Gimnastyka 2004

Z Historia Wisły

Spis treści

Seniorki (klasa mistrzowska)

Juniorki (do lat 16 - kl I)

  • W zawodach kontrolnych kadry zwyciężyła Monika Frandofert, trzecia była natomiast Anna Turczyńska
  • Cztery medale Moniki Frandofert i jeden Marty Kolarczyk w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek.
  • W międzynarodowym meczu Polska - Słowacja (Detra -Słowacja) nasze zawodniczki zajęły drugie miejsce drużynowo. Najlepsza indywidualnie okazała się Monika Frandofert zajmując trzecie miejsce.
  • Na Mistrzostwach Europy Juniorek w Amsterdamie (Holandia) nasza drużyna w składzie której wystąpiły dwie zawodniczki TS Wisła : Monika Frandofert i Anna Turczyńska zajęła XXVI miejsce.
  • W zawodach z cyklu Nadzieje Olimpijskie rozgrywanych w Usi nad Labem dobrze spisała się drużyna Polski zajmując trzecie miejsce. Nasza zawodniczka Monika Frandofert indywidualnie sklasyfikowana została na XV miejscu.
  • Złoty medal drużyny TS Wisła na Mistrzostwach Polski. Nasze gimnastyczki w składzie : Monika Frandofert, Anna Turczyńska, Marta Kolarczyk zdobyły złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Juniorki młodsze (do lat 14 - klasa II)

Juniorki młodsze (do lat 12 - klasa III)

Młodziczki (do lat 10)

  • W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek 2004 wystartowało 9 zawodniczek Wisły Kraków. Najlepsza z nich Magdalena Róg zajęła III miejsce.

Kadra Narodowa

W podsumowaniu sezonu 2004 za duże osiągnięcie uważa się zajęcie I miejsca w rankingu Polskiego Związku Gimnastycznego za wszystkie kategorie wiekowe. Dużym sukcesem było też zdobycie tytułu Drużynowego Pucharu Polski.

W kadrze narodowej na rok 2004 znalazły się:

Podsumowanie sezonu 2004

"W 2004 roku Sekcja Gimnastyczna TS "Wisła" Kraków uzyskała bardzo dobre wyniki i należy do najlepszych w Klubie. Zawodniczki Sekcji Gimnastycznej zdobyły łącznie 20 medali Mistrzostw Polski ( 8 złotych, 6 srebrnych, 6 brązowych) oraz zajęły I miejsce w rankingu Polskiego Związku Gimnastycznego za wszystkie kategorie wiekowe. Ponadto zdobyły Drużynowy Puchar Polski.

Nasz sekcja jest w przededniu wyborów w Polskim Związku Gimnastycznym. Dokonano już podsumowania wyników w ostatnim czteroleciu. Sekcja Gimnastyczna zajęła II miejsce zdobywając w tym okresie 82 medale, w tym 32 złote, we wszystkich kategoriach wiekowych.

Sekcja Gimnastyczna stara się prowadzić szeroką działalność sportową. Świadczy o tym zdobywanie medali na Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. W Drużynowych Mistrzostwach Polski - zarówno seniorki jak i juniorki zdobyły złote medale, juniorki młodsze - również złoty medal.

Kadra trenerska liczy obecnie 4 trenerów (1 etat, 3 umowy)

Działalność sportowa sekcji jest ściśle związana za Szkołą Podstawową Nr 5 i Gimnazjum Sportowym Nr 76 przy ul.Kijowskiej 8 (80% zawodniczek uczęszcza do tego Zespołu Szkół oraz 3 nauczycieli jest oddelegowanych do pracy w sekcji). Część zawodniczek uczęszcza do Liceum Mistrzostwa Sportowego przy ul. Grochowskiej."Źródło: Sprawozdanie Sekcji Gimnastycznej za 2004 rok.


Prasa o nas w sezonie 2005

Zapiski o nas...


Poprzedni sezon Powrót Następny sezon