Jakub Dziubas

Z Historia Wisły

Jakub Dziubas
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 29.02.1996, Białka Tatrzańska
pozycja pomocnik
sukcesy MP juniorów U-19: 2014
Drużyny juniorskie
Lata Drużyna
Watra Białka Tatrzańska
Hutnik Howa Huta
Wisła Kraków
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
Wisła Kraków
2013/14 Wisła II Kraków 2 0
2014/15 Wisła II Kraków
2015/16 Wisła II Kraków
2016/17 Hutnik Howa Huta
2016/17 Watra Białka Tatrzańska
2017/18 Watra Białka Tatrzańska
2018/19 Watra Białka Tatrzańska
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.

Jakub Dziubas – piłkarz, występujący w zespołach młodzieżowych Wisły Kraków oraz drużynie rezerw na pozycji pomocnika.

Artykuły. Wywiady

Interesujący się losami kraju fan hokeja na lodzie

Dodano: 2014-11-06 06:51:01 (aktualizacja: 2014-11-08 23:09:31)

(MARCIN) / WislaLive.pl

Jakub Dziubas (w środku) w pogoni za piłkarzem rywala Sukcesów w piłce juniorskiej może pozazdrościć mu każdy młody adept futbolu. Był mistrzem Polski juniorów młodszych, starszych oraz - z kadrą Małopolski - Makroregionów. Aktualnie reprezentuje Wisłę głównie w CLJ, choć Maciej Musiał sięga po niego również pod kątem trzecioligowych rezerw. Zapraszamy do poznania sylwetki JAKUBA DZIUBASA.

Początki przygody z futbolem

Przygodę z piłką nożną zaczynałem w swojej rodzinnej miejscowości. Pierwszym klubem była Watra Białka Tatrzańska

Z Białki Tatrzańskiej do Krakowa

Dzięki grze w kadrze Małopolski dowiedziałem się o szkole SMS w Nowej Hucie. Przeniosłem się tam do gimnazjum i zmieniłem klub na Hutnik.

Hutnik 1996, czyli wspomnienia z Suchych Stawów oraz kto może zrobić największą karierę? Patryk Serafin, Sebastian Prochwicz, Grzegorz Silczuk, Michał Siwiecki, ktoś inny?

Czasy w Hutniku wspominam bardzo dobrze. Poznałem tam fajnych ludzi i dużo się w nim nauczyłem. Dzięki grze w Hutniku na stałe trafiłem do kadry wojewódzkiej, dzięki której mogłem się pokazać w Polsce, co zaowocowało powołaniem na konsultacje kadry narodowej. To są bardzo pracowici faceci i wiedzą co chcą w życiu osiągnąć. Ciężko powiedzieć kto z nich osiągnie najwięcej. Ja za nich trzymam kciuki i życzę im sukcesów

Z Hutnika do Wisły

Grając w Hutniku byłem na testach w Wiśle, ale wtedy nie zdecydowałem się zmienić barw, ze względu też na szkołę. Po udanych dla mnie Mistrzostwach Polski kadr wojewódzkich, które odbywały się na terenie Krakowa, otrzymałem kilka fajnych propozycji od kilku klubów w tym także od Wisły. Wybrałem Białą Gwiazdę i cieszę się że jestem w tym klubie.

MP juniorów młodszych i MP juniorów starszych

Dwa mistrzostwa Polski pod rząd z Wisłą to coś niesamowitego. Mistrzostwo z juniorami młodszymi było dla mnie dużym sukcesem, złoto w klubowych rozgrywkach smakuje dużo lepiej od tych, które zdobywałem z kadrą małopolski. Udział mój w finałach mistrzostw Polski JS był minimalny ale na ten końcowy sukces pracowaliśmy cały rok i gdzieś tą cegiełkę dołożyłem.

12.04.2014 - debiut trzecioligowy

Dostałem szansę zagrania od pierwszych minut w meczu z Górnikiem Libiąż i chyba mogę ten debiut zaliczyć do udanych.

Różnica poziomów między CLJ a III ligą

Cięzko mi oceniać z tego względu że w Rezerwach nie grywam za często. Inaczej się gra z seniorami, z zawodnikami doświadczonymi i przede wszystkim silniejszymi fizycznie od rówieśników. W CLJ jest kilka zespołów które prezentują bardzo wysoki poziom piłkarski i śmiało można je porównać do drużyn z górnych części tabeli III ligi. Grając w CLJ jak i w III lidze można się wiele nauczyć i to jest chyba najważniejsze na tym etapie przygody z piłką.

Piłkarskie plany i marzenia

Różne są marzenia, w dzieciństwie to było grać jak Zidane czy Figo, teraz zderzając się z rzeczywistością te marzenia są całkiem inne. Nie wybiegam za daleko w przyszłość. Mam marzenia jak każdy młody piłkarz, by grać na wysokim poziomie w swojej karierze i do tego dążę, ale najważniejsze by być zadowolony z siebie i z tego co się robi.

Futbolowi idole

Nie mam konkretnego idola. Każdego piłkarza w jakimś stopniu lubię i podglądam jego grę.

Prawa obrona - optymalna pozycja?

Przez całą przygodę w Hutniku i kadrze wojewódzkiej grałem na pozycji defensywnego pomocnika. W Wiśle nauczyłem się grać na róznych pozycjach i nie mam optymalnej pozycji na boisku. Oprócz bramki środka obrony i wysuniętego napastnika grałem na każdej pozycji. Można powiedzieć, że dzięki temu jestem uniwersalnym zawodnikiem.

Rywalizacja z B. Kolanko, J. Bartoszem

Bartek jak i Kuba są to dobrzy zawodnicy, którzy trenowali przez długi czas z pierwszą drużyną. Nie mi oceniać moje umiejętności na tle tych zawodników. Wszystko zalezy wyłącznie ode mnie i od mojej postawy na boisku i poza nim ciężką pracą można zdziałać wiele.

Szkoła

W miarę udaje mi się pogodzić obowiązki szkolne z treningami. W tym roku szkolnym czeka mnie matura, więc muszę troszkę więcej czasu wolnego poświęcić nauce.

Wolny czas

Wolny czas lubię spędzać w domu rodzinnym. Interesuje się losami Polski,więc w każdej wolnej chwili przeglądam gazety z bieżącymi wydarzeniami lub czytam artykuły związane z historią naszego kraju. Gdy jest okazja chętnie też oglądam Hokej na lodzie.

Źródło: wislalive.pl