniorki (do lat 16 - kl I)==
==Juniorki (do lat 16 - kl I)==
-
==Juniorki młodsze==
+
*[[Katarzyna Kaliszewska]] wystartowała w '''Mistrzostwach Europy Juniorek w Sztokholmie''' (Szwecja) w dniach 13 - 15 maja.
 +
*W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek Starszych (Olsztyn, 21 - 24 kwietnia) [[Joanna Przystał]] zdobyła srebrny medal w finale ćwiczeń na poręczach.
 +
*[[Dagmara Czambol]] została Mistrzynią Okręgu zarówno w wieloboju jak i we wszystkich ćwiczeniach na przyrządach w Indywidualnych Mistrzostwach Okręgu. Tytuł V-ce Mistrzowski wywalczyła [[Marta Kowalik]]. Miejsce trzecie przypadło w udziale [[Agata Juszczyńska|Agacie Juszczyńskiej]].
 +
*W Drużynowych Mistrzostwach Okręgu zespół Wisły wywalczył pierwsze miejsce.
 +
 
 +
==Juniorki młodsze do lat 14 - klasa II==
 +
*[[Marta Rębilas]] Mistrzynią Polski w wieloboju i ćwiczeniach wolnych w Indywidualnych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Łodzi w dniach 25 i 26 czerwca.. Srebrny medal na równoważni wywalczyła [[Agnieszka Łachman]].
 +
*W Indywidualnych Mistrzostwach Okręgu [[Monika Łężniak]] zdobyła tytuły mistrzowskie w wieloboju, skoku i na równoważni. [[Marta Rębilas]] była natomiast najlepsza na poręczach i w ćwiczeniach wolnych. Tytuły V-ce mistrzowskie przypadły w udziale: [[Marta Rębilas|Marcie Rębilas]] na równoważni i [[Agnieszka Łachman|Agnieszce Łachman]] na poręczach.
 +
*W Drużynowych Mistrzostwach Okręgu zawodniczki TS Wisła wywalczyły pierwsze miejsce.
 +
 
 +
==Juniorki młodsze do lat 12 - klasa III==
 +
*[[Joanna Baczyńska]] zdobyła pierwsze miejsce w finale równoważni w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych. Srebrny medal w ćwiczeniach wolnych przypadł w udziale Beacie Kluza.
 +
*Drugie miejsce drużyny TS Wisła w Drużynowych Mistrzostwach Okręgu.
 +
*[[Joanna Baczyńska]] została Mistrzynią Okręgu w wieloboju i V-ce Mistrzynią na równoważni i w finale ćwiczeń wolnych.. Beata Kluza wygrała w finale skoku i ćwiczeń wolnych, a Karolina Szablewska na poręczach i równoważni.
 +
 
==Młodziczki (do lat 10)==
==Młodziczki (do lat 10)==
-
*V-ce Mistrzynią Okręgu w Indywidualnych Mistrzostwach Okręgu w wieloboju, na poręczach, równoważni i ćwiczeniach wolnych została Monika Karbowniczek. W skoku uplasowała się na trzeciej pozycji. Natomiast Joanna Paliga zajęła trzecie miejsce w wieloboju oraz na poręczach, równoważni i ćwiczeniach wolnych.
+
*Anna Dulska wywalczyła tytuł V-ce Mistrzyni okręgu w finale ćwiczeń wolnych podczas Indywidualnych Mistrzostw Okręgu. Miejsce trzecie przypadło w udziale: [[Ewelina Bróg|Ewelinie Bróg]] w wieloboju, Annie Dulskiej na równoważni, a Annie Kaliszewskiej na poręczach.
 +
*I drużyna TS Wisła zdobyła pierwsze miejsce, a II drużyna w składzie: [[Katarzyna Dudek]], [[Monika Halik]], Judyta Gajewska, Iwona Fultyn, Monika Galikowska miejsce trzecie w Drużynowych Mistrzostwach Okręgu Krakowskiego Juniorek.
==Kadra Narodowa==
==Kadra Narodowa==
-
W podsumowaniu sezonu 1994 za największe osiągnięcie uważa się zdobycie tytułu Mistrza Polski Seniorek przez [[Anna Michaliszyn|Annę Michaliszyn]] oraz udział [[Katarzyna Kaliszewska|Katarzyny Kaliszewskiej]] w Mistrzostwach Europy Juniorek
+
W podsumowaniu sezonu 1994 za największe osiągnięcie uważa się obronienie tytułu Mistrza Polski Seniorek przez [[Anna Michaliszyn|Annę Michaliszyn]] oraz udział [[Katarzyna Kaliszewska|Katarzyny Kaliszewskiej]] w Mistrzostwach Europy Juniorek, zdobycie tytułu Indywidualnego Mistrza Polski Juniorek przez [[Marta Rębilas|Martę Rębilas]] oraz zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza Polski.
W kadrze narodowej na rok 1994 znalazły się:
W kadrze narodowej na rok 1994 znalazły się:
-
*seniorki: [[Katarzyna Kaliszewska]], [[Anna Michaliszyn]], [[Magdalena Szostkowska]]
+
*seniorki: [[Katarzyna Kaliszewska]], [[Anna Michaliszyn]], [[Anna Woźniak]], [[Anna Kijas]]
-
Rezerwa Kadry Seniorek: [[Anna Kijas]], [[Marta Kowalik]], [[Anna Woźniak]]
+
Rezerwa Kadry Seniorek: [[Dagmara Czambol]], [[Marta Kowalik]], [[Joanna Przystał]], [[Agata Juszczyńska]]
-
*juniorki: [[Monika Łężniak]], [[Marta Rębilas]], [[Agata Juszczyńska]], [[Joanna Przystał]]
+
*juniorki: [[Monika Łężniak]], [[Marta Rębilas]], [[Agnieszka Łachman]]
==Podsumowanie sezonu 1994==
==Podsumowanie sezonu 1994==
-
"Pomimo zmniejszenia liczebności kadry trenerskiej, dzięki ogromnemu wysiłkowi pozostałej kadry trenerskiej oraz zaangażowaniu zawodniczek udało się sekcji w bieżącym roku osiągnąć bardzo dobre wyniki. Świadczy o tym zdobyłcie 17 medali Mistrzostw Polski oraz utrzymanie II miejsca w kraju w punktacji Polskiego Związku Gimnastycznego za wszystkie kategorie wiekowe.
+
Pomimo zmniejszenia liczebności kadry trenerskiej z siedmiu trenerów w 1992r do trzech trenerów w 1994r, dzięki ogromnemu wysiłkowi pozostałej kadry trenerskiej oraz zaangażowaniu zawodniczek udało się sekcji w bieżącym roku osiągnąć bardzo dobre wyniki. Świadczy o tym zdobycie 16 medali Mistrzostw Polski oraz utrzymanie II miejsca w kraju w punktacji Polskiego Związku Gimnastycznego za wszystkie kategorie wiekowe, a w kategorii seniorek zdobycie większości medali (w tym wszystkie złote) na Mistrzostwach Polski.
-
Największym sukcesem sekcji było zdobycie tytułu Mistrza Polski Seniorek przez [[Anna Michaliszyn|Annę Michaliszyn]] oraz udział [[Katarzyna Kaliszewska|Katarzyny Kaliszewskiej]] w Mistrzostwach Europy Juniorek.
+
Największym sukcesem sekcji było obronienie tytułu Mistrzyni Polski Seniorek w wieloboju przez [[Anna Michaliszyn|Annę Michaliszyn]] oraz udział [[Katarzyna Kaliszewska|Katarzyny Kaliszewskiej]] w Mistrzostwach Europy Juniorek, zdobycie tytułu Indywidualnej Mistrzyni Polski Juniorek przez [[Marta Rębilas|Martę Rębilas]] oraz zdobycie Drużynowego Mistrza Polski Juniorek.
-
Największym problemem sekcji są braki kadrowe, coraz mniej pracujących w sekcji trenerów, co bardzo utrudnia pracę i prowadzi do zawężenia pracy szkoleniowej z dziećmi. Związane jest to z likwidacją etatów w Szkole Podstawowej Nr 5.
+
Największym problemem sekcji są braki kadrowe, coraz mniej pracujących w sekcji trenerów, co bardzo utrudnia pracę i prowadzi do zawężenia pracy szkoleniowej z dziećmi. Związane jest to z likwidacją etatów w Szkole Podstawowej Nr 5 i trudnościami finansowymi klubu.
Linia 37: Linia 52:
-
Źródło: Sprawozdanie Sekcji Gimnastycznej za 1994 rok
+
Źródło: Sprawozdanie Sekcji Gimnastycznej za 1994 rok
-
 
+
 +
==Prasa o nas w sezonie 1994==
 +
[[Artykuły, wywiady. Gimnastyka 1994]]
 +
{|style="text-align:center;border:1px grey solid" width=20% rules=all cellspacing=1 cellpadding=1 align="center"
 +
|'''[[Gimnastyka 1993|Poprzedni sezon]]'''
 +
|'''[[Gimnastyka|Powrót]]'''
 +
|'''[[Gimnastyka 1995|Następny sezon]]'''
 +
|}
-
[[Kategoria: Gimnastyka - sezony]]
 
-
 
-
==Prasa o nas w sezonie 1994==
 
-
<gallery>
 
-
Grafika:Tempo 1994-04-25.jpg|Tempo 1994-04-25
 
-
Grafika:Echo 1994-04-26.jpg|Echo Krakowa 1994-04-26
 
-
Grafika:Gazeta Krakowska 1994-04-26.jpg|Gazeta Krakowska 1994-04-26
 
-
Grafika:Gazeta Krakowska 1994-04-27.jpg|Gazeta Krakowska 1994-04-27
 
-
Grafika:Gazeta Krakowska 1994-04-30.jpg|Gazeta Krakowska 1994-04-30
 
-
Grafika:Echo 1994-11-29a.JPG|Echo 1994-11-29
 
-
Grafika:Echo 1994-11-29b.JPG|Echo 1994-11-29
 
-
<gallery/>
+
[[Kategoria: Gimnastyka 1994]]

Aktualna wersja

Spis treści

Seniorki (klasa mistrzowska)

Juniorki (do lat 16 - kl I)

  • Katarzyna Kaliszewska wystartowała w Mistrzostwach Europy Juniorek w Sztokholmie (Szwecja) w dniach 13 - 15 maja.
  • W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek Starszych (Olsztyn, 21 - 24 kwietnia) Joanna Przystał zdobyła srebrny medal w finale ćwiczeń na poręczach.
  • Dagmara Czambol została Mistrzynią Okręgu zarówno w wieloboju jak i we wszystkich ćwiczeniach na przyrządach w Indywidualnych Mistrzostwach Okręgu. Tytuł V-ce Mistrzowski wywalczyła Marta Kowalik. Miejsce trzecie przypadło w udziale Agacie Juszczyńskiej.
  • W Drużynowych Mistrzostwach Okręgu zespół Wisły wywalczył pierwsze miejsce.

Juniorki młodsze do lat 14 - klasa II

  • Marta Rębilas Mistrzynią Polski w wieloboju i ćwiczeniach wolnych w Indywidualnych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Łodzi w dniach 25 i 26 czerwca.. Srebrny medal na równoważni wywalczyła Agnieszka Łachman.
  • W Indywidualnych Mistrzostwach Okręgu Monika Łężniak zdobyła tytuły mistrzowskie w wieloboju, skoku i na równoważni. Marta Rębilas była natomiast najlepsza na poręczach i w ćwiczeniach wolnych. Tytuły V-ce mistrzowskie przypadły w udziale: Marcie Rębilas na równoważni i Agnieszce Łachman na poręczach.
  • W Drużynowych Mistrzostwach Okręgu zawodniczki TS Wisła wywalczyły pierwsze miejsce.

Juniorki młodsze do lat 12 - klasa III

  • Joanna Baczyńska zdobyła pierwsze miejsce w finale równoważni w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych. Srebrny medal w ćwiczeniach wolnych przypadł w udziale Beacie Kluza.
  • Drugie miejsce drużyny TS Wisła w Drużynowych Mistrzostwach Okręgu.
  • Joanna Baczyńska została Mistrzynią Okręgu w wieloboju i V-ce Mistrzynią na równoważni i w finale ćwiczeń wolnych.. Beata Kluza wygrała w finale skoku i ćwiczeń wolnych, a Karolina Szablewska na poręczach i równoważni.

Młodziczki (do lat 10)

  • Anna Dulska wywalczyła tytuł V-ce Mistrzyni okręgu w finale ćwiczeń wolnych podczas Indywidualnych Mistrzostw Okręgu. Miejsce trzecie przypadło w udziale: Ewelinie Bróg w wieloboju, Annie Dulskiej na równoważni, a Annie Kaliszewskiej na poręczach.
  • I drużyna TS Wisła zdobyła pierwsze miejsce, a II drużyna w składzie: Katarzyna Dudek, Monika Halik, Judyta Gajewska, Iwona Fultyn, Monika Galikowska miejsce trzecie w Drużynowych Mistrzostwach Okręgu Krakowskiego Juniorek.

Kadra Narodowa

W podsumowaniu sezonu 1994 za największe osiągnięcie uważa się obronienie tytułu Mistrza Polski Seniorek przez Annę Michaliszyn oraz udział Katarzyny Kaliszewskiej w Mistrzostwach Europy Juniorek, zdobycie tytułu Indywidualnego Mistrza Polski Juniorek przez Martę Rębilas oraz zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza Polski.

W kadrze narodowej na rok 1994 znalazły się:

Rezerwa Kadry Seniorek: Dagmara Czambol, Marta Kowalik, Joanna Przystał, Agata Juszczyńska

Podsumowanie sezonu 1994

Pomimo zmniejszenia liczebności kadry trenerskiej z siedmiu trenerów w 1992r do trzech trenerów w 1994r, dzięki ogromnemu wysiłkowi pozostałej kadry trenerskiej oraz zaangażowaniu zawodniczek udało się sekcji w bieżącym roku osiągnąć bardzo dobre wyniki. Świadczy o tym zdobycie 16 medali Mistrzostw Polski oraz utrzymanie II miejsca w kraju w punktacji Polskiego Związku Gimnastycznego za wszystkie kategorie wiekowe, a w kategorii seniorek zdobycie większości medali (w tym wszystkie złote) na Mistrzostwach Polski. Największym sukcesem sekcji było obronienie tytułu Mistrzyni Polski Seniorek w wieloboju przez Annę Michaliszyn oraz udział Katarzyny Kaliszewskiej w Mistrzostwach Europy Juniorek, zdobycie tytułu Indywidualnej Mistrzyni Polski Juniorek przez Martę Rębilas oraz zdobycie Drużynowego Mistrza Polski Juniorek. Największym problemem sekcji są braki kadrowe, coraz mniej pracujących w sekcji trenerów, co bardzo utrudnia pracę i prowadzi do zawężenia pracy szkoleniowej z dziećmi. Związane jest to z likwidacją etatów w Szkole Podstawowej Nr 5 i trudnościami finansowymi klubu.



Źródło: Sprawozdanie Sekcji Gimnastycznej za 1994 rok

Prasa o nas w sezonie 1994

Artykuły, wywiady. Gimnastyka 1994

Poprzedni sezon Powrót Następny sezon