Jakub Janik

Z Historia Wisły

Jakub Janik
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 26.06.2001
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
Wisła Kraków zespoły młodzieżowe
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.
Jakub Janik 2011.Źródło: wisla-krakow.net
Jakub Janik 2011.
Źródło: wisla-krakow.net
Jakub Janik zawodnikiem września 2014.Źródło: akademiawisly.pl
Jakub Janik zawodnikiem września 2014.
Źródło: akademiawisly.pl

Jakub Janik (ur. 26 czerwca 2001 r.) - zawodnik Szkółki Piłkarskiej TS Wisła/Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Jakub Janik zawodnikiem września w kat. 14–19 lat!

10.10.2014

W dniu wczorajszym została wręczona pierwsza nagroda z cyklu „zawodnik miesiąca Akademii”. Dotyczyła ona młodszego piłkarza i otrzymał ją Nikodem Kominiak z rocznika 2006.

Jeśli chodzi o kategorię starszych zawodników Akademii nagrodę otrzymuje Jakub Janik – zawodnik drużyny trampkarzy U-15. Jakub urodzony w roku 2001 powinien nominalnie występować w drużynie U-14, jednak był na tyle wyróżniającym się zawodnikiem, że na wiosnę tego roku został przeniesiony do starszego rocznika 2000. Bardzo udane występy w trampkarzach Wisły Kraków oraz świetna postawa w meczach Reprezentacji Małopolski zapewniła mu nominację oraz samą wygraną w rywalizacji na „zawodnika września” w Akademii.

Gratulujemy Jakubowi i życzymy dalszych sukcesów i postępów w piłkarskim rozwoju!

Źródło: akademiawisly.pl

Jakub Janik i Kamil Broda powołani do reprezentacji Polski U-15!

11.09.2015

Kamil Broda oraz Jakub Janik zostali powołani przez Polski Związek Piłki Nożnej na zgrupowanie selekcyjne reprezentacji Polski U-15. Broda weźmie udział w zgrupowaniu, które odbędzie się w dniach 14-18 września 2015 r. w Grodzisku Wielkopolskim. Natomiast Janik tydzień później uda się do Gutowa Małego. – Ich praca została doceniona, są wzorami, zaangażowani w każde zajęcia. Mam nadzieję, że jest to bodziec dla pozostałych zawodników Akademii, że mogą zobaczyć jak pracują chłopcy, którzy później trafiają do kadry Polski.– powiedział trener Rafał Wisłocki.

Jakub Janik to wychowanek Wisły Kraków. Do klubu trafił jako siedmiolatek, gra na pozycji środkowego pomocnika, jest kapitanem Wisły Kraków U-15. Kamil Broda jest imponującym warunkami fizycznymi bramkarzem trampkarzy. Do Wisły trafił w 2013 roku z drużyny Wawelu Kraków.

– Janik zaczynał przygodę z piłką w grupie naborowej u trenera Stanisława Chemicza, później kilka lat trenował u różnych trenerów: Marka Gója, Krystiana Pacia, Krzysztofa Gąsienicy, później po awansie do rocznika 2000 chwilkę u trenera Jacka Piszczka, a potem u Rafała Wisłockiego. Dzięki dużej liczbie trenerów Kuba mógł nauczyć się wielu rzeczy. Aktualnie pracuje ze mną, Adrianem Filipkiem i Michałem Janią oraz trenerem przygotowania fizycznego Jakubem Sage. Natomiast Kamil Broda trafił do nas z Wawelu i to ich trenerzy wypracowali u niego solidne podstawy, które u nas są doskonalone. Pracuje z trenerem bramkarzy Jakubem Bubettym. Od nich zależy czy pokażą swoją wartość na zgrupowaniu. Myślę, że Kamil spokojnie może być numerem 1, a Kubę również spokojnie stać, aby grać na szczeblu reprezentacyjnym – stwierdził Rafał Wisłocki.

Warto podkreślić, że obaj zawodnicy w poprzednim sezonie zostali wybrani piłkarzami miesiąca – Janik we wrześniu, Broda w lutym.

Źródło: akademiawisly.pl

Małopolska 2001 ze srebrem na mistrzostwach Polski

2017.07.09

Kamil Broda, Adrian Gałka, Jakub Janik i Damian Korczyk wrócili ze srebrnymi medalami z rozgrywanych w Płocku i Drobinie mistrzostw Polski województw rocznika 2001. Jest to niewątpliwie sukces zawodników oraz trenerów Łukasza Szewczyka i Marcina Pasionka.

Małopolska do turnieju finałowego awansowała po tym, jak w eliminacyjnej grupie wyprzedziła województwa lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Turniej o Puchar PZPN im. Kazimierza Deyny rozpoczął się w poniedziałek – reprezentacja naszego województwa zmierzyła się z Podlasiem i choć po kwadransie gry przegrywała, to ostatecznie zdobyła trzy punkty. Kluczowa była sytuacja z 36. minuty, kiedy użyty został system VAR – sędziujący spotkanie Paweł Gil nie zauważył zagrania ręką przez bramkarza Podlasia poza polem karnym. Błąd został dostrzeżony, a z podyktowanego rzutu wolnego padła bramka na 2:1. W drugim meczu lepsza okazała się kadra Śląska. Dlatego w ostatnim starciu Małopolska musiała pokonać Wielkopolskę oraz liczyć na to, że Podlasie nie da się pokonać Śląskowi. Oba warunki zostały spełnione i podopieczni trenerów Szewczyka i Pasionka ukończyli grupę na pierwszym miejscu, co premiowało grą w sobotnim finale.

Tam jednak lepsza okazała się kadra Mazowsza, która w swojej grupie zdobyła komplet punktów z imponującym bilansem bramkowym: 11 do 2. W finale do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Dwie minuty po rozpoczęciu Mazowsze objęło prowadzenie, na które Małopolska odpowiedziała na dziesięć minut przed końcem meczu. Końcówka należała jednak do rywali, którzy dwukrotnie wyprowadzili skuteczne kontrataki, wygrywając ostatecznie 3:1.

Małopolskę reprezentowało czterech zawodników Wisły: Kamil Broda, Jakub Janik, Damian Korczyk oraz Adrian Gałka. Każdy mecz rozpoczynali w pierwszej składzie i oprócz Gałki, który w finale zszedł w 53. minucie, a w 60. przeciwko Śląskowi, grali w pełnym wymiarze.

Ponadto Kamil Broda został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Gratulacje!

Wyniki reprezentacji Małopolski podczas turnieju finałowego o puchar PZPN im. Kazimierza Deyny:

Małopolska – Podlasie 3:1

Małopolska – Śląsk 1:3

Małopolska – Wielkopolska 2:1

Małopolska – Mazowsze 1:3

https://www.instagram.com/p/BWS_bdRnhjM/?taken-by=kakamil12

fot. MZPN

Źródło: akademiawisly.pl

Jakub Janik 2015.Źródło: akademiawisly.pl
Jakub Janik 2015.
Źródło: akademiawisly.pl