Grzegorz Kociołek

Z Historia Wisły

Grzegorz Kociołek
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 1998.01.07, Kraków
wzost/waga 177/64
pozycja pomocnik
Drużyny juniorskie
Lata Drużyna
2008-2013 Górnik Wieliczka
2013/2014 Wisła Kraków
2014/2015 Wisła Kraków
2015/2016 Wisła Kraków
2016/2017 Wisła Kraków
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.
Grzegorz Kociołek.
Grzegorz Kociołek.

Grzegorz Kociołek (ur. 7 stycznia 1998 r. w Krakowie) - piłkarz występujący w zespołach młodzieżowych Wisły Kraków na pozycji pomocnika. W sezonie 2014/2015 zadebiutował w drużynie rezerw Wisły.

Wybrane wywiady, artykuły

Grzegorz Kociołek: Nerwowa końcówka była niepotrzebna

Dodano: 2014-08-13 02:24:39 (aktualizacja: 2014-08-13 15:01:07)

(MARCIN) / WislaLive.pl

Kreowany jest na jednego z liderów Wisły walczącej w CLJ. W meczu z Jagiellonią (wygranym 3-2) zagrał na prawym skrzydle, wydatnie przyczyniając się do uzyskania przez „Białą Gwiazdę” pierwszych trzech punktów w nowo rozpoczętym sezonie.

Za Wami mecz z Jagiellonią w Centralnej Lidze Juniorów. Wygrany, lecz z nerwową końcówką. Warto było sobie narobić problemów przy stanie 2-0?

Grzegorz Kociołek: Ta nerwowa końcówka była niepotrzebna. Przy stanie 2-0 należało uspokoić grę i dalej utrzymywać się przy piłce, tak jak od początku meczu.

Szkoda kilku niewykorzystanych szans. Już w pierwszej połowie można było rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Skuteczność to największa aktualnie bolączka Wisły?

No tak, każdy by chciał wykorzystywać sto procent swoich sytuacji, ale zawsze są jakieś zmarnowane. Myślę, że nie można się tym przejmować, a raczej cieszyć, że ta sztuka udała nam się w drugiej połowie aż 3 razy i wygraliśmy to spotkanie.

Ozdobą meczu były trafienia Wasikowskiego na 1-0 oraz Marszalika z rzutu wolnego. Oba gole nietuzinkowej urody. Co jeszcze uznasz za pozytyw w Waszej grze?

Myślę, że za pozytyw można uznać również to, że przez większość czasu utrzymywaliśmy się przy piłce, kontrolując grę. Narzuciliśmy swoje tempo meczu, zmuszając Jagiellonię do większego biegania i gry z kontry.

Zagraliście z ofensywnym pomocnikiem w roli napastnika. To nowa pozycja Oskara, czy jednak świadomy wybór gry bez nominalnej dziewiątki?

Wydaje mi się, że to świadomy ruch Trenera i - jak widać po zdobytych bramkach - opłacił się.

Grałeś na prawym skrzydle. To optymalna dla Ciebie pozycja?

Moją optymalną pozycją jest środek pola, ale mogę również grać na skrzydle.

Za tydzień wyjazd na Legię. Czego będzie można spodziewać się po postawie lidera?

Przeciwnika nie znam za dobrze, ale myślę, że Legia również będzie grała otwartą piłkę i mecz będzie ciekawy.

Wiemy, że do Wisły trafiłeś z Górnika Wieliczka. Co jeszcze o sobie może powiedzieć Grzegorz Kociołek?

Tak, trenować zaczynałem właśnie w Górniku Wieliczka. Tam złapałem chęć do gry w piłkę. Rok temu przeszedłem do Wisły i jestem szczęśliwy. Moim celem jest jak najlepsza gra w każdym meczu. Zaczął się nowy sezon CLJ i w nim trzeba pokazać na co nas stać!

Źródło: wislalive.pl

Galeria