Jakub Moskal

Z Historia Wisły

Jakub Moskal, 10.12.2012.[Foto: Przemek Bobilewicz]
Jakub Moskal, 10.12.2012.
[Foto: Przemek Bobilewicz]
Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo, 17.03.2013. Jakub Moskal na czele Wiślaków
Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo, 17.03.2013. Jakub Moskal na czele Wiślaków

Jakub Moskal (ur. 2004) - zawodnik sekcji judo TS Wisła.

Spis treści

Kronika sportowa

Rok 2011

Rok 2012

Rok 2013

Rok 2014

Rok 2015

Rok 2016

Rok 2017

Rok 2018

Jakub Moskal z brązowym medalem na V Memoriale Pawła Pytlińskiego

Data publikacji: 11 lutego 2018

Judoka Białej Gwiazdy Jakub Moskal zajął trzecie miejsce w memoriale upamiętniającym zmarłego przed blisko pięcioma laty Pawła Pytlińskiego. Cała impreza odbyła się w ramach zawodów International Judo League. W turnieju wzięło udział około 360 zawodników z Polski i Europy.

-Trenuje na Wiśle judo od dziewięciu lat- mówi trzynastoletni zawodnik Białej Gwiazdy Jakub Moskal- Trafiłem tutaj z powodu mojego Taty, który trenował jujitsu. Sam Jakub może pochwalić się sporymi osiągnięciami w swojej dotychczasowej karierze. Miejsca na podium zdobywał zarówno indywidualnie jak i drużynowo, a sukcesy odnosił także w zawodach międzynarodowych.

-Judo uczy mnie cierpliwości, dyscypliny i systematyczności. To dla mnie w tym sporcie jest najważniejsze.-opowiada brązowy medalista wiślackiej edycji IJL. –Bardzo cieszy mnie również to, że mogę walczyć razem z kolegami i poznawać dzięki judo nowe osoby.

Młody judoka reprezentujący barwy Naszego Klubu przyznaje także, że kluczem do osiągnięcia sukcesów jest przede wszystkim ciężka praca. –Trenuje pięć razy w tygodniu, a dodatkowo w przygotowaniu się do zawodów pomaga mi mój Tata.-kontynuuje Moskal.

–Chciałbym zachęcić wszystkich do zapisywania się na treningi judo. To naprawdę super dyscyplina. Ja osobiście nauczyłem się walki w duchu fair play, wiem, że należy ciężko i systematycznie pracować. Poza tym dzięki temu, że uprawiam ten sport mogę zdobywać różne nagrody, a także przeżyć ciekawą przygodę. – powiedział na koniec naszej rozmowy utalentowany zawodnik Białej Gwiazdy.

Źródło: tswislajudo.pl