Gimnastyka 2005

Z Historia Wisły

Gimnastyczki Wisły 2005
Gimnastyczki Wisły 2005

Spis treści

Seniorki (klasa mistrzowska)

 • W zawodach Kontrolnych Kadry rozgrywanych w Olsztynie 2 kwietnia Marta Tajduś zajęła siódme miejsce.
 • W Międzynarodowym Meczu Szwajcaria - Białoruś -Polska w Szwajcarii (Berna) nasza drużyna zdobyła trzecie miejsce, indywidualnie Marta Tajduś zajęła siódmą lokatę.
 • W Indywidualnych Mistrzostwach Polski odbywających się w Iławie w terminie 13-15 maja brązowy medal w wieloboju wywalczyła Marta Tajduś, dziewiąta była Katarzyna Woźnicka. Dodatkowo Marta Tajduś wywalczyła srebrny medal na poręczach, a w finałach skoku i równoważni uplasowała się na czwartej pozycji. Katarzyna Woźnicka wywalczyła szóste miejsce w finale ćwiczeń na równoważni.
 • W kolejnej edycji zawodów Kontrolnych Kadry rozgrywanych w Nysie w dniach 15 i 16 października Paula Koza zajęła trzecie, Marta Tajduś piąte, Marta Kolarczyk siódme a Anna Turczyńska ósme miejsce.
 • W Międzynarodowym Memoriale Kołakowskich w Szczecinie Marta Tajduś zajęła jedenaste miejsce.
 • Drużyna Wisły w składzie: Anna Turczyńska, Marta Tajduś, Paula Koza wywalczyły srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Olsztynie (2005-11-11).
 • Drużynowy Puchar Polski na rok 2005 wywalczyła drużyna klubu TS Wisła Kraków

Juniorki (do lat 16 - kl I)

Juniorki młodsze (do lat 14 - klasa II)

 • W zawodach Kontrolnych Kadry rozgrywanych w Zabrzu w dniach 11-13 marca Gabriela Janik zajęła drugie, a Katarzyna Jurkowska trzecie miejsce. Kolejne dwie zawodniczki Wisły uplasowały się : Anna Libera na siódmym, a Olga Grymek na ósmym miejscu w wieloboju. Ponadto Katarzyna Jurkowska wygrała trzy (poręcze, równoważnia, ćwiczenia wolne) z czterech możliwych do wygrania finałów.
 • Gabriela Janik druga, Katarzyna Jurkowska trzecia w wiosennej edycji Turnieju Młodości.
 • W Eliminacjach do XI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie II Katarzyna Jurkowska zajęła pierwsze miejsce, Gabriela Janik drugie, Kinga Rojek ósme, Anna Libera jedenaste i Olga Grymek siedemnaste. Tym samym wszystkie nasze gimnastyczki uzyskały awans do Finałów XI OOM.
 • W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych kl II (XI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) nasze zawodniczki wywalczyły 6 medali. Katarzyna Jurkowska 2 złote (wielobój, ćwiczenia wolne) i piąte miejsce w finale ćwiczeń na poręczach, Gabriela Janik 2 złote (skok, poręcze) i 1 brązowy (wielobój) oraz Anna Libera 1 złoty (równoważnia), szóste miejsce w wieloboju i ósme w finale ćwiczeń na poręczach. Kolejna zawodniczka TS Wisła Kinga Rojek w wieloboju była szósta, a w finałach: poręczy zajęła siódme miejsce i ćwiczeń wolnych ósme. Olga Grymek zakończyła rywalizację wieloboju na dwudziestej pierwszej pozycji.
 • 26 czerwca w Londynie odbyły się zawody z cyklu PEGASUS OPEN, na których bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki. Gabriela Janik zajęła pierwsze, Katarzyna Jurkowska trzecie, Anna Libera piąte i Olga Grymek jedenaste miejsce.
 • Anna Libera zajęła trzecie miejsce w jesiennej edycji Turnieju Młodości rozgrywanej w Nysie.
 • Kinga Rojek, Anna Libera, Olga Grymek, Patrycja Kowal wywalczyły tytuł Drużynowego V-ce Mistrza Polski zdobywając w Olsztynie srebrny medal.

Juniorki młodsze (do lat 12 - klasa III)

Młodziczki (do lat 10)

 • W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek rozgrywanych w dniach 18-20 marca w Nysie najlepsza z zawodniczek Wisły Angelika Krzan zajęła czwarte miejsce. Druga z kolei Patrycja Zielonka była szósta, następnie Aleksandra Biskup uplasowała się na piętnastej a Anna Knap na dwudziestej szóstej pozycji.
 • Drużyna młodziczek w składzie: Anna Knap, Sonia Biskup, Kinga Kozak, Iga Cała wywalczyły czwarte miejsce w Zabrzu w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodziczek.

Kadra Narodowa

W podsumowaniu sezonu 2005 za duże osiągnięcie uważa się zdobycie medali zarówno w Drużynowych jak i Indywidualnych Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Dużym sukcesem było też zdobycie tytułu Drużynowego Pucharu Polski.

W kadrze narodowej na rok 2005 znalazły się:

Podsumowanie sezonu 2005

"W 2005 roku Sekcja Gimnastyczna TS "Wisła" Kraków uzyskała bardzo dobre wyniki. Zawodniczki Sekcji Gimnastycznej zdobyły łącznie 20 medali Mistrzostw Polski w tym 16 medali indywidualnie (7 złotych, 4 srebrne, 5 brązowych) oraz 4 medale drużynowo (1 złoty, 3 srebrne).

Zdobycie przez zawodniczki Sekcji Gimnastycznej Tytułu Mistrza Polski Juniorek świadczy o bardzo dobrej pracy trenerów. Pokazała się bardzo utalentowana młodzież - Janik Gabriela, Jurkowska Katarzyna, Frandofert Monika, w stosunku do której Sekcja Gimnastyczna wiąże nadzieje na najbliższe lata w kategorii seniorek.

Bardzo dobrze układała się współpraca za Szkołą Podstawową Nr 5 i Gimnazjum Sportowym Nr 76 przy ul.Kijowskiej 8 (Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 51).Źródło: Sprawozdanie Sekcji Gimnastycznej za 2005 rok.


Prasa o nas w sezonie 2005

Zapiski o nas...

Poprzedni sezon Powrót Następny sezon