Jakub Lorek

Z Historia Wisły

Jakub Lorek, 2016.Źródło: akademiawisly.pl
Jakub Lorek, 2016.
Źródło: akademiawisly.pl
Jakub Lorek.Źródło: wisla-krakow.net
Jakub Lorek.
Źródło: wisla-krakow.net
Jakub Lorek i Maciej Żurawski.Źródło: akademiawisly.pl
Jakub Lorek i Maciej Żurawski.
Źródło: akademiawisly.pl
Jerzy Płonka i Jakub Lorek z nagrodą dla najlepszego zawodnika września 2017.Źródło: akademiawisly.pl
Jerzy Płonka i Jakub Lorek z nagrodą dla najlepszego zawodnika września 2017.
Źródło: akademiawisly.pl

Jakub Lorek (ur. 15 października 2003 r.) - zawodnik drużyny rocznika 2003 Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Spis treści

Kronika sportowa

Sezon 2009/2010

Sezon 2010/2011

zawodnik drużyny U-8 (Żaki Młodsze)

Sezon 2011/2012

zawodnik drużyny U-9 (Żaki Starsze)

Sezon 2012/2013

zawodnik drużyny U-10 (Orliki Młodsze)

Sezon 2013/2014

zawodnik drużyny U-11 (Orliki)

Sezon 2014/2015

zawodnik drużyny U-12 (Młodzicy)

Sezon 2015/2016

zawodnik drużyny U-13 (Młodzicy)

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-14 (Trampkarze Młodsi)

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-15 (Trampkarze)
KURO Piłkarz Września Akademii

Sezon 2018/2019

zawodnik drużyny U-17 (Juniorzy Młodsi)

Wybrane publikacje

19.09.2015: Jakub Lorek i Hubert Sobolewski uhonorowani przez „Żurawia” nagrodami zawodników miesiąca!

19.09.2015

12-letni Jakub Lorek w młodszej kategorii wiekowej, natomiast 15-letni Hubert Sobolewski w starszej zostali, głosami trenerów Akademii, wybrani najlepszymi zawodnikami czerwca. Z związku, że nagrody zostały przyznane już w okresie wakacyjnym, zawodnicy otrzymali statuetki dzisiaj. Nagrody wręczyli Koordynator Akademii Paweł Regulski oraz legenda krakowskiego klubu, Maciej Żurawski. – Myślę, że Hubert złapał pod koniec sezon swój rytm i pokazywał to, co umie najlepiej – ocenił swojego byłego podopiecznego trener Rafał Wisłocki. – Teraz w drużynie Juniorów Młodszych przytrafił mu się uraz, ale zdążył zanotować kilka dobrych występów. Zaczął grać na miarę swojego dużego potencjału.

Hubert Sobolewski w Wiśle jest od ośmiu lat, z kolei Kuba Lorek od sześciu. Dla obu Wisła jest jedynym klubem, w którym trenowali.

– Kuba dostał tę nagrodę po zaciętym głosowaniu trenerów, pamiętam, ze dwa głosy przeważyły o jego zwycięstwie. Nominowany do nagrody został dzięki świetnej grze w Turnieju im. Adama Grabki, gdzie zaprezentował bardzo fajną lekkość w grze. Bezstresowość. Miał wiele niekonwencjonalnych zagrań typu odegranie piłki piętą czy też zrobienie „rulety” – w taki sposób scharakteryzował wybór swojego podopiecznego na zawodnika miesiąca, trener Mateusz Stolarski. – Poza tym przed nim bardzo dużo pracy i on wie nad czym musi się skupić, ponieważ już od trzech lat pracujemy i na pewno wymagam od niego stuprocentowego zaangażowania w grę, nie tylko wtedy kiedy nasza drużyna ma piłkę, ale również bez niej. To jest właśnie jego bardzo duża przewaga – gdy piłka jest po naszej stronie, jest bardzo aktywny. Trochę mniej, gdy jej nie mamy, ale to jest domena filigranowych zawodników, którzy chcieliby tylko atakować. Myślę, że w przeciągu roku zasłużył na tę nagrodę. Utrzymał równą formę i cieszę się, ze po Karolu Włodarskim i Olku Buksie kolejny zawodnik z rocznika 2003 został w taki sposób doceniony – dodał.

Źródło: akademiawisly.pl

12.10.2017: KURO Piłkarz Września: Jakub Lorek

Wrzesień przyniósł władzom Akademii twardy orzech do zgryzienia w kwestii wyboru KURO Piłkarza Miesiąca. Po kilku naradach wybrany nim został Jakub Lorek, ofensywny pomocnik Wisły Kraków 2003.

Dla Lorka jest to druga nagroda tego typu. Pierwszą otrzymał dwa lata temu za miesiąc czerwcowy. Może więc cieszyć, że utrzymuje stale dobrą formę, w dodatku rozwijając się tak, jak powinien. Wrzesień był dla niego, jak i całej drużyny z rocznika 2003, bardzo udany. Wisła 2003 występuje w Centralnej Lidze Juniorów U15, w której pewnie lideruje, mając po ośmiu meczach 22 punkty.

W poprzednim miesiącu podopieczni trenera Mateusza Stolarskiego pokonywali kolejno: Koronę Kielce, TOP 54 Biała Podlaska, SMS Jarosław, KSZO Ostrowiec Św. i Motor Lublin. Sporą cegiełkę dołożył do tego Lorek, który swoimi trafieniami zapewnił zwycięstwo z drużyną Jarosławia (2:1 – druga bramka Lorka w doliczonym czasie gry) oraz z KSZO (1:0 – jedyna gol po uderzenie głową). Otworzył też wynik meczu z Motorem Lublin (3:0), ponownie głową.

Jakub Lorek do Wisły Kraków dołączył w wieku sześciu lat do grupy naborowej. Jest więc nieprzerwanie zawodnikiem Białej Gwiazdy od ośmiu lat, przechodząc przez ten czas cały proces szkolenia Akademii.

Nagrodę zawodnik otrzymał przed meczem reprezentacji Małopolski z reprezentacją Świętokrzyskiego, który Małopolska wygrała 5:0, a jedną z bramek zdobył właśnie Lorek. Wręczył mu ją Jerzy Płonka, obecnie kierownik kadry, a wcześniej m.in. piłkarz Białej Gwiazdy. Płonka był obrońcą, występował dla krakowskiego klubu w sezonach 1970 – 1977 w trakcie których rozegrał 75 meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym oraz cztery w Pucharze Polski. Odnotował również występy w europejskich pucharach: 15 w Pucharze Intertoto oraz jeden w Pucharze UEFA – w zremisowanym przez Wisłę meczu z Celticiem Glasgow (2:2). Do sukcesów Płonki z pewnością zaliczyć trzeba brązowy medal zdobyty w młodzieżowych mistrzostwach Europy do lat 18.

Źródło: akademiawisly.pl