Gimnastyka 2008

Z Historia Wisły

Spis treści

Seniorki (klasa mistrzowska)

  • W międzynarodowym meczu Polska - Słowacja rozgrywanym w Nysie Gabriela Janik zajęła w klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce.
  • Bardzo dobry wynik Gabrysi Janik w międzynarodowym turnieju w Nantes. W klasyfikacji końcowej uplasowała się na 8 pozycji.
  • W zawodach z cyklu Nadzieje Olimpijskie rozgrywanych w Libercu nasza zawodniczka Gabriela Janik zaliczyła bardzo udany występ kończąc rywalizację na 4 pozycji.
  • Monika Frandofert ósma w finałach ćwiczeń wolnych w zawodach Pucharu Świata w Ostrawie.
  • Katarzyna Jurkowska wystąpiła w reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy w Clermont Ferrand. Drużyna Polski wywalczyła 12 miejsce.

Juniorki (do lat 16 - kl I)

Juniorki młodsze (do lat 14 - klasa II)

Juniorki młodsze (do lat 12 - klasa III)

  • Podczas jesiennej edycji Turnieju Młodości dobrze spisały się nasze zawodniczki zajmując kolejno miejsca od czwartego do szóstego.

Młodziczki (do lat 10)

  • Zawodniczki Wisły Kraków zdominowały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek ! Sześć z nich znalazło się w finałowej ósemce. Wszystkie miejsca medalowe przypadły w udziale naszym gimnastyczkom.
  • II miejsce zawodniczek Wisły w Drużynowym Pucharze Polski.

Kadra Narodowa

W podsumowaniu sezonu 2008 za największe osiągnięcie uważa się udane występy naszej zawodniczki Gabrieli Janik w Mistrzostwach Europy Juniorek (siódme miejsce w wieloboju). Dużym sukcesem było też zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza Polski Seniorek.

W kadrze narodowej na rok 2008 znalazły się:

Podsumowanie sezonu 2008

" W 2008 roku największym sukcesem Sekcji Gimnastycznej pod względem sportowym był finał i zajęcie siódmego miejsca w finale Mistrzostw Europy Juniorek przez Gabrielę Janik oraz zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza Polski Seniorek.

W 2008 roku Sekcja Gimnastyczna uzyskała bardzo dobre wyniki zdobywając łącznie 23 medale Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, w tym 18 medali indywidualnie ( 3 złote, 7 srebrnych, 8 brązowych) oraz 5 medali drużynowo (2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe).

Zawodniczki Sekcji Gimnastycznej występowały w Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy: (Gabriela Janik, Katarzyna Jurkowska), Nadziejach Olimpijskich: (Aleksandra Biskup, Gabriela Janik). Startowały także w Pucharach Świata: (Monika Frandofert) oraz meczach międzypaństwowych seniorek i juniorek.

Sekcja stara się prowadzić szeroką działalność szkoleniową o czym świadczy zdobywanie medali we wszystkich kategoriach wiekowych.

Bardzo dobrze układa się współpraca z Zespołem Szkół Ogólnokształcących Nr 51 przy AL.Kijowskiej 8 (Szkoła Podstawowa Nr 5 i Gimnazjum Sportowe Nr 76)"


Źródło: Sprawozdanie Sekcji Gimnastycznej za 2008 rok.Prasa o nas w sezonie 2008

Artykuły, wywiady. Gimnastyka 2008


Poprzedni sezon Powrót Następny sezon