Gimnastyka 1998

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
(Młodziczki (do lat 10))
Aktualna wersja (05:20, 20 paź 2020) (edytuj) (anuluj zmianę)
(Prasa o nas w sezonie 1998)
 
(Nie pokazano 26 wersji pośrednich.)
Linia 2: Linia 2:
**[[Kadra (gimnastyka) 1998|Kadra 1998]]
**[[Kadra (gimnastyka) 1998|Kadra 1998]]
==Seniorki (klasa mistrzowska)==
==Seniorki (klasa mistrzowska)==
-
==Juniorki (do lat 16 - kl I)==
+
*[[Monika Łężniak]] zwyciężyła w marcowej edycji zawodów kontrolnych kadry seniorek.
-
==Juniorki młodsze (do lat 14 - klasa II)==
+
*[[Monika Łężniak]] wzięła udział w Światowych Igrzyskach Młodzieży w Moskwie (Rosja).
-
==Juniorki młodsze (do lat 12 - klasa III)==
+
*Trzy medale [[Monika Łężniak|Moniki Łężniak]] w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorek. Złoty wywalczony w finałach na równoważni, srebrny na poręczach, brązowy w skoku.
 +
*[[Monika Łężniak]] wystartowała na '''Mistrzostwach Europy w St. Petersburgu''' w Rosji.
 +
*W Czechach (Most) w zawodach z cyklu Nadzieje olimpijskie wystartowała zawodniczka Wisły [[Monika Łężniak]].
 +
*W rozegranym w Szczecinie Międzynarodowym Memoriale im. Kołakowskich zawodniczka Ts "Wisła" [[Monika Łężniak]] wywalczyła pierwsze miejsce.
 +
*Drużyna zawodniczek TS Wisła w składzie: [[Joanna Baczyńska]] i [[Katarzyna Bętkowska]] ([[Monika Łężniak]] nie wystąpiła z powodu kontuzji) wywalczyła brązowy medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorek ([http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/krakow/474178-braz-wislaczek.html listopad 1998]).
 +
*Trzecie miejsce [[Monika Łężniak|Moniki Łężniak]] w październikowej edycji zawodów kontrolnych kadry.
 +
 
 +
==Juniorki==
 +
*W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek [[Joanna Baczyńska]] wywalczyła srebrny medal w finale ćwiczeń na poręczach.
 +
*W Międzynarodowym Turnieju w Malmedy (Belgia) wystartowały dwie zawodniczki TS Wisła zajmując odpowiednio: [[Joanna Baczyńska]] dziesiąte, a [[Katarzyna Bętkowska]] piętnaste miejsce.
 +
 
 +
==Juniorki młodsze==
 +
*W wiosennej edycji Turnieju Młodości [[Katarzyna Dudek]] zajęła pierwsze, a [[Monika Halik]] czwarte miejsce.
 +
*W dniach 4 i 5 kwietnia w Krakowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Krakowskiego Juniorek. W wieloboju na miejsce drugim uplasowała się [[Monika Halik]].
 +
*Zawodniczki sekcji gimnastycznej zdobyły 5 medali podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Cztery z nich przypadły w udziale [[Katarzyna Dudek|Katarzynie Dudek]]: 2 złote (wielobój i skok), 1 srebrny (ćwiczenia wolne), 1 brązowy (równoważnia) a jeden srebrny zdobyty w finale ćwiczeń na równoważni [[Katarzyna Woźnicka|Katarzynie Woźnickiej]].
 +
*[[Katarzyna Woźnicka]] wygrała jesienną edycję Turnieju Młodości, trzecia była [[Katarzyna Dudek]], szósta [[Ewelina Bróg]], dwunasta [[Marta Tajduś]] i piętnasta [[Agnieszka Miarka]].
 +
*W Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych zespół wiślaczek w składzie: [[Katarzyna Dudek]], [[Katarzyna Woźnicka]], [[Marta Tajduś]], [[Agnieszka Miarka]], [[Marta Kostrzewska]] zdobył srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Polski ([http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/krakow/479243-zlota-i-srebrna-wisla.html listopad 1998]).
 +
 
==Młodziczki (do lat 10)==
==Młodziczki (do lat 10)==
*[[Agnieszka Miarka]] najlepszą zawodniczką Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodziczek. Zdobyła aż pięć złotych medali wygrywając nie tylko wielobój, ale również wszystkie możliwe finały na przyrządach (skok, równoważnia, poręcze, ćwiczenia wolne). Również bardzo dobrze zaprezentowała się [[Marta Tajduś]]. Wywalczyła w wieloboju srebrny medal, a w finałach: 2 srebrne (poręcze i skok) oraz jeden brązowy (ćwiczenia wolne). Brązowy medal na równoważni wywalczyła kolejna gimnastyczka Wisły Aleksandra Babula.
*[[Agnieszka Miarka]] najlepszą zawodniczką Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodziczek. Zdobyła aż pięć złotych medali wygrywając nie tylko wielobój, ale również wszystkie możliwe finały na przyrządach (skok, równoważnia, poręcze, ćwiczenia wolne). Również bardzo dobrze zaprezentowała się [[Marta Tajduś]]. Wywalczyła w wieloboju srebrny medal, a w finałach: 2 srebrne (poręcze i skok) oraz jeden brązowy (ćwiczenia wolne). Brązowy medal na równoważni wywalczyła kolejna gimnastyczka Wisły Aleksandra Babula.
-
*Kolejny świetny występ młodziutkich zawodniczek TS Wisła. Zespół w składzie: Magdalena Bojanowska, Barbara Miarka, Angelika Kozak, Monika Rybicka, Anita Szczurek wywalczył złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski Młodziczek.
+
*Kolejny świetny występ młodziutkich zawodniczek TS Wisła. Zespół I w składzie: Magdalena Bojanowska, Barbara Miarka, Angelika Kozak, Monika Rybicka, Anita Szczurek wywalczył złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski Młodziczek. Drugi zespół Wisły (Magdalena Baran, Katarzyna Stoch, [[Magdalena Kruk]], [[Anna Turczyńska]] i Marta Budzowska) zajął szóste miejsce
==Kadra Narodowa==
==Kadra Narodowa==
Linia 41: Linia 58:
-
[[Kategoria: Gimnastyka - sezony]]
+
==Prasa o nas w sezonie 1998==
 +
[[Artykuły, wywiady. Gimnastyka 1998]]
 +
 
 +
 
 +
 
 +
{|style="text-align:center;border:1px grey solid" width=20% rules=all cellspacing=1 cellpadding=1 align="center"
 +
|'''[[Gimnastyka 1997|Poprzedni sezon]]'''
 +
|'''[[Gimnastyka|Powrót]]'''
 +
|'''[[Gimnastyka 1999|Następny sezon]]'''
 +
|}
 +
 
 +
 
 +
[[Kategoria: Gimnastyka 1998]]

Aktualna wersja

Spis treści

Seniorki (klasa mistrzowska)

  • Monika Łężniak zwyciężyła w marcowej edycji zawodów kontrolnych kadry seniorek.
  • Monika Łężniak wzięła udział w Światowych Igrzyskach Młodzieży w Moskwie (Rosja).
  • Trzy medale Moniki Łężniak w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorek. Złoty wywalczony w finałach na równoważni, srebrny na poręczach, brązowy w skoku.
  • Monika Łężniak wystartowała na Mistrzostwach Europy w St. Petersburgu w Rosji.
  • W Czechach (Most) w zawodach z cyklu Nadzieje olimpijskie wystartowała zawodniczka Wisły Monika Łężniak.
  • W rozegranym w Szczecinie Międzynarodowym Memoriale im. Kołakowskich zawodniczka Ts "Wisła" Monika Łężniak wywalczyła pierwsze miejsce.
  • Drużyna zawodniczek TS Wisła w składzie: Joanna Baczyńska i Katarzyna Bętkowska (Monika Łężniak nie wystąpiła z powodu kontuzji) wywalczyła brązowy medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorek (listopad 1998).
  • Trzecie miejsce Moniki Łężniak w październikowej edycji zawodów kontrolnych kadry.

Juniorki

  • W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek Joanna Baczyńska wywalczyła srebrny medal w finale ćwiczeń na poręczach.
  • W Międzynarodowym Turnieju w Malmedy (Belgia) wystartowały dwie zawodniczki TS Wisła zajmując odpowiednio: Joanna Baczyńska dziesiąte, a Katarzyna Bętkowska piętnaste miejsce.

Juniorki młodsze

Młodziczki (do lat 10)

  • Agnieszka Miarka najlepszą zawodniczką Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodziczek. Zdobyła aż pięć złotych medali wygrywając nie tylko wielobój, ale również wszystkie możliwe finały na przyrządach (skok, równoważnia, poręcze, ćwiczenia wolne). Również bardzo dobrze zaprezentowała się Marta Tajduś. Wywalczyła w wieloboju srebrny medal, a w finałach: 2 srebrne (poręcze i skok) oraz jeden brązowy (ćwiczenia wolne). Brązowy medal na równoważni wywalczyła kolejna gimnastyczka Wisły Aleksandra Babula.
  • Kolejny świetny występ młodziutkich zawodniczek TS Wisła. Zespół I w składzie: Magdalena Bojanowska, Barbara Miarka, Angelika Kozak, Monika Rybicka, Anita Szczurek wywalczył złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski Młodziczek. Drugi zespół Wisły (Magdalena Baran, Katarzyna Stoch, Magdalena Kruk, Anna Turczyńska i Marta Budzowska) zajął szóste miejsce

Kadra Narodowa

W podsumowaniu sezonu 1998 za największe osiągnięcie uważa się start w reprezentacji na Mistrzostwach Europy w St. Petersburgu oraz w zawodach Nadziei Olimpijskich w Moście w Czechach Moniki Łężniak.

W kadrze narodowej na rok 1998 znalazły się:

Podsumowanie sezonu 1998

"W 1998 roku Sekcja Gimnastyczna TS "Wisła" Kraków uzyskała bardzo dobre wyniki i należy do najbardziej medalodajnych sekcji w klubie. Zawodniczki Sekcji Gimnastycznej zdobyły łącznie 22 medale Mistrzostw Polski ( 9 złotych, 8 srebrnych, 5 brązowych) oraz zajęły II miejsce w punktacji Polskiego Związku Gimnastycznego za wszystkie kategorie wiekowe.

Największym sukcesem sekcji w 1998 roku był start w drużynie na Mistrzostwach start w reprezentacji na Mistrzostwach Europy w St. Petersburgu oraz w zawodach Nadziei Olimpijskich w Moście w Czechach Moniki Łężniak. Monika objęta jest przygotowaniami do Olimpiady w Sydney 2000 i jej prawdopodobny udział w Igrzyskach Olimpijskich zadecyduje się w 1999 roku na Mistrzostwach Świata w Chinach.

Sekcja Gimnastyczna stara się prowadzić szeroką działalność sportową. Świadczy o tym zdobywanie medali na Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. W Drużynowych Mistrzostwach Polski - seniorki zdobyły brązowy medal, juniorki młodsze - srebrny i młodziczki - złoty medal.

Do czołowych zawodniczek sekcji należą: seniorki - Monika Łężniak, Joanna Baczyńska, juniorki - Ewelina Bróg, Katarzyna Woźnicka, Katarzyna Dudek. Za nimi szeroka kadra juniorek młodszych i młodziczek wśród których wyróżniają się: Agnieszka Miarka, Marta Tajduś, Magdalena Bojanowska.

W 1998 roku kadra trenerska w Sekcji Gimnastycznej ustabilizowała się i liczy aktualnie 4 trenerów. Wskazane jest zatrudnienie jeszcze dwóch trenera

Działalność sportowa sekcji jest ściśle związana za Szkołą Podstawową Nr 5 przy al.Kijowskiej 8 (90% zawodniczek uczęszcza do tej szkoły ) i dlatego też należy dążyć do nawiązania ściślejszej współpracy ze szkołą i wygospodarowanie większych środków finansowych z Wydziału Edukacji na działalność klas sportowych,



Źródło: Sprawozdanie Sekcji Gimnastycznej za 1998 rok


Prasa o nas w sezonie 1998

Artykuły, wywiady. Gimnastyka 1998


Poprzedni sezon Powrót Następny sezon