Jakub Stępak

Z Historia Wisły

Jakub Stępak
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 20.03.2006
pozycja bramkarz
przebieg kariery AP Wisła Kraków
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.
Jakub Stępak.Źródło: wisla-krakow.net
Jakub Stępak.
Źródło: wisla-krakow.net

Jakub Stępak (ur. 20 marca 2006 r.) - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Spis treści

Sezon 2013/2014

zawodnik drużyny U-8 (Żaki Młodsze)

Sezon 2014/2015

zawodnik drużyny U-9 (Żaki Starsze)
najlepszy zawodnik grudnia.

Jakub Stępak jest zawodnikiem drużyny Wisły Kraków U-9 i świetnie prezentuje się tam jako bramkarz. Jest to pierwsza nagroda zawodnika miesiąca jaka przypadła bramkarzowi z Akademii. – Kuba wyróżnia się pracowitością na treningach, systematycznością oraz frekwencją. Szczególnie wyróżniał się na Turnieju Uhlsport Cup, gdzie zdobył nagrodę dla najlepszego bramkarza i przez cały turniej spisywał się znakomicie. Cechowała go dobra gra nogami i odważna gra na przedpolu. Nie bał się, świetnie wprowadzał piłkę do gry. Można powiedzieć, że był naszym siódmym zawodnikiem z pola, ułatwiał nam granie – podsumował swojego zawodnika Patryk Jałocha. Źródło: akademiawisly.pl

Sezon 2015/2016

zawodnik drużyny U-10 (Orliki Młodsze)

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-11 (Orliki)

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-12 (Młodzicy)

Sezon 2018/2019

zawodnik drużyny U-13 (Młodzicy)

Jakub Stępak.Źródło: wisla-krakow.net
Jakub Stępak.
Źródło: wisla-krakow.net
Jakub Stępak, Dariusz Marzec, Błażej Skórski; styczeń 2015.Źródło: akademiawisly.pl
Jakub Stępak, Dariusz Marzec, Błażej Skórski; styczeń 2015.
Źródło: akademiawisly.pl

Artykuły. Wywiady

Trzech młodych piłkarzy podpisało profesjonalne kontrakty z Wisłą Kraków

Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.

Swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Wisła Kraków podpisało dziś trzech młodych zawodników z drużyny CLJ U-15. Są to: Jakub Krzyżanowski, Tomasz Dusik i Jakub Stępak. Ich umowy obowiązywać będą do 30 czerwca 2024 roku.

Jakub Krzyżanowski urodził się 19 stycznia 2006 roku. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w Bronowiance Kraków, skąd w 2017 roku przeniósł się na Reymonta. Najczęściej występuje na pozycji bocznego obrońcy lub środkowego pomocnika.

Tomasz Dusik urodził się 28 marca 2006 roku. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w Brzezinie Osiek, skąd w lipcu 2019 roku trafił na Reymonta.

Jakub Stępak urodził się 20 marca 2006 roku. Barwy młodzieżowych zespołów krakowskiej Wisły reprezentuje na pozycji bramkarza od sezonu 2013/2014.

Źródło: Wisła Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

JAKUB STĘPAK Z PROFESJONALNYM KONTRAKTEM

22 kwietnia 2021

W czwartkowe popołudnie swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Wisłą Kraków podpisał 15-letni bramkarz – Jakub Stępak – który na co dzień reprezentuje Białą Gwiazdę na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-15. Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku.


Jakub Stępak urodził się 20 marca 2006 roku. Barwy młodzieżowych zespołów krakowskiej Wisły reprezentuje od sezonu 2013/2014. Z każdym kolejnym rokiem młody bramkarz czynił postępy i podnosił swoje umiejętności, za co był doceniany. Tak było między innymi w sezonie 2014/2015, kiedy to został wybrany najlepszym zawodnikiem grudnia.

W obecnym sezonie Jakub Stępak strzeże dostępu do wiślackiej bramki w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15, będąc ważną postacią w zespole dowodzonym przez trenera Michała Janię.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl

STĘPAK: TO SYGNAŁ, ŻE PODĄŻAM W DOBRYM KIERUNKU

23 kwietnia 2021

Jakub Stępak to wzorowy przykład wychowanka, który swoją przygodę z piłką rozpoczął od treningu przy Reymonta. Teraz po kilku latach udało mu się zapracować na pierwszy profesjonalny kontrakt z Białą Gwiazdą i głęboko wierzymy, że to dopiero początek jego kariery z Wiśle Kraków.


W czwartek 22 kwietnia 15-letni bramkarz parafował pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem. Nam mocy tej umowy zawodnik drużyny CLJ U-15 będzie reprezentował barwy Wisły Kraków do 30 czerwca 2024 roku. W tym ważnym dla młodego piłkarza dniu podzielił się on z nami emocjami, które mu towarzyszyły. „Podpisanie kontraktu z Wisłą jest dla mnie sygnałem, że podążam w dobrym kierunku, dlatego jestem bardzo szczęśliwy i dumny z tego, że nadal będę mógł przywdziewać koszulkę z białą gwiazdą. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim osobom w klubie za okazane zaufanie i mogę obiecać, że dołożę wszelkich starań, by się za nie odwdzięczyć” – rozpoczął.

Jak to się zaczęło?

„Na pierwszy trening zaprowadził mnie tata, który wspólnie z bratem powiedzieli mi, że w Wiśle prowadzony jest nabór. Stwierdziłem wtedy, że spróbuję i od tego zaczęła się moja przygoda. Przez pierwsze dwa tygodnie chciałem grać z przodu, dryblować i zdobywać bramki, jednak później przeniosłem się na pozycję bramkarza i tak już zostało” – z uśmiechem na twarzy wspomniał swoje początki.

Mam swój cel

Jedną z kluczowych cech ważnych dla rozwoju młodego piłkarza jest ambicja i pracowitość. Tych cech z pewnością nie da się odmówić Jakubowi, który o swoich planach na najbliższą przyszłość mówił śmiało i otwarcie – „Trenuje się po to, żeby grać. Mamy swój cel, którym jest mistrzostwo Polski, dlatego cieszymy się z tego, że rozgrywki zostały wznowione i ponownie będziemy mogli stanąć do rywalizacji” .

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl