Grzegorz Falk

Z Historia Wisły

Grzegorz Falk
Grzegorz Falk

Grzegorz Falk, urodzony w 1975 roku rugbysta Juvenii i reprezentant Polski, był dyrektorem pionu marketingu Wisły Kraków SA od początku lutego 2005 roku do 12 listopada 2009 roku. Tego dnia wraz ze swym współpracownikiem Dariuszem Gryźlakiem został zwolniony.

Grzegorz Falk znany jest kibicom przede wszystkim z boisk rugby. Mierzący 192 cm i ważący 105 kg zawodnik grał na pozycji lewego wspieracza II linii młyna.

Jako nastolatek był dobrze zapowiadającym się pływakiem, zdobył dwa brązowe medale mistrzostw Polski juniorów starszych, był powołany do młodzieżowej kadry Polski. W wieku 17 lat skończył z pływaniem, okazjonalnie grywał w koszykówkę. Spełniał się kibicując Wiśle Kraków, jeździł za drużyną na wszystkie mecze, był jednym z liderów Sektora X, został członkiem SKWK. Dzięki kontaktom na trybunach został rugbystą, namówiony przez innego Wiślaka, wówczas gracza Juvenii, który zaprosił go na swój mecz.

"Przez rok mnie namawiał, żebym przyszedł – opowiadał "Dziennikowi Polskiemu" w 2009 roku – W końcu, pamiętam jak dziś, w Święta Wielkanocne wybrałem się na mecz II–ligowej Juvenii. Wyglądało to „masakrycznie” – tak jak granie w piłkę w szkole podstawowej: tam gdzie piłka, tam wszyscy zawodnicy. Trzydziestu panów naparzało się nie za bardzo chyba wiedząc, o co chodzi w tej dyscyplinie sportu... Na pierwszy trening poszedłem we wrześniu. Tak mnie to wciągnęło, że trwa już 11 lat."

Falk, zatrudniony w Statoil, jednocześnie pracował, grał i studiował. Ukończył studia na kierunku marketing i zarządzanie. W 2005 roku został zatrudniony w Wiśle. Wkrótce skończył podyplomowe studia na kierunku zarządzanie organizacjami sportowymi w Unii Europejskiej, a w klubie przy Reymonta zbudował zespół zajmujący się marketingiem. "Przez pierwszy miesiąc pracy spałem po dwie godziny z otwartymi oczami. Byłem w pracy o piątej rano, wychodziłem o północy. Potem były dwa lata bardzo ciężkie, bo nie mieliśmy sukcesu sportowego – a wtedy jest dużo trudniej zdobyć sponsorów, przyciągnąć kibiców. Udało się na szczęście ten okres przetrwać" - opowiadał "Dziennikowi Polskiemu".

Falk zainteresował piłkarzy Wisły "swoją" dyscypliną sportu, kilku z nich (m.in. Arkadiusz Głowacki) oglądało mecze z udziałem pana dyrektora. Ponadto, gdy w klubie tworzono film motywacyjny dla piłkarzy, za jego bohaterów posłużyli właśnie rugbiści.

3 listopada 2009 roku Grzegorz Falk zrezygnował z gry w Kadrze Narodowej.

Grzegorz Falk został kierownikiem powstałej w kwietniu 2010 roku sekcji futsalu TS Wisła.


Czytaj też:

Powstaje pion marketingu. Odchodzi Krzoska
31. stycznia 2005

Oprócz nowych twarzy w zarządzie, w strukturach klubu powstaje także pion marketingowy. Do obecnego specjalisty d/s marketingu (Michała Kobylarczyka) dołączą trzy nowe osoby, a nad ich działaniami będzie czuwał także nowo mianowany dyrektor pionu, Grzegorz Flak.

- Przychodzą ludzie z ogromnym kapitałem w głowie z doświadczeniem zawodowym. Są to osoby, które, by pracować w Wiśle zrezygnowały z pracy w innych komercyjnych firmach - przedstawia nowe nabytki "Białej Gwiazdy" Jerzy Jurczyński. - Nasz nowy dyrektor d/s marketingu przez trzy lata zdobywał tytułu pierwszego sprzedawcy w dużej kampanii w Polsce - dodaje Andrzej Pawelec.

Co ważne, wszyscy trzej nowi pracownicy klubu są zagorzałymi kibicami Wisły, członkami SKWK. Grzegorz Flak był w przeszłości także rugbystą Juvenii. - Będą pracować dla Wisły nie tylko dla pieniędzy od 8 do 15, ale mają też inny cel. To idealna sytuacja - podkreśla Jurczyński.

Nowe osoby zjawiły się w klubie z gotowymi planami, przemyśleniami i pomysłami na przyszłość.

Wisła nie tylko rozszerza kadrę. Wraz z końcem zgrupowania w Turcji, pracę w Wiśle kończy poprzedni rzecznik prasowy Jarosław Krzoska. Od nowego roku, gdy zakończyła się jego umowa o pracę, zajmował się oficjalną stroną internetową klubu.

(mat19


Wisła i rugbyści pomagają Mateuszowi!
23. czerwca 2009

Wisła Kraków oraz reprezentacja Polski w rugby i drużyna Juvenii Salwator Kraków włączyły się w akcję pomocy 17-letniemu Mateuszowi.

Paweł Brożek i Grzegorz Falk prezentują przeznaczone na licytację charytatywną koszulki
Paweł Brożek i Grzegorz Falk prezentują przeznaczone na licytację charytatywną koszulki

Mateusz Woronko ma 17 lat i jest niepełnosprawny. Kiedy miał 2 lata, w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznał trwałego uszkodzenia mózgu. Od prawie 15 lat rodzice chłopca, pani Anna i pan Wiesław walczą o zdrowie syna. Mateusz w tym czasie osiągnął bardzo wiele - potrafi już sam siedzieć oraz gestami wyrażać swoje emocje.

Obecnie rodzice chłopca starają się o pozyskanie funduszy na zakup „NF Walkera” - urządzenia, dzięki któremu Mateusz mógłby zacząć chodzić. Koszt jego zakupu (9 500 euro) przerasta jednak możliwości finansowe rodziców, dlatego Wisła Kraków razem z reprezentacją Polski w rugby i Juvenią Salwator Kraków postanowiły pomóc państwu Woronko.

Oba krakowskie kluby przekazały na licytację koszulki swoich zawodników: Wisła - Pawła Brożka, króla strzelców sezonu 2008/2009, a rugbyści - Grzegorza Falka, który jest jednocześnie dyrektorem marketingu Białej Gwiazdy oraz zawodnikiem reprezentacji Polski w rugby. - Zdecydowaliśmy się połączyć nasze siły, aby pomóc Mateuszowi, który wymaga ciągłej rehabilitacji i zakupu niezbędnego dla jego zdrowia urządzenia "NF Walker". Wszystkie pieniądze, które uzyskamy z unikalnej licytacji, zostaną przekazane na ten szczytny cel – wyjaśnia Grzegorz Falk.

Zachęcamy do udziału w licytacji, w której licytowane są łącznie dwie koszulki. Aukcja znajduje się w serwisie www.allegro.pl >>

Aukcja potrwa od 23 czerwca do 7 lipca.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

(inf. pras.)