Jacek Bednarz
Z Historia Wisły
Jacek Bednarz urodził się 5 czerwca 1967 roku w Mysłowicach. Grał na pozycji obrońcy lub pomocnika w Ruchu Chorzów, Legii Warszawa i Pogoni Szczecin.
Jacek Bednarz jest absolwentem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jako prawnik bronił praw piłkarzy. Pracował też w Legii Warszawa jako dyrektor sportowy. Ponadto był ekspertem Canal+ i komentatorem sportowym w Magazynie Orange Ekstraklasa w TVN.
27 maja 2007 roku Bednarz został zatwierdzony na stanowisku dyrektora sportowego Wisły Kraków (urzędowanie rozpoczął 1 czerwca). Po klęsce w dwumeczu z Levadią został zwolniony 1 września 2009 roku, a jego obowiązki przejął trener Maciej Skorża.
12 marca 2012 roku Klub poinformował o powrocie Jacka Bednarza na Reymonta, w charakterze wiceprezesa do spraw sportowych. 5 lutego 2013 roku powierzono mu stanowisko prezesa Wisły Kraków SA.
25 sierpnia 2014 roku w efekcie konfliktu z kibicami Jacek Bednarz został odwołany z funkcji prezesa zarządu Wisły Kraków SA.
Jacek Bednarz dyrektorem na trzy lata
21. maja 2007
Wisła Kraków podpisała dziś trzyletnią umowę z Jackiem Bednarzem, który został dyrektorem sportowym naszego klubu. O godzinie 15:02 klub potwierdził tą informację. - Jestem pewien, że wybraliśmy najlepszego z kandydatów - mówi cytowany przez biuro prasowe naszego klubu prezes Wisły Mariusz Heler.
Wisła pozostawała bez dyrektora sportowego od 20 grudnia zeszłego roku, kiedy na stanowisku trenera został zatrudniony dotychczasowy dyrektor - Adam Nawałka. Oprócz Bednarza Wisła negocjowała na temat tej posady głównie z Grzegorzem Mielcarskim i Janem Urbanem. Mimo braku osoby formalnie koordynującej pionu sportowego w przeciągu pięciu miesięcy rozbudowano siatkę skautów w kraju i zagranicą. Teraz za funkcjonowanie całej struktury oraz prowadzenie polityki transferowej klubu odpowiadać ma Jacek Bednarz.
- Perspektywa pracy w tak wielkim klubie jak Wisła Kraków pozwala mi wierzyć w możliwość spełnienia marzenia, jakim jest wprowadzenie polskiego klubu do Ligi Mistrzów - mówi nowy dyrektor sportowy Wisły w oficjalnym komunikacie klubowym. - Wiem, że awans do tych upragnionych rozgrywek będzie wymagał wiele pracy i to ciężkiej pracy, ale tej się nie boję. Jestem pewien, że ten cel uda się osiągnąć. Mam nadzieję, że realizując swoje pomysły, doprowadzę do tego, że Wisłę cechować będzie ofensywny futbol, który przypadnie do gustu zarówno władzom klubu, jak i kibicom - zapewnia Bednarz.
Jacek Bednarz pracował już na stanowisku dyrektora sportowego w Legii Warszawa od 6 grudnia 2004. Wcześniej (od maja 2004) pełnił rolę rzecznika prasowego Legii. Klub z Łazienkowskiej zwolnił Bednarza we wrześniu 2005 po konflikcie z prezesem Piotrem Zygo. Od tego czasu nasz nowy dyrektor sportowy pojawiał się przede wszystkim w studiu ligowym TVN.
wislakrakow.com (rav)
Szczera radość Jacka Bednarza
29. październik 2007
Jacek Bednarz był piłkarzem Legii Warszawa, podczas gdy po raz ostatni wygrywała ona na Reymonta, a dziś jest dyrektorem sportowym Wisły. Chwilę po końcowym gwizdku Bednarz nie krył radości z pokonania swojej byłej drużyny, padając w objęcia z prezesem Markiem Wilczkiem.
Obaj panowie przyjmowali również gratulacje od przybyłych na mecz VIP-ów, wśród których nie zabrakło znanych postaci życia kulturalnego czy polityki, jak chociażby Marcin Daniec, czy Jerzy Fedorowicz.
wislakrakow.com (Perry)
Czym zaskoczy Jacek Bednarz?
14. czerwca 2008
Jacek Bednarz to bez wątpienia jedna z bardziej kontrowersyjnych postaci w krakowskim klubie, osoba która wzbudza często bardzo skrajne emocje obserwatorów i kibiców. Bednarz, były piłkarz Ruchu Chorzów, Legii Warszawa czy Pogoni Szczecin, od 1 czerwca 2007 roku pełni funkcję dyrektora sportowego Wisły. Tym samym jest osobą bezpośrednio odpowiedzialną za kwestie transferowe przy Reymonta.
Od początku swej pracy w klubie, ściągnął do Wisły takich piłkarzy jak Niedzielan, Jirsak, Diaz, Matusiak czy Łobodziński. Po bardzo udanym sezonie, w wyniku którego Wisła po raz kolejny staje przed szansą awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów, dalsze wzmocnienia stają się nieodzowne. Póki co nie milkną jedynie spekulacje. Mówi się o sprowadzeniu czołowych piłkarzy występujących na boiskach Orange Ekstraklasy – Bartczaka i Iwańskiego, a także dwóch dobrze zapowiadających się drugoligowców – Lewczuka i Lewandowskiego. Konkretów jak na razie brak.
Spójrzmy, co tymczasem dzieje się u „sąsiadów” z ligowej tabeli poprzedniego sezonu. Kiepsko sprawa wygląda w zespole Groclinu. Drużynę opuścił Rocki, kolejnymi na wylocie są Kumbev, Majewski czy Jodłowiec. Znacznie lepiej sytuacja ma się w stolicy. Legia jest póki co najaktywniejszym transferowo klubem w Polsce. Sprowadziła wspominanego Rockiego, finalizuje transfer Kumbeva. Zakupiła również hiszpańskiego drugoligowca – Arruabarenę. Coraz więcej mówi się także o Iwańskim, który rzekomo już jedną nogą jest przy Łazienkowskiej.
W Krakowie nadal cisza. Jedni się złoszczą, inni może nawet nieco zazdroszczą obrotności Mirosława Trzeciaka. Pytanie – czy zawodników pokroju Rockiego, Kumbeva lub będącego póki co niewiadomą Arruabareny, widzielibyśmy w składzie Białej Gwiazdy? A także czy wszyscy wymieniani w transferowych spekulacjach piłkarze na pewno stylowo pasują do koncepcji drużyny trenera Skorży oraz są gotowi stawać czoła wyzwaniom na europejskich boiskach?
Sprawy nie ułatwiają również zasoby finansowe klubu z Reymonta. Jak mówi Bednarz, nie sposób zakupić zawodników, obciążyć klubową kasę wysokimi kontraktami, które później okażą się nie do spłacenia i generować będą wciąż powiększające się długi. - Kupuje się tego, na kogo nas stać. Ja oczywiście chciałbym, żeby drużyna była dobra i za rok obroniła tytuł mistrzowski. Aby prezentowała tak wysoki poziom, że wygra finał Pucharu Polski i dobrze zaprezentuje się w Europie. Wiem, jakie są nasze możliwości finansowe i będę działał z rozsądkiem. Nie będę kupować zawodników, aby znaleźć się na pierwszym miejscu sympatii na forach internetowych naszych kibiców. Muszę działać tak, aby w dobrej formie była i drużyna i spółka Wisła SA - deklaruje w jednym z wywiadów.
Jacek Bednarz, prawnik z wykształcenia to gracz wytrawny. Nie skupia się na medialnym rozgłosie. Znacznie więcej robi, niż mówi, a jeśli już mówi – zwykle tylko tyle, ile sam uważa za stosowne. Trudno oceniać pracę dyrektora sportowego w tym okienku transferowym, bo i na nadmiar informacji z tzw. pierwszej ręki nie mamy możliwości narzekać. - Gdybyśmy porozumieli się z kimkolwiek, o czym chcielibyśmy informować, na pewno byśmy to już zrobili. Jeśli chodzi bowiem o sprawy kadrowe, zdecydujemy wolimy informować o faktach dokonanych, nie zaś spekulacjach, sprawach będących w toku czy faktach medialnych – ucina spekulacje.
W swej dotychczasowej pracy, Bednarz odniósł kilka transferowych – mniejszych lub większych – sukcesów, chociaż i błędów się nie ustrzegł. Ściągnął do Wisły Niedzielana i Matusiaka, bez względu na boiskowy efekt, były to transfery głośne i dające kibicom sporo nadziei. Z Zagłębia wyciągnął bardzo dobrze prezentującego się nie tylko w klubie, ale i w reprezentacji Łobodzińskiego, zaś za południową granicą wyłowił Jirsaka. Ten długo nie mógł przekonać do siebie trenera i kibiców, jednak jaką miał rundę wiosenną poprzedniego sezonu – wiemy wszyscy. Na dzień dzisiejszy również transfer Diaza należy oceniać pozytywnie. Póki co okazał się solidnym uzupełnieniem składu, wciąż rozwija się i coraz lepiej prezentuje pod Wawelem.
W ostatnim oknie transferowym przybyli wymieniani Matusiak, „Łobo” i Diaz. Wszyscy w zasadzie tuż przed jego zamknięciem, czym Bednarz mocno zaskoczył kibiców. Także i tym razem może więc warto poczekać na efekty jego pracy jeszcze jakiś czas. Byle nie zbyt długi, wszak już za dziesięć dni Wiślacy rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu, a za nieco ponad miesiąc ruszają rozgrywki. Transferowego szaleństwa w Krakowie – mimo, że niektórzy go oczekują - nie doczekamy się, tego należy mieć świadomość. Niemniej istnieją przesłanki by oczekiwać kilku przemyślanych ruchów kadrowych, które realnie wzmocnią zespół, nie tylko uzupełnią jego kadrę. Jeśli tak się nie stanie, także i na konstruktywną krytykę przyjdzie pora.
wislakrakow.com (PM)
Video-wywiad z Jackiem Bednarzem
Rozmowa z Jackiem Bednarzem (część 1) - 28 I 2009
Rozmowa z Jackiem Bednarzem (część 2) - 28 I 2009
Rozmowa z Jackiem Bednarzem (część 3) - 28 I 2009
Wisła bez dyrektora sportowego
1. września 2009
Jacek Bednarz nie jest już dyrektorem sportowym Wisły Kraków - poinformowała oficjalna strona naszego klubu. Decyzja ta została podjęta w związku ze zmianą modelu struktury organizacyjnej.
Klub poinformował również, że stanowisko, które piastował Jacek Bednarz zostało zlikwidowane. Zmienione zostaną natomiast kompetencje trenera pierwszego zespołu, a cześć obowiązków dyrektora sportowego przejmie także dział skautingu.
Jacek Bednarz był jedną z najbardziej obwinianych osób za porażkę Wisły z Levadią. Kilka dni później zmniejszono jego kompetencje, zatrudniając Josefa Csaplara i Edwarda Klejndinsta w charakterze nowych skautów. Bednarz otrzymał natomiast zadanie korzystnego wytransferowania któregoś z zawodników, mając na myśli przede wszystkim Pawła Brożka, Marcelo bądź Juniora Diaza. Wczoraj w Europie zamknięte zostało okno transferowe, co oznacza że cała trójka pozostaje w Krakowie.
Jutro Jacek Bednarz będzie miał okazję podsumować swą pracę w Wiśle i pożegnać się z krakowskimi dziennikarzami na konferencji prasowej.
wisla.krakow.pl / wislakrakow.com (redakcja)
Bednarz: Jaki mam żal do trenera?
2. września 2009
Dziś doszło do pożegnania dyrektora sportowego Jacka Bednarza, który został wczoraj zdymisjonowani. W spotkaniu z dziennikarzami wziął także udział i pożegnał Bednarza prezes Wisły Marek Wilczek.
- To do tej pory nasz najlepszy dyrektor sportowy. Pełen ambicji i pracy. Większość z nas krakusów uważało, że to legionista, warszawiak, a to człowiek ze Śląska, z charakterem - powiedział Wilczek, dziękując Bednarzowi za zaangażowanie i wykonaną pracę. - Dwa mistrzostwa Polski to także Twoja zasługa - dodał Wilczek, zwracając się bezpośrednio do odchodzącego dyrektora i wręczając mu pamiątkową klubową koszulkę.
Co na pożegnanie powiedział Jacek Bednarz? Oto ciekawsze cytaty:
- Jestem hanysem - ruchowcem, legionistą, pogoniarzem a teraz, dzięki tym dwóm latom, odrobinę zasłużyłem sobie na to by powiedzieć, że jestem wiślakiem i tak się czuję.
- Sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą - o jego dymisji.
- Jaki mam żal do trenera Skorży? Że nie pokonał Levadii.
- Czytałem prasę, więc powinienem się spodziewać i to nie jest dla mnie zaskoczenie. Na prasę miałem wtedy mniej czasu, teraz będę miał więcej ;) - odpowiadając na pytanie, czy spodziewał się decyzji o zwolnieniu.
- Dziękuję kibicom. Otrzymałem od nich kredyt zaufania. Przez te 2 lata nigdy nie stanęli przeciwko drużynie i klubowi, w trudnych momentach zawsze za nami stali.
- Jestem dumny, że mogłem tu pracować, dziękuję za to właścicielowi.
wislakrakow.com (redakcja)
Jacek Bednarz wrócił do Wisły
12.03.2012
Wisła ma już nie tylko dyrektora sportowego. Od dziś w klubie znalazło się także miejsce dla wiceprezesa zarządu do spraw sportowych. Funkcję tę objął Jacek Bednarz. Były... dyrektor sportowy Wisły. Bednarz pracował w tej roli od czerwca 2007 do września 2009.
W ostatnich dniach media informowały o możliwym powrocie Jacka Bednarza do Wisły. Miał on zastąpić w roli dyrektora sportowego pełniącego tę rolę obecnie Stana Valckxa. Okazuje się, że został jego przełożonym, gdyż funkcja wiceprezesa znajduje się wyżej w strukturze klubu niż dyrektora.
Nie jest jednak tajemnicą, że z końcem obecnego sezonu końca upływa umowa ze Stanem Valckxem. Na jego temat mówił w dziś opublikowanym wywiadzie w "Przeglądzie Sportowym" prezes Wisły Bogdan Basałaj. Oto fragment rozmowy:
Bogdan Basałaj: - Przypomnę, że niedawno stawiało się go za wzór dyrektora z wizją. Do pewnego momentu ta wizja się sprawdziła, ale gdzieś zgubiliśmy rozgrywki ligowe. Czy przedłużymy z nim kontrakt? Dziś nie wiem.
I dlatego pracę w Wiśle znów podejmie Jacek Bednarz?
Bogdan Basałaj: - To fakt medialny.
wislakrakow.com / wisla.krakow.pl / "PS"
(redakcja)
Czy Bednarz zgasi światło w naszym klubie?
26 kwietnia 2014
Czyli o tym, jak profesjonalnie zarządzana jest Wisła…
Franciszek Smuda udzielił 14 kwietnia wywiadu krakowskiej Gazecie Wyborczej. Opowiadał w nim o problemach klubu i zespołu, a całość zakończył stwierdzeniem: „ Nie wiem, czy kibice, którzy przychodzą na mecze, zdają sobie sprawę, jak nasza sytuacja wygląda od kuchni.” My co prawda na mecze nie chodzimy, bo prezes nam zabronił, ale chcemy poinformować wszystkich fanów, co dzieje się w ich kochanym klubie. Przeczytajcie, zastanówcie się. Wnioski zostawiamy już Wam…
A miały być kłopoty bogactwa… W lipcu 2013 Jacek Bednarz w wywiadzie powiedział, że za rok Wisła będzie mieć tylko kłopoty bogactwa. Minął niespełna rok i nie zanosi się na spełnienie tej obietnicy. Zresztą nie jest to jego pierwsza obietnica bez pokrycia. Kiedy zatrudniano Franciszka Smudę to sam trener jak i Bednarz stwierdzili, że dostali od Bogusława Cupiała trzy okienka na zbudowanie klasowego zespołu, gotowego walczyć o Ligę Mistrzów. Jacek Bednarz obiecywał to również kibicom podczas grudniowego spotkania w Pawilonie Medialnym. Mamy kwiecień, a problemów raczej przybywa niż miałyby znikać. Smuda oficjalnie mówi, że latem nie dostanie nowych piłkarzy. Ktoś tu w takim razie nie potrafi liczyć do trzech. Nie pierwszy zresztą raz…
Ostatnio Bednarz stał się gwiazdą mediów. Lubi opowiadać o przekraczaniu Rubikonu, a także o tym, że klub już niebawem wyjdzie z kryzysu, w którym się znalazł. Który to już kryzys? Który już raz wychodzić ma z niego Wisła? Cała polityka Bednarza to błędne koło. Na chwile jest dobrze, a potem znowu pikujemy w dół. Pięć porażek z rzędu, puste trybuny, koszmarna atmosfera. Kto za to wszystko odpowiada? Kto przeszkodził prezesowi w realizacji celu jakim było wyciągnięcie Wisły z kryzysu?
Kolejnym jakże ważnym elementem polityki Jacka Bednarza jest walka z kibicami swojego klubu. Wtedy kiedy są oni najbardziej potrzebni, prezes blokuje niewinnym osobom konta kibica. Co więcej wykazuje się ogromną niekompetencją w zakresie wiedzy prawniczej, którą tak wszem i wobec się szczyci. Zapomina o podstawowej zasadzie domniemania niewinności, gdyż najpierw skazuje ich zaocznie bez udowodnienia winy, a potem każe podpisywać fanom chcącym odblokować swoje konta lojalki rodem z PRL-u. Takie postępowanie nie tylko nie mieści się w jakichkolwiek normach (nie mieszkamy wszak na Białorusi), ale jest po prostu uwłaczające dla ludzi, którzy muszą przychodzić do klubu i udowadniać swoją niewinność.
Konflikt z kibicami był tak naprawdę Jackowi Bednarzowi potrzebny. Stał się bohaterem mediów, które skupiły się na jakże popularnej ostatnimi czasy walce z kibolami. To było jego pięć minut i okazje wykorzystał on pierwszorzędnie. Nieważne, że w klubie którym zarządza dzieje się bardzo źle. Jego to już chyba nawet przestało interesować. A jak to wygląda od zaplecza?
Wisła od kuchni
Jeżeli komuś wydaje się, że największymi kłopotami Wisły jest kiepska forma Pawła Brożka, albo niestrzelony karny przez Gargułę to jest w błędzie. Klub jest w opłakanym stanie, bo jedynym pomysłem Bednarza zawsze było cięcie kosztów. Niedawno Wisła oddała marketing UFA Sports, stadion jest miasta, a grupy juniorskie zostały oddane do Akademii Piłkarskiej TS Wisła. Tak naprawdę mamy do czynienia ze zrzucaniem garba, oddawaniem działów, z którymi nikt w klubie nie potrafi sobie poradzić. Czy klub, w który od piętnastu lat pompowane były chyba największe pieniądze w polskim futbolu ma coś swojego? Nawet Pawilon Medialny jest na konferencje po prostu wynajmowany.
Bogusław Cupiał zainwestował w nasz klub niewyobrażalne pieniądze. Nie czas i miejsce na szczegółową analizę tego co można było zrobić lepiej. Teraz warto zadać sobie podstawowe pytanie: czy Bogusław Cupiał wie o działaniach Jacka Bednarza? Jest to pytanie kluczowe, bo w Wiśle dzieje się naprawdę źle…
Niedawno nastąpiła zmiana firmy ochroniarskiej. Niestety w stosunku do Impelu (stara firma) Wisła ma całkiem pokaźny dług, który wynosi milion złotych. Na tym zobowiązania się nie kończą. Wierzycielami Wisły są także MPEC i Tauron, a łączna suma długu wynosi półtorej miliona złotych. Działaczom Białej Gwiazdy nie udało się także uregulować… trzystu tysięcy złotych wobec Adidasa, który na chwilę obecną wstrzymał dostawy sprzętu dla naszego klubu. Jeżeli klub z aspiracjami nawet do walki o mistrzostwo Polski nie ma trzystu tysięcy złotych to jest to sytuacja kuriozalna. Niestety na tym zobowiązania się nie kończą, bo kolejnym w kolejce po pieniądze są piłkarze. Nie będziemy się teraz nad tym rozwodzić, bo na tematy piłkarskie artykuł napiszemy już niebawem.
Pan R. Kolejną jakże ważną osobą w tym dramacie oprócz Jacka Bednarza jest także jego cichy protektor i doradca Bogusława Cupiała, Krystian Rogala. Nie pełni on w klubie żadnej funkcji oficjalnie, doradza tylko Bogusławowi Cupiałowi, ale ogromny wpływ na to co dzieje się w Wiśle. Problem polega na tym, że jako szara eminencja nigdy nie weźmie odpowiedzialności za swoje czyny. Kiedyś, jako prezes Ruchu Chorzów, „pokazał twarz” i ten zespół w 2004 roku walczył o utrzymanie w drugiej lidze w barażach ze Stalą Rzeszów. Do takiego stanu doprowadził człowiek, który Bednarza wprowadził do Wisły dwukrotnie i dalej trzyma nad nim parasol ochronny. Kiedyś Marcin Baszczyński opowiadał w mediach, że jako piłkarz Ruchu Chorzów rozmawiał z Rogalą o zaległych pieniądzach. Ten obiecał im je na święta, więc przed Bożym Narodzeniem pod gabinetem ustawiła się kolejka. Niestety prezes nie wspomniał na które, bo przecież nie chodziło mu o Boże Narodzenie. Tacy ludzie jak Rogala decydują o Wiśle. Teraz wiele rzeczy robi z ukrycia, wyciągnął wnioski z przeszłości, zmienił taktykę, ale nie zmienił siebie. Warto zadać sobie pytanie czy o takich decydentach jako kibice Wisły marzycie?
Sprzątanie po Holendrach Robert Maaskant i Stan Valcks. Te dwa nazwiska jak mantra były przywoływane przez Jacka Bednarza, no czasami wspomniał coś o Bogdanie Basałaju. Od początku Bednarz mógł się nimi tłumaczyć i o ile przez pierwsze miesiąca można go było zrozumieć, bo klub znalazł się w ogromnych problemach, to już od dłuższego czasu to on sam zarządza polityką klubu. Niestety jedynym pomysłem na oddłużenie jest cięcie kosztów. Jacek Bednarz nie szuka nowych inwestorów, ale tnie. Tnie po równo, a teraz ściął nawet tych, którzy przynosili pieniądze do klubu przez cały czas, bez względu na wszystko. Ściął kibiców. Mecz z Podbeskidziem wszyscy zapamiętają na długo, a i piłkarzom z pewnością świetnie się grało, kiedy słyszeli kibiców z Bielska. Tak to zwykle się kończy…
Niestety nie chcą z bliska przyjrzeć się problemom Wisły dziennikarze. Ci sami, którzy pisali paszkwile o kibicach Wisły, dzisiaj nie mają odwagi by wyjść przed szereg i napisać coś o klubie, który przechodzi kolejny bardzo poważny kryzys na każdym polu. Ale to już nie jest temat ciekawy, po co pisać, skoro dostanie się potem darmowy voucher. Lepiej siedzieć cicho…
Kto zgasi światło? W lipcu 2014 mieliśmy mieć w składzie piłkarzy, którymi interesować mieli się prezesi z Niemiec i Francji. Generalnie miała być idylla, a złe czasy miały odejść w zapomnienie. Jak jest każdy widzi. Co stanęło w takim razie prezesowi na przeszkodzie w realizacji tych planów, kto tym razem będzie winny? Teraz czeka nas kolejny kryzys, kolejne problemy, znowu potocznie mówiąc coś jest nie tak. Na razie Jacek Bednarz sprząta, cały czas sprząta. Ciekawe kiedy zgasi światło…
Źródło:http://skwk.pl/
Złotousty Jacek
2014 czerwiec
Jacek wiele mówi, bo mówić lubi i potrafi (retorykę miałby z pewnością zaliczoną na pięć). Problem tkwi jednak nie w formie, a w treści jego wypowiedzi, bo często mija się w nich z prawdą. Oto kilka cytatów z Jacka:
„Mam nadzieję, że ci ludzie dotrzymają słowa i oni na mecz z Zawiszą nie przyjdą i być może zrobią nam uprzejmość i nie pojawią się tutaj już do końca swojego życia”-wypowiedź dla Radia Kraków z 18 marca 2014. To słowa Jacka skierowane do SKWK i wszystkich kibiców Wisły, którzy poparli bojkot i nie mieli zamiaru pojawiać się na meczu z Zawiszą. Takie wypowiedzi są po prostu skandaliczne, godzą w dobro klubu i zabierają mu potencjalnych klientów. Na mecz z Zawiszą przyszło nieco ponad siedem tysięcy, potem frekwencja spadała systematycznie. Skoro jednak Jacek tak chciał, to tak ma…
Wywiad dla Orange Sport-18 marca. Jacek udzielił bardzo ciekawego wywiadu stacji Orange Sport. To właśnie tam padło kilka przekleństw, prezes zachował się jak ostatni cham i prostak, ale oczywiście nikt nie zwrócił na to większej uwagi. W swojej wielkoduszności zechciał też podać definicję kibica: „Kibic to jest ktoś kogo interesuje futbol, kto dopinguje w różny dozwolony przez prawo sposób, ale to przede wszystkim ktoś kto chce obejrzeć dobre widowisko. Każdy inny na takie miano nie zasługuje, czyli ci którzy przychodzą na stadion załatwić lewe interesy czy też popełnić przestępstwo. Ja chcę rozmawiać jako kulturalny człowiek, mam argumenty. My nie prowadzimy żadnej wojny z kibicami, nie jest to żaden mój ani Wisły cel.” Jacek nie znał żadnych zahamowań, jeżeli chodzi o medialne wypowiedzi. Oczerniał nie patrząc na konsekwencje, bezkarnie nazywał ludzi przestępcami, dzielił fanów na lepszych i gorszych. Jego wypowiedzi tylko zaogniały sytuację, a do wywiadów udzielonych w tamtym czasie przez chociażby Bogusława Leśnodorskiego nie ma się co nawet porównywać.
„Tych kibiców nie wpuścimy za bandycki napad na stadion”- Jacek dla Interii 19 marca 2014. Kolejna skandaliczna wypowiedź prezesa, który nazywa bandytami ponad czterysta niewinnych, spisanych w restauracji osób (w tym na przykład jedenastolatka) bandytami. Jest to zachowanie, które kompromituje go nie tylko jako szefa klubu, ale i osobę z wykształceniem prawniczym. Powinien wszak wiedzieć, że rzucanie bezpodstawnych oskarżeń to nic innego jak zwykłe pomówienia.
„Ja będę się upierał – my nie mamy żadnego konfliktu z kibicami. Kilkaset głośnych osób manipuluje opinią publiczną, a protestuje tylko to stosunkowo wąskie grono.”-Jacek dla Interii 13 czerwca 2014. Kolejny raz prezes zakłamuje rzeczywistość i sam manipuluje faktami, mimo, że zarzuca to innym. Na derbach było 28 476 osób, na Ruchu 10 288 osób. Następnie frekwencja prezentowała się następująco: Zawisza-7410, Podbeskidzie-5772, Pogoń-4198, Górnik-5371, Zawisza-4936. Liczby nie kłamią. W przeciwieństwie do Jacka…
„Odblokowanie kart nie oznacza, że wszystkie osoby wejdą. Dalej obowiązuje ten sam regulamin i ustawa. Do odwołania nie ma opraw, szwendania się po stadionie.”- po raz kolejny Jacek w tym samym wywiadzie. Jasno pokazuje, że nie ma zamiaru zejść z obranej drogi, a kibica dalej traktuje nie jak klienta i partnera, a zło konieczne. Mówiąc o braku opraw, chyba sam zapomniał, jak nieco wcześniej stwierdził, że jeśli pojawi się grupa, która pod nadzorem klubu będzie przygotowywać oprawy to wyrazi na to zgodę.
„Od derbów nie było ani jednego czynu przekraczającego regulamin – poza przyjezdnymi. Pięć-siedem tysięcy ludzi, którzy przychodzili, bezpiecznie oglądali mecz, bez ksenofobii, rasistowskich zachowań, wulgarnych przyśpiewek. To świat, w którym chciałbym zawsze żyć.”-cytujemy po raz kolejny Jacka z wywiadu dla Interii z 13 czerwca, gdyż to prawdziwa studnie bez dna, jeżeli chodzi o mówienie nieprawdy. Wszyscy, nawet ci, którzy oglądali mecze w telewizji doskonale wiedzą, że na naszym stadionie dalej dochodzi do wyzwisk, przekleństw, gdyż taka jest specyfika tego sportu. Jacek po raz kolejny ośmiesza się, gdyż próbuje robić dobrą minę do złej gry, zdając sobie sprawę z kiepskiego realnego położenia.
„Wolę, by Wisła była klubem dla siedmiotysięcznej elity, bo resztę pieniędzy przy dobrze grającym zespole my znajdziemy. Ja bardzo doceniam to, że od marca do końca sezonu nie zapłaciliśmy ani złotówki kary za zachowanie kibiców.”- Kraków ma niecałe osiemset tysięcy mieszkańców, a sympatię do Wisły deklaruje co ósmy mieszkaniec. Pogratulować ambicji Jacku…
Nie jest prawdą, że tylko dzięki SKWK te dzieci się tu pojawiły. To jest kłamstwo, które ci ludzie kolportują. Mamy sygnały, że te dzieci były kasowane. My dawaliśmy bilety za złotówkę, a oni podstawiali jeszcze puszkę, do której trzeba było coś dorzucić – wypowiedź Jacka dla Interii z 13 czerwca dotycząca sektora szkolnego. Skandaliczne zachowanie prezesa, który do walki z kibicami używa nawet dzieci. Nieprawdą jest jakoby SKWK naliczało dzieciaki. Każdy był informowany o dopłacie złotówki i każdy na to przystawał. Z tych środków finansowano potem oprawy na sektorze szkolnym.
Źródło:http://pajacek.pl/
Dlaczego Jacek musi odejść?
2014 czerwiec
Jacek wywołał konflikt z kibicami, który jest tematem zastępczym
Jeżeli ktoś naprawdę chce zrozumieć istotę konfliktu kibiców Wisły z prezesem spółki akcyjnej musi zdać sobie sprawę, z tego, że wojna z wiślackimi fanami wywołana przez Jacka to jego sposób na przetrwanie. Prowadząc agresywną politykę wobec wiślackich trybun, odwraca uwagę od realnych problemów klubu, których jest niemało i co gorsza wiele z nich powstało z winy właśnie prezesa.
Jacek to trzydniowy prezes za 40 000 złotych
Jacek zarabia niemałe pieniądze. Jego pensja to czterdzieści tysięcy złotych, a chyba jest z niej szczególnie zadowolony, bo w klubie spędza około trzech dni w tygodniu. Pojawia się we wtorek w południe, by do Warszawy wracać we czwartek. To niebywała sytuacja, aby człowiek zarządzający klubem znajdującym się w ogromnych tarapatach tak lekko podchodził do swoich obowiązków i dodatkowo pobierał za to sowite wynagrodzenie.
Jacek to człowiek z namaszczenia Krystiana Rogali
Krystian Rogala, czyli człowiek, który zniszczył Ruch Chorzów wpędzając ten klub w ogromne długi i tarapaty finansowe jest odpowiedzialny za zatrudnienie Jacka w 2007 roku i jego powrót w 2012. To właśnie chowając się za tym protektorem prezes Wisły S.A prowadzi działalność szkodliwą dla interesów klubu. Należy pamiętać, że Rogala to człowiek, który nie ma u nas formalnego umocowania, ale jako szara eminencja ma sporo do powiedzenia odnośnie zarządzania Wisłą, co już samo w sobie jest absurdem. Warto wspomnieć, że Rogala do dziś na Ruchu persona non-grata. Pieniądze nie zgadzają się do teraz…
Jacek obniża wartość wizerunkową klubu
Konflikt z wiślackimi fanami, wywołany przez Jacka doprowadził do zdecydowanego obniżenia wartości wizerunkowej naszego klubu. Frekwencja spadła do czterech tysięcy ludzi na stadionie, co za tym idzie Wisła nie tylko nie zarabia w dniu meczu, ale i ma problem ze znalezieniem poważnego sponsora, bo kwota, która zostanie przelana na konta Wisły S.A w ramach umowy z Totolotkiem to dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych rocznie. Suma nie powala na kolana, a co gorsza nie starcza nawet na pokrycie zobowiązań wobec wierzycieli. Dodatkowo Wisła wykłada trzy miliony złotych rocznie na utrzymanie stadionu, który ciągle nie ma operatora. I raczej mieć go nie będzie, bo nikt nie zainwestuje w obiekt, który świeci pustkami. -Prowadzimy rozmowy z różnymi firmami zainteresowanymi zostaniem operatorem. Dużym problemem jest jednak to, że wiosną na trybunach zaczęło zasiadać znacznie mniej kibiców-to słowa Krzysztofa Kowala dyrektora ZIS-u, który w ten właśnie sposób podsumował fiasko rozmów z kilkoma firmami.
Jacek prowadzi nieudolną politykę finansową i nie ma pomysłu na wyjście z kryzysu organizacyjnego
Wisła posiada ogromne długi, które oscylują w granicach ośmiu milionów złotych. Jedynym pomysłem Jacka na wyjście z finansowej zapaści jest obniżanie pensji szeregowym pracownikom, bądź redukcja etatów na najniższym szczeblu. Nie da zauważyć się w działaniach prezesa Wisły S.A jakiegokolwiek pomysłu na zarabianie pieniędzy dla klubu, które są potrzebne na tu i teraz. Między innymi po to aby spłacić wierzycieli.
Jacek prowadzi fatalną politykę sportową, która wywołuję złą atmosfera wokół zespołu
Klub prowadzi również nieudolną politykę sportową. Zaprzepaszczono ogromną szansę na grę w europejskich pucharach. Udział w europejskich rozgrywkach załatałby z pewnością częściowo dziurę budżetową, a sukces podbudowałby morale drużyny. Niestety z powodu złego przygotowania i kontuzji wiosną graliśmy fatalnie. Ciężko bezpośrednio obarczyć za to winą Jacka, ale jako były piłkarz powinien wiosną wpłynąć na postawę zawodników. Ciężko to jednak czynić kiedy nie płaci się im pensji. Dlatego właśnie odpowiedzialność za brak zadowalających wyników spada również na barki prezesa. Nie można zapomnieć również, o odejściu z Wisły takich postaci jak Radek Sobolewski, który w ubiegłym sezonie potwierdził wysoką klasę w Górniku Zabrze. Jacek w Krakowie nie widział dla niego miejsca… Ostatnio nie podpisał również umowy z jednym z najlepszych bramkarzy Wisły w jej najnowszej historii czyli Michałem Miśkiewiczem. Prezes ponosi całkowitą odpowiedzialność za rozwiązanie z winy klubu kontraktu z Cezarym Wilkiem. Nie płacąc mu zobowiązań w całości dał piłkarzowi możliwość zerwania umowy. Co gorsza na jego odejściu Wisła nic nie zarobiła, mimo, że o Wilka pytało kilka klubów.
Obsceniczne gesty na meczu juniorów
Podczas spotkana CLJ z Lechem Poznań, Jacek Bednarz pokazał w stronę trybuny najzagorzalszych fanów gest Kozakiewicza. Takie postępowanie nie mieści się w jakichkolwiek normach postępowania i kompromituje tego człowieka nie tylko jako prezesa klubu.
Źródło:http://pajacek.pl/
Prezes Jacek Bednarz odwołany ze stanowiska
Data publikacji: 25-08-2014 12:15
W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza Wisły Kraków SA odwołała ze stanowiska prezesa Zarządu Wisły Jacka Bednarza.
Jacek Bednarz funkcję tę pełnił od 5 lutego 2013 roku, wcześniej, w marcu 2012 roku powierzono mu stanowisko wiceprezesa zarządu Klubu do spraw sportowych.
Wisła Kraków SA pragnie serdecznie podziękować Jackowi Bednarzowi za pracę i zaangażowanie na rzecz Białej Gwiazdy.
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA